A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Jeste li pratili ovulaciju
10/01/2014
10:23 am
Kristina M
Guest
Guests

Jeste li i na koje načine pratili ovulaciju dok ste planirali trudnocu? Nekada je bio neki mali test koji se koristio, Maybebaby cini mi se, ali je na osnovu pljuvacke davao rezultate. Vjerovatno nije imalo veze s mozgom cim su ga povukli.

10/01/2014
11:30 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

sta pratila, doktorirala na tu temu :)))) sve moguce u deset godina pokusavanja , i maybe baby, i lh testove porucivala, i osluskivala ali definitvo meni najbolji pokazatelj je sluz , ona ” eggwhite” to je taj dan ;)

zaboravih reci da sam i toplomjer za bazalnu temp nabavila i to pratila i sto cuda jos…

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

24/02/2016
1:24 pm
mothertobe
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 2
Member Since:
24/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline

Cao svima, ja sam nova na forumu… Vidim da ovdje nije bilo aktivnih vec duze vrijeme, pa podizem temu.

Ovo je prvi mjesec da pratim ovulaciju, i to radeci folikometriju. Inace imam redovne cikluse 28/29 dana i ovulacija mi bude sredinom mjeseca, ali ipak zna da ‘seta’ po par dana. Koristila sam i maybe baby (meni je tacno pokazivao plodne dane, provjerila sam i ovog mjeseca jer sam uporedo isla kod gin), bazalnu temperaturu sam mjerila (ferility friend), mada ona bi mozda trebala skociti sjutra, s obzirom da mislim da mi je danas bila ovulacija (17DC).

Imam sina od 3 godine, i vec 7 mjeseci pokusavamo sa drugom trudnocom. Ostala sam trudna prvi mjesec, medjutim bila je biohemijska. Ono sto bih naglasila je da sam taj mjesec najmanje mislila o trudnoci, samo se nijesmo pazili, sestra mi se udavala, pa smo bili u trci oko toga, i bas sam se iznenadila. Sledeci mjesec su nam rekli da napravimo pauzu. Narednog sam imala udes u kojem nije bilo povrijedjenih, ali sam tesko podnijela psihicki sve, pa sam taj mjesec pripisala stresu (iako imam redovne cikluse od samog pocetka, taj mjesec sam dobila nakon 40 dana, sto je stres uzrokovao). 

Naredna dva mjeseca je muzeva majka bila slabog zdravlja, pa smo i tu bili pod nekom vrstom stresa. Pred kraj godine je umrla, i svima je tesko palo. Nakon nesto vise od mjesec, suprug mi je imao jos jedan gubitak u porodici, takodje blizak. Ovog mjeseca, kad se sve malo smirilo, odlucila sam da idem na folikometriju. Krenula sam od 11dc. Danas 17DC mi je zakazano da opet dodjem (juce vodeci folikul 20mm, endo 10mm), medjutim ja sam jutros osjetila jako probadanje sa desne strane, i vjerujem da je folikul pukao. 

Ispratili smo ovulaciju onako kako nam je doktorica rekla, pa vidjecemo rezultate za 15ak dana 🙂

Sa nama je sve u redu, svi nalazi, ja sam kroz ovaj buran period gledala da uradim neke nalaze, i provjerim opste stanje. Sa sinom sam ostala trudna drugi mjesec, pri cemu sam se vodila plodnom sluzi. Ovaj put mogu reci da je nemam puno, koji su razlozi ne znam… 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
13 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…