A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Odlazak u porodiliste
19/08/2011
12:43 pm
sanidej
Guest
Guests

Da li je potreban uput za porodiliste za Klinicki centar u Podgorici?

Da li je potrebno uraditi neke laboratorijske analize?

Da li se nose svoje spavacice ili moraju da se koriste bolnicke? U cemu dozvoljavaju da se unesu stvari trudnice? U torbi ili kesama?

 

Sta je potrebno ponijeti od opreme za bebu?

19/08/2011
2:29 pm
Kristina M
Guest
Guests

Sanidej, imas na portalu tekst o torbi za porodiliste i sta za bebu treba donijeti kada se izlazi iz bolnice.

U KC imaju spavacice njihove, i one super dodju barem za sami porodjaj i par sati dok si u porodilistu, a kad te prebace u sobu, i budes mogla da ustanes, fino se presvuces i obuces svoju. Tako ces smanjiti mogucnost da isflekas svoje spavacice jer je krvarenje i prelasci sa krevet na krevet nakriticnije za to 🙂

Uput je potreban i treba da ga trazis izabranom doktoru. Laboratorijski nalazi se inace u toku cijele trudnoce rade, nista specijalno zbog porodjaja,  oni ce ti tamo svakako uzeti krv. Jedino ako zelis da se poorodis uz epidural trebaju ti dodatni nalazi, koalgulacija i tome slicno…

Mene su pretprosle godine pitali da im dam nalaz sa odjeljenja za transfuziju koji pokazuje koja mi je krvna grupa, ali ga nijesam imala.

 Stvari unosis u sta zelis, moze torba moze kesa. Na prijemu se presvuces u spavacicu, das osobi koja sa tobom dodje garderobu koju skines i obucu, a uneses torbu.   

19/08/2011
4:06 pm
sanidej
Guest
Guests

U nekim porodilistima traze da se pred porodjaj rade nalazi, brisevi.

Planirala sam da ponesem nalaz o krvnoj grupi i hbsag iz transfuzije.

 

U cemu se iznosi beba? U nosiljci, autosjedistu? Imaju li neki posebni zahtjev?

19/08/2011
4:52 pm
Kristina M
Guest
Guests

Ja sam te nalaze radila jer mi je tako trazila moja dr, i cak sam jednom kad sam isla u porodiliste i nosila sve nalaze koje sam radila u toku trudnoce, ali kakvi, to mi u KC niko nije ni trazio ni pogledao.

Sva tri puta sam bebu iznosila u korpi, onoj sto je ustvari korpa za bebu za auto u prvih par mjeseci. nemaju ti oni nikakvih zahteva da znam, kako tebi odgovara.

Koliko se sjecam jedna pampers pelena, jedan trokut, jedna platnena i neka spilhoznica ili sta li vec se odlicis, a i uskladu sa vremenskim prilikama. Nesto za preko , ako je zima, cebence ili nesio slicno. Moze npr i bodi ako je ljeto i dolje one pantalonice, a ako je zima skafander…  Sve zavisi.

Kad se porodis, treba neko od tvojih da donese ono malo pakovanje pampers pelena da ostavi u box. 

14/01/2012
5:31 pm
Marijachi
Guest
Guests

Kristina said:

U KC imaju spavacice njihove, i one super dodju barem za sami porodjaj i par sati dok si u porodilistu, a kad te prebace u sobu, i budes mogla da ustanes, fino se presvuces i obuces svoju. Tako ces smanjiti mogucnost da isflekas svoje spavacice jer je krvarenje i prelasci sa krevet na krevet nakriticnije za to 🙂

Nikome nijesu dali njihove spavaćice.Čak jedna cigančica koja nije ponijela svoju,ostala je onako golišava,jedva su joj dali njihovu spavaćicu,i to uz riječi neka ti tvoji donesu spavaćicu !

Inače,kako su mene uplašili ja sam mislila spavaćica će mi biti haos.Još sam bila u svojoj i to novoj.Ali,poslije porođaja nisam imala ni kapi krvi.

17/01/2012
10:33 pm
mirjana
Guest
Guests

Ja nisam imala prilike nikad (tri porodjaja, zadnji februara 2011) da vidim njihove spavaćice… uvijek sam nosila tri svoje… i dovoljno je, ukoliko nije baš neka katastrofa od porođaja… mada uvijek neko može da donese još koju

18/01/2012
3:36 pm
Kristina M
Guest
Guests

Ja jesam jednom, i dobro mi je dosla posto je kod mene bila sva tri puta katastrofa. Taj put kad su mi je dali nju sam nosila dok me nijesu prebacili u sobu, i dok se nijesam digla, a to je bilo bukvalno poslije 15 minuta:)

19/01/2012
10:06 am
Maja
Guest
Guests

Sanidej, uzmi neku prakticnu torbu srednje velicine i ne zaboravi: platnene oprane i ispeglane pelene i ciste peskire koje sam ja stavljala na krevet kad mi donesu bebu jer taj krevet nekad i nije bas cist..zatim,toalet papir,papirne ,vlazne maramice,uloske (one od vate u mrezici,ja sam krvarila i svaki cas sam zvala moje da mi ih donesu jos),rezervne spavacice (ja sam puno krvarila i svaki vas sam se presvlacila,a i u porodjajnoj sali sam bila u svojoj),gacice (ja sam tad nasla u apoteci i gacice za poslije porodjaja,mrezaste,kao za jednokratnu upotrebu,ali sam ih prala i u masini i super su)….ne znam da li si iz Pg-a,ali ja sam svaki cas zvala moje da mi donesu milion stvari:mast za bradavice zbog dojenja,onda sam imala problem sa hemoroidima i zatvorom i oni u Bolnici nisu imali ni mast za h. ni cepice pa su mi to donosili i sto puta sam se zapitala sto bi bilo da nema ko da ti donese….

sad je oabvezno da se pri ulasku u porodiliste donese potvrda o krvnoj grupi,sto je i sasvim logicno,ali prije tri godine,kad sam bila,to mi niko nije rekao i negdje u sred porodjaja,kad ja nisam ni bila pri sebi,sestra me pita dje mi je knjizica,licna i donosi mi torbu da je nadjem…to mi je bila tragikomicna situacija jer nisam znala dje se nalazim od bola a ne dje mi je knjizica i koja mi je krvna grupa,srecom sjetila sam se krvne grupe…

19/01/2012
4:18 pm
Majja
Guest
Guests

Ja sam se porodila u januaru prosle godine. Stvari sam ponijela u jednom malom koferu i to je zvek bio – morala sam da zovem kuci da mi donesu kese jer ne smije nikakva torba i sl. da bi kad su mi donijeli kese sestre iz druge smjene rekle NEMA VEZE MOZE KOFER SAMO GA DRZI ISPOD KREVETA DA GA DOKTORI NE VIDE! Ja mislila da je lakse tako nego da nosim 10 kesa, sam bade mantil mi je zauzeo pola toga kofera a i bile su zabranjene posjete zbog gripa pa nisam mogla trazit od kuce da mi donose sto mi treba.

Trazili su mi uput za porodjaj, poslednju analizu krvi koju sam radila a krvnu grupu su vidjeli iz licne karte koja je mogla da posluzi tada – ne znam jesu li sad sto promijenili. Obukla sam svoju spavacicu ali sam morala da se presvucem u njihovu (sto mi je bilo bljak posto ko zna ko je sve to nosio).

19/01/2012
5:45 pm
Maja
Guest
Guests

e,svasta,pa jeli moguce da se toliko razlikuju “pravila” od smjene do smjene…meni niko nije nista rekao za torbu ni za spavacicu,a nije mi jasno kako mozes da stavis sve u kesu,kad ti trebaju papuce,bademantil,spavacice…

19/01/2012
6:10 pm
Tijana
Guest
Guests

Meni je super da se porađaš u njihovoj spavaćici. Poslije se istuširaš i obučeš svoju. A krvna grupa piše i u zdravstvenoj knjižici. valjda je to dovoljno…

Tješim sebe da su to samo 2 do 3 dana, samo da sve prođe sa anđelima 🙂

02/03/2012
8:28 am
Alexandra
Guest
Guests

Meni su (oktobar 2010.) nalaz krvi uradili na licu mjesta, a isto su trazili da se stvari prebace u kese, tacnije, u JEDNU kesu, a i meni kao Majji bademantil pola stvari… mis'iiiim… ALi, sila Boga ne moli! A cimerke su, kasnije, u sobi imale svaka po putnu torbu. Toliko o strogim pravilima koja vaze za sve.

02/03/2012
1:14 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

ja bih samo pohvalila ovo sto Maja kaze  za jednokratne gacice (u meditasu 10 kom/6 eur)  , pogotovo za zene sa epiziotomijom, i ranom od cr.  koza bas dise, a malo ti stegnu stomak pa nemas onaj osjecaj da ce ti sve ispasti poslije porodjaja.  i provjereno mogu na otkuhavanje i ponovnu upotrebu. 

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

04/03/2012
3:09 am
Tajchi
Guest
Guests

Vidim da sve pisete o krvavim carsavima i nemijenjanju istih na drugim temema. Stoga, odlucih na ovoj temi da posavjetujem porodilje, koja moze i hoce – spasice sebe. Nije finansijski mnogo, ne mogu se sad sjetiti cijene, ali, vjerujem da se moze kupiti. Postoje u Kuci Hemije, kao i u Cosmetics marketu, ako ne imaju ih prodavnice za kuce i mace (molim ne smijte mi se). Zovu se Flufsan ili nesto slicno, ima par proizvodjaca. Mala je kesa, providna, unutra se vidi kao neka plastika i sare, a objasnjenje na njima je da je to podloska za prepovijanje bebe (one za kucice na sebi imaju crteze koske ili kuceta, u biti, ista je stvar). Uglavnom, velicine je 45cmx45cm, 60cmx90cm, ili vece 90cmx90cm. Sa spoljne strane imaju plastiku, unutrasnji dio je kao neka vata unutra, slicno ulosku. Poenta je da je NEPROPUSNO, ja sam ih uvijek imala, jer sam na tome presvlacila dijete gdje god bi se nasle, a putovale smo dosta.

Slucajno sam ih otkrila i stavila na bracni krevet ispod sebe, kako ga ne bih skvasila ako pukne vodenjak. Pri spremanju torbe za porodiliste, sjetila sam se toga, i, sto da ne, odlucim da ponesem. Srece moje! Cim su me prebacali sa kreveta na krevet, ja sam odmah zgrabila to iz torbe koju su mi stavili podno nogu i trazila sestri da stavi na krevet. Gledala me bijelo ali je poslusala kad rekoh da im tako necu isprljati carsav. Tek njihove srece kad su vidjele da se meni ne moraju mijenjati carsavi svaki cas Laugh.

Kad bi se ta podloska natopila, a to je kod mene bilo stalno, ja bih ustala, tusirala se, mijenjala spavacicu i podlosku. Mucno mi je bilo gledati kako zene traze carsave, a sestre odgovaraju: NEMAMO, ili ne moze sad, cekaj jos malo nek se isprlja i sl. U mojoj su sobi “cimerke” bile odusevljene i rekle svojima da im donesu to pa je i njima bilo lakse.

Imala sam za sebe vecu 90×90, stavljala preko carsava ispod guze (obuhvati predio od struka do pola butina) a za bebu manju (ima ih valjda i 45×45). Za bebu bih preko toga stavila pelenu i bebu na to. Kad je bljuckala, bljuckala je na to, tako da mi carsav ni od nje niti od mlijeka koje je curilo nije bio mokar. Eto, mozda nekome pomogne kao i meni sto je.

04/03/2012
9:50 am
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

bas dobar prijedlog, tih podloga ima svugdje i u cosmeticsu je pakovanje tih vecih, 10 kom/3 eura.  flufsan su , a flufsan su i ove gore pomenute jednokratne gacice…

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

04/03/2012
2:02 pm
Zar@
Guest
Guests

snađi se družeCool

 

stvarno dobar prijedlog i jednokratne gačice su isto jako bitne, čak i doma kad dođete..Wink

04/03/2012
8:05 pm
marijank
Guest
Guests

Zar@ said

snađi se družeCool

 

stvarno dobar prijedlog i jednokratne gačice su isto jako bitne, čak i doma kad dođete..Wink

mogu i da se peru,bas super stvar

05/03/2012
12:08 am
Tajchi
Guest
Guests

Da da, jednokratene su super, nama cak preporucili u bolnici kad smo pitali sta donijeti. Koristila i kuci, kao sto rekose mame na predhodnim postovima. A podloske sam koristila meni, malenoj, kad smo putovali, ma svugdje sam im nasla namjenu!

18/03/2012
4:42 pm
Cekalica
Guest
Guests

Da li je potvrda o krvnoj grupi neophodna za odlazak u bolnicu? Meni trudnocu prati dr u privatnoj ordinaciji, ali mi je izabrana u DZ savjetovala da svakako odem do transfuzije i da uradim jos jednom krvnu grupu, posto u porodilistu traze taj papir.

18/03/2012
5:19 pm
bubica
Guest
Guests

potrebna ti je krvna grupa!

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
13 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner