A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
12/05/2016
2:20 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1781sp_Permalink sp_Print

Hej drage žene! 🙂

Mrni je takođe javljeno da je stiglo odobrenje u BD, ali ja po dogovoru s doktorkom tek od polovine avgusta krećem u proces, do tad odmaram. I prija mi jako 🙂

12/05/2016
5:38 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1782sp_Permalink sp_Print

breskvica85 said
Hej drage žene! 🙂

Mrni je takođe javljeno da je stiglo odobrenje u BD, ali ja po dogovoru s doktorkom tek od polovine avgusta krećem u proces, do tad odmaram. I prija mi jako 🙂  

Ja nesto bas imam problema da stavim post, ne znam zasto…Inace i ja odmaram, do septembra necu ni na Konzilijum da idem, jos nijesam isla na pregled nakon neuspjele VTO, jer mi je ciklus otisao u tirinte. Ne znam sta se desava, onda nakon testa negativnog kasnilo mi je 5,6 dana i onda je islo 10 dana sve po malo nesto, onda deset dana nista onda odjednom nakon 10 dana od prestanka opet nekoliko dana po mrvicu nesto, i evo sad kasni 5dana, opsta pometnja u mom organizmu tako da cekam ciklus da stigne, pa da prodje, pa da idem na pregled. Glava me je jedno vrijeme baaaas bas boljela danima ali je srecom konacno prestala….Inace dobila sam koji kg od ovoga, pa sam na hrono ishrani da se vratim u normalu i tako…Ne znam za vas,ali meni je tako protekao prvi mjesec nakon prve VTO 🙂 ako je neka sa svim ovim imala slicno iskustvo nela se javi:) 

13/05/2016
11:56 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1783sp_Permalink sp_Print

Draga 55 i meni je posle ove prve VTO organizam potpuno pobrkan. S tim da je meni prvo uspjela VTO pa nije…prvi ciklus odma poslije se inace i ne broji kao pravi ciklus, to su mi rekli kad sam otisla kod dr na kontrolu, koja je ustanovila da je zaista bilo trudnoce ali niko ne zna zasto se desilo to sto se desilo.

Uglavnom onda sam ja posle toga krvarila 15 dana, pa nista i onda opet dobijem ciklus 15 dana od tog poslednjeg poslije VTO, tako da izgleda treba organizmu vremena da se vrati u normalu posle svega sto smo “sasule” u sebe! 🙂

Mislim da caj od virka moze da ti pomogne da se hormoni vrate u normalu, ja ga pijem svako jutro i prija mi bas. Radila sam i polne hormone 2 dan ciklusa, jer su mi trebali za Konzilijum i svi su ok, manje-vise, fsh je standarno smanjen (meni je to inace uvijek tako), ali ovog puta je prolaktin bio povecan, vjerovatno zbog trudnoce, pa treba vremena da se vrati na svoj nivo.

55 podji ti na kontrolu, da vidis kakvo je stanje i odmaraj ,setaj, uzivaj,… do septembra! 🙂

18/05/2016
11:34 am
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1784sp_Permalink sp_Print

Zenske mozete li mi napisati tacan recept za onaj lijek za spermatozoide,ono sto se sa medom pravi.

18/05/2016
11:40 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1785sp_Permalink sp_Print

216 u 1kg meda pomjesati po 100 gr samljevenih ili sjeckanih badema,oraha,ljesnika,kikirikija (ne przeni,vec u ljusci) kokos,susam,suve sljive,suve kajsije,suve smokve.

Preukusno je 🙂

19/05/2016
12:19 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1786sp_Permalink sp_Print

Svetlana od svega toga sto si navela po 100g je li.Treba li to da odstoji ili se odmah uzima.Po koliko,je li 1 kasika dnevno ili kako.

19/05/2016
1:23 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1787sp_Permalink sp_Print

Da,da…od svega po 100gr…a uzima se u nekoj normalnoj kolicini…recimo moj muz je 3 puta dnevno po kasiku…nemoje pretjerivati…moze odmah poceti da se koristi…mozes staviti malo vise od kg meda jer ce ti biti suvo…

19/05/2016
9:55 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1788sp_Permalink sp_Print

SvetSlana i je li vam ista pomogao ovaj lijek.

19/05/2016
10:00 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1789sp_Permalink sp_Print

216 znas kako..da bi bilo poboljsanja na spermogramu (ili kod nas zena) treba minimum 3 mjeseca koristiti terapiju…muz je,tada, tek nekih 20tak dana ovo koristio (izmedju ostalog,jer dosta toga koristi) i nije bilo poboljsanja…ali ne gubimo nadu naravno pa cemo vidjeti sledeci petak kakvo ce stanje biti…

22/05/2016
2:41 pm
anchy P
Niksic
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
24/03/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1790sp_Permalink sp_Print

Pa da,ne moze ni od cega odma biti bolje,mora se duze koristiti.I mi cemo probati ovo,ne moze biti gore sigurno.

27/05/2016
8:03 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1791sp_Permalink sp_Print

Da vam se javim nakon odradjene histeroskopije danas… sve je u redu,nema polipa,sve cisto kao suza,pocetak stimulacije zakazan za julski ciklus,ali da im se javim kad dobijem u junu… 

Sta vi radite? Sto ste se utisale?

09/06/2016
10:48 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1792sp_Permalink sp_Print

Kopiram tekst Katarine Mihajlovic iz Udruženja koji je podijelila na FB stranici Udruženje roditelja, jer mislim da se tiče svih nas:

“Danas smo saznali da je Ustavni sud nedavno ukinuo Odluku o ostvarivanju zdravstvene zaštite u postupku vještačke oplodnje
uključujući in vitro fertilizaciju koju je donio Upravni odbor Fonda za
zdravstveno osiguranje koja je prestala da važi 3. juna. Takođe su nas budući roditelji informisali da su ih u Fondu obavijestili da je i rasformirana Komisija za IVF, a koliko smo uspjeli da doznamo sada je na Ministarstvu zdravlja da propiše nova pravila i procedure i nadležne institucije/tijela koja će o tome odlučivati. Pisaćemo odmah Ministarstvu da nam pojasne koliko će cijeli prekid trajati i šta će se dalje dešavati, a ovdje ćemo i objaviti sve što saznamo kako biste svi koje vas interesuje ova tema imali infomaciju”

26/06/2016
1:21 pm
TamaraSlavisa V
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 10
Member Since:
24/01/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1793sp_Permalink sp_Print

Pozdrav svim zenama na forumu..

ja i mm smo radili inseminaciju na Cetinju kod doktora Zeljka Lazovica,e sad ono sto mene muci jeste da li je uspelo..

Inseminaciju sam radila prije 5 dana ali evo drugi dan bradavice me bole na sam dodir.. umorna sam i spava mi se,vene na grudima su dosta vidljive.. 

Da li postoji mogucnost da je inseminacija uspela a da je radno za test? Jer doktor je rekao da radim betu za 14 dana.

02/07/2016
7:06 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1794sp_Permalink sp_Print

Pozdrav cure …Ima li kakvih novosti, šta radite? Svetlo,jesi krenula u proces već? Jaco, kakvo je stanje kod tebe?

ostale cure? 175, nikako nemoj raditi ranije, nema potrebe da sebe izlažeš stresu..uradi kada su ti rekli..

Ja sam 20-og jula bila na trećem embriotransferu, vratili su mi moje preostale dvije smrzlice, osmoćelijske..Za razliku od prvog puta kada sam ukočena ležala svih 15 dana,ili drugog kada sam se kretala po kući ali bila skroz nervozna i preplašena, sad sam bila potpuno opuštena, prvih nedelju sam ležala, ovu drugu išla i do posla( kancelarijski), tako da nema nikakvih fizičkih napora,čak sam to pročitala kao preporuku, da je puno bolje radi cirkulacije i skretanja misli. Čak mi je i sestra na klinici rekla da izađem u šetnju posle par dana..Međutim, bila sam nestrpljiva i jutros odradila betu koja iznosi 30..ne znam šta da mislim, trebalo je u ponedeljak..čitam da ima slučajeva kada se polako dupla i bude u redu..ponoviću svakako za dva dana..ima li koja od vas kakvih informacija o ovakvim slučajevima?

02/07/2016
7:12 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1795sp_Permalink sp_Print

Forum se uspavao 🙂

Odnosno odmaramo 🙂

Vasilisa,drzim palceve da sve bude kako svi zelimo a bice 100% 🙂

175 procitala sam tvoj post ali se nijesam glaskala jer ne znam nista o insemimaciji…

A,sto se mene tice…cekam ciklus…krajem  nedelje…tako da uskoro krecem sa stimulacijom…odradih hosteroskopiju i skrecing zajedno sve je super…prike neki dan mi bila kolposkopija i tu sam mirna do daljnjeg…

02/07/2016
7:16 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1796sp_Permalink sp_Print

Da napomenem da su i dr i embriolog bili prezadovoljni embrionima i debljinom endometrijuma,cjelokupnim stanjem..koristim klasično utrogestan 3 po 200, folacin,aspirin, i estrofem, 2 puta po 1..to je dr dodala da bi bili što sigurniji u uspjeh, kako mi je objasnila..

175, ne osluškuj simptome, samo se opusti koliko najviše možeš i ne plaši se, probaj da ne razmišljaš..

02/07/2016
7:21 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1797sp_Permalink sp_Print

Bravo svetlo, ti si sve završila..čula sam da je scretching odlična stvar i da bas pospješuje uspješnost..

Držim fige da ti to bude uspješno..

hvala ti, radiću u pon. opet pa javljam..

05/07/2016
9:08 am
TamaraSlavisa V
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 10
Member Since:
24/01/2016
sp_UserOfflineSmall Offline
1798sp_Permalink sp_Print

Hvala cure 🙂 inace danas idem da radim Betu,ne opterecujem se mnogo ako nismo uspeli sada uspecemo svakako…

Sada palniram da idem kod mojih u Srbiju da se malo odmorim od svega,mada je moja majka ubedjena da je uspelo 🙂 

Svim zenama koje su za inseminaciju ili VTO zelim da im uspe i drzim vam svima palceve..

Stvarno ste divni :* :*

05/07/2016
1:49 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1799sp_Permalink sp_Print

Cao zene drage, nista mi nije stizalo na mail da ste pisale i bas sam se zacudila dje ste i sta je s vama 🙂 Ja odmaram, neko nam je preporucio neki komplet za muzev spermogram u apoteku u Hramu -caj 5e, kapi od babiinog zuba 7e i med 15e pa sad to koristi, cisto eto, da sto bolje bude do novog pokusaja, Konzilijum smo zakazali za 1. septembar, ja sam na hrono ishrani i muz isto i tako, odmaramo, u avgustu cu pocet te nalaze koji su mi potrebni za Konzilikum i tako. Pricajte , vidim kod vas svasta, Svetlo kuda si? Vasilisa, Ti? Ljubim vas sve

05/07/2016
9:43 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1800sp_Permalink sp_Print

175 kakva je beta?

55 ja ovih dana trebam da dobijem i krecemo polako…

Reci mi dje cete vi raditi,jeste li odlucili?

Vasilisa,tvoja beta?

Jacoooooo javi seeee 🙂

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
12 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner