A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
21/01/2017
11:39 pm
_100
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 8
Member Since:
19/01/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1881sp_Permalink sp_Print

Svetlana, hvala na informaciji 🙂 :* Znas li sta je koristila od vitamina ili terapije za pripremu?

21/01/2017
11:41 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1882sp_Permalink sp_Print

Sad cu da joj pisem pa javljam.

21/01/2017
11:45 pm
_100
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 8
Member Since:
19/01/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1883sp_Permalink sp_Print

Pitaj je da li joj je Andrijana J bila embriolog? EmbarassedSmile

02/02/2017
6:56 pm
Avatar
Marija G
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
15/02/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1884sp_Permalink sp_Print

Cao ljepotice poslije male pauze… 🙂

Zao mi je zbog neuspjelih i jako sam radosna zbog vas koje ste uspjeleu IVF. Citala sam sve postove i radovala se i zalostila sa vama kao i vi samnom.

Bila sam u Pragu. Lijepo iskustvo. Doduse duza stimulacija nego obicno. Dobili 4 jajne celije MII, spermogram dobar. Oplodila se nazalost samo jedna do 4 celijske i vratili su mi je 2 dan poslije punkcije. 

Svih ovih 14 dana imam simptome grcenja, gasovi, bolovi, danas imala trag krvi, trebala da dobijem prije 2 dana znaci kasni mi. Ponadala sam se kao nikada.

Radilasam  Betu, tresla sam se od uzbudjenja 2 sata dok sam dobila nalaz i na ponovnu zalost 0.5 rezultat. Ponovo neuspjesno. I sta opet raditi, gdje opet ici? Kako opet ovo prezivljavati?

06/02/2017
8:38 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1885sp_Permalink sp_Print

Marija, tako mi je žao..Moraš biti jaka..Znam da je to lakše reći nego učiniti, ali drži se..Nikako ne gubi nadu,još pokušaja je pred tobom, a ako u krajnjem ne bude u redu, i ako imaš funansijskih sredstava, kažu da donacije daju veću uspješnost.Neko je zatvoren prema toj opciji, ali meni djeluje sasvim prihvatljiva, kad nosiš bebicu mjesecima u stomaku, izađe iz tvog tijela, totalno je nebitan genetski matrijal..Mislim sa emotivnog i psihološkog aspekta, a biološki mora biti korektan svakako, jer prolazi toliko procedura u klinici.

Razumijem sasvim tvoj osjećaj sad, iza mene su tri embriotransfera,dvije izgubljene trudnoće..nemam snage još uvjek da prikupim nalaze ponovo,grčim se pri svakom pregledu, a bila sam na razgovoru kod dr Motrenko još u decembru..Ali prosto moramo! Naše bebice nas čekaju sigurno 🙂 Samo još malo napora, još malo koraka i cilj je na dohvat ruke 🙂 Negdje sam pročitala zanimljiv citat:” Možda je lift koji vodi do uspjeha u kvaru, ali stepenice su uvjek tu .”

Lakšim putem očito ne možemo, ali važno da nam je neki dostupan, pa neka i teži. 🙂

17/02/2017
11:31 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1886sp_Permalink sp_Print

Cao zenice hrabrice moje drage. Konacno i ja da se javim. 

Cure moje drage zelim da vam cestitam na stomacima i bebicama 🙂

Nove cure koje su prosle neuspjeh ili koje tek ulaze u ovu borbu zelim da podignete glavu gore (znam da je izuzetno tesko) ali kad dodjete do najljepseg cilja vidjecete da je vrijedilo. 

Prosla sam kao, i stare clanice ovdje, i kroz neuspjeh i kroz stres i upoznali i ljubaznost a i neljubaznost ljudi koji treba da nam pomognu (ali sve to prodje i zaboravi se vrlo brzo) i na kraju dobili sincica koji vec ima godinu i 4 mjeseca i mogu Vam reci da je strasno razmazen. 🙂 

Sta ima novo kod mojih starih prijateljica ? Nisam Vas bas redovno pratila :/

Da znate da stalno mislimo na sve, i da Vam cvrsto drzimo palceve u nadi da cete iz prvog pokusaja svi uspjeti. I zelimo Vam da odmah bude dupla radost! 😀 

Ljubimoooooo Vas sve! :* :* :* :* :*

18/02/2017
8:43 pm
_69
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 5
Member Since:
11/12/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1887sp_Permalink sp_Print

Zdravo 🙂

Konacno sam skupila hrabrost i zakazala taj prvi pregled i konsultacije na Cetinju. Rekli su mi da ponesem sa sobom uput i nalaz hormona. Posto ce mi tada biti peti dan menstruacije, rekli su mi da je to super dan za preglede !?

Da li neko zna sta bih jos trebala da ponesem sa sobom, kakvi su to prvi pregledi i sta da ocekujem?

Da li moze sa samo jednim uputom ili moramo oboje da imamo uput?

19/02/2017
9:59 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1888sp_Permalink sp_Print

69 Bravo! I ja se nadam da cu vec sledeci mjesec krenuti sa pregledimq i svim…cini mi se da si ti prosla konzilijum po ovom novom…pa mi kazi sta treba?

A sto se tice pregleda ne treba ti nista…isto kao i obicni pregled,meni su bili na drugi dan ciklusa…malo je ne prijatno zbog toga sto je ciklus i nista vise…ako mozes ponesi uput muzu za spermogram jer ce ga pitati oce li ga raditi.

20/02/2017
12:11 pm
_69
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 5
Member Since:
11/12/2016
sp_UserOfflineSmall Offline

svetlana22, nisam jos bila na konzilijumu, moj ginekolog me prvo uputio na Cetinje, valjda da oni mogu uticati da se taj konzilijum prodje sto brze i bezbolnije (njegova neka teorija, mada ja mislim da on nema pojma o tome i da je samo htio da me skine sa grbace)

Nikakvu informaciju nemam kako to sada ide po novom sistemu, valjda ce mi na Cetinju najbolje objasniti…

20/02/2017
4:17 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1890sp_Permalink sp_Print

vasilisa777 said
Cao jaco 🙂 Baš divno što si se javila..

Ja sam bila na razgovoru kod dr Motrenko i baš je pozitivna žena, čak me zasmijala u jednom trenutku dok me pregledala, da sam se tako jako smijala,čulo se u hodnikuLaughLaugh

Obrazložila mi je ukratko što bi ona radila, ali je vrlo direktna, tako da mi je naglasila da sam “šuma” od problema, počev od pcos, trombofilije, insulinske rezistencije, suprugovog variranja nalaza, podložnosti hiper..Da se ne zanosim, kaže misli da će hipera kod mene svakako biti, samo se nada u manjoj mjeri, tj.potrudiće se da bude u manjoj mjeri.

U materici je vidjela septum i to istog trena, kao i da je ona srcolika, pa je predložila histeroskopiju sa resekcijom septumaSurprisedTo niko do sad nije vidio, izuzev jednog dr u kliničkom koji me slučajno pogledao ranije, a kako nije vidio niko drugi, tako sam ja mislila da je greška..evo ipak nije..Malo sam se uplašila, mada vidim da ste sve cure ovdje imale ok iskustvo sa tim.Ako imate koji savjet vezan za tu intervenciju, pišite. Dala je suprugu Condensyl, meni Impryl, da pijemo po jedan dnevno tri mjeseca, jeste li i vi to koristile? Takođe kaže da bi trebalo obaviti histeroskopiju mjesec,dva prije postupka, jer to poboljšava šansu za implantaciju..

Jaco, molim te ako budeš imala vremena, ponovi mi taj postLaughEmbarassedSmile

Ostale cure, svetlo, breskvice,..ima li šta novo?KissKiss

Vasilisa, histeroskopija ti nije uopste strasna. Radi se pod totalnom anestesijom. Posto imas septum, vjerovatno ces jednu noc prenociti u bolnici.
Bas zbog septuma se preporucuje histeroskopija prije bilo kakvog ivf postupka, jer cesto septum ne moze da se vidi na uzv.
Meni su septum vidjeli tek kad sam radila prvu hosteroskopiju i tada je i uklonjen. Radila sam je u Codri.

21/02/2017
11:05 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1891sp_Permalink sp_Print

Pozdrav cure 🙂 Milicice, hvala na podršci 🙂 Uživaj sa svojim malim gospodinom 🙂

Monta, hvala na pojašnjenju, baš sam se nešto uplašila toga, vidim bezrazložno..Pa da, i mene je čudilo što toliko njih to nije vidjelo, ali čitam da se to uglavnom teško i vidi..

69, odlično, pođi svakako na razgovor,značiće ti i biće ti vjerovatno sve objašnjeno..Sve smo u fazi “kretanja”, mislim na početak po novom, pa ko se prvi pokrene, neka piše 🙂

26/02/2017
11:16 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1892sp_Permalink sp_Print

69 jesi bila na CT? Kako si prosla?

28/02/2017
11:03 am
_69
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 5
Member Since:
11/12/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1893sp_Permalink sp_Print

svetlana22, bili smo u klniku, za prvi korak su nam preporucili da odemo kod urologa koji dolazi petkom u dom zdravlja kako bi smo utvrdili detaljnije razlog muzevog problema, i zakazali eventualnu biosiju testisa. Kada bi se biopsijom nasli spermatozoidi, zamrzli bi se, pa bih tek onda ja usla u proceduru stimulacije. Radili neke osnovne pretkrage, vaginalni ultrazvuk i spermogram. Standardno preporucena histerskopija, mada kod mene sa razlogom posto kod mene postoji neko razdvajanje u materici… Rezultati spermograma stigli mailom prije nego sto smo mi stigli kuci.

Komplet osoblje je stvarno predivno, jako bitna stavka kada ulazis u sve ovo…

Javljam u Petak vise detalja…

28/02/2017
12:41 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1894sp_Permalink sp_Print

Super…i ovaj put ste na CT je li?

Ja sam juce bila na kontrolu kod endokrinologa,ona predlaze da ipak sacekam do jula tj da prodje godina dana od pocetka lijecenja stitne,i sad mi je kontrola za 3 mjeseca sa nalazima hormona i dala mi je da uradim antitijela na receptore TSH…to se radi u klinicki.

28/02/2017
4:47 pm
_69
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 5
Member Since:
11/12/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1895sp_Permalink sp_Print

svetlana22,

Na CT, da.

I meni je TSH povisen, ali povisen po kriterijumima za vantjelesnu…Svaki endokrinolog bi mi rekao da je to u granicama normale, ali cu zbog procedure morati da smanjim TSH…

28/02/2017
4:53 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1896sp_Permalink sp_Print

Meni je bio 0.00 a fT4 nesto oko 30  i konstatovana mi hipertireoza…sad mi je 2.44 sto znaci da mogu na vto…jer za postupak treba da je ispod 2.50,ali ipak moram sacekati.

19/03/2017
2:20 pm
_100
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 8
Member Since:
19/01/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1897sp_Permalink sp_Print

Pozdrav za sve… I ja sam tu, poslije krace pauze. 🙂 

U medjuvremenu sam uradila histeroskopiju i na zalost kad sam se rijesila tog jednog polipa koji sam imala, konstatovana je mikro polipoza endometrija. S obzirom da sam cekala tu histeroskopiju i konacno da udjem u postupak IVF, sad sve prolongiramo. Do daljnjeg… Dobila sam microgynon -oralni kontraceptiv kao terapiju koju treba da pijem.

Interesuje me da li se neka od vas ovom terapijom rijesila polipoze i da li neko ima pozitivno iskustvo, u smislu da je poslije histeroskopije i terapije mikrogynona doslo do uspjesne IVF?

Inace, vidim da mnogi pisu o iskustvu sa histeroskopijom. Vjerujte, lagan postupak koji prespavate, nakon toga nikakave kontraindikacije nisam imala. Odlicna preporuka moje doktorke, jer da nisam odradila taj postupak, usla bih u protokol IVF ciji bi ishod sigurno bio negativan s obzirom da mikro polipoza sprecava implantaciju.

30/03/2017
2:06 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1898sp_Permalink sp_Print

Ćao svima! 🙂

Već duže vas čitam i radujem se i tugujem sa vama..ali sam tek sad uspjela da se registrujem.

Naš problem je sledeći.. Ukratko, mm nalaz je odličan, moji osnovni, kao i HSG takođe.

Zbog toga smo bili mjesec dana na stimulaciji klomifenom i ništa, onda dvije inseminacije opet ništa i jedna VTO opet ništa, nakon toga ponovo dva mjeseca stimulacija klomifenom i opet ništa.

Nakon neuspjeha utvrđeno je da imam trombofiliju, a prije par dana odrađena je i histeroskopija na CT i utvrđeno je da imam mikropolipozu, o kojoj ja baš ništa ne znam..i to sve na moju inicijativu, pošto je doktor koji je radio prvu VTO smatrao da nema potrebe da radim histeroskopiju ili nalaz na trombofiliju.

Ja ne smijem da pijem tablete za kontracepciju zbog trombofilije, tako da mi je doktor, koji je radio histeroskopiju, dao terapiju antibioticima, a nakon toga ćemo ponoviti histeroskopiju.

Kakva su iskustva žena sa mikropolipozom? Da li ste uspjele da je uklonite antibioticima ili možda tzv. „grebanjem“ i nakon liječenja da li ste uspjele da zatrudnite?

Što se tiče postupka VTO, nakon dobijenog odobrenja od konzilijuma, uzimate uput od izabranog ginekologa i idete u izabranu kliniku, na kojoj ćete raditi VTO. Dakle, nema čekanja na Fond i ostalo…jednostavna je procedura.

30/03/2017
3:33 pm
_150
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 1
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
1899sp_Permalink sp_Print

Pozdrav svima!

Nova sam na forumu, ali sam vas rado pratila do sada.

Za pocetak cu biti kratka, da bih ustedjela muku i vrijeme Svetlani, jer znam koliko sam se ja vrtila u krug dok nisam stigla do spasonosnog spiska kada sam najzad posla na pregled kod dr Motrenko.

Informacije su svjeze, juce su nam odobrili postupak! 🙂

Za Konzilijum je potrebno prema spisku koji smo dobili sledece:

1. Ginekoloski pregled, UZ pregled

   a) HSG;

   b) Laparascopio

   c) Hysteroscopio

  Prethodni nalazi

2. Hormonski status (FSH, LH, TSH, Anti-Milerov hormon)

3. Prethodni postupci vantjelesne oplodnje, inseminacija

4. Uput od izabranog ginekologa

 

ZA PARTNERA

1. Pregled urologa (iskljucivo u Klinickom centru-cetvrtkom)

2. Najmanje 2 nalaza spermograma (zadnji nalaz da nije stariji od 3-4 mjeseca)

 

U medjuvremenu pozovite Klinicki centar na 020-412-312 da zakazate konzilijum (ceka se minimum 30 dana).

Kad se prikupe svi papiri, sa Uputom za konzilijum pravac KCCG i srecno!

30/03/2017
3:56 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1900sp_Permalink sp_Print

Cure,hvala vam…

Ali prosto ne znam kad cu opet krenuti sa prikupljanjem nalaza i postupkom za IVF…

Mozda sam pisala ali mi endokrinolog savjetuje da sacekam godinu dana od pocetka terapije za hipertireozu.. a jos mi je dala da radim antitijela na TSH receptore,tako da sad  ne mislim o postupku…

Neko je vec pitao za mikropolopozu…

Ja sam je imala…na prvoj histeroskopiji mi maknuta 3 veca polipa a tih malih je bilo koliko oces…terapija mi je bila Jazz pilule 2 mjeseca i vec na sledecoj je sve bilo cisto kao suza…

Eto to vam je od mene…

Ostale zene dje ste???

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
16 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
3 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner