A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
kontracepcija
15/02/2012
11:24 am
montenegrina
Guest
Guests

Hahahhahahhahhahahha bas si me nasmijala

15/02/2012
7:07 pm
caye
Guest
Guests

ja sam pre nepune dve godine posle prestanka dojenja probala sa pilulama yaz. iskreno receno ne znam sta mi bi posto ni vitamin c ne volim u tableti da popijem, al nesto posle savetovanja sa prijateljem koji je ginekolog odlucih se da probam… iskustvo uzasno, bila sam uredna alarm na mobilnom mi je bio potsetnik, ali nije bilo sanse da se naviknem, lose sam se osecala, naduveno, zojila sam se, neraspolozena, pospana, znaci sve sto inace nisam skoro nikad, mozda bi se nekad navikla ali sam posle 2 meseca odustala, predomislih se… ne svidja mi se ni ideja spirale zbog toga sto je vecina njih koje su sada in takodje hormonske, znaci opet nismo liseni hormonskog uticaja…. vi sa spiralama, koje tj kakve imate, meni se tada nudila neka mirena. a i dr mi je rekao da nije bas divno iskustvo zatrudneti uz spiralu, a desava se ne bas retko…

tako da nisam mnogo pametnaConfused

15/02/2012
8:50 pm
Tamara 2
Guest
Guests

NemAna said:

Tamara 2, jesi ovo meni pojasnila?

LaughLaughLaugh

jesam LaughLaughLaughLaughLaughLaughLaugh nema ljutis Wink

15/02/2012
8:53 pm
NemAna
Guest
Guests

Hehehhe. Ma ne, kakvaljutnja bre.  Nego, mislila sam na kontracepciju kad sam to rekla. LaughLaughLaugh

15/02/2012
8:58 pm
Tamara 2
Guest
Guests

NemAna said:

Hehehhe. Ma ne, kakvaljutnja bre.  Nego, mislila sam na kontracepciju kad sam to rekla. LaughLaughLaugh

aaaaaaahhahahahahahaa moja greska,sorry EmbarassedSmile

15/02/2012
9:03 pm
NemAna
Guest
Guests

Tamara 2 said:

NemAna said:

Hehehhe. Ma ne, kakvaljutnja bre.  Nego, mislila sam na kontracepciju kad sam to rekla. LaughLaughLaugh

aaaaaaahhahahahahahaa moja greska,sorry EmbarassedSmile

Hehehehe. Ma ništa. Next time biću preciznija. Wink

15/02/2012
9:06 pm
Tamara 2
Guest
Guests

NemAna said:

Tamara 2 said:

NemAna said:

Hehehhe. Ma ne, kakvaljutnja bre.  Nego, mislila sam na kontracepciju kad sam to rekla. LaughLaughLaugh

aaaaaaahhahahahahahaa moja greska,sorry EmbarassedSmile

Hehehehe. Ma ništa. Next time biću preciznija. Wink

i jaLaughLaugh

16/02/2012
9:17 am
dzuli
Guest
Guests

Ja nemam hormonsku,bakarnu,ali korostila sam ranije pilule 3 meseca i ugojila se bas bas puno

05/03/2012
10:26 am
dzuli
Guest
Guests

Opet ja, imam jedno pitanje- kakva su vam iskustva sa kontraceptivnim pilulama. da li znate neku zenu da je posle njihove upotrebe imala blizanacku trudnocu , ali bez genetskog faktora?

05/03/2012
11:35 am
anki
Guest
Guests

mi do sada nijesmo koristili nista, tj. jesmo kondom, i muka mi je vise od toga, razmisljala sam o pilulama, jer me uzasno strah od spirale (ona ne dolazi u obzir)..

jel postoje neke pilule koje mogu da se koriste bez savjetovanja sa doktorom ili ipak mora doktor? sto preporučujete?

05/03/2012
11:58 am
caye
Guest
Guests

ana said

jel postoje neke pilule koje mogu da se koriste bez savjetovanja sa doktorom ili ipak mora doktor? sto preporučujete?

 

obavezno se konsultuj , preporuceno mi je da uradim i neke analize radila da bi videli da li i sta smem da pijem. pila sam yaz, ali sam brzo odustala, jako sam se lose osecala. a nesto nisam nacisto ni za spiraluConfused

05/03/2012
11:58 am
draganica
Guest
Guests

Za pilule mislim svakako da treba da se dobro raspitate i konsultujete sa ginekologom. Osobe za koje znam da su ih koristite uglavnom su se žalile na loše raspoloženje, razdražljivost i sl… Osim toga, ako pušite ne biste smjele da koristite pilule.

Meni se lično ne dopada ni ideja da trpam sebe hormonima i remetim prirodni balans, a takođe ni da mi organizam konstantno bude u staju upale – koju izaziva spirala. Ni sam način rada spirale mi nije baš prihvatljiv – ona u stvari ne sprečava trudnoću nego izaziva rani pobačaj kad se trudnoća desi.

Za sad, kao brojimo dane i ponašamo se kao tinejdžeri… i akciju završavamo ranije. Pa kud ode…  

Kondom u stalnoj vezi/braku je CG daleko od zbilje na žalost. A tek vazektomija, mislim da ne poznajem ni jednog muškarca koji bi to uradio, iako ne planiraju još djece

05/03/2012
12:12 pm
anki
Guest
Guests

Bogami mi koristimo kondom stalno, dugo smo brojali,dugo je i uspijevalo pa je jednom i omasilo… ali dosadilo mi je ….Embarassed

05/03/2012
8:05 pm
lena
Guest
Guests

Pozdrav svima,

 Mislim da je kondom najjednostavnije i najbolje sredstvo za kontracepcijuWinki mi ga koristimo stalno u posljednje vrijemeEmbarassed

Sto se pilula tice jedino savjetujem uz preporuku i kontrolu ginekologa.ja sam ih koristila ranije i nijesam imala skoro nikakvih poteskoca ali odustala sam jer nakon nekog vremena  nijesam  mogla da se disciplinujem da ih pijem kako treba pa sam odustalaFrown

06/03/2012
2:40 am
mirjana
Guest
Guests

Kupila spiralu odmah nakon porodjaja.Ima tome dobrih trinaest mjeseci, i jos je nisam stavila, nesto odlazem, nisam bas nacisto…. a kondomi, pilule to ne mogu, od oboje imam problema…. a da brojim mi se ne isplati, obzirom da necemo vise djece(tatina odluka)Confused… ko zna vise o spirali, za i protiv, neka pise….

06/03/2012
8:54 am
dzuli
Guest
Guests

Ja sam koristila pilule, pre 5 godina uz lekarsku preporuku, uz sve potrebne analize krvi, i sve je bilo ok u pocetku dok nisam pocela naglo da se gojim,kada smo ih prekinuli. A sada imam bakarnu spiralu i moram vam reci da sam potpuno zadovoljna sa njom, kada rodim onoliko dece koliko planiramo, stavicu je ponovo. Ne razmisljam o tome da li sam popila pilulu, da li je posao zavrsen vani na vreme, da li je kondom pukao, vec potpuno mirno uzivamo u ljubavi

06/03/2012
11:34 am
draganica
Guest
Guests

Ja sam razmišljala jedno vrijeme o spirali ali sam se “razbila”.

Hormonske mi se nikako ne stavljaju (ne dopada mi se ideja kljukanja hormonima, da ne pričam sad o nekim teorijama uticaja hormona na povećavanje šansi za razne bolesti kod žena).

Bakarna nema hormone, trajnija je, ali izaziva veće krvarenje, neuredne cikluse i drži tijelo u konstantnom stanju upale.

Evo jednog linka koji može biti koristan, objašnjava principe rada spirale.

http://www.kontracepcija.ba/sa…..sadrzaj=29

 

Prednost je što traju, u zavisnosti od modela od godinu do nekoliko godina. KAo i svaka metoda, nije ni spirala baš 100% uspješna.

 

Sve u svemu, nekako bi najbolje bilo da muškarci mao “porade” na sebi, al se bojim da je to nemoguća misija…

06/03/2012
11:50 am
Kristina M
Guest
Guests

VAZEKTOMIJA JE ZAKON!!! 🙂

06/03/2012
11:53 am
anki
Guest
Guests

i meni se sviđa,samo da ja ne radim nista WinkSmile

12/07/2012
12:24 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

kad ste nakon porodjaja pocele sa nekim vidom kontracepcije, sta, kako podnosite, prednosti i mane, sta se moze koristiti obzirom na dojenje itd? 

O kontracepciji imam osnovno znanje, ali nikad nisam koristila jer smo se godinama borili sa neplodnoscu 😉  naucite me, prosvijetlite me 😉

Svakako cu se javiti dr na savjetovanje , ali voljela bih prije toga cuti vasa iskustva…

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
20 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…