A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Konačno, crnogorski roditeljski portal
13/10/2010
9:37 am
Dusko Mihailovic
Guest
Guests

Piše: Duško MIHAILOVIĆ

Prošlo je 13 godina od kako je prvi modemski hand-shake zazvrjao u Crnoj Gori. Tada je Yahoo bio primitivni direktorijum, a Google nije ni postojao, pa mogu reći da je internet generalno, a ne samo u Crnoj Gori, bio u pelenama. Od tada se mnogo toga promijenilo. Kada sam negdje 2001. ili ’02., ne sjećam se precizno, počeo da se ozbiljno zanimam za internet tehnologije i tehnike stvaranja na web-u, a na čemu se mogu zahvaliti Institutu za medije na tada ukazanom povjerenju da me se pošalje na obuku za trenera za online novinarstvo i multimediju, u Crnoj Gori je bilo svega oko par hiljada internet priključaka.

Prije neki dan me na radiju (da još uvijek slušam radio radije nego li gledam TV dnevnik) obradovao podatak da imamo preko 50 hiljada ADSL priključaka plus nekih 7 hiljada ovih drugih, a od toga svega oko 90 odsto ili preko 50 hiljada tih priključaka su u domaćinstvima. Nije idealno, ali je mnogo bolje nego što je bilo samo par godina unazad i više nego dovoljno da se stvaralačka energija usmjeri u projekat na čijim ste stranicama upravo sada.

Kada smo Kristina i ja 2004. godine išekivali našeg prvijenca, prvi put smo se kao budući roditelji našli u potrebi za prijeko potrebnim informacijama: što, kako i kad treba raditi…. Našli smo ih, naravno, u knjižari i na internetu. To se naravno nastavilo i sa drugim i sa trećim djetetom. Sjećam se čak i komentara koji su stizali iz naših familija te 2004. a koji su bili tipa: “Bože, oni đecu podižu sa interneta”, “Ada mi nismo imali internet, pa ste vi zdravi i pravi”.

Bilo je tu naravno i ničim izazvanih komšinica sa starim provjerenim tzv. “ne valja se” informacijama tipa: “Gledam vas nešto komšija… ja kad sam N….. rodila, $eđela sam kući 40 dana, a vidim vi već šetate sa ženom. Ne valja se to, komšija…”.

I tako, da skratim priču… poslije troje djece rodio se i portal Roditelji.me, prvi i jedini roditeljski portal u Crnoj Gori sa ciljem da prvi put umreži sve crnogorske roditelje. Fokus cijelog projekta biće na socijalnom/društvenom umrežavanju a na osnovu razvoja snažne roditeljske online zajednice uz upotrebu web 2.0 interaktivnih tehnologija  i servisa.

Cijenimo će da ovaj projekat imati veliki uticaj na, u Crnoj Gori nerazvijenu i neorganizovanu roditeljsku zajednicu i da će stoga veoma brzo postati jedna od najjaktivnijh online zajednica u Crnoj Gori.

Koristim ovu priliku (konačno se i meni ukazala šansa da izgovorim ovu tipično političarsku frazu) da pozovem sve vas… roditelje, očeve i majke, da se uključite u ovaj projekat…. da komentarišete tekstove, učestvujete u diskusijama na forumima i da nam šaljete svoje prijedloge i priloge. Registracija na webiste je jednostavna, a ako već imate  i Facebook nalog, čak svedena na samo jedan klik.

Do sljedećeg “klika”, budite pozdravljeni i posjetite našu Facebook stranicu za redovan update.

13/10/2010
3:52 pm
Tijana V
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 27
Member Since:
13/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Da pozelim srecan pocetak rada Laugh, lijepo druzenje i sto vise roditelja na ovim stranama Smile

Lilypie Fifth Birthday tickers

13/10/2010
7:49 pm
Dusko Mihailovic
Guest
Guests

Hvala. Svi se tome nadamo.

17/10/2010
8:41 pm
Lidija B
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 8
Member Since:
14/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

….Dragi ljudi, ja za početak prekucah jednu prigodnu pjesmicu- ko bi se nadao Smile. Jako je volim i rado bih je proslijedila svakom roditelju.

Pa eto, od mene sve čestitke, a uskoro i malo proze na zadate teme, dilema, trilema… a od Džubrana sljedeće:

Vaša djeca nijesu
vaša djeca.

Ona su sinovi i kćeri čežnje života za samim sobom.

Ona dolaze kroz vas,
ali ne od vas,

I premda su sa vama, ne pripadaju vama.

Možete im dati svoju
ljubav, ali ne i svoje misli,

Jer ona imaju vlastite misli.

Možete okućiti njihova
tijela, ali ne i njihove duše,

Jer njihove duše borave u kući od sjutra, koju vi ne možete posjetiti, čak ni u
snovima svojim.

Možete se upinjati da
budete kao oni, ali ne tražite od njih da budu poput vas.

Jer, život ne ide unazad niti ostaje na prekjuče.

Vi ste lukovi s kojih
su vaša djeca odapeta kao žive strijele.

Strijelac vidi metu na putu beskonačnosti, i

On vas napinje svojom snagom da bi njegove strijele poletjele brzo i daleko.

Neka vaša napetost u
Strijelčevoj ruci bude za sreću;

Jer, kao što On ljubi strijelu koja leti, isto tako ljubi i luk koji miruje.

17/10/2010
9:38 pm
marijana
Forumaš(ica) ipo
NVO Clanstvo

Guests
Forum Posts: 132
Member Since:
08/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Hvala. Pun pogodak

17/10/2010
10:16 pm
Kristina M
Guest
Guests

Lako je tebi sad ove pjesme citirati, vidjecemo te za koji mjesec Wink 

18/10/2010
10:07 am
Lidija B
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 8
Member Since:
14/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Zato sam je na vrijeme naucila napamet + sa razumijevanjem 🙂  No, vidjecemo sta cu na kraju recitovati Laugh

19/10/2010
4:35 pm
DaBo
Guest
Guests

Lijepo iznenadjenje. Neka je sa srecom i vise nas bilo!

25/10/2010
11:54 am
Lidija
Guest
Guests

Pozdrav svima,

drago mi je sto konacno postoji i kod nas ovakav portal.

Istina da sam pregurala one prve korake roditeljstva i to 3 puta,ali sam u prvi razred pocela po treci put(ne racunajuci ono prije 30-tak god.) i nadam se poslednji.

Malo smo zagazili i u rani ili vec koji pubertet i svasta nesto Confused

Ponekad se ni roditelj ne moze bas u svemu sam snaci tako da se nadam da cu mozda na ovim stranicama pronaci korisne savjeteSmile

I da SRECAN POCETAK!!!!

25/10/2010
11:57 am
Dusko Mihailovic
Guest
Guests

E pa to je to baš ono što nam treba… neko sa teenagerima u kući 🙂

25/10/2010
7:41 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

 Cestitke i od mene ! 

I ja  se nadam da ce nas biti puno ovdje, i da cemo moci jedni drugima biti od pomoci! Jedan slican portal mi je pomogao u svim pitanjima vezanim za zacece, trudnocu , porod i dojenje, a onda i sve drugo…velika je korist od ovakvih stranica.

 

Htjela bih pitati da li smijemo ovdje ostavljati linkove na neke korisne informacije, ako su npr. sa drugog portala?  A ako ne, kako se u tom slucaju moze podijeliti informacija, tj. kako se pozvati na izvor?

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

25/10/2010
8:55 pm
Kristina M
Guest
Guests

Lidija, zaista bi nam bilo od velike koristi da nam pomognete oko uredjivanja dijela koji se tice “velike djece”, jer jos sa njima nemamo iskustva:) Posaljite nam par pitanja koja mislite da bi bila interesantna roditeljima tinejdzera, kako bismo ih npr postavili psiholozima, nutrocionistima, pedijatrima….

25/10/2010
9:02 pm
Kristina M
Guest
Guests

Mamika, linkovi se, naravno, mogu ostavljati, a svaka korisna infomacija dobro dodje, i posebno su nam vazne sada, na pocetku.

Ipak mislim da ce nam biti najdragocjenija, ovdje na forumu, nasa iskustva, i savjeti jedni drugima koji su se, meni barem, pokazali veoma vaznim i kljucnim u pojedinim situacijama. Sekcije na forumu jos nijesu sve unijete, i bice u ova dva dana, a mislim da onda treba da se “raspisemo” o svemu sto na intersuje ili sto mislimo da bi trebalo podijeliti.

26/10/2010
2:37 pm
Tijana V
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 27
Member Since:
13/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Ne bi bilo lose da otvorimo novu temu i prebacimo postove tamo (mislim Admin Cool), pa da nastavimo pricu na novoj temi Smile

Lilypie Fifth Birthday tickers

26/10/2010
2:39 pm
Kristina M
Guest
Guests

ce da bude sredjeno:)

27/10/2010
2:45 pm
Dusko Mihailovic
Guest
Guests

Diskusija o tablici dohrane premještena ovdje:

https://www.roditelji.me/forum/…..a-dohrane/

08/11/2010
1:28 pm
maja
Guest
Guests

Konacno crnogorski jeeeeeeeeee Laugh,ceatitam na pocetku rada

11/11/2010
10:08 am
SneMne
Guest
Guests

Lijepo je imati nesto nase… da ne lutamo po regionu… Sa srecom!Smile

12/11/2010
1:46 pm
jasnao
Guest
Guests

Pozdrav svima i od mene, drago mi je što konačno imamo jedan eto da kažem lokalni roditeljski forum. Na sličnom forumu sam član već 6g i nadam se da će i ovaj forum zaživjeti i trajati godinama.

19/11/2010
12:08 am
dini
Guest
Guests

Veliki pozdrav i od mene https://www.roditelji.me/wp-content/forum-smileys/sf-smile.gif I puno sreće!!

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
13 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…