A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Treci porodjaj
29/02/2012
11:22 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

U stvari, 2.,3., 4. ,…

temu sam naslovila “treci”  jer me taj ocekuje, ali mislim na svaki poslije prvog, jer sve znamo kako prvi porodjaji idu /uglavnom/ sporo itd…

moj drugi je prosao brzo, intenzivno, burno i jako kratko , mogu li nesto slicno ocekivati i 3. put?  znam da nema bas nekih pravila, ali me interesuju vasa iskustva…

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

29/02/2012
2:13 pm
mirjana
Guest
Guests

mamika said:

U stvari, 2.,3., 4. ,…

temu sam naslovila “treci”  jer me taj ocekuje, ali mislim na svaki poslije prvog, jer sve znamo kako prvi porodjaji idu /uglavnom/ sporo itd…

moj drugi je prosao brzo, intenzivno, burno i jako kratko , mogu li nesto slicno ocekivati i 3. put?  znam da nema bas nekih pravila, ali me interesuju vasa iskustva…

Sviđa mi se ovo”svaki poslije prvog”… i moj drugi je bio brz i ne mnogo bolan, ali zato me dočekao treći…. ništa slično drugom…. gledala sam u onaj mrzni sat na zidu i rekla sebi ako ne bude gotovo za 15 min umirem…. Sve nije trajalo duže od dva sata( na stolu oko sat i po) ali opasno boli, mada su gore kontrakcije poslije porođaja o kojima nisam ništa znala… tek mi majka reče pošto se sve završilo:”Oće to poslije trećeg”… Alo ostadoh živa(i opet bih)Laugh, tako Mamika, sve najbolje, brzo će to

29/02/2012
2:22 pm
Kristina M
Guest
Guests

Moji su bili uglavnom isti svi, mislim ovi poslije prvog:) Treci najbrzi, i najbolniji. Kontrakcije poslije porodaja posebno pravim nakon drugog outa, gore su mi bile nego porodjaji. Bas sam imala jake bolove dugo nakon porodjaja, kao da me neko nozem probadao. Zbog toga sam bila ubijedjena da ce nakon treceg tek da bude katarstrofa, ali nije. Nista strasno.

Poslije treceg porodjaja sam ustala cim su me u sobu poveli, istusirala se i otisla da prosetam i popijem kafu. kao da se nijesam poradjala:)

29/02/2012
10:40 pm
Tijana
Guest
Guests

Meni su svi porođaji bili brzi. Prvi za sat i 10 min, drugi za nekih 40ak i ovaj treći sad za 20 min.

Isto kao Kristina, ovaj treći nijesam ni osjetila. Ni porođaj, ni poslije porođaja. Jesu me malo karlične kosti boljele, ali ništa strašno. A i sve sam razmišljala “ćuti, ništa te ne boli kad nemaš rez” 😀

29/02/2012
10:49 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

joj , pa vi ste me bas ohrabrile 🙂  iako sam oba puta super prosla, sad nekako idem kao starija sam, umornija od bebana itd, pa se mislim da mozda bude teze , ali citajuci vasa iskustva  lakse mi je Laugh

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

29/02/2012
11:03 pm
vanjamik
Guest
Guests

Kristina said:

Moji su bili uglavnom isti svi, mislim ovi poslije prvog:) Treci najbrzi, i najbolniji. Kontrakcije poslije porodaja posebno pravim nakon drugog outa, gore su mi bile nego porodjaji. Bas sam imala jake bolove dugo nakon porodjaja, kao da me neko nozem probadao. Zbog toga sam bila ubijedjena da ce nakon treceg tek da bude katarstrofa, ali nije. Nista strasno.

Poslije treceg porodjaja sam ustala cim su me u sobu poveli, istusirala se i otisla da prosetam i popijem kafu. kao da se nijesam poradjala:)

Obzirom da si posle treceg pila kafu, svi/sve sa FORUMA ocekujemo da posle cetvrog porodjaja, posle kafe naravno, uzmes laptop i javis nam se Laugh

29/02/2012
11:13 pm
Tijana
Guest
Guests

mamika said:

joj , pa vi ste me bas ohrabrile 🙂  iako sam oba puta super prosla, sad nekako idem kao starija sam, umornija od bebana itd, pa se mislim da mozda bude teze , ali citajuci vasa iskustva  lakse mi je Laugh

Pazi, meni je drugi porođaj bio prije 9 godina. I sad sam se baš bila nešto ufrčila (što bi rekli podgoričani). Isto sam se osjećala kao da mi je prvi put, sve zaboravila, čak sam pošla i na jedan čas o disanju da se podsjetim 😀 ginekologica mi je rekla da bude li me i sa 4tim đetetom učila disanju otiće pravo u penziju (mi smo bile jedne od prvih bebana kad je počela da radi). Tako, samo opušteno 😉

24/03/2012
10:24 am
marijana
Forumaš(ica) ipo
NVO Clanstvo

Guests
Forum Posts: 132
Member Since:
08/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Tijana, i ja se spremam za slicnu misiju. Posljednji put sam se poradjala prije sedam godina. Bila sam mladja, odmornija, fizicki izdrzljivija, sa zivcima stabilnijaCool…. Porodjaji su mi pali lako, kao i oporavak nakon njih. Ova trudnoca mi je uzasno teska. Ne licim na sebe. I prosto, htjela ili ne, slutim da ce i porodjaj biti drugaciji od prva dva. Nije da me je strah, jer ja se nicega ne bojimWink, aliiiiiiiiiiii hmmmmmiConfused.

03/04/2012
8:00 am
jasnao
Guest
Guests

evo i mene na pragu treceg porodjaja, mislim da i ptice znaju
koliko me strah od njega jer sam drugi porodjaj imala prije 9 god.
Trudnoca je protekla dobro da bolje ne moze biti i tako sam za razliku
od prethodne dvije trudnoce ovu izgurala do 40 ned tj.danas :).
Budna sam od 7h, oko 9.30h treba da sam u Kc na kontrolu kod svog dr i
jedva cekam da cujem sta ce mi reci. Stvarno me lagano hvata panika.
A tel i poruke me izludjese, vaskolika uza i sira porodica vec 2 semice me pita
“ima li novosti”….
Eto izdusih i malo ovdje 🙂

03/04/2012
8:16 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

jasnao, sretno, i javi nam odmah sta je bilo na pregledu!

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

03/04/2012
9:05 am
Kristina M
Guest
Guests

ja sam sva tri puta prekoracila termin najmanje tri a najvise deset dana… Toliko su me izludjivali svi zivi koji su me zvali da me pitaju ima li sto novo, a ja sjedim i nerviram se sto se ne mogu poroditi :)Ovoga puta mislim da toga nece biti jer me strah da pud porodilista par dana poslije prestanka ispijanja Gyniprala. Mada sam to i prosli put mislila

03/04/2012
3:26 pm
jasnao
Guest
Guests

bila sam na pregeldu i ctg, grlic cvrst i zatvoren duzine 2,5 cm,
karlica visoko dakle nece jos
ctg je odlican, beba je super aktivna a kontrakcije ne nuli..
Ovo me radovalo prije mjesec ali sad bih se obradovala da ima po koja kontrakcija 🙂
preksjutra idem opet ali po dr prici rekla bih da je za ocekivati do petka da se porodim
rekao mi je da sto vise setam i da ne lezim
a ja sam tokom cijele trudnoce bila hiperaktivna tako da sam sad
kao iscijedjen limun i samo bih lezala 🙂
Kristina, koja si ti nedjelja?

03/04/2012
4:36 pm
Kristina M
Guest
Guests

34. danas sam zakazala pregled cim udjem u deveti, kod neke dr koju mi je moja doktorica preporucila, a sa kojom treba da se konsultujem u vezi karlicnog porodjaja. Uh, bas me muka hvata od toga, nikako mi se ne poradja samo jer je karlicni. Bas cu otici nepsremna

03/04/2012
5:06 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

ma ja cvrsto vjerujem da ce se okrenuti!  radis li sta od onih vjezbi?  ne odustaj poslusaj sve sto cujes pa valjda nesto upali, evo vibre ~~~~~~~~~~~~~~~~ 🙂

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

03/04/2012
6:48 pm
jasnao
Guest
Guests

Kristina, imas ti jos samo polako. Mozda se beba okrene ima jos vremena.
A ja se sjutra dajem u akciju, moram se pokrenuti da setam.

01/08/2012
1:39 pm
Podgoricanka
Guest
Guests

Citajuci vase price i ja sticem utisak da ce moj beban samo da izleti napolje jer mi je treci porodjaj. A skoro negdje citah da manje boli zene koje ne razmisljaju o tom cinu previse, i koje su pripremljene na velike bolove…a gledajuci moje iskustvo zaista je tako. Meni su govorili boli, kosti ti se raspadaju….i ja sve cekaj taj bol cekaj, ono se bez bola porodih oba puta.

20/10/2012
8:59 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Evo ja ocekujem cetvrti porodjaj i najvise se plasim do sad. Sa prvom sam se poradjala od 22 do7 pod indukcijom, katastrofa… Drugi porodjaj dosla 9 prsti otvorena Laugh, najlepse i najdivnije iskustvo je bas ono kako je priroda odredila. porodila sam se za 1.5 sat posto je beba bila visoko. Treci porodjaj sam dosla prsnutok vodenjaka na 3 min bolova 4-5 otvorena za 3 sata se porodila naravno opet pod nezaobilaznm indukcijom (koju mrzim)samo mi nije jasno zasto porodilja nema pravo da odlucuje o indukciji , nego se nepita i prikljucuju je jer se njima zuri. Ja bi se pre poradjala 24h bez indukcije nego 2 sa indukcijom. 

20/10/2012
9:33 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

singa, moj treci porod je bio sa indukcijom, prva dva potpuno prirodno…na sva tri bez konca sam prosla,  i sa krupnim bebama, do 4,5 kg…treci je indukovan zbog termina ,presla 8 dana, a beba raste li raste, pa smo je malo pozurili da ne nagura jos koje kilo kako je krenula :) ) uglavnom, od prvih bolova do mazenja 2 sata  , istina sa indukcijom mi je bilo kao 2 mjeseca, ali prodje , zaboravi se…dobro mi je bilo sto su me do zadnjehg momenta pustali da se krecem, namjestam se kako mi pase,pijem vodu itd…da sam morala lezati ta 2 sata ne znam kako bih to izdrzala…prirodni bolovi su druga prica.

Zelim ti da opet dozivis iskustvo kao na drugom porodjaju, samo pozitivno ;)

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

20/10/2012
9:38 pm
singa
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 33
Member Since:
19/09/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja sam lezala pod indukcijom od 22 do 7, nisam se otvarala a ukljucili su jer mi je kuci pukao vodenjak. Samo sam htela da kazem da pravila nema… Drugi porodjaj najlaksi, videcemo kako ce biti cetvrti put Smile

17/09/2014
1:17 pm
sonia007
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 184
Member Since:
23/02/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Posto sam se ja prije drugog pporodjaja opsezno bavila ovo tematikom, da napisem i svoje iskustvo. Drugi porodjaj neuporedivo laksi u odnosu na prvi. OD prvih bolova do porodjaja je proslo nekih 9 sati. Porodjaj mi je zapoceo curkanjem sluznog cepa oko ponoci, a negdje oko 1 po ponoci sam osjetila i prve bolove ali veoma blage da mi je naredna nekolika sata bilo potrebno da budem potpuno sigurna da su to kontrakcije. negdje oko 4 po ponoci bolovi su se pojacali, ali su bili na 7/8 minuta. tek jace bolove koje sam morala predisavati sam osjetila oko 7 ujutru, ali i dalje podnosljivo i na sedam minuta. porodila sam se u pola deset. jake bolove one jedva podnosljive sam osjetila tek nakon probijanja vodenjaka i to je sve trajalo malo vise od pola sata. Za razliku od prvog porodjaja koji je trajao 14 sati, ali jaki bolovi nekih 5/6 sati, i ona najgora faza mijesanja kontrakcija i napona skoro dva sata. jedino mi je na drugom porodjaju sami izgon teze pao kao i radjanje posteljice iako je beba bila sitnija. nekako je sve bilo intezivnije…

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
8 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner