A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Price sa porodjaja
15/01/2014
7:19 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
141sp_Permalink sp_Print

Napokon i ja da prenesem utiske sa porodjaja pposle puna tri mjeseca :)
Cijelu trudnocu sam bila dosta disciplinovana. Edukovala se, isla na redovne kontrole, dobila svega 9kg, pohadjala skolicu i citala ovdje iskustva drugih da bih bar, od prilike, znala sta me ceka.
Nekako sa od pocetka trudnoce imala osjecaj da necu docekati termin, koji je bio 24.10. I taj deveti mjesec mi je bas nesto tesko pao. Svaki dan dug kao nedelja. Trebao je da me porodi dr Raicevic. Od kad sam usla u deveti, gledali smo se dva puta nedeljno (ctg i ultrazvuk) cisto da bi kontrolisali sve jer sam u deveti dobila visoki pritisak. Vidjela sam sam se sa njim u nedelju ujutru, 13.10. I kazem mu ja “doktore, imam osjecaj da cu brzo” On kazee da nema sanse. Beba se nije spustila, ctg miran nisam otvorena… Ai dzaba… Ja imam osjecaj pa imam. U poonedeljak vece sam osjecala neke grceve i cesce mokrila ali se nista nije desavalo. U utorak odlucim da odem sa suprugom u setnju na trim stazu. I bas tamo mi pukne vodenjak :)
Muz izbezumjen. Ja kao spricer! Odem kuci, rucam i tusiranje. Zovemo Raicevia, on u Moskvu! E tu vec poocinje strah jer znam da u ostati u bolnicu nemam nikakvu vezu.
Pregleda me dr Jokmanovic (daaleko bilo, samo to cu reci) i ostavi me na patologiju tu noc, puknutog vodenja, 1 prst otvorena. I tako 12 sati. Ja cijelu noc osjecam blage kontrakcije ali me se sestra ubjedjuje da to nije to.
U 7 ujutru sam usla u porodiliste. Priprema i u 8 sam na sto. Odmah indukcija i cekanje. Pregleda ko stiigne. 4 doktorice su bile tu i svaka samo prodj obavi pregled i ide dalje. Disanje koje sm naucila u skolici me je spasilo! I tako ja na stolu do 14h. Tada dolazi dr Djukic, ne znam mu ime. On me je odusevio. I sve smo se dogovarali. Ja sam imala oooogromnu zelju da se porodim prirodo ali se beba nije spustala. Trpjela sam bas jake bolove i bas se mucila do 19h i na kraju sam morala na carski.
U 19:43 rodio se Sava. 55cm i 3830gr :)
Sto se tice akusersta, meni su seste bile super. Ali one sto donose bebe… Samo neka su zdravo. i najnormalnijeg bi poludjeli. I savjete koje sam tamo dobila samo su me pomutili. Ali o tome na drugoj temi

16/01/2014
9:24 pm
aruena
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 30
Member Since:
29/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
142sp_Permalink sp_Print

Cestitam mammatobe,nek je sincic ziv i zdrav.
Mene to ceka za par dana, po treci put.
Najgore mi je, ranije bilo to cesto pregledanje, uzas.
Znam za dr.Djukica i on je stvarno super, makar meni bio na prvom porodjaju

17/01/2014
3:53 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
143sp_Permalink sp_Print

Hvala aruena. :) A da ne znas mozda kako se zove on? Ja mu znam samo prezime.
Inace, to je doktor koji se se samnom dogovorao i o svemu obavjestavao mm. Cak me i “digao” sa stola da se vidimo u jednom momentu. I posle sega niije htio ni cent da uzme. Stvarno se nadam da u sledeci put sa njim da se dogovorim za porodjaj…

17/01/2014
7:10 pm
aka
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 2
Member Since:
06/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
144sp_Permalink sp_Print

Dr Ivan Djukic, odlican je!

29/01/2014
11:09 am
alexis
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 37
Member Since:
14/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
145sp_Permalink sp_Print

Bravo mammatobe, nadam se da ste dobri i da napredujete:-D

 

 

29/01/2014
1:52 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
146sp_Permalink sp_Print

Hvala alexis :) Upravo sa kontrole. 3 i po mjeseca, 7kg i 66cm… :)

01/02/2014
9:57 pm
aruena
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 30
Member Since:
29/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
147sp_Permalink sp_Print

Evo i ja da se javim, dobili smo bebca u ponedeljak , 27.01 i u cetvrtak izasli.Na porodjaju mi je bio dr.Djukic i stvarno je super.Dolazio je i sjutradan da  nas obidje, da vidi da li smo ok.

Jos jedan doktor iz vizite me skroz pozitivno iznenadio, u smislu da nije prosao tek tako pored kreveta i pogledao nalaza, vec da je sa svakom porodiljom razgovarao bez zurbe i detaljno se raspitivao za stanje porodilje.To je dr.Filipovic.

Novo porodiliste je stvarno super, moderno uredjeno,i i kako su sale odvojene nema one tenzije, ili je ja makar nisam osjecala.Vec je neko ispricao kako to izgleda na forumu Porodilista u PG i stvarno je tako

Ono sto je meni naaaaajsladje od svega  je sto ostavljaju bebu kod mame, o boze kako je to divan osjecaj da odmah upoznas svoju bebu, a ne da cekas nekoliko sati  poslije prvog upoznavanja ,da bi ti je donijeli.E sad to vazi samo za bebe koje su rodjene do ponoci, one koje se rode od ponoci do ne znam koliko sati izjutra, to ne vazi i njih ne ostavljaju mamama.Zasto?Nisam se raspitivala.

 

Jos jedna stvra me sokirala na akuserstvu.A to je da , od tridesetak pumpi za izmuzavanje koje se donirane i bile namjenjene porodiljama, ostala je samo JEDNA.Sve ostale su iznesene iz porodilista.Ja sam sokirana tim saznanjem.To je slika naseg drustva.

Eto toliko, 

 

 

01/02/2014
11:42 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
148sp_Permalink sp_Print

Aruena, cestitam. Sto godina bebica da napuni. Djukic je fenomenalan. A takvo stanje sa pumpicama je bilo i kad sam se ja porodila 16.10.

05/02/2014
1:04 pm
veljmar
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 51
Member Since:
18/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
149sp_Permalink sp_Print

Drage mame,da li je neka imala porodjaj carskim rezom sa spinalnom anestezijom i kakva su iskystva?

26/05/2014
10:43 am
ninica77
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 28
Member Since:
16/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
150sp_Permalink sp_Print

aruena said

  Jos jedna stvra me sokirala na akuserstvu.A to je da , od tridesetak pumpi za izmuzavanje koje se donirane i bile namjenjene porodiljama, ostala je samo JEDNA.

 

 

   Ja sam se porodila 24. marta … ni te jedne nije bilo. Rekli su nam da ne radi.

26/05/2014
11:57 am
ninica77
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 28
Member Since:
16/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
151sp_Permalink sp_Print

Eto jos jednog iskustva…

Probudim se ujutro 23 marta…  sa muzicem u setnju budem cio dan dok mi vodenjak nije pukao u 21:15 i to u goste, ali srecom sve smo dobro isfolirali da ustanemo i odemo i da niko nista ne primjeti :). Zovem svog dr.Nikolu Stanisica ,on kaze direktno put bolnice. Ja odem tamo oko 22:00 i tek tad pocinju po malo bolovi da me stezu…

Tamo se sretnem sa zenom koja ceka na pregled,i koja je dosla ko zna koliko prije mene.  Zena se savijala od bolova u hodnik i dok su druge koje su poslije nje dosle ulazile na pregled niko put nje nije ni glavu okrenuo. Sestra (punija,starija,crne cickurave kose-ne znam joj ime) ju je ignorisala koliko je idje mogla.Dok zena nije pocela da govori  “ne mogu vise , ne mogu vise” (na albanskom jeziku- sto je sestri vjerovatno smetalo pa ju je jos vise ignorisala). Toliko je zena izgledala lose, i iskreno govorila da ne moze vise da su mnogi skocili i rekli sestri da je uvede vise unutra. Na sta je okrenula glavu i otisla svojim putem. Napokon se vratila i uvede je unutra. Hitno su je poveli gore na sto. Ja sam tu cekala sigurno sat vremena na pregled. Nisam ni ja mogla vise. Muz se okrenuo sestri i pitao ju je “hocu li ja ovu zenu porodit !? “, nasta je ona u odlasku odgovorila ” ne vidim ja da je ona za porodjaj “. 

Poslije 5,10 minuta uveli su i mene na pregled (sto jedna clanica gore rece —daleko bilo,nedaj Boze nikome) i dr. rece da cu ja brzo, da oblacim spavacicu i odmah gore. Dr. ne znam ime… mladi neki , sa bradicom.

Ja gore , ukljuce mi CTG i dok lezim, u hodnik vidim zenu o kojoj sam gore pisala, koja mi daje znak da se porodila. Meni milo zbog nje i kazem super sto je tako brzo zavrsila. Na sta mi ona govori nesto u smislu “ne”. Ja malo zbunjena , ne kapiram nista . Medjutim ukapirala sam kad je usla sestra sa telefonom na ruku i govori “doktore imamo mrtvu rodjenu bebu”. Ja prestravljena. Do tada sam molila Boga da mi ublazi bolove  a od tad samo da mi se beba rodi ziva i zdrava.(Inace sam kasnije bila sa njom u sobu i pitala sam je da li je osjecala bebu prije porodjaja, rekla mi je da jeste ,da je bebu osjecala  na desnu stranu i da je bas bila nemirna. Ujutro je dosla jedna sestra da joj kaze da javi muzu da donese 500e , mora da plati porodjaj, jer nema Crnogorsko drzavljanstvo. Ja sam bila sokirana. Pitala sam sestru okle ce ona da plati kad nema para, dje ce da ih uzme, nasta mi je odgovorila “pa vidjecu ja onda neku cifru da napravim” .Poslije sam cula da su im spustili na 47e)

Poslije toga ustanem i kazu mi da setam po hodnicima, ja setam ,ali beba je vec pocela da gura i vratim se u sobu.Ja sama u prostoriju, napokon dodje babica(stara zena – Hajra ili tako nesto) i govori mi “ajde ovamo ajde, nemoj mi se tu porodit” , stavi me na sto i kaze “guraj” i ode kroz vrata, ja opet sama! Sobzirom da mi je prva trudnoca  mene je bilo strah  da guram jer sam mislila da ce izac bebi glava i da ce mi se ugusit. Ali posto mi nije nista drugo preostalo ja je poslusam. Nakon 10 minuta dodje taj isti dr.koji me pregledao i jos dvije tri sestre. Porodih se ja u 00:20 sasvim prirodno.

Rodila se mala Ana :) eh…. te srece… odmah su mi je stavili na grudi. Kad sam joj pomazila glavu, zene moje , kakav osjecaj… mala beba,lijepa , ruzicaste boje, 3100g ,place onako blago .Uzese mi je brzo. Ja im reko da mi je ostave samnom tu dva sata ali mi rekose “ne moze!” i ja se pomirih sa tim.

Inace, trazila sam da mi ne vakcinisu bebu, potpisala sam se i nisu. Bili smo dva dana u bolnicu i izasli kuci.Jedino koga mogu da pohvalim je sestra Milica. Nju ne znam ima li ko da ne voli. Sa svakim prica pojedinacno kao da ima citavo vrijeme ovoga svijeta. Njoj se nikad ne zuri. Dolazila je u nasu sobu kao da nema druge sobe u bolnicu.

Beba ima 2 mjeseca, ziva je i zdrava i pedijatar(bili smo zbog kukova) je rekao da je fino, vitalno dijete  i da je odlicno napredovala.

To je moje iskustvo…srecom pa se sve brzo zavrsilo,inace ne znam cega bih se sve nagledala tamo.

Ja se izvinjavam ako je ovo previse ruzno za citat,ali ja stvarno ne mogu da ih hvalim kad zasluzili nisu.

23/06/2014
2:45 pm
tereza
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 8
Member Since:
23/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
152sp_Permalink sp_Print

Ja sam se kao prvorotka relativno brzo porodila.4 sata ukupno sam trpila bolove , dobila indukciju i sa 2 napona se porodila.Uz vristanje naravno.Bebac super 10 dobio.Kad su mi dali indukciju krenuli su veliki bolovi.Tezi su mi oni pregledi od porodjaja, stalno sam kukala.Kod mene je bio problem sto su me puno isjekli pa mi je oporavak bio dosta tezak, jedva sam hodala 10 dana.Moram da pohvalim novo porodiliste, babice i sestre.Svi su ok, kao i dr Djukic, dr Vukcevic i dr Filipovic.Ono sto je lose u porodilistu je hrana.I sto jako puno zena dijeli par wc-a.

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
23 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…