A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Problemi sa zacecem
06/04/2011
4:51 pm
mela1
Guest
Guests

cao evo jos jednog clana ja pokusavam zaceti vec nekih 8 mjeseci i nista ocajna sam bar da imam neki problema isla i ginekologu sve ok i muz neznam sta jedino nemam redovnu menstruaciju i nemogu da izracunam dane ovolucije al to mi je genetski i kod mame je isto bilo pa je radjala…svaki put kad vidim bebu negdje Cry 

06/04/2011
8:01 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

mela, za pocetak mozes otici kod ginekologa i traziti da ti odradi FOLIKULOMETRIJU .  to ti je uzv pregled, kojim ce te pregledati par dana za redom i odrediti ovulaciju, tj kad se blizi jer kazes da ne mozes odrediti ovulaciju. tako si sigurne da ste uboli plodne dane.

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

06/04/2011
11:54 pm
mela1
Guest
Guests

e mngo ti hvala na savjetu pokusat cu i to nadam se da cu uspjet i konacno postat mama Smile ostvarit se po tom pitanju pocela sam piti i tabelete sa folnom kisalinom i jos to probam pa se nadam pozitivnim rezultatima

07/04/2011
8:37 am
Kristina M
Guest
Guests

Folna kisjelina ti moze pomoci da imas zdraviju bebu, a da bi ostala trudna tesko. Folnu kisjelinu ne mozes unijeti hranom u dovoljnim kolicinama, zato se preporucuje u prva tri mjeseca da se pije u obliku tableta, a zenama koje planiraju trudnocu, i u tom periodu. Ona je veoma bitna za dobar i zdrav razvoj bebe.  

07/04/2011
9:58 am
Cekalica
Guest
Guests

Samo da dodam da je meni doktorka pored folne kisjeline savjetovala da pijem i vitamine E i C; u svakom slucaju, mada su savjeti veoma vazni, pametno je poceti od konsultacija sa ginekologom, u slucaju da se za godinu dana pokusvanja nista ne desi.   

07/04/2011
2:57 pm
mela1
Guest
Guests

isla sam ja ginekologu i pila tablete neke da mi se uredi datum mjesecnice i cepice koristila medjutim to je djelovalo samo dok sam pila tablete  dolazila je na vrijeme,mene brine dal ima kakve veze sto sam se cuvala nekih 6 mjeseci neznam bas tacno nacula sam od nekih da to zna uticat pa me brineConfused.Muz isao urologu sve uredu sad pijem neke cajeve tzv macinu travu dosta sm citala o njoj pa sam je nabavila

07/04/2011
9:46 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

to sto si se  “cuvala”  6 mjeseci nije moglo da utice na plodnost.  macina trava je biljka dobra za te probleme, pije se  veca kolicina, redovno , duzi period da bi dala rezultate- i ima je vise vrsta ali ta koja je dobra za plodnost prepoznaces je po tome sto je gorka.

postoji jos jedna dobra biljka za regulisanje hormona, narocito prolaktina koji zna biti razlog neplodnosti, a to je AGNUS CASTUS  ,  u prodaji se nadje pod imenom VITEX i mislim da je u obliku tableta  (ja nisam uspjela naci u cg, u hrvatskoj ima, ali ovdje je bilo pod drugim nazivom a isti sastav, ako se sjetim napisacu ti)

koliko imas godina i jesi radila hormone LH, FSH, PRL ? je li muz radio spermogram?  ipak 8 mjeseci nije dug period da bi se bas jako zabrinula, sretno!

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

08/04/2011
1:29 am
mela1
Guest
Guests

Potrazit cu dal ima taj caj u obliku tableta sto si mi rekla,ja sam u Sloveniji pa vjerovatno da ima cim ima i u Hrvatskoj.Isla sam kod privatnika nekih 4 mjeseca stalno i samo mi je uradio ultra zvuk i rekao da jajnici su u odlicnom stanju nema potrebe ni za kakvim dalje papa testom i drugim samo da stabilizujem mjesecnicu i to sam koristila medjutim to je djelovalo dok pijem a i skodile su mi tablete to jedan od razloga sto sam ih prestala piti,imam 20 godina vjeruj da nisam bas mnogo upucena u sve to sa pregledima jednostavno sam otisla privatniku i rekla da zelim pregled i slusala njegovo misljenje jer dosad nisam ni put isla ginekologu.U svakom slucaju hvala zato sam se i u clanila da cujem misljenja onih koji imaju iskustvo

08/04/2011
11:25 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

naci ces ga u slo sigurno, pod nazivom PMS FREE od Enciana (proizvodjac). Jako si mlada, i sigurna sam da ces nam uskoro javiti sretne vijesti ! 🙂

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

08/04/2011
3:16 pm
mela1
Guest
Guests

I ja se nadam sretnim vijestima uskoro,da jesam mlada ali to me iskreno da kazem najvise brine jer recimo moja prijateljica ima 30 godina i samo dva ciklusa se nije cuvala treci vec nije doso beba je na putu Smile dok kod mene nije taj slucaj a danas je sve veci broj mladih koji nemogu da se ostavre kao roditelji

11/04/2011
2:11 pm
Kristina M
Guest
Guests

Prebacujem ovaj post od forumasice NADJAVR, jer je greskom zavrsio u sistemu za unos.

Postovane dame i ja da vam se pridruzim…:(, nazalost sam i ja jedna od onih sto se do sada bezuspesno bore za bebu, nada uvek postoji ali svaki bezuspesan pokusaj je samo rusi… Nakon 3 godina analiza, s obzirom da je kod mene pocelo s izostankonm menzisa, doktori su na misljenju da sam usla u perimenopauzu jer su mi jajnici pre vremena otkazali….:( nazalost. Kod mene su rezultati nestabilni hormoni su cas ok cas katastrofalni…Rezervu iliti AMH sam radila pre 1g od ref granica 2-6 ngml moj AMH je bio na donjoj granici…tj. 2.04ngml… sada za snizavanje FSH uzimam suve smokve u maslinovom ulju svako jutro par, a cajeve od virka hajducke trave i ocajnice oko 4-5 soljica dnevno. Do sada bezuspesno, no se ipak nadam necemu. Drage dame zelim vam da se sto pre ostvarite kao mame i da roda zakuca na vasa vrata, svaki savet ce mi dobro doci.Hvala unapred i puno bebaca vam zelim… 

12/04/2011
4:29 am
mela1
Guest
Guests

Ocajnica je najbolja za sve komplikacije poboljsava sluz uredjuje neredovite mens.cikluse policisticne jajnike i td.Stim sto se pije nakon menstruacije,pa do ovulacije.
Nakon ovulacije se ne bi trebala piti jer moze izazvati krvarenja znam dosta slucajeva gdje su zene imale spontani gdje je utvrdjeno zbog ceg je doslo do.Ja je inace pijem tri case dnevno kad se ohladi,ni u kakvom slucaju je mjesati sa nekim drugim cajem to mi je rekao ginekolog.Eh nedavno sam cula da je persun veoma koristan za osobe koje zele novog clana posebno za osobe koje imaju upale jajnika…                                       Eto drage moje toliko kako sam ja cula od iskusnih rado sam ovo podjelila sa vamaSmile

14/04/2011
7:46 pm
mela1
Guest
Guests

eeej caoo evo ja da pitam nesto dal znate sta bi to moglo bit punih 32 dana nisam imala mjesecnicu inace imam je 5 dana i prva tri dana bas mnogo ima, medjutim sad evo zadnji mjesec dva put mi se pojavi po dva dana nesto dovoljno da nosim dnevni al me brine sto je veoma tamne boje smedjo plasim se da nesto nije uredu nista me neboli dal da uradim test il da odem pravo doktoru???

14/04/2011
10:21 pm
Kristina M
Guest
Guests

Ako sumnjas da si trudna najsigurnije ti je da odes u laboratoriju i da ti provjere nivo hormona BetaHCG.

09/05/2011
10:55 am
katarinass
Guest
Guests

 Ja sam takodje bila pacijent dr Ljubica i uspjela dobiti blizance. Nakon toga sam ostala trudna prirodnim putem, tako da sam za tri godine rodila troje djece. Narocitu zahvalnost dugujem dr Micunovic koju smatram predivnom osobom, i velikim covjekom humanistom. Ona je zaista prava rijetkost medju doktorima, uvijek joj je pacijent na prvom mjestu. Zahvaljujuvci njoj ja sam danas bogata zena. Sjecam se kad sam radila ISCI da su me neke zene sa cudjenjem pitale zasto posle 3 godne braka “zurim ” na vantjelesnu. Na kraju su se ipak slozile da su one samo gubile godine cekajuci da “psiha” odradi svoje. Kakve gluposti! Hvala Bogu nama je uspjelo iz prvog pokusaja.

23/06/2011
2:45 pm
miss Fuller
Guest
Guests

Drage moje djevojke,

ja cesto razmisljam koliko se sudbina poigrala sa mnom… Naime,vec punih 8 godina ne mozemo da dobijemo dijete, ajde… prijavim se ja za program IVF(vantjelesna) na CT. Dodjem, dr mi kaze kao da sam super zdrava, da suprug ima problem i da treba probati 3 inseminacije pa  ako ne uspiju onda uraditi ivf. Uradim ja 1 insem. i naravno ne uspije, preskocim drugu i trecu, podjem na kozilijum ljekara , dobijem odobrenje za iVf i uradim na CT. E tu pocinje moja zla kob.

Vrate mi 3 embriona, 2 se prime i posle prvog testa iz krvi eto rezultata: TRUDNA, bhcg preko 4000 necega!!! Tokom tih par nedelja konstantno sam krvarila, ali po malo, braonkasto, roskasto  a nekad nista, nula, nil, prazno!Cry Na kontroli kod dr ona mi kaze da se radujem previse jer je vanmatericno u lijevom jajovodu i da se javim kod nje za nekih par dana a vanmatericna u pitanju!!! Iste noci dobijam jake bolove od kojih se onesvescujem, boli me rame, koce mi se noge, vazduha nema… Rano ujutro primi me dr Jovovic  u KBC-u koji ustanovi da je vanmatericna ali obostrano( 2 embiona se zaglavila=1 u lijevom, a drugi u desnom jajovodu)!!! Mislim sve koja je vjerovatnoca da se to dogodi?! On me operise i srecom po mene spasi mi zivot odstranivsi oba jajovoda jer je ovaj lijevi vec bio pocijepan i bilo mi oko 2 casice slobodne krvi u stomaku sto je umalo dovelo do sepse! 

Dobro sam se oporavila, samo me ponekad taj rez na stomaku nekako dubinski zaboli.

Zato dobro birajte gdje cete poci… Ja sam sad odlucila da probam u klinici Life u Podgorici, kod dr Cejovica pa sta nam dragi Bog da!

Veliki pozdrav,

miss Fuller

12/11/2011
2:33 pm
dee dee
Guest
Guests

Kristina said:

Eho radim u Natalu, a sve ostalo u Invitro laboratoriji ili Dijagnostici. Prva je u Balsicevoj, a druga Buldevar Save Kovacevica

Pozz!!

Možeš li molim te napisati, ako ne ovdje onda na PM, kako se zove doktor koji radi eho u Natalu i koliko košta??

 

hvala:)

04/06/2012
2:27 pm
Sunshine
Guest
Guests

36 mi je godina, a prije tacno godinu dana sam imala vanmatericnu trudnocu kada su mi odstranili jedan jajovod. Od septembra prosle godine pokusavam ostati prirodnim putem trudna, medjutim to ne ide tako lako. U decembru podjem na CT, uspijem da zakazem termin i doktorka mi da da uradim briseve i HSG da vidimo da li mi je taj drugi jajovod prohodan i sta nam je ciniti dalje.

Meni se ti nalazi briseva iskomplikuju tj ne budu dobri, a naravno HSG ne mozete da odradite ako vam brisevi nisu kako treba. Poslije nekoliko mjeseci borbe s bakterijama uspijem da odradim taj HSG i evo sad me ceka inseminacija. Izmedju ostalog da napomenem da spermogram supruga ne bude bas najbolji ali ne i los.

Evo sad cekam ciklus, pa da se javim na CT da krenem u proceduru.

Ima li neko iskustva s ovim tipom potpognute oplodnje?

04/06/2012
8:13 pm
Nikolina
Guest
Guests

Ja imam jedan savjet za buduce mame. Ostavite cigarete to vazi za oba partnera,zatim uzimajte dosta vitamina C,i kad se najmanje nadajte uz pomoc vasu i boziju naravno-on je tvorac svih nas dobicete nesto zbog cega ce vam poteci suze kad budete saznali. 😉

Neopterecujte se nista uzivajte u ljubavi i desice se cudo !!!!!!!!

Jos jedan savjet -NAJLAKSE ostajete trudne odmah poslije zavrsetka ciklusa-zato navalite i neodustajte lako…

04/06/2012
10:10 pm
vesna2
Guest
Guests

Sunshine, nemam licnih iskustava sa inseminacijom, ali pitaj ako te nesto konkretno interesuje. To je bilo u opciji kod mene ali je otpalo.

U sustini primas terapiju u vidu tableta ili injekcija mjesec dana ( to je sve individualno, zavisi od tvojih hormona, starosti isl, ali u principu sluzi za stimulaciju sazrijevanja folikula koji ce se oploditi). Na dan inseminacije suprug da spermu, oni je uglavnom malo preciste i tebi je katetrom koji izgleda kao plasticna dugacka i uska cijev ubrizgaju. Posle toga sve normalno, malo odmaras, bez naprezanja i cekas srecne rezultate.

Tri se inseminacije obicno rade, pa ako to ne upali prelazi se na ivf. Nekad oni i ranije prebace na ivf.

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
17 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…