Novembarski vodič kulturnih dešavanja

PODGORICA

09. Srijeda

Predstava LAŽLJIVCI, Sala DODEST-a KIC B. Tomović u 20h;  Tekst: Entoni Nilsen, Režija: Marko Manojlović, Gradsko pozorište Podgorica.

Otvaranje manifestacije DANI KULTURE MANJINSKIH NARODA EVO NAS, Velika scena CNP-a u 20h; Centar za očuvanje i razvoj kulture manjina.

10. Četvrtak

Film LISABONSKA PRIČA, Scena STUDIO CNP-a u 19h; SR Njemačka, 1994, 105’

Film NEBO NAD BERLINOM, Scena STUDIO CNP-a u 21h; Povodom 65. rođendana CNP u saradnji sa Goethe Institutom u Beogradu.

11. Petak

Film BRAĆA SKLADANOVSKI, Scena STUDIO CNP- a u 19h; SR Njemačka, 1995, 79’.

Film HOTELSKA SOBA 666, Scena STUDIO CNP-a u 21h; režija Vim Venders, povodom 65. rođendana CNP u saradnji sa Goethe Institutom u Beogradu.

12. Subota

Film KAD PROŠLOST ZAKUCA, Scena STUDIO CNP-a u 19h; SR Njemačka/Francuska, 2005, 118’.

Film PARIZ, TEKSAS, Scena STUDIO CNP-a u 21h; režija Vim Venders, povodom 65. rođendana CNP u saradnji sa Goethe Institutom u Beogradu.

13. Nedjelja

Predstava AH, ŠTA SVE MORA JADNO DIJETE (4 +)*, Sala DODEST-a KIC B. Tomović u 12h; Gradsko pozorište Podgorica.

14. Ponedjeljak

Predstava KO SE BOJI VIRDŽINIJE VULF, Velika scena u 20h; Edvard Olbi, Režija: Dino Mustafić.

16. Srijeda

Koncert CRNOGORSKI GUDAČI, Velika scena CNP-a u 20h; Dirigent: Grigorij Krasko (Rusija-Crna Gora), Solisti: Aleksej Molčanov, klavir (Rusija-Crna Gora) Ana Stoisavljević, horna (Srbija-Crna Gora).

17. Četvrtak

Predstava IGRA S LUTKAMA (3 +)*, KIC Zeta, Golubovci u 12h; Gradsko pozorište Podgorica.

Predstava THE BEAUTY QUEEN, Scena STUDIO u 20h; Martin MakDona,  Adaptacija i režija: Ana Vukotić.

19. Subota

EVROPSKA NOĆ POZORIŠTA, Dramska scena za djecu, predstva LJEPOTICA I ZVIJER (4 +)* Velika sala KIC-a B. Tomović u 12h; Tekst: Igor Bojović, Gradsko pozorište Podgorica.

Predstava KAD SU ŽENE IMALE KRILA, Scena Studio CNP-a u 18h; Režija i koreografija: Tamara Vujošević-Mandić.

Predstava NA LJETOVANJU, Maksim Gorki, Velika scena u 20 sati; Režija i adaptacija: Radmila Vojvodić u koprodukciji sa Međunarodnim festivalom Kotor art.

Peti dječji sajam Kids FAIR, Mall of Montenegro, od 12 do 19:30h.

20. Nedjelja

Predstava PALČICA (3 +)*, Sala DODEST-a KIC, B. Tomović u 12h; Režija i dramatizacija: Todor Valov, Gradsko pozorište Podgorica.

Peti dječji sajam Kids FAIR, Mall of Montenegro,od 12 do 20h.

21. Ponedjeljak

Predstava PROSIDBA I MEDVJED U JEDNOM ČINU, Scena STUDIO u 20h; A. P. Čehov, Režija: Danijela Radovanović.

22. Utorak

Izložba JOVETE LJUMOVIĆA, Galerija ULUCG-a u 20h.

Predstava ANTIGONA, Velika scena CNP-a u 20h; Sofokle, Režija: Lidija Dedović.

23. Srijeda

Predstava ENCIKLOPEDIJA IZGUBLJENOG VREMENA, Velika scena CNP-a u 20h; Slobodan Šnajder, Režija: Lidija Dedović, gostovanje Kraljevskog pozorišta Zetski dom.

24. Četvrtak

Koncert CRNOGORSKI SIMFONIJSKI ORKESTAR, Velika scena CNP-a u 20h: Dirigent: Elizabet Atl (Austrija), Solista: Nandor Sederkenji, violina (Austrija), u saradnji sa Ambasadom Republike Austrije.

25. Petak

Predstava POMORANDŽINA KORA, scena STUDIO CNP-a u 20h; Režija: Danijela Radovanović.

26. Subota

Predstava DOBRI ZLOĆKO (4+)*, Sala DODEST-a KIC B. Tomović u 12h; Gradsko pozorište Podgorica.

Predstava REVIZOR, Velika scena CNP-a u 20h; Nikolaj Vasiljevič Gogolj, Režija: Veljko Mićunović.

27. Nedjelja

Predstava ULCINJSKI GUSAR, Velika sala KIC-a B. Tomović u 19h; Tekst: Danica Pajović, Režija:MilanKaradžić, Gradsko pozorište Podgorica.

28. Ponedjeljak

Predstava KONTE ZANOVIĆ, Velika scena CNP u 20h; Režija i dramaturška prerada: Radmila Vojvodić, CNP u koprodukciji sa međunarodnim festivalom Grad teatar Budva.

29. Utorak

Predstava ČAROBNI KAMEN (3+)*, KIC Zeta, Golubovci u 12h; Dramatizacija i režija: Davor Dragojević, Gradsko pozorište Podgorica.

Predstava DON ŽUAN, Velika scena u 20 h; Žan Batist Poklen Molijer, Režija: Ana Vukotić, CNP u koprodukciji sa Međunarodnim festivalom Kotor art.

HERCEG NOVI

07. Ponedjeljak

Akademija HERCEG NOVI – 1918. Povodom dana oslobođenja u I Svjetskom ratuDvorana PARK u 20h.

08. Utorak

Film LJUBAV NA DALJINU, Dvorana PARK u 20 h; Komedija, romantika, Režija: Nanette Burstein, Uloge: Drew Barrymore, Justin Long, Christina Applegate.

09. Srijeda

Film LJUBAV NA DALJINU, Dvorana PARK u 20 h.

10. Četvrtak

Film LJUBAV NA DALJINU, Dvorana PARK u 20 h.

11. Petak

Film LJUBAV NA DALJINU, Dvorana PARK u 20 h.

12. Subota

Humanitarna predstava Nikolaj Velimirović: REČI O SVEČOVEKU, Dvorana PARK u 20h; Izvodi: Nebojša Dugalić, 800 godina Manastira Žiča.

14. Ponedjeljak

Film DAN ZALJUBLJENIH, Dvorana PARK u 20 h; Režija: GarryMarshall;  Uloge: Jessica Alba, Anne Hathaway, Bradlwy Cooper.

15. Utorak

Film DAN ZALJUBLJENIH, Dvorana PARK u 20 h.  

16. Srijeda

Film DAN ZALJUBLJENIH, Dvorana PARK u 20 h.

17. Četvrtak

Film SEDAM DANA DO SLOBODE, Dvorana PARK u 20 h; Režija: Bobby Farrelly, Peter Farrelly; Uloge: Owen Wilson, Alexandra Daddario, Christina Applegate.

18. Petak

Film SEDAM DANA DO SLOBODE, Dvorana PARK u 20h.

19. Subota

EVROPSKA NOĆ POZORIŠTA, Predstava Mali princ-HP, Dom kulture Bijela u 18h; Režija: P. Todorović.

Predstava NEOBIČNA POŠILJKA, Klub Hercegnovskog Pozorišta u 22h;  Luka Đakomoci, Produkcija: Barski ljetopis i Centar za kulturu Bar.

Predstava POZORIŠTE ZA GOSTE – POZORIŠTE S GOSTIMA, Klub Hercegnovskog Pozorišta u 22 h; O gostovanju predstave Plan B (Beograd i Zaječar).

21. Ponedjeljak

Film SEDAM DANA DO SLOBODE, Dvorana PARK u 20h.

22. Utorak

Film INVAZIJA SVIJETA, Dvorana PARK u 20h; Režija: Džonatan Liebezmen, Uloge: Aron Ekhart, Mišel Rodrigez, Ramon Rodrigez…

23. Srijeda

Film INVAZIJA SVIJETA, Dvorana PARK u 20h.

24. Četvrtak

Film INVAZIJA SVIJETA, Dvorana PARK u 20h.

25. Petak

Lutkarska scena za djecu, USPAVANA LJEPOTICA (3+)*, DvoranaPARK u 17h; Gradsko pozorište Podgorica.

26. Subota

Predstava – komedija IMA LI OVDJE NORMALNIH?, DvoranaPARK u 20 h; Režija: Slađana Vujović, Koprodukcija: Teatar Plus i Hercegnovsko Pozorište II repriza.

28. Ponedjeljak

Film LUDA VOŽNJADvorana PARK u 20 h; Režija: Patrick Lussier, Uloge: Nicolas Cage, Amber Heard, Katy Mixon.

29. Utorak

Film LUDA VOŽNJADvorana PARK u 20 h.

30. Srijeda

Film LUDA VOŽNJADvorana PARK u 20 h.

CETINJE

10. Četvrtak

Predstava ENCIKLOPEDIJA IZGUBLJENOG VREMENA, Kraljevsko pozorište Zetski dom u 20h; Slobodan Šnajder, Režija: Lidija Dedović.

12. Subota

Predstava ENCIKLOPEDIJA IZGUBLJENOG VREMENA, Kraljevsko pozorište Zetski dom u 20h; Slobodan Šnajder, Režija: Lidija Dedović.

14. Ponedjeljak

Dani stvaralaca MILOŠ – MIŠA RADIVOJEVIĆ, Projekcija filma Dečko koji obećava, Kraljevsko pozorište Zetski dom u 19h.

15. Utorak

Projekcija filma KAKO SU ME UKRALI NEMCI, Kraljevsko pozorište Zetski dom u 20h; Režija: Miloš Miša Radivojević.

19. Subota

Noć pozorišta KRALJEVSKI KONCERT, Kraljevsko pozorište Zetski dom u 20h, u saradnji sa Muzičkom akademijom.

21. Ponedjeljak

Dodjela nagrade ALEKSANDAR LESO IVANOVIĆ, Otvoreni kulturni forum – Cetinje u 20h.

22. Utorak

Solistički koncert SILVANA SKENDERI, klavir, Kraljevsko pozorište Zetski dom u 20h.

 

24. Četvrtak

Predstava SALOMA, Kraljevsko pozorište Zetski dom u 20h; Oskar Vajld; Režija: Eduard Miler.

PETROVAC

12. Subota

Predstava AH, ŠTA SVE MORA JADNO DIJETE (4 +)*, Spomen dom CRVENA KOMUNA u 12h; Tekst i režija: Miroslava Mima Janković, Gradsko pozorište Podgorica.

Izvor:

HiPP

Procedure i Izazovi Samohranog…

Leave a Reply