A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
CASCAVANJE DOKTORA-BABICA-SESTARA
08/08/2012
11:05 pm
Podgoricanka
Guest
Guests

Ne znam dal ova tema postoji, al ja nijesam znala gdje da je stavim.

Interesuje me da li ste cascavale doktore-babice-sestre prije ili posle porodjaja

Ja ocekujem treci porodjaj, i nijednom nijesam cascavala nikoga, jer polazim od cinjenice da i ja radim s narodom, i da me sramota ako mi kupe cokoladu, a ne daj Boze novac da mi ponude. U porodilistu prije 2 godine se sjecam da sestra nije htjela cokoladu da uzme, s rijecima ja sam ljubazna i ovo mi je posao koji sam sama birala. takvog sam i ja stava, pa nikome nista ne nudim.

Temu sam otvorila, jer sam danas bila svjedok davanja novca babici koja je ocigledno mislila da sam i ja s tim ljudima koji su joj dali ne malu novcanicu.

09/08/2012
12:43 am
neda
Guest
Guests

a ne nikada,lepo je rekla ta zena oni kad se skoluju ne misle na novac koji ce dobiti,ali ih ljudi naviknu vremenom.sa koliko para oni dnevno izadju iz bolnice,toliko ja meecno zaradim.tako da kad neko kaze valja se ja uvek kazem vise ce valjati mom detetu da mu kupim nesto nego njima.slusajuci neke price pojedine babice svakih par meseci menjaju namestaj u kuci,a onda sta tek o dr mozemo cuti.

a kad bi se skupljale pare za nekog ko me bas treba ili narodnu kuhinju ne verujem da bi se nas narod toooliko otvorio

 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
09/08/2012
8:19 am
Kristina M
Guest
Guests

nama je padalo na pamet da se postavi neka kutija u koju bi ovi sto vole da cascavaju ostavljali novac u nju a onda bi se taj novac koristio za porodiliste i cijeli GAK, ali nijesu se slozili zbog kontrole prikupljenog novca

09/08/2012
10:11 am
neda
Guest
Guests

a ne mogu se usaglasiti ko je najposteniji medju njima.pa mogao bi neko iz udruzenja roditelji i nacelnice odeljenja jednom mesecno da zajedno to urade

 

 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
09/08/2012
2:09 pm
Danchy
Guest
Guests

Ni prvi, ni drugi put nismo dali ni centa doktorima i babicama. Svekrva jeste častila onu sestru koja ih je presvlačila kad smo izlazili…oba puta po 20 eura. Da sam se ja pitala, ne bi ni to, ali nisam htjela da se miješam.

09/08/2012
3:02 pm
Milica
Guest
Guests

Čašćavanje je nešto što je uvjek postojalo kod većine i sigurno da su mišljenja različita da li treba to raditi ili ne. Neko to radi iz obaveze a neko iz potrebe. Po iskustvima mnogih ta obaveza ne treba da postoji, jer častili ili ne dijete se mora roditi.

Ono što je ogavno jeste ako ljekar, bez obzira da li je ginekolog ili ne, traži novac da bi nešto uradio. Sve što se desi nakon je izbor pacijenta.

30/08/2012
10:34 pm
marija_pg
Guest
Guests

slazem se sa milicom. mada,ni doktori ne bi trazili da ih ljudi sami nisu navikli,al sta da se radi… mm je htio da casti,ali ja nisam dala… to im je posao,ne cascavaju ni njega za posao koji radi,pa nikom nista

08/01/2013
11:51 pm
dudaaaaa
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 2
Member Since:
09/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Svi oni traze pare,ja da sam castila onoga gada prije porodjaja ne bih prosla kako sam prosla.

09/01/2013
8:04 pm
Tijana P
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 112
Member Since:
02/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Nikad! Troje đece i nijesam dozvolila nikad ni cent.

Kad se sjetim pitanja u sred porođaja: što imate od đece kući? alo??? pa svaki put mi je došlo da joj kažem: seljanko jedna, prestolonasljednika da rodim, centa nećeš dobit. Kao bolje te paze ako imaš šćeri kući, i još ne znaš kojeg je pola beba koja se rađa, jer se nadaju muškom, pa će biti više čašćene!!!

I ta kultura čašćavanja koja je oduvijek postojala u CG. Pa o čemu mi pričamo? Mislite li da mene kao socijalnog radnika neko čašćava? Što je na kraju krajeva i nebitno. Bitno je da ako takva kultura i postoji, treba mi da budemo ti koji će je prekinuti.

"budi promjena koju želiš da vidiš u svijetu"

03/02/2013
7:07 pm
mediii
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 2
Member Since:
30/01/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

iskrenooo da vam kazem,koliko su mi pomogli ne bi mi bilo zao ni da sam svima po kucu kupila posebno babici koja me poradjala,ali nisam nikome nista i bez obzira na to otpratila me sa osmjehom na akusersko odjeljenje,ne znam za to cascavanje ja nisam nikom ni pokusala da dam ista…moj muz zbog posla nije mogao doci taj dan da me vidi,tek uvece…tako da sto se mene tice iskreno nisam primijetila da mi iko ista trazii kao sto sam vidjela necija iskustva…

Confused

04/02/2013
10:53 am
Budimka G
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 386
Member Since:
01/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Malo da se nasalim na ovu temu:
Pred prvi porodjaj, prije skoro 4 godine smo suprug i ja citali sve vezano za bebe, pa i one savjete “sta ponijeti u porodiliste” i to nam je dosta koristilo, a i njemu da kupi sve sto nam treba kad izadjemo jer nas je bebac iznenadio i poranio mjesec dana. U to vrijeme mi je veliku podrsku pruzala tadasnja koleginica ciji je sincic imao tada 2 godine. Pricala mi je grozne price iz porodilista, neljubazne sestre i babice, ali i to da su i ona i njena najbliza rodbina i sakom i kapom cascavali te iste sestre i babice (kese i kese sokova, cokolada, voca i na kraju po 10-20 eura je ona davala po jednoj sestri za koju ocijeni da je “glavna” u toj smjeni). Stalno sam se pitala zasto je onda imala tako ruzno iskustvo kad im je davala i pare i sve ostalo??? Precutkivala sam sve njene price, nisam komentarisala, a kad sam ja dosla tamo, nikome nista dala nisam i svi su bili sasvim ok samnom…. samo je mm castio onu babicu sto je obukla bebu pri izlasku i srecom je ta ista spasila masazom moje grudi i bila je bas pazljiva. Takodje sam im 2 puta ponijela neke slatkise i voce sto sam dobila, a nisam smjela da jedem zbog carskog. Da povezem ove dvije price, moje iskustvo i iskustvo moje bivse koleginice kao “naravoucenije” – u porodiliste ponijeti i nekih 50 eura u sitnim apoenima da se casti sa po 10-ak eura sestra u svakoj smjeni!!!

13/03/2013
3:28 pm
laki
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 6
Member Since:
11/03/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Iskreno, nijesam bila u toj situaciji (tek treba da vidim kako će biti)

ali mislim da bih častila sestricu ili babicu koja je jako ljubazna i izađe mi u susret obzirom da poooojmaaaa nemam jer mi je prva trudnoća. Nasuprot tome, iako znam da imaju puno posla i svakakvih pacijentkinja nemam namjeru da neku tamo neljubaznu i drsku sestru jurim po hodnicima da joj dam pare da bi promijenila ponašanje prema meni, eventualno mi nešto objasnila. Ja svaki euro pošteno zaradim niko me ne juri da mi da ništa što već nisam zaslužila, pa mogu i one. 

13/03/2013
5:11 pm
Melita B
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 13
Member Since:
09/02/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Njihov je posao da budu ljubazne i da ” izadu u susret pacijentima “, za to su placene, ne treba ih castiti jos uz to.

Sjetite se samo da je u zemljama gdje je puno bolje zdravstvo, takvo nesto zabranjeno.

Vjerovatno zato i imaju dobro zdravstvo u kojem postoji red, a primanje mita je kaznjivo.

Po meni to je jedan od nacina da ozdravi crnogorsko zdravstvo i da se bolnice uvedu u 21 stoljece.

13/03/2013
5:35 pm
Kristina M
Guest
Guests

Ali mi im platu dajemo, izdvajamo svaki mjesec, koristili njihove usluge ili ne, i jos da dodamo na to, pa ne stvarno

13/03/2013
10:19 pm
bubilino
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 2
Member Since:
02/07/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Ne znam kakvo je vase iskustvo sa cašćavanjima i sličnim stvarima ali ja moram da kažem da je moje iskustvo(prije 15 dana )više nego pozitivno(što nije bio slučaj prvi put,prije tri godine). Naime, cijelu sam trudnoću imala doktora koji je više nego profesionalan, stručan, ljubazan, radi posao koji voli. Porodjaj je završen carskim rezom(ne “mode radi”)već nužno. On je i tada bio na raspolaganju. Ni jednom jedinom riječju ili gestom nije mi stvaio do znanja da traži bilo što za uzvrat. I nije samo moje iskustvo (makar sa njim)ovakvo. Zatim, i sestre su na odjeljenju bile ljubazne. Mada, čini mi se da je to iz razloga što se “carice”(kako ih oni zovu)mnogo bolje tretiraju nego one koje su se porodile prirodno. Kad se sjetim doktora,sestara i one odvratne poslednje sobe od prije tri godine dodje mi da plačem. A čašćavalo se tad,ohoho…I uzimalo ni da se trepne. Dakle, poenta moje priče ja da u KBC-u ipak ima onih koji ne traže ništa i rade jer taj posao vole(moje je iskustvo ovog puta bilo takvo). Samo mi griješimo jer hrlimo onim “izvikanim”doktorima/icama a za njih se zna i tarifa.

 

15/03/2013
9:57 am
laki
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 6
Member Since:
11/03/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

WinkBubilino, Vaš post mi je pravo ohrabrenje. Iskreno više čujem negativnih komentara i iskustava tako da ne znam šta mi je za očekivat :) . Puno se plašim samog porođaja, kako će “izgledati”, kako će proteći, hoće li beba biti zdrava itd. a da ne razmišljam još o sestrama i doktorima, posteljini i sobama…..:)

21/09/2014
2:40 pm
irenalana
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 21
Member Since:
13/02/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Evo jos jedna moja dilema. Nisam tip koji umije nekome da da pare a slusam razne price pa nemam pojma sta da radim. Na pr kuma je doktoricu koja je porodila castila 200 eura a mm je poslije prvog porodjaja kupio samo neku bombonjericu i pice tako da bih bas voljela da cujem i tudja iskustva. Prije neki dan kad sam isla na CTG vidjela sam jednog tatu koji je donio neku tortu u par boca pica tipa coca cole.

24/09/2014
9:22 am
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja mogu konkretno na ovu temu da se nadovezem iz skorasnjeg iskustva, kada mi je ginikolog, “na glasu” rekao kada sam htjela svekrvu da uvedem na uz, (kbc) nakon sto joj je rekao da saceka ispred, da zna on ko je ona, jer JOJ JE ON SPASIO ZIVOT, A ONA NIJE DOSLA DA MU SE ZAHVALI!?? (GInikoloski joj odstranio dolje sve) ja sam bila u soku. 

Sto se tice mog prvog porodjaja, suprug je kupio to nesto ali nije parom. Jer je briga o meni, tj prvo nebriga bila podkrijepljena kasnije zivkanjem, i uslugom za uslugu sto bi se reklo, i od rodbine je striktno bilo zabranjeno da se daje novac. 

Inace najmrznije su mi bile onih 20e za izlazak, te sestre su kao na traci, mlatikale one bebuskice, moju cerkicu u feb mjesecu je samo naopako navukla ono sto smo donjeli, suprug joj dao kovertu a ona je maglu uhvatila i rekla nesto u fazonu, imamo bas posla ,sad ce doci koleginica za drugu bebo, pa smo mi nastavili da je obucemo do kraja. :-(  

Konkretno nisam da se daje novac, da se cascava na taj nacin, a mislim da je narod tu kriv i nas glup mentalitet i vidjenje stvari, a onda sa druge strane ima i ovih magaraca koji direktno traze da ih podmazemo jer prston nece prdnut! Sto kazu ne valja ljutit onog koga ti ke molit.

24/09/2014
9:26 am
irena_dautovic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 80
Member Since:
17/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

A joj eto taman rijec na mjestu :-P

*mrdnut

 

Sorry :-D :-D :-D

24/09/2014
9:37 am
Sneza J
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
03/07/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Ina84 said
Ja mogu konkretno na ovu temu da se nadovezem iz skorasnjeg iskustva, kada mi je ginikolog, “na glasu” rekao kada sam htjela svekrvu da uvedem na uz, (kbc) nakon sto joj je rekao da saceka ispred, da zna on ko je ona, jer JOJ JE ON SPASIO ZIVOT, A ONA NIJE DOSLA DA MU SE ZAHVALI!?? (GInikoloski joj odstranio dolje sve) ja sam bila u soku. 

Sto se tice mog prvog porodjaja, suprug je kupio to nesto ali nije parom. Jer je briga o meni, tj prvo nebriga bila podkrijepljena kasnije zivkanjem, i uslugom za uslugu sto bi se reklo, i od rodbine je striktno bilo zabranjeno da se daje novac. 

Inace najmrznije su mi bile onih 20e za izlazak, te sestre su kao na traci, mlatikale one bebuskice, moju cerkicu u feb mjesecu je samo naopako navukla ono sto smo donjeli, suprug joj dao kovertu a ona je maglu uhvatila i rekla nesto u fazonu, imamo bas posla ,sad ce doci koleginica za drugu bebo, pa smo mi nastavili da je obucemo do kraja. :-(  

Konkretno nisam da se daje novac, da se cascava na taj nacin, a mislim da je narod tu kriv i nas glup mentalitet i vidjenje stvari, a onda sa druge strane ima i ovih magaraca koji direktno traze da ih podmazemo jer prston nece prdnut! Sto kazu ne valja ljutit onog koga ti ke molit.

negdje sam vec pisala o ovome al evo jos jednom mislim da bi to trebalo da to rade bez ikakve koristi i cascavanja iz mog iskustva sva tri porodjaja nisam davala pare osim kad su bebu izveli sem sto je suprug kupio nesto da se pocaste treci porodjaj mi je bio prije 4 ipo mjeseca i eto srecom trudnocu mi je vodio Dr Miketic koji mi je i bio na porodjaj i obilazio me dok nisam izasla iz bolnice i poneo se prema meni odlicno a nista ga nisam castila osim sto je suprug doneo viski kad sam se porodila i to je sve na nama je kako cemo se zahvaliti doktoru i ostalom osoblju a oni bi trebalo da se ophode prema svim zenama jednako i da to ne bude iz nikakve koristi ja samo mogu da pohvalim ovog divnog covjeka Dr Miketica i svima bih ga preporucila jer je prvo velik  covjek pa onda doktor

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
19 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…