Pokloni za najbolje od Glavnog grada, u Podgorici čak 382 luče

Foto: Vijesti

U Podgorici je u ponedjeljak održana manifestacija Dan najboljih, u toku koje je Sekretarijata za kulturu i sport glavnog grada nagradio najbolji učenike osnovnih škola.

Dobitnici  diplome Luča, njih čak 382, dobili su od Glavnog grada knjigu Istorija Podgorice – hronologija događaja Danila Burzana i monografiju Dukljanski knez Sveti Vladimir čiji su autori Sreten Perović, Ivan Jovović, Božidar Šekularac i drugi.

Đaci generacije, njih 27, osim monografije Podgorice dobili su i po 100 eura, a devet učenika koji su osvojili prvo, drugi ili treće mjesto na državnom takmičenju nagrađeno je antologijom crnogorske međuratne poezije Crnogorska moderna.

Nagrade su uručene dobitnicima diplome Luča Pavlu Vuleviću, Milici Stojanović i Ivanu Kovačeviću iz škole „Vladika Danilo“ u Srpskoj u Zeti, Armini Ljuljanović i Đozefu Ljuljđuraju iz „29. novembar“ u Dinoši.

Lučonoše iz  „Radojica Perović“ s  Olja Cicmil, Mija Ćorović, Saša Kostić, Novica Krunić, Luka Radusinović, Kristina Prelević, Andrija Pejović, Sara Raičević, Ksenija Vidaković, Jelena Kalezić, Sara Bajčeta, Vladan Velimirović, Andrija Abramović, Marija Vuković, Sofija Musić. Najbolji đaci iz OŠ „Vladimir Nazor“ u Maslinama su Marica Mijović, Tamara Radonjić, Vuk Sekulović, Anđela Ivanović, Marija Jovović, Zorana Rabrenović, Sara Tadić, Hristina Jovović, Vuk Krivokapić, Marija Petrović, Sara Gošović, Miloš Ivanović, Marija Ivanović, Nikola Zečević.

 

Dragana Radusinović iz OŠ „Savo Kažić“ na Barutani je dobitnica Luče, a iz OŠ „Đoko Prelević“ na Ublima su nagrađeni Aleksandra Prelević, Milena Prelević i Jelena Pavićević. Lučonoše OŠ „Savo Pejanović“ su Stela Glomazić, Anja Radović, Bogdan Mirković, Sandra Vukašinović, Staša Glušćević, Milica Aćimić, Anastasija Ilinčić, Brajan Martić, Olga Mirković, Andrija Radunović, Anđela Zarubica, Elena Kadović, Amina Kijamet, Anja Misović, Marija Pralas, Isidora Smolović, Nađa Stojanović, Ksenija Šćepanović i Anja Turner.

Foto: Vijesti

Iz OŠ „Niko Maraš“ u Zeti lučonoše su Branko Klikovac i Aleksandra Stajović,  iz „Pavle Rovinski“ na Starom aerodromu Omar Osmanagić, Luka Petić, Marko Medenica, Darija Raičević, Igor Anđelić, Tatjana Đurović, Anđela Jokić, Ema Pepić, Tamara Vujačić, Alisa Bektašević, Selma Bektešević, Danilo Damjanović, Đorđe Karanfilović, Andrija Jelić, Nikola Vlahović, Danilo Vujović, Novak Jevrić i Jovana Caković.

Iz OŠ „Maksim Gorki“ nagrađeni su Sofija Kirsanov, Nikola Vasović, Anastasija Brajović, Anja Filipović, Anđela Kovačević, Magdalena Ostojić, Isidora Rašović, Laura Topalović, Nađa Vukašinović, Ana Đurović, Mihailo Ivanović, Matija Karadžić, Irena Kovačević, Ivan Lalević, Isidora Lopičić, Ksenija Miljanić, Anastasija Popović, Vladimir Popović, Anja Radulović, Vasilije Rakočević, Lana Todorović, Marko Žižić, Jelena Bulatović, Lazar Čađenović, Sara Grupković, Milica Jovićević, Lana Tabaš, Maja Vuksanović, Luka Pejović, Ljiljana Radunović, Iva Durković, Maja Mugoša, Maša Racković, Mia Šćepanović.

OŠ „Marko Miljanov“ na Koniku ima osam lučunoša – Nevena Penava, Nikola Ostojić, Milena Janković, Mina Kapidžić, Jovana Mandić, Najda Bučan, Damjan Božović i Anastasija Savić.

Lučonoše OŠ Oktoih na Zabjelu  su Ljubisav Bugarin, Staša Tadić, Jovan Srbljanović, Stefan Bogojević, Aleksandar Drljević, Vuk Knežević, Ana Koprivica, Olgica Rašović, Emina Rujović, Ana Savović, Jakša Šibalić, Olivera Đuković, Balša Mišurović, Špiro Mugoša i Ksenija Petričić.

Najbolji učenici OŠ „Božidar Vuković-Podgoričanin“ na Vrelima ribničkim  su  Majda Huremović, Melisa Kurgaš, Luka Pavlović, Amina Pupović, Minela Rastoder, Amar Bibuljica, Milica Jeknić, Tea Muratović, Hasiba Bero, Elvir Durović, Snežana Savić, Elisa Šabotić, Amel Ličina, Slaven Dobrković i Hana Škrijelj.

Foto: Vijesti

Nagrađeni su i učenici  „Vuk Karadžića“ na Zabjelu Filip Đuranović, Milena Vukićević, Miloš Mujičić, Anja Jovanović, Marija Sekulović, Emilija Raonić, Milena Dabanović, Dušica Drakić, Čedo Đurković, Ana Medojević, Matija Pejović, Nikola Pekić i Petar Popović.

Najbolji iz OŠ „Mahmut Lekić“ u Tuzima  su Doda Vulaj, Barbara Berišaj, Melisa Metđonaj, Angjella Gjelaj, Ambra Lulanaj, Rozana Vulaj, Mark Siništaj, Nermina Čunmulaj, Martin Siništaj, Jozef Drešaj, Ledina Gilaj, Martina Camaj, Zana Nikoviq, Amina Adžović, Lorena Ujkić, Amanda Ujkić, Seid Drešević, Ajna Drešević i Mirza Fetić.

Iz OŠ „Zarija Vujošević“ u Matagužima nagrađeni su Nejla Orahovac, Sara Nikčević i Merisa Otović, dok su iz OŠ „Milan Vukotić“ u Golubovcima  nagrađeni Saška Božović, Marija Vidić, Đorđe Vidić, Ksenija Knežević, Milica Mijović, Anđela Petrović, Andrea Ajković, Ana Đukić, Ljubica Popović, Miloš Popović, Dijana Maraš, Petar Markuš, Elena Roganović, Itana Radičević, Jovana Živanović, Nikolina Raičević, Marijana Vuković, Milica Anđušić, Maja Đurović, Nela Kukuličić i Milica Tomašević.

Nagrađeni iz OŠ „Dr Dragiša Ivanović“ na Zlatici  su Julija Jeknić, Aleksandra Šćepanović, Petar Šćekić, Krsto Medenica, Marko Bojić, Đuro Jeknić, Dušan Petrović, Igor Radojević, Andrija Puletić, Aleksandra Pavićević, Anastasija Đerković, Balša Strugar, Aleksa Bojović, Ana Tošić, Pavle Bojović, Danilo Đurić, Tijana Ivanović, Andrea Adžić, Dejana Đapić i Nikolina Janković.

Lučonoše OŠ „Vlado Milić“ u Donjoj Gorici  su Andrijan Avduljaj, David Bojanić, Ivana Golubović, Ivana Vlaović, Ivana Knežević, Branko Vučetić, Vidoje Leovac i Staša Tošić.

Najbolji OŠ Sutjeska su Dario Alivodić, Ishak Alivodić, Ksenija Belada, Relja Čabarkapa, Adla Dacić, Vuk Jevrić, Ela Kerović, Maša Lekić, Nađa Milatović, Rajna Mirković, Marko Mitrović, Relja Raičević, Đorđe Vulević, Gavrilo Bošković, Jovan Bašović, Tamara Brajović, Jovana Mitrić, Ksenija Adžić, Jovana Jaćimović, Bojan Krgović, Đorđe Marojević, Dimitrije Perović, Tijana Popadić, Vladimir Stijepović, Lav Brnović, Iva Janković, Lana Jovetić, Danilo Radović, Anja Radunović, Nikola Rakočević, Lav Selhanović, Balša Ban, Maša Dendić, Jovana Krpović, Nikolina Lalić, Lazar Maksimović, Eliana Mrkić, Milena Mrđenović i Mileta Petrović.

Lučonoše iz OŠ „Štampar Makarije“ u Bloku pet  su Ksenija Đuranović, Sara Globarević, Marija Grudić, Nikola Kavarić, Iva Mrdak, Ana Petričić, Aleksa Savković, Andrija Sekulić, Tara Simović, Kosta Vukićević, Vesko Ivanović, Isidora Ivanović, Lejla Idrizović, Miloš Jevrić, Nikola Jovanović, Damjan Lalović, Danilo Mihailović, Nikola Milošević, Ksenija Rakčević, Arsenije Stamatović, Petar Vukotić, Anja Vujačić, Anja Gardašević, Tijana Kalezić, Jelena Martinović, Jakša Vidaković, Anđela Bajović, Teodora Blečić, Marko Dubljević, Mia Đoković, Irina Kastratović, Jovan Kašćelan, Ivan Pejović, Teodora Radunović, Jagoš Medenica, Ksenija Drašković, Katarina Pižurica, Daniela Popović, Lara Popović, Anastasija Zečević, Tea Jolić, Alisa Kusovac, Ana Petrović i  Nikola Vuković.

Foto: Vijesti

Nagrađeni iz OŠ „Branko Božović“ u Zagoriču su Sofija Drakulović, Danilo Dutina, Marija Lazović, Luka Todorović, Bogdan Vuković, Ivana Vuksanović, Marija Prelević, Mia Rabrenović, Anastasija Milikić, Tamara Varagić, Tamara Jeknić, Bojana Petričević, Petar Šekularac, Anđela Veljović.

Iz OŠ „Milorad-Musa Burzan“ nagrađeni su Jana Brković, Teodora Luketić, Miloš Milatović, Matija Milićević, Igor Đonović, Anđela Oluić, Aleksa Šljivančanin, Mijat Vuković, Luka Pavićević, Danilo Drinčić, Marina Milinković, Aleksa Obradović, Lana Savović, Aleksandra Sekulović, David Vukićević, Hana Krpuljević, Slađan Delić, Sara Ilić, Luka Krkeljić, Anja Otović, Bojana Radičević, Matija Radović, Andrea Radulović, Sara Stojanović, Katarina Vukojičić, Jovan Šofranac, Ksenija Batričević, Vuk Vukčević, Mina Vukčević, Ivana Cerović, Darja Ćirović, Iva Đuričković, Miloš Đurović, Katja Kavaja, Sandra Laković, Mia Pavićević, Anja Brnović, Luka Ivanović, Aleksandra Kalinić, Jovan Peličić i Anastasija Rovčanin.

Lučonoše OŠ „21. maj“ na Draču su  Anica Dučić, Nikola Žugić, Đorđe Marković, Natalija Milatović, Teodora Pupović, Vuk Raičković, Ljubica Šoljaga, Ana Bašanović, Iva Brajković i Vedran Galičić. Najbolja učenica devetog razreda Resursnog centra za djecu i mlade Podgorica je Nikolina Arapović.

Đaci generacije podgoričkih osnovnih škola su Pavle Vulević (OŠ „Vladika Danilo“), Marija Dragićević (OŠ „Vojin Popović“), Armina Ljuljanović (OŠ „29. novembar“), Sara Tadić (OŠ „Vladimir Nazor“), Dragana Radusinović (OŠ „Savo Kažić“), Aleksandra Prelević (OŠ „Đoko Prelević“), Nađa Stojanović (OŠ „Savo Pejanović“), Branko Klikovac (OŠ „Niko Maraš“), Milena Pricopie Leonte (OŠ „Boško Radulović“), Novak Jevrić (OŠ „Pavle Rovinski“), Najda Bučan (OŠ „Marko Miljanov“), Jovan Srbljanović (OŠ „Oktoih“), Amina Pupović (OŠ „Božidar Vuković Podgoričanin“), Anastasija Maudić (OŠ „18. oktobar“), Nikolaj Kolja (OŠ „Đerđ Kastrioti-Skenderbeg“), Amanda Ujkić za nastavu na crnogorskom i Doda Vulaj za nastavu na albanskom jeziku (OŠ „Mahmut Lekić“), Matija Pejović (OŠ „Vuk Karadžić“), Merisa Otović (OŠ „Zarija Vujošević“), Ksenija Knežević (OŠ „Milan Vukotić“), Danilo Đurić (OŠ „Dr Dragiša Ivanović“), Ivana Vlaović (OŠ „Vlado Milić“), Marija Lazović (OŠ „Branko Božović“), Frančeska Dušević (OŠ „Jedinstvo“), Iva Brajković (OŠ „21. maj“), Kosta Vukićević (OŠ „Štampar Makarije“), Nikolina Arapović (Resursni centar „Podgorica“).

Nagrađeni učenici za  prvo, drugo ili treće mjesto na Državnom takmičenju učenika osnovnih škola Crne Gore su: Novak Jevrić (OŠ „Pavle Rovinski“) za  treće mjesto iz engleskog jezika, iz OŠ „Oktoih“ nagrađeni su Ana Savović za prvo mjesto iz francuskog jezika, Jovan Srbljanović za drugo mjesto iz biologije i Staša Tadić za treće mjesto iz engleskog jezika.

Za osvojeno drugo mjesto iz francuskog jezika nagrađena je Jelena Kalezić (OŠ „Radojica Perović“), za treće iz fizike Matija Pejović (OŠ „Vuk Karadžić), dok su iz OŠ „Štampar Makarije“ nagrađeni Kosta Vukićević za prvo mjesto iz matematike i Andrija Martinović za drugo mjesto iz italijanskog jezika. Nagradu za treće mjesto iz francuskog jezika dobila je Anastasija Rovčanin (OŠ „Milorad Musa Burzan“).

Izvor: Vijesti

  • HiPP april

    Procedure i Izazovi Samohranog…

    Comments

    Leave a Reply