A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
indukovani porodjaj
27/08/2014
11:08 am
sonia007
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 184
Member Since:
23/02/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Drage mame, interesuje me vase iskustvo sa indukovanim porodjajem. Kakva je procedura u KCCG, tj na koji se nacin daje najcesce, koliko nakon davanja traje porodjaj otprilike i sl. Naime prekoracila sam termin porodjaja pa mi se smijesi i ta opcija, inace drugi porodjaj je u pitanju.

27/08/2014
2:29 pm
Kristina M
Guest
Guests

Nemam ti nista lijepo o tome reci, tako da necu:) Samo da znas da je bol sa indukcijom, ili je meni bar bio, tri puta jaci nego bez nje. Mada je oni prakticno svima daju kad krene porodjaj, ali je ja nijesam htjela posljednji put, jer je pretposoljednji bio sa njom. Tako su mi ga ustvari izazivali, a od onda sam veliki najveci zagovornik  principa: Kad bude trebalo krenuce.. (naravno da ima nekih izuzetaka). Svaki sam termin prekoracila, po deset dana:)

27/08/2014
3:43 pm
sonia007
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 184
Member Since:
23/02/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

I ja sam cula da mnogo vise boli sa indukcijom. Mada je ja na prvom porodjaju nijesam dobila, jer su bili odusevljeni kako se ja otvaram za prvorotku, mada moram priznati da su mi prirodne kontrakcije bile bas bolne i sto je najgore zadnjia 2, 3 sata skoro bez pauze izmedju, pa kad jos zamislim bolnije od toga uh… Nego kako se daje indukcija, je li kroy infuziju ili se stavlja neka vaginaleta, gel. Rade li uzv. prije?

27/08/2014
9:14 pm
Sneza J
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
03/07/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

sonia007 said
I ja sam cula da mnogo vise boli sa indukcijom. Mada je ja na prvom porodjaju nijesam dobila, jer su bili odusevljeni kako se ja otvaram za prvorotku, mada moram priznati da su mi prirodne kontrakcije bile bas bolne i sto je najgore zadnjia 2, 3 sata skoro bez pauze izmedju, pa kad jos zamislim bolnije od toga uh… Nego kako se daje indukcija, je li kroy infuziju ili se stavlja neka vaginaleta, gel. Rade li uzv. prije?

ja sam se porodila prije tri mjeseca posto mi je trudnocu vodio dr Miketic htjela sam da me i on porodi tako da sam dosla 9 maja kad je bio dezurni a termin mi je bio 12 maja i porodila sam se uz indukciju prvo su mi dali vaginaletu al nisam dobijala neke jeke bolove a onda negdje oko 19 00 su mi ukljucili indukciju kroz infuziju bolovi su bili uzasni al srecom babica Danijela mi je cijelo vrijeme objasnjavala kako pravilno da disem da bi smanjila bolove znaci bol traje minut dva al tebi se cini vjecnost i porodila sam se u 20 50 eto sta znam boli al se sve moze trpjeti kad znas da na svijet treba da doneses jedan novi zivot jedno malo bice sto se mene tice nekako imam visok prag tolerancije na bol nisam tako da nisam vristala kao sto sam cula dvije prije mene samo sam slusala babicu i doktora i iz dva napona rodila moju mrvicu ne rade ultrazvuk prije indukcije jedino prate na ctg

28/12/2014
3:59 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Meni je super palo. Primila sam 2 indukcije vaginalno, spasmex i jos nesto u vidu injekcije ali sam zaboravila sto je. Nisam imala bolove, samo sam napone pocela da osjecam poslije 9 sati dosade tamo. Nadam se da ce tako biti i ovoga puta :)

29/12/2014
9:52 pm
Sneza J
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
03/07/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

sneza_jovicevic said

sonia007 said
I ja sam cula da mnogo vise boli sa indukcijom. Mada je ja na prvom porodjaju nijesam dobila, jer su bili odusevljeni kako se ja otvaram za prvorotku, mada moram priznati da su mi prirodne kontrakcije bile bas bolne i sto je najgore zadnjia 2, 3 sata skoro bez pauze izmedju, pa kad jos zamislim bolnije od toga uh… Nego kako se daje indukcija, je li kroy infuziju ili se stavlja neka vaginaleta, gel. Rade li uzv. prije?

ja sam se porodila prije tri mjeseca posto mi je trudnocu vodio dr Miketic htjela sam da me i on porodi tako da sam dosla 9 maja kad je bio dezurni a termin mi je bio 12 maja i porodila sam se uz indukciju prvo su mi dali vaginaletu al nisam dobijala neke jeke bolove a onda negdje oko 19 00 su mi ukljucili indukciju kroz infuziju bolovi su bili uzasni al srecom babica Danijela mi je cijelo vrijeme objasnjavala kako pravilno da disem da bi smanjila bolove znaci bol traje minut dva al tebi se cini vjecnost i porodila sam se u 19 50 eto sta znam boli al se sve moze trpjeti kad znas da na svijet treba da doneses jedan novi zivot jedno malo bice sto se mene tice nekako imam visok prag tolerancije na bol nisam tako da nisam vristala kao sto sam cula dvije prije mene samo sam slusala babicu i doktora i iz dva napona rodila moju mrvicu ne rade ultrazvuk prije indukcije jedino prate na ctg

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
25 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner