A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vrtici - Skolska godina 2012/13
Topic Rating: 0 Topic Rating: 0 Topic Rating: 0 Topic Rating: 0 Topic Rating: 0 Topic Rating: 0 (0 votes) 
05/09/2012
9:50 am
macence
Guest
Guests
21sp_Permalink sp_Print
0

Raspored:

8.30 – dorucak

10 – sokic/caj

11.30 – rucak

12 – spavanjac

13.30 – budjenje

14 – prva uzina (obicno voce/kolac/kiflice/sejk za najmladje…)

16 – druga uzina (banana/gricke (nekad stapici)/sir i hljeb/kremic…)

 

Mi ovo sve prodjemo je moj sin ostaje od 8h do 16.30h

05/09/2012
10:23 am
Danchy
Guest
Guests
22sp_Permalink sp_Print
0

Mi smo prešli iz jaslica u vrtić. Upisano ih je 39 (Pčelica), ali još ne dolaze svi. Velika je učionica i za sada je sve ok. Utisci su joj super…baš sa voljom ide…

06/09/2012
10:54 am
Sandra D
Guest
Guests
23sp_Permalink sp_Print
0

macence said
Pi, nasa poslaYell

Naravno da nisu dobili dozvolu jer im je “samo voda i kanalizacija” trebalo, otvorili bi ga oni davno jer je zavrsen davno da su imali jos te “sitnice”…UZAS!

Nego, moramo ispostovati dir. Djina Vrbice, Natasu koja je zaista uradila sve sto je mogla i osposobila makar neko prosirenje!

Sandra, dje su ti djeca, u Poletarac ili kod  krivog mosta?

 

Oboje su u Leptiricu iza Razvrsja od ove godine

06/09/2012
11:53 am
bilja76
Guest
Guests
24sp_Permalink sp_Print
0

Roditelji,

i moje dete ide u Bubamaru i upisano 51 dete u Bubamaru za grupu od 3 godine, a sin u srednje jaslene gde ih je 39 upisano.

Po meni situacija je necuvena! Vode nas u EU sa ovakvim standardima za vrtice i takvim odnosom prema deci???

Prostorije u kojima nam deca borave su pravljenje prema standardima za normalan broj dece, sto znaci za tri puta manji broj dece. Po ovome ispada da u ucionici gde je 51 dete, po svakom detetu pripada manje od 1m2!!!

O cemu mi ricamo pa deca nece imati prostora ni da disu!!!

Ljudi, ovde je jasno krsenje zakona i to se mora alarmirati!!!

Zakon propisuje sledece:

U ustanovi se organizuju vaspitne grupe.

U zavisnosti od uzrasta djece, broj upisane djece u vaspitnoj grupi za primarni program je:

1) 12 za djecu do dvije godine;

2) 14 za djecu od dvije do tri godine;

3) 10 za djecu u mješovitoj grupi do tri godine;

4) 20 za djecu od tri do četiri godine;

5) 24 za djecu od četiri do pet godina;

6) 25 za djecu od pet do šest godina;

7) 20 za djecu u mješovitoj grupi od tri do šest godina

06/09/2012
1:56 pm
bilja76
Guest
Guests
25sp_Permalink sp_Print
0

Ovo je tekst ovogodisnjeg oglasa gde se tacno vidi koliko su premasili broj upisane dece u odnosu na broj predvidjen konkursom:

 

  • za upis djece u vrtić i jaslice za školsku 2012/13. godinu u sljedeće programe:
  • primarni-cjelodnevni program u trajanju od 6-17 časova
  • poludnevni program u trajanju od 6,30-12 i od 12-17

kraći program (program pripreme djece za osnovnu školu) u trajanju od 2 sata, u vremenu od 17-19 časova, za uzrast djece od 5 godina do polaska u osnovnu školu (samo za djecu koja nisu uključena u primarni program).

JPU «Ðina Vrbića» vrši upis za 1714 djece u cjelodnevni program i to:

Red.broj

VASPITNA JEDINICA

VASPITNE GRUPE JASLICA

VASPITNE GRUPE VRTIĆA

    djeca do 2 godine

djeca od 2-3 godine

djeca od 3-4 godine

djeca od 4-5 godine

djeca od 5-6 godina

1.

Zvončić“

54

20

60

68

70

2.

Bubamara“

18

20

30

68

35

3

Leptirić“

 

20

60

34

35

4.

„ Ðina Vrbica“

90

40

120

102

105

5.

Jelena Ćetković“

54

20

60

102

70

6.

Poletarac“

72

60

90

102

70

06/09/2012
2:02 pm
Kristina M
Guest
Guests
26sp_Permalink sp_Print
0

Biljana, ovo je konkurs, a broj ipisane djece je mnogo veci. U Podgorici je prekobrojno 2000 djece! Ako ce ti ista lakse biti citaj od pretprosle godine:)

https://roditelji.me/blog/2010/…..zabrojali/

06/09/2012
2:06 pm
Kristina M
Guest
Guests
27sp_Permalink sp_Print
0

A inace su i ove brojke u zakonu promijenjene, smanjene doodatno. Ovo je isto stari tekst prije nego sto je usvojen novi tj izmijenjeni zakom

 

https://roditelji.me/blog/2010/…..razovanju/

06/09/2012
8:25 pm
bojasan
Guest
Guests
28sp_Permalink sp_Print
0

Moja cerka ide do 12 i 15 tj zavisi kad ih puste…platila sam 39e,interesuje me da li vi ostali kojima djeca idu do 12h placate pola cijene ili punu …objasnili su mi tamo da je to zato sto  do 12 dobiju i rucak

07/09/2012
8:47 am
Kristina M
Guest
Guests
29sp_Permalink sp_Print
0

MOji su samo ove nedjelje do 12 i 30, pa zato i placamo punu cijenu, ali sam nedje u ugovoru vidjela da ima i poludjevni boravak, ali mozda taman on ne ukljucuje rucak

07/09/2012
9:20 am
macence
Guest
Guests
30sp_Permalink sp_Print
0

Meni je davno receno da se zapravo cijena koju placamo za boravak djece u drzavnim vrticima odnosi samo na hranu. Moramo priznati da je zaista simbolicna. Ostale troskove: plate zaposlenima, izgradnja, rekonstrukcija, materijal, oprema…. sve to placa ministarstvo prosvjete, tj. opet mi kroz drzavni budzet. 6

10/09/2012
10:30 am
ana
Guest
Guests
31sp_Permalink sp_Print
0

Evo jedne zadovoljne ;) )))

Moji idu u “Sunce”, Blok 5. Stariji sin je samo nastavio, iste uciteljice, isti drugari, tako da sa njim nisam ocekivala nekih problema. On bas voli da ide u vrtic. Malecka je u starijoj jaslenoj grupi, i toliko se brzo navikla da ja nisam mogla da vjerujem. I vaspitacica i sestra su divne, pune neke topline i opet nadju vremena u svoj toj guzvi da se obrate roditeljima sa rijecima utjehe… Treci dan je ostala da spava, docekuje me sa osmijehom od uva do uva i kad krenemo trazi da ljubi “teljicu”…

Nas vrtic jeste stariji, ali stvarno sam odusevljena uciteljicama. U njenoj grupi ima upisanih 27, ali za sada dolazi 16, vidjecemo kako ce biti ako se i ostali pojave. Njegova grupa je mnogo brojnija, prosle godine ih je bilo upisanih 37, mada ih je dolazilo od 25 do 30 u pocetku, posle se broj jos vise smanjio. Problemi su isti kao kod svih, mali prostor za toliku djecu, nedovoljno igracaka, ali nas uciteljice su i prosle godine pravile cuda…Moj dijete je svaki dan dolazilo zadovoljno sa brdom informacija, pjesmica itd. KAd god je lijepo vriejeme, izvode ih u dvoriste…

10/09/2012
12:46 pm
Kristina M
Guest
Guests
32sp_Permalink sp_Print
0

Taj vrtic bas cesto hvale, i tamo su najmanje grupe mislim. Uzivajte kad vam moze biti:)

10/09/2012
1:47 pm
MalaMalena
Guest
Guests
33sp_Permalink sp_Print
0

Mi idemo u vrtic “Bajka”. Prosle godine kad smo pocinjali bila sam skepticna. Vodila sam se mislju – neka ide nedjelju – dvije, pa ako bude lose prebacicu ga u neki drugi vrtic. Medjutim, mi smo veoma zadovoljni. Vaspitacica je odlicna. Posebno me raduje sto ona i ove godine vodi grupu mog djeteta. Odlican je sistem da vaspitacica do kraja vodi grupu koju preuzme kao mladju jaslenu. Vaspitacica koja je poslije podne je takodje odlicna. Higijena je dobra. Bilo je svakakvih prica, ali nikad moje dijete nije imalo ojed, niti mu je djon od papucica bio prljav, sto su najbolji pokazatelji higijene.

10/09/2012
6:49 pm
marioleta
Guest
Guests
34sp_Permalink sp_Print
0

MalaMalena ja sam moje dijete ispisala iz Bajke ove godine a išao je od jaslica,sada je u starijoj grupi.Dok je bio u jaslicama i mlađoj jaslenoj pod budnim okom med.sestre Danijele koja je izvanredna i te učiteljice koje su tada bile sve je bilo ok bila sam prezadovoljna sa svim,od higijene do edukativnog dijela.Već kad je došao u mlađoj grupi i preuzele ga dvije nove učiteljice za koje nemam nikako riječi hvale…bilo je grozno,sve …ništa nisu radili,od kuće su donosili igračke gormite i ostale i tako se zabavljali,zahtijevale su da dijete od tri godine mora da bude skroz samostalno,ajde sve,sve ali toalet i velika nužda….nisu htjela da im pomognu,kako kažu nisu učile školu da bi čistile djeci d….

Ja se bila zabrinula za dijete ,pametniji bio od dvije god,ajde rekoh prošle godine na upis možda mu neće biti one…kad ono one YellYellYellYell zato ove godine nisam htjela da gatam i prepisala sam ga.Evo nepuni septembar naučio je više pjesmicanego tamo za 2 god i svaki dan je pun priče o tome šta su radili a u Bajku nikad ništa…joj rekoh šta je sa ovim djetetom.

A da ova jedna zaređala bila da ga po malo udara pa kad sam joj rekla naravno laže dijete a ona meni lijepo ti kaže imaš problem sama sa sobompa joj ja rekoh imaće ga ona samnom ako ga još jednom udari tj vidjeće kak oja bijem YellYellYell znači poluđela sam skroz sa sve stomakom do zuba se svađam sa učiteljicom.Sad ide u Sunce i prezadovoljni smo SmileSmileSmile

A ostale su bile ok samo da ti ne dođu ove dvijeSurprised

11/09/2012
9:50 am
MalaMalena
Guest
Guests
35sp_Permalink sp_Print
0

Cula sam i ja dosta ljudi da se zali, ali mi za sada nismo imali razloga. Mom djetetu je vec drugu godinu uciteljica Marija R. koja je zaista divna. Med.sestra Danijela, takodje, samo rjeci hvale. I uciteljica Jadranka je mnogo dobra. Za ostale ne znam.

11/09/2012
1:50 pm
viktorialena
Guest
Guests
36sp_Permalink sp_Print
0

Mi smo kod istih uciteljica i sve je ok u Suncokriliju. Jedino sto sam primijetila da vise nema par kancelarija, vec su nekako prilagodjene za boravak djece!

Bila sam i u kuhinji i zaista sam odusevljena. Toliko toga spremaju iznad normativa kako bi hrana bila dobrog kvaliteta. Bas sam zadovolja higijenom u kuhinji i ljubaznom osoblju.

Vec su poceli objavljivati djecje radove u holovima i hodnicima.

Ima puno novoupisanih, pa je u jaslicama haos….od placa…ostalo je ok.

Samo me malo cudi to, sto je ujutro sama sa djecom uciteljica, jer je nasa med. sestra zaduzena za neki protokol oko novih clanova….Ipak se radi o maloj djeci, oko dvije godine, i ima ih trenutno oko dvadesetak koji dolaze, i mislim da je nemoguce da ih pazi jedna osoba, pa makar i na kratko…

26/01/2013
8:11 pm
Jelena M
Forumaš(ica)
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 49
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
37sp_Permalink sp_Print
0

Da li ce vrtici poceti da rade od ponedljkea 28 ili od 1. februara, zna li neko?

26/01/2013
8:19 pm
Avatar
Danijela K
Forumaš(ica)
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 79
Member Since:
22/11/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Od preksjutra se vraćamo u svoje jedinice ;)

27/01/2013
7:43 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
39sp_Permalink sp_Print
0

Da li neko zna vazi li to samo za Ljubicu Popovic ili i za Djinu Vrbicu?

Prosle godine je DJ. V. kasnila jedan dan

27/01/2013
9:47 pm
Kristina M
Guest
Guests
40sp_Permalink sp_Print
0

Sjutra mi rece Sandra da su im rekli svako u svoje grupe i vrtice

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
12 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…