A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vrtici - Skolska godina 2012/13
Topic Rating: 0 Topic Rating: 0 Topic Rating: 0 Topic Rating: 0 Topic Rating: 0 Topic Rating: 0 (0 votes) 
03/09/2012
8:46 am
Kristina M
Guest
Guests

Ajte da razmijenimo iskustva o vrticima, vec prvog dana. Ne znam da li vec sad da pisem ili da sacekam da prodje koji dan, jer trenutno kiptim i mislim mozda treba pustiti da odmakne sedmica pa donositi zakljucke. Bitno nam je da pisemo o tome kakvi su uslovi ove godine djeci da bismo planirali dalje korake. 

Sto se mene tice,sve mi se cini isto kao prije. Ogromne grupe (45 djece u mladjoj grupi), jedna vaspitacica. Cak smo trazeci grupu mladjeg djeteta imali priliku da vidimo situaciju u kojoj vapistacica mora da citi podove jer je jedno dijete povratilo i ostavlja mladju jaslenu grupu cijelu dok ode do toaleta i opere krpu! Dakle, zena sa milion djece mora i da cisti i sama sa njima boravi… Ja ne znam imam li ja prevelika ocekivanja…

03/09/2012
8:50 am
viktorialena
Guest
Guests

Mozda treba sacekati malo, da se prikupi materijala:)

Nas su jutros vratili jer nismo uzeli potvrdu da smo redovno vakcinisani…Jutros smo vjezbali!!!!!!!!

03/09/2012
9:35 am
vesna2
Guest
Guests

Ja sam jutros povela svoje djevojcice u mladju jaslenu grupu! Napisacu vam opazanja kad odem po njih.

Kristina, to je nazalost, za ocekivati, jer vaspitacica nema nikakvu pomoc, ona radi oko djece povjerene na cuvanje sve, cak i cisti povracku. Mene je iznerviralo zasto smo u mali hodnikic stojali 20 minuta, nas 10 roditelja sa djecom, cekajuci da se nadju djeca po spiskovima i predaju potvrde. Zar to nije moglo da se organizuje 2 dana prije polaska u vrtic npr. I da jutros svi idu u svoje ucionice kod svoje vaspitacice bez zadrzavanja. I jos jedna stvar, zar nije trebalo organizovati neki roditeljski sastanak prije pocetka vrtica, pogotovo za roditelje djece koja krecu prvi put i saopstiti im sta treba roditelji da donesu, koji je program u vrticu, kakva hrana im se nudi i sl. i da roditelji mogu da postave pitanja, da se upoznaju sa vaspitacicom svoje djece… a ne jutros na brzinu ona kaze sta treba i kratko odgovara na milion mojih pitanja, sto mi je u jednu ruku jasno jer ona zuri s obzirom da sama cuva veliki broj djece…

03/09/2012
9:39 am
macence
Guest
Guests

Mi smo jutros takodje krenuli u novi vrtic kod krivog mosta… sve je proteklo glatko i fino… bilo je djece koja placu, mi to kuliramo… mogu misliti kako je djeci i roditeljima koji prvi put dolaze… za sad nemam primjedbi, cak sam odusevljena kako im je sve fino sredjeno… ponijela sam sve sto treba jer sam znala od prosle godine… optimista sam, mislim da ce sve to da bude extra!

03/09/2012
9:46 am
vesna2
Guest
Guests

Jutos su mi njih dvije bile dobre, nisu se nista bunile, mada su bile ustvari zacudjene i pogubljene jer nisu znale sto ih je snaslo. Dok smo cekali red za pronalazenje spiska, su cutale i gledale iako je jedan djecak plakao, a kad smo usli u ucionicu, spustila sam ih na pod, jedna je pocela da puzi a druga je sjedela i gledala vaspitacicu i mene dok smo progovorile 3 rijeci. Sad idem da ih uzmem pa cu da vam kazem kakve cu ih zateci.

03/09/2012
11:53 am
SanjaM
Guest
Guests

U srednjoj jaslenoj grupi moje curice je 33 malisana ,posto su svi plakali u glas nisam mogla da pogledam bas kakav je i koliki prostor u kojem borave,vaspitacica je samo oskrinula vrataConfused

03/09/2012
12:31 pm
vesna2
Guest
Guests

Zavrsio se prvi dan u mladjim jaslicama. Uglavnom vaspitacica mi se cini da je ok, rekla je da su svi bili dobri prvo vrijeme, a onda su svi plakali jedno po jedno, pa svi uglas. To je zaocekivati jer im je svima prvi dan. Kad sam dosla po njih, jedna je bila na podu mirna, tuznog lica, a druga u rukama vaspitacice jer sam je cula ispred vrtica kako je vikala, plakala. Ucionica: 70% krevetici poredjani jedan tik uz drugi u obliku lavirinta, 30% parket na kome je manji tepih i mala komoda sa gumenim i plisanim igrackama. U principu skromno ali ok, jedino sto je premala prostorija za toliki broj kreveta. Moje djevojcice ne hodaju nego puze samo i drze se uz namjestaj i ja sam im obula bila carapice samo, al vaspitacica rece da im obujem cipele, ne znam zasto al nek joj bude, probacemo sjutra, nije nikakav problem al teze ce im bit samo da puze sa cipelama.

03/09/2012
1:21 pm
SanjaM
Guest
Guests

Ne znam moze li ovdje jedno pitanjceLaugh koje se ste papuce uzeli malisanima za vrtic one zimske ili …?

03/09/2012
1:43 pm
macence
Guest
Guests

Uh, SanjaM, i ja sam se lomila koje pape da uzmem, pa sam odabrala neku srednju varijantu. Zapravo, to su “ljetnje” zatvorene platnene pape sto gore imaju kais koji se zalijepi (prave se one dvije kao supljine sa strana).

03/09/2012
1:59 pm
SanjaM
Guest
Guests
10sp_Permalink sp_Print
0

Macence gdje si ih nasla ,da ne lutam po gradu? 

03/09/2012
2:00 pm
macence
Guest
Guests
11sp_Permalink sp_Print
0

U Gintas gore dje su oni standovi, onaj drugi dio (poslije “rupe”), stand je pri sredini i prodaju samo papuce… 8 eurica sa uloscima

03/09/2012
2:02 pm
macence
Guest
Guests
12sp_Permalink sp_Print
0

Ja sam vec 2 puta napisala podugacak post o kretanju u vrtice i oba puta mi se izbrise… probacu ponovo, nemam zivaca sad…

03/09/2012
2:07 pm
SanjaM
Guest
Guests
13sp_Permalink sp_Print
0

Super ,hvala puno punoSmile 

04/09/2012
9:09 am
macence
Guest
Guests
14sp_Permalink sp_Print
0

Mi smo juce super prosli, nije bilo frke, spremila sam ga u nove patike, pape, zaboravljena kosuljica (pa je dosla kao nova)…. Odusevljen je novim vrticem, novim vaspitacicam. Mogu vam reci da sam i ja jako zadovoljna. Medjutim, posto mi dosta kasno dolazimo po dijete (oko 16.30) bilo je vremena da malo vise popricam sa tom vaspitacicom koja vodi njegovu grupu. Na zalost, njih 47(!!!) je upisano u tu grupu, juce ih je na spavanju bilo 32(!!!!). Sta smo mi onda uradili sa novim kapacitetima, radi li onaj u Zeti???? Meni je ovo nevjerovatno! Vidim da to mom sinu ne smeta, on je inace fleksibilan i snalazljiv, ali to je nehumano prema djeci i prema tim vaspitacima. Mozemo svi da se postavimo na njihovo mjesto i zamislimo kako bi nam bilo da radimo sa toliko djece ili da nam se u nasim poslovima kojim god da se bavimo nadodaju jos 3 puta toliko za isto vrijeme, pod istim uslovima. Ne kapiramConfused

Osim toga, nemam druge zamjerke, te detalje oko jutarnje pometnje juce nisam primjetila i ne zamjeram je jer je ipak prvi dan. Za pricu i razgovor se ujutro nema vremena, neki roditelji nisu znali sta sve donijeti, pa su djeca vracena bez potvrde od ljekara… to su neki propusti i vrtica i roditelja… ne bih ja tu stvarala gard na samom pocetku. Najvaznije je da djeci bude lijepo i da smo pozitivni i mi u vezi sa vrticem…

Kao sto vidite, nadjoh one ruzicaste naocareKissLaugh

04/09/2012
10:49 am
Sandra D
Guest
Guests
15sp_Permalink sp_Print
0

Vrtic u Zeti nije otvoren

Nemaju dozvolu agencije, tako mi makar Direktorica DJ. Vrbice rece maloprije kad sam je zvala.

Obezbijedilo se novih 7 prosotorija…makar nesto…i to je za neku pohvalu…mada problem prebukiranosti nije rijesen definitivno…

Sto se tice prvog ( a i drugog ) dana u vrticu…svadjala sam sam oba sa  mediciniskom radnicom tamo…Rekla mi je juce da dodjem za cerku u 12 jer je rvi dan vvtica, a moja malena je u petak izasla iz dezurnog i ide evo godinu dana normalno,tako da joj ne treba privikavanje…

 

NAslo se na kraju ”resenje”-posto ona jedina u grupi ostaje na spavanju, odvode je ( nju od 2 godine ) kod brata ( koji ima 3 ipo )  u 12h u grupu koja je predskolskog uzrasta i ima  ih 45!!!! Prosto sam poludjela!

04/09/2012
11:04 am
macence
Guest
Guests
16sp_Permalink sp_Print
0

Pi, nasa poslaYell

Naravno da nisu dobili dozvolu jer im je “samo voda i kanalizacija” trebalo, otvorili bi ga oni davno jer je zavrsen davno da su imali jos te “sitnice”…UZAS!

Nego, moramo ispostovati dir. Djina Vrbice, Natasu koja je zaista uradila sve sto je mogla i osposobila makar neko prosirenje!

Sandra, dje su ti djeca, u Poletarac ili kod  krivog mosta?

04/09/2012
12:02 pm
vanjamik
Guest
Guests
17sp_Permalink sp_Print
0

Kod nas je sve bilo jednostavno i lagano… Mali, privatni vrtic sa oko 30-ak djece, podijeljene  u dvije grupe. Sinu je ovo vec druga godina boravka u njemu tako da je sve proteklo kako treba. Cerkicu sam danas vodila tek da se upozna sa prostorom. Igrale smo se sa mladjom djecom nekih 10-ak minuta i, u dogovoru sa gazdaricom, dovodicu je nekoliko puta mjesecno kako bih je polako navikavala. 

04/09/2012
6:16 pm
visnja
Guest
Guests
18sp_Permalink sp_Print
0

Moja cerka je u vrticu “Bubamara” u grupi koja ima 51 dijete!Zvala sam danas upravu da pitam da li imaju nekakav plan za prosirenje prostora i smanjenje grupa,ali niko nije mogao da mi da bilo kakvu informaciju.Rekli su mi da treba da pitam direktoricu,a ona je kad god bih pozvala,navodno, bila sa strankom i nije mogla da se javi.Ne znam kome jos da se obratim?

04/09/2012
7:00 pm
mare
Guest
Guests
19sp_Permalink sp_Print
0

U mladjoj grupi u Suncokrilima upisano 43-oje. Navodno, u jaslickoj grupi na Koniku cak 56!?

Sto se organizacije tice, mene izludjuje ova tradicija usmene predaje – zasto ne mogu odstampati i podijeliti jasne upute o tome sto ponijeti u vrtic, kada doci, koju dokumentaciju donijeti i to jednostavno dati roditeljima u trenutku potpisivanja ugovora.

A, ne ovako, vjecno guranje, zapitikivanje i prepricavanje.

Broj djece u grupama nece se uskoro smanjiti, jer novca za nove vrtice nema, a Ministarstvo, bez obzira sto javno govori, trazi od direktora vrticait da upisu sve. Politicka procjena je, ocigledno, da bi veca steta bilo odbiti odredjeni broj djece, nego istrpiti gundjanje male grupe roditelja.

Ne znaci, naravno, da ih treba prestati pritiskati.

05/09/2012
9:02 am
mamagaga
Guest
Guests
20sp_Permalink sp_Print
0

i ja sam sokirana brojem djece u grupama.. sto je previse previse je

sto rece macence nehumano i za njih i za djecu,

mene interesuje posto nisam iz pg. kakav je raspored dorucka rucka spavanja u vrticima gdje su vasa djeca, jer u nasem rucaju oko 12 12:30 spavanje i oko 1:30 polako se bude jer dolaze oko 2 za djecu… ona koja ostaju do 4 ogladne i nemaju dodatni obrok?? barem mi se tako cini, prvog dana kad smo izlazili iz vrtica 90% djece je bilo uplakano i nervozno jer je bilo nenaspavano.. kakvi su dnevni rasporedi vase djece?

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner