A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodiliste na Cetinju
21/01/2012
4:45 am
Nikolina
Guest
Guests

Ima li ko iskustva sa cetinjskom bolnicom? Zanima me kako rade sa porodiljama,bebicama,kako rade cr?Smile

Ako imamo bolje uslove zasto da radjamo u kbc? Ja sam cula svi hvale tu bolnicu pa  me interesuje malo bolje da saznam detalje

23/01/2012
9:44 pm
Tija08
Guest
Guests

moje iskustvo prije 3 godine je vise nego lijepo … bili su ljubazni, ucinjeni…jeste da tada nije bilo renovirano i licilo je na …, ali to nijesam ni primjecivala kada su dr o sestre oko mene NORMALNE! kazu da su sada uslovi mnogo bolji.Laugh

24/01/2012
6:19 pm
Lara
Guest
Guests

Ja nemam iskustvo sto se Cetinja tice,ali bi htjela tamo da se porodim.

Slusala sam samo pozitivne komentare na osoblje Smile a sto se tice uslava da su dosta losi.Frown

04/02/2012
2:15 pm
Lara
Guest
Guests

Tija koji doktor ti je bio na porodjaju?

05/02/2012
6:14 pm
Cekalica
Guest
Guests

Da li su u ovom porodilistu bebe u sobi sa majkama?

05/02/2012
10:04 pm
Lara
Guest
Guests

mislim da nisu,ali uz dogovor mogu da budu i duze kod tebe

13/02/2012
6:48 pm
Tija08
Guest
Guests

Lara said:

Tija koji doktor ti je bio na porodjaju?

lara, na porodjaju mi je bila dr Lopicicka i sve moguce sestre 🙂 dr je zvata na tel i odmah je dosla na me porodi, lavica prava … i porodila sam se za 25 min 🙂 

13/02/2012
6:54 pm
Tija08
Guest
Guests

Lara said:

mislim da nisu,ali uz dogovor mogu da budu i duze kod tebe

bf program tada nije bio, prvi dan je beba vrlo malo kod majke, i od ponoci do 6 nema podoja (naravno samo 2,3 dana), a kada smo presli zbog zutice na pedijatriju, budili su nas na svaka 3 sata za podoj 😉 i na pedijatriji je osoblje odlicno…sjecam se setre pake, dunje, katje 😉 sve pohvaleSmile

13/02/2012
6:57 pm
Tija08
Guest
Guests

da, zaboravih …..imala je jedna sestra ili negovateljica (starija mrsava plava zena) koja me spasila mastitisa….kojaa je imala zlatne ruke za masazu grudi, vjerujte da masaza skoro pa upaljenih dojki uopste nije boljela…ali uopste….uporedjujuci je sa masazom od strane sestre sa porodilista gdje sam plakala kao luda, samo cu vam reci da ja te masaza bila bolnija od porodjaja Yell

26/02/2012
12:01 pm
Lara
Guest
Guests

Hvala Tija na iformacijama.Mislim da cu se i ja poroditi na Cetinje.

29/02/2012
9:39 pm
mamagaga
Guest
Guests

da se i ja upisem na ovu temu

ja sam se prvi put porodila cr. na cetinje dr lopicic samo cu reci da se sada rez ne vidi ustala sam isti dan pomagale su mi da setam , bebu ne donose od 12-6 sto mi je pravo da vam kazem lijepo palo da se odmorim i tako skorz spremna dodjem kuci i odmorna ..

ja imam samo rijeci hvale za njegovateljicu sandru to je jedno divno stvorenje mozete misliti kako se ophodi sa bebom kad joj se dijete od 2 dana smije koliko mu tepa i mazi ga jer nije htio da sisa pa mu ona prica kako bi otvorio usta ma ja sam bila ocarana … babice su jako strucne i sa njima sam postigla dogovor oko cr. jer sam presla termin  vise od 11 dana dvije indukcije ni 1 cm. se nijesam otvorila i onda da se to ne bi odugovlacilo odradjen je cr. a i bebac bio krupan 4100 g

uslovi nijesu kao na filmu ali jesu pristojni makar je cisto i redovno mijenjaju posteljinu i sve to .. tako da sam ja zadovoljna..

29/02/2012
9:49 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

ali ove price i price sa kbc su kao nebo i zemlja…pa zasto je to tako?  od cega/koga to zavisi?  kao sto vidimo uslovi su uglavnom losi svugdje, ali su porodilje puno zadovoljnije na ct ,dakle ne zbog boljih uslova nego zbog odnosa osoblja prema porodiljama !

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

29/02/2012
10:20 pm
Kristina M
Guest
Guests

E to je sustina, sto su u klinickom centru jos i sami uslovi kao uslovi najbolji, koliko se to uopste moze tako okarakterisati, ali su oni zato takvi kakvi jesu… ma zalost

04/06/2012
7:33 pm
mamab
Guest
Guests

I ja bih na Cetinje, ali ne znam koliko prije prođaja treba da se javim, kome i kakva je procedura uopšte…
 

31/07/2012
12:28 pm
mamagaga
Guest
Guests

Ne znam kad ti je termin, al eto sto prije to bolje, sto zbog tebe to zbog ljekara da se upoznaju sa tvojom trudnocom a ne da dodjes na na sam porodjaj. Imas dr Lopicic i dr Jevsnik dr Koturovic ne znam da li je pocela raditi… uglavnom gro pacijenata jekod njih dvije  dr Lopicic ti radi ponedjeljkom i Cetvrtkom za dr Jevsnik nisam sigurna, ako vec nisi podji slobodno najavi se … e sad kakva je papiroloska procedura ne znam al mislim da ce ti bilo koja sestra tamo pojasniti sta ti sve treba za porodjaj.

01/08/2012
12:27 pm
mamab
Guest
Guests

mamagaga said
Ne znam kad ti je termin, al eto sto prije to bolje, sto zbog tebe to zbog ljekara da se upoznaju sa tvojom trudnocom a ne da dodjes na na sam porodjaj. Imas dr Lopicic i dr Jevsnik dr Koturovic ne znam da li je pocela raditi… uglavnom gro pacijenata jekod njih dvije  dr Lopicic ti radi ponedjeljkom i Cetvrtkom za dr Jevsnik nisam sigurna, ako vec nisi podji slobodno najavi se … e sad kakva je papiroloska procedura ne znam al mislim da ce ti bilo koja sestra tamo pojasniti sta ti sve treba za porodjaj.

Hvala, bila sam, nije mi trebao ni uput, kod dr Lopicic sam, svi su divni:)

13/12/2012
2:22 pm
Nela86
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 158
Member Since:
01/08/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Da osvjezim ovu temu :) Ako ima neko ko se skoro poradjao na CT neka da nove informacije…

Razmisljam o porodjaju na CT, jer bih i ostala tamo 2-3 sedmice nakon porodjaja (roditelji mm zive tamo). Stvarno citam i cujem sve pohvale za osoblje u CT porodilistu.

U ponedjeljak cu poci da “izvidim” situaciju, da se javim doktorima/sestrama… Koliko sam shvatila rade 4 doktora (Lopicic, Medojevic, Jevsnik i Koturovic). Ne znam nikog od njih, ali sam za neke cula i pohvale a i neke slucajeve koji su se bas lose zavrsili… Mada ne opterecujem se time, jer smatram da nema doktora sa malo duzim stazom koji nema neke “mrlje” u svojoj karijeri.

13/12/2012
4:52 pm
dany
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 7
Member Since:
22/11/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Zdravo Nela,

Porodila sam se na Ct prije dvije nedelje. Uprkos teskom porodjaju koji je trajao 12h, imam lijepa iskustva tokom boravka u bolnici, zahvaljujuci  ljubaznim babicama, sestrama, pa cak i zenama iz trpezarije i onima koje ciste.

Svaka se muka lakse zaboravi uz lijepe rijeci i prijatnu atmosveru. Svi se trude da se osjecas kao kod kuce, pa im onda i nije za zamjeriti sto nemaju idealne uslove u bolnici.

Mene je poradjala dr Lopicic, ako se to tako moze reci, s obzirom da citav porodjaj obave babice, a dr samo motri i nadgleda tok istog. Znaci babice su u glavnom kljucni faktori u svemu.

Lijepo si rekla za svakog doktora sa duzim stazom, tako da neces pogrijesiti koga god da izaberes.  

Zelim tebi i bebi puno srece i lak porodjaj :)

13/12/2012
8:06 pm
Nela86
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 158
Member Since:
01/08/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Dany, hvala na svjezim informacijama! Bas me raduje kada iznova cujem da je odnos osoblja tako dobar (u odnosu na price iz porodilista u PG…). 

Sto se tice doktora, kako mogu da biram? Zar te ne poradja doktor čija je smjena kad dodjes… ?

13/12/2012
8:31 pm
dany
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 7
Member Since:
22/11/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Tvoja je slobodna volja kod kog ces dr da se poradjas, samo se unaprijed raspitas kojim danima taj dr radi preglede u bolnici i odes kod njega da ti pocne pratiti trudnocu. Nemoj cekati da biras dr par dana pred termin porodjaja. 

Zajedno se mozete dogovoriti o svemu. 

Ja sam u trenutku kada mi je pukao vodenjak (oko 3h poslije ponoci) zvala porodiliste i najavila svoj dolazak, oni su odmah zvali dr Lopicic da je o tome obavjeste. Bez brige, samo napomeni koji ti dr vodi trudnocu.

Evo ti tel ginekoligije kako se mozes informisati o radu doktora: 041/231-111

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
17 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner