A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Carski rez
30/05/2012
8:28 pm
andjica
Guest
Guests

Ja sam svoju ranu od carskog oba puta mazala cistim domacim kantarionovim uljem,i mogu vam reci da je mi je rana bukvalno nevidljiva,bijela tanka i u zadnje vrijeme isprekidana sa kao tankim crticama bijelim a izmedju zdrava koza bez ikakvog oziljka,to sam inace koristila na jednom oziljku koji sam imala na licu i nema ga vise. Obicno uvece,i malo zavrnem ves i tako legnem bude ves malo mastan od ulja ali nista strasno.

02/06/2012
11:04 pm
jasnao
Guest
Guests

Nijesam bila odavno ovdje jer nemam puno slobodnog vremena, em je kraj skolske godine i navalili kontrolni i pismeni zadaci em ovo malo sve vise trazi da sam pored nje Smile

tako da samo pozelim sve najljepse Kristini i Srdanu, svako dobro od srca i nadam se da si se dosad bar malo oporavila od CR-a.

12/10/2012
3:47 pm
Milena L
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 2
Member Since:
30/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Cao zene!:-) Imam pitanjce-koliko se vas, koje ste se jednom porodile carskim rezom, naredni put porodilo prirodno? Da li neko ima podatak kakve su statistike o tome u nasem porodilistu (Podgorica)? Znam da nije pravilo da ako si se jednom porodila na carski, moras i sljedeci put, ali ne znam kako ovi nasi doktori gledaju na to… Mada, pretpostavljam da zavisi i sta je bio razlog za operaciju prvi put. Ja sam se, inace, prije 2 i po godine porodila na carski rez jer sam 14 dana bila presla termin, probali su onim vaginaletama da pokrenu poradjaj, ali posto nije islo otisla sam na carski…
Za neka 3 mjeseca treba ponovo da se poradjam :-) , i vec sam pocela da se frcim :-) ne znam sta bi mi teze palo – da krene prirodni porodjaj ili opet carski…. uh

12/10/2012
4:33 pm
mamagaga
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 247
Member Since:
15/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Milena i ja sam se isto raspitivala doduse ne intenzivno za takav porodjaj ali vecina dr-a mi je rekla da odbijaju da rade vaginalni porodaj nakon cr. osim ukoliko i ne insistiras tj. rekao mi moj dr i dr Stanisic

sad su meni krenuli prirodni bolovi al isto se nisam otvarala ko prvi put( identicna situacija kao kod tebe zato i radjen cr.) i dr zaustavio porodjaj spazmexom i ginipralom.. tako da opet idem na cr. sad u utorak

i ja se frcim jer se ostaje 8 dana sto vidim u Pg.nije praksa al valjda preguram

12/10/2012
10:56 pm
marioleta
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 161
Member Since:
09/02/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Već sam negdje pisala o ovome kako kaže moja sestra koja radi na ginekologiji u bolnici drugi put ne mora da se radi carski ukoliko doktor pregledom utvrdi da je sve ok a carski se radi i drugi put ako je mali razmak između porođaja pa se materica nije skroz vratila i oporavila pa od kontrakciaj može doći do pucanja.

Zato Milena ne brigaj jedino ako ti se ne desi da se ne otvaraš a valjda neće Smile

mamagaga neka ti je sa srećom i javi kad završiš kako prođe Kiss

27/10/2012
1:52 pm
mamagaga
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 247
Member Since:
15/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

evo me ja na ovoj temi, da kazem odmah onima koje se misle dal da “iz cista mira” idu na cr. to ne rade!! Ne sto sam ja imala ose iskustvo vec sam prosto zavidjela zenama koje su rodile prirodno i sjutradan bile kucama sa svojim bebama. Kod nas priprema traje dan i po pred samu intervenciju labaratorisjek i druge pripreme, nakon toga na sam dan operacije ne jede ne pije se nista tj. jedno 12 sati prije, meni je sam porodjaj relativno krato trajao za30-ak 40 min. je sve bilo gotovo. ja se probudila pola sata nakon toga, relativno ok. mada me uhvatilo povracanje sto nije prvi put,. Smjestaju te na intenzivnu njegu naredna 24 časa prikopcana knstantno na aparate koji kontrolisu disanje pritisak puls… sto me smorilo infuzije teku konstantno kojim redosljedom ne znam al znam da sam od uterotonika prva dva dana mislila da umirem dok nisam skontala da mogu traziti analgetike koji su mi ublazili bol pa sam mogla spavati. Ustala sam brzo i lijepo se kretala rana malo zateze al nista posebno, al vracanje materice je meni tako bolno bilo, sto kazu da nije neobicno pogotovo nakon drugog porodjaja. Kateter su mi skinuli 3-ci dan i otezano sam mokrila tj. bas me boljelo sve dok nisam dosla kuci, hrana pocinje od drugog dana tipa caj supa keks, posle se uvodi laganija ishrana. Svih tih dana samo sam cekala da dodjem doma jer mi se oduzilo bilo.

Sad sam kuci, al i dalje se jako brzo zamorim i izgubim snagu tako da ce mi trebati malo vise vremena da se povratim. Vjerovatno sam mozda i omalokrvila malo a inace imam nizi pritisak, al kako nemam pomoc kuci onda me stigne valjda premor sa svake strane, al cini mi se da ide na bolje, sve u svemu teze mi je palo nego prvi put al sve u svemu brzo se zaboravi sve :)

28/12/2012
7:33 pm
ivana l
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 50
Member Since:
12/12/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Pozdrav opet, u 33 nedelji sam, bila sam na kontroli i gledala mi je posteljicu pod punom besikom i rekla da ce najvjerovatnije biti potreban carski ali do kraja cemo jos vidjeti.Prvi porodjaj je bio prirodni dugo je trajajo ali nije bilo nikakvih problema skoro odmah sam ustala. Zanima me znate li koja je procedura trazenja spinalne anestzije, da li je to postala redovna praksa ili je sve stvar dogovora sa dr koji radi carski?

Hvala

28/05/2013
12:35 am
ivana121
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 1
Member Since:
28/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Pozdrav svima!

Posto je u pitanju prva trudnoca i navjerovatnije ce se zavrsiti carskim rezom (zbog karlicnog polozaja), da li neko od vas ima preporuke kojeg dr odabrati za tu operaciju?

Hvala unaprijed..

27/02/2014
8:26 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Ima li neka mama iskustva i sa totalnom i sa spinalnom anestezijom?

28/02/2014
12:16 pm
slavica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 8
Member Since:
12/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

mammatobe said
Ima li neka mama iskustva i sa totalnom i sa spinalnom anestezijom?

Ja sam se prije 7 mjeseci u kbc porodila carkim rezom i spinalnom anestezijom.
Super je sve proslo, preporucila bi je svakome ko nema strah od operacionih sala.. :)

U sustini nista ne mozes ni vidjeti, niti cuti jer je muzika u sali.
Divan je osjecaj vidjeti bebu odmah.
Meni je inace prirodno nizak pritisak, a od spinalne hoce jos da padne, tako da mi se spavalo.

Dr je cak u jednom trenutku rekao: dadoste li vi njoj totalnu ili spinalnu?

Jedino je bzv sto nemas osjecaj u nogama, posle par sati pocinjes postepeno da dobijas osjecaj. Ali dosta vremena treba da se skroz povrati.

 

28/02/2014
12:39 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Hvala Slavice.
Ja sam se prije cetri i po mjeseca porodila na carski ali sa totalnom anestezijom jer nije bilo vremena za spinalnu (hitan carski). Mene zanima iskustvo mama koje.su prosle i totalnu i spinalnu, da mi uporede. Jer bih sljedeci put voljela da odmah vidim bebu. :)

28/02/2014
12:46 pm
slavica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 8
Member Since:
12/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Imala sam i totalnu anesteziju prije par god kada sam operisala miom..
Meni je ok bila i ona..lako sam se probudila..Spinalnu sam samo htjela zbog bebe.

17/03/2014
5:27 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja imam gestacijski dijabetes i povisen pritisak. Pretpostavljam da su to indikatori za carski ali beba nije krupna kako su mislili da ce biti zbog secera… Ne znam cemu da se nadam, vaginalnom ili carskom :) za sad mi doktori nista ne pricaju. Jedino zene oko mene imaju svaka svoje misljenje, ne mogu vise ni da slusam. Ne znam za vas, ali jako sam nervozna sad pred kraj i sve mi smeta. Pi kakva sam..

17/03/2014
5:34 pm
slavica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 8
Member Since:
12/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

kako god, najbitnije da se zdravo razdvojite :)

17/03/2014
5:43 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

slavica said
kako god, najbitnije da se zdravo razdvojite :)

Ah, to i ja kazem. Samo ce nam tata biti razocaran ako ne bude mogao sa nama..

17/03/2014
5:48 pm
slavica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 8
Member Since:
12/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

bice sa vama cijeli zivot, i to je nesto :)..
Raduj se u svakom slucaju sta te ceka..
Ja sam carski na spinalnu..i super mi je

 

17/03/2014
10:48 pm
Kristina M
Guest
Guests

Sve smo bile histericne pred kraj, tako da nijesi jedina:) Samo se opusti, ili barem probaj, i ne misli o porodjaju, jer kad za to dodje vrijeme sve će te biti ali strah neće:)

18/03/2014
8:23 am
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Xixixi.. Hvala puno Kristina.

06/04/2014
4:02 pm
veljmar
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 51
Member Since:
18/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Da li mi neka od mama koje su se u skorije vrijeme poradjale cr moze reci sta je od nalaza potrebno ponijeti u pkrodiliste? Znam za krvnu grupu,ali sam cula da se biohemija i razgovor sa internisgom moze odraditi ranije,tako da me ne zadrzavaju dan-dva prjje cr u bolnici.11

19/10/2015
10:52 am
Mitzi
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 71
Member Since:
27/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Ima li neko sa skorašnjim iskustvom porođaja na carski rez ali sa spinalnom anestezijom u KC Podgorica? Kako ste prošle i da li je moralo unaprijed da se dogovara i zakazuje sa anesteziologom? 

 Prvi porođaj mi je bio carskim rezom /totalna anestezija/ prije tri godine. Sad mi je termin početak marta pa se već raspitujem za mogućnosti porođaja i naravno najviše bih voljela da to bude prirodno. Pošto postoji vjerovatnoća da će morati opet carski, rađe bi da bude spinalna nego totalna anestezija. Doktor mi je rekao da to rade ali nije detaljisao da li sad svi anesteziolozi za epidural daju spinalnu anesteziju za carski ili i dalje onaj “jedan” drži riječ. Koliko znam ta anestezija se daje isto kao epidural, samo je jača. 

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
15 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…