A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_Related Related Topics sp_TopicIcon
Prvi kontakt sa bebom po rodjenju
31/05/2012
11:22 am
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Draze moje,

molim vas da mi odgovorite na sledeca pitanja u sto vecem broju, jer zelim da anketiranjem forumasica zapocnem neku vrstu istrazivanja o kontaktu majke i bebe neposredno nakon porodjaja u nasim porodilistima.

Dakle:

– da li ste bile u mogucnosti da uspostavite bilo kakav fizicki kontakt sa bebom neposredno po rodjenju (mislim na prvi minut po rodjenju, pre nego sto bebu ponesu na vaganje i ocenjivanje)?

-ako je odgovor na prvo pitanje ne, onda nakon koliko vremena ste imale prvi fizicki kontakt sa bebom i koliko je trajao? Da li je kontakt bio moguc u porodjajnoj sali ili vam je bio dozvoljen tek po dolasku u sobu?

Volela bih da cujem iskustva iz sto veceg broja porodilista u CG. Hvala !Kiss

31/05/2012
11:31 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

meni jesu dali bebu odmah po rodjenju, mada sam i trazila , prve rijeci su mi bile “dajte mi ga” i dali su mi (doduse bio je dr koji je pretio trudnocu i on je rekao babicama dajte majci bebu, ne znam da li bi inace bilo tako)… malo smo se pomazili i onda su prerezali vrpcu i sredili ga, ali nakon 10ak min smo opet bili zajedno, i odmah dojili… u Bp je babyfriendly program.

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

31/05/2012
11:35 am
alba
Guest
Guests

Ne, samo su mi ih pokazzali. sina su mi donijeli poslije mozda sat i stavili na grudi-nevjerovatan osjecaj, plac od srece. kcerku su mi donijeli tek poslije 5sati, u sobu, da je vidimo muz i ja i tada sam je prvi put uzela. sat kasnije donijeli su je i ostavili. porodiliste u baru.
inace dok smo isli u skolu za trdnice gin nam je rekao da to nije praksa jer od soka srece mogu biti zaustavljene dalje kontrakcije za izbqcivanje posteljice

31/05/2012
11:45 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

gdje samo nalaze ta opravdanja majko mila…pa kako izbace posteljicu sve one zene sirom afrike koje se poradaju kod kuce, ili nase zene ranije…sigurno imaju nekoga da trkom odnese bebu da se ti ne obradujes i zadrzis posteljicu za vijek vjekova u sebi…Yell pa obradujem se svakako cim rodim, cujem bebu i zavrsi se sve…

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

31/05/2012
11:46 am
Kristina M
Guest
Guests

Mislim da teba knigu bisera crnogoirskih zdrvastvenih radnika napisati

31/05/2012
11:48 am
Kristina M
Guest
Guests

mozda taj dr ne zna da okitocin, hormon srece, pokrece porodjaj i pomaze tijelu majke da rodi bebu. pa strasno

31/05/2012
11:55 am
majal
Guest
Guests

hahaha show! 🙂

Koliko se ja sjećam ( a bilo je prije 4ipo god) stavili su mi ga na kratko kod mene, kratko mislim 20 sekundi…Porodila sam se oko 13h, a mislim da su mi ga doveli prvi put u 21h.

31/05/2012
12:00 pm
Kristina M
Guest
Guests

i ja sam moje vidjela ravno par sekundi nakon porodjaja, a donosili su mi ih ne na sljedeci nego na onaj naredni podoj koji bi sljedovao nakon dolaska u sobu. S tim sto zene u PG drze dva sata u porodjajnoj sali nakon porodjaja, tako da je praktivnmo prolazilo najmanje pet sati do spajanja sa bebom. Nakon carskog su mi isto tako donijeli bebu kad su me doveli u sobu, par sekundi, primakli mi ga da ga poljubim i ponijeli… U sobi sam bila u pet, a u devet je bio kod mene na podoj

31/05/2012
12:07 pm
alba
Guest
Guests

E, moram ga opravdati,nije to njegov stav, rekao je to uz pomalo ironicno ogradjivanje, nego nemam kad da razmisljam o preciznosti izrazavanja. Bebana nesto bolesna

31/05/2012
1:18 pm
macence
Guest
Guests

Porodila se na carski ujutro u 7:50, a bebu mi prvi put donijeli tek sutra ujutro nakon sto sam plakala i bila u ocaju! MM ga je vidio u tom medjuvremenu nekoliko puta. Donijeli ga na 30 sekundi gdje sam ja dozivjela totalni sok srece i ponovo plakalaEmbarassed. Navodno su mi rekli da sam slaba jos i da cu ga se nagledati cio zivot… Oprostila sam im te trenutke jer su kasnije svi bili dosta korektni prema meni…

Porodiliste u Podgorici

31/05/2012
1:40 pm
bubica
Guest
Guests

07:28 h porodjaj,merenje,pola minuta na stomak,podoj u 12h…

31/05/2012
1:43 pm
macence
Guest
Guests

… prvi podoj nakon 3 dana

31/05/2012
2:04 pm
ana
Guest
Guests
Porodila sam se 2 puta, 2008. i 2010., i dali su mi odmah, tj. stavili mi ih na grudi da ih pomazim i poljubim.
Malecki je taj isti dan prebacen na neonatologiju i to mi je bilo uzasno iskustvo, ali ne bih da se prisjecam.
Sa cerkicom sam se porodila oko 11h, 2 sata u porodilistu, nisu mi je donijeli u 15h, nego u 18h na prvi podoj.
31/05/2012
3:04 pm
Tamara 2
Guest
Guests

porodila sam se u 16:40,posto se presjekla pupcana vrpca,zamotali u nesto prinijeli su mi je da je poljubim,sva je bila umackana Laugh sjecam se da sam pitala zasto su joj ruke ako hladne…posto sam provela jos jedno 2h na stolu,jer sam primala infuzije i previse krvarila pa su htjeli da budu sigurni da se nece nastaviti,i konacno prebacena u sobu dje sam crkla od iscekivanja i gledajuci kako svima donose bebeline,pitala sam da je donesu i rekli su mi da je sitna(2.900-49cm) jer je poranila skoro 20 dana,da moraju da je ugriju,hladno joj je…ali muz je vidio odmah nakon pola sata cim su je obukli i bila je zamotana u sto cebadi.i ujutru oko 5:30 su mi je doveli nisam znala sta cu od srece,dal da je prvoo ljubim,sta da joj radim…ali sve je super islo,kako i treba,sikila je i to mi je najdivniji osjecaj bio…jedva cekam sledeceLaugh

Porodila se u Kotoru

01/06/2012
10:39 pm
nevena.lana
Guest
Guests

e meni su vjerovali ili ne tek prvu ćerku donijeli sjutra dan kad sam plačući krenula hodnikom. a nee bi ni tad da tu slučajno nisu bili moji učenici na praksi i rekli im da profesorica plače,i da mi donesu bebu. idiotizam. drugu bebu su mi donijeli nakon 5-6 sati katastrofa. a neka to nego kad su mi je donijeli na podoj zaboravili da je posle uzmu (bila sam u onim “apartmanima” zbog dijareje),i kad sam im je donijela bile su crvene od muke jer sam pitala doslovce:”da vam ne hvali možda neka beba”.

02/06/2012
11:26 am
vesna2
Guest
Guests

Bolje da vam ne pisem moje iskustvo.

Porodila se na carski rez, sve ok, bila u sobu u 14h, bliznakinje mi doveli u 19h na 2 minuta, sve ok kaze sestra koja ih je dovela. u 21h dolazi neonatolog i kaze da ce veceras da ih stavi u inkubator, a razlog jer su rodjene u 36. nedelji i imaju 2.400g. Prvo vecina blizanaca ima toliko kg, a vecina i ne doceka 40. nedelju. Ali ok, ja se nisam nista prepala jer sam mogla to i da ocekujem, znam zasto sluzi inkubator, sve je ok. Ja ujutro naravno ne mogu da se ustanem zbog reza i pitam svaki put sestru kad donosi bebe na podoj za moje bebe i ona kaze sve ok, one su tamo cisto preventivno , ne sjekirajte se da je nesto ozbiljno prebacili bi ih u djeciju bolnicu. Ja zamolim jednu da kaze neonatologu da svrati kad bude mogla, nista od toga. Onda zovnem mog doktora kod koga sam vodila trudnocu i “ne ostala mu duzna” moze li da provjeri sta se desava i on svrati i kaze mi da je pricao sa dr i da je sve ok. Ja sam znala da ih necu vidjeti dok ne ustanem, se forsiram od samog jutra da ustajem, da pokusavam da napravim korak i sl i sledeceg jutra kad su bebe bile na podoju se ustanem i krenem u box jer na zidu u sobi pise da se bebe mogu vidjeti u boxu dok su ostale na podoju. Ja udjem u box i izmolim ih da se primaknem njima i vidim da obje bebe imajuinfuziju prikacenu. A to izgleda jos strasnije nego sto jeste ustvari. Znaci primaju neku terapiju. I odem onako sva kilava kod neonatologa, sad je naravno druga u smjeni. I na kaze da primaju terapiju ser se smanjen nivo secera u krvi i sl. Mene pri tome niko to nije obavijestio. To je mali problem za taj secer ali ja u tom trenutku nisam znala sta primaju, vidjela sam samu braunili u ruci i u glavi, katastrofa. Sve je na kraju bilo ok.

A pri tome sam ih obilazila 2 puta dnevno. i 3. ili 4. dan, ja ulazim u box dok su bebe na podoju po pravilima njihovim u porodiliste i kad je zamolih, kao da su to njihove bebe, ona se razjari i rece da box nije za setanje porodilja i da ja ne mogu da dolazim kad ocu. Ja joj objasnih da sam dosla kad njihova pravila nalazu, ali me ona ladno izbaci.

Ali kad se sve dobro svrsi, te stvari se zaboravlju i ne pridaje im se tolika vaznost.

02/06/2012
2:42 pm
SanjaM
Guest
Guests
Ja sama se porodila u KBC-u.Bebu su mi stavili na grudi posle vaganja i mjerenja ,to je trajalo par sekundi,osjecaj neopisiv kad sam je ugledala tako mala gledala me ljupko odmah sam posmislila ista je tataLaugh  i odmah su je odnijeli,poslije 4 sata su mi je donijeli na podoj a vec sledeci dan nisu je donijeli.Svima donose bebe u sobu a ja kao da me neko zaliepio za onaj krevet,ustala sam koliko je snage bilo u meni i krenula do boksa ,put do njega mi je trajao vjecnost (dva puta sam padala u nesvjest taj dan) kad sam usla pitam za moju bebu sestra mi kaze malo gubi tt i da ne diram nista da se ne primicem i bukvalno me izbacila.Bila je ne ljubazna ,nezainteresovana skroz ,hladna…
 Bilo je jos ponesto ali nije to tema.
03/06/2012
8:07 am
Nikolina
Guest
Guests

Imala sa 2 carska -porodjaja 🙂

prvi put sam bebeu vidjela drugi dan jer je beba primala infuziju.

drugi put -to je prije 2 mjeseca( vidjela sam ga isti dan,poslije carskog jedno 10h dok sam se malo oporavila.Naravno i prvi put kad sam bebu vidjela osjecaj mi je bio nevjerovatan,neopisiv i bila sam se bas raznjezila. Sve sto me do tad boljelo odmah me je prestalo kad sam vidjela bebu …

03/06/2012
2:46 pm
NemAna
Guest
Guests

Porodilište u Podgorici.

Dali su mi samo da ga poljubim nakon presijecanja pupčane vrpce i odnijeli. Porodila sam se u 15.50h, bila dva sat u porodjajnoj(po tom njihovom protokolu), prebacili me u sobu 15, i donijeli mi ga u 18h na podoj. Nije imao žuticu, pa su mi ga redovno donosili na podoj, jedino nisu posljednji podoj neposredno pred izlazak jer se radi onaj standardi test. Izašli smo nakon 48 h od porodjaja i rodjenja mog švrćka.

11/07/2012
1:29 pm
Iva V.
Guest
Guests

Vidjela sam sina nakon porodjaja mozda jedno 20 sekundi, dali mi da ga poljubim, ja sam prokomentarisala da je isti tata. Odnijeli ga. To je bilo u 00:15. A ja sam svoje dijete vidjele tek sjutra vece u 21 h jer je rodjen vakuumom, i bio je 2 dana izolovan. Onda su mi ga poslije donosili svaka 3 sata, pa je dobio zuticu i opet sve isto. I dan danas se sjetim mojih suza, svim majkama donose bebe, samo meni ne…

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…