A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
11/02/2016
9:05 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1381sp_Permalink sp_Print

Hvala puno na lijepim željama montaSmilešto se tiče perioda pred vađenje bete, pojavilo mi se negdje oko 9 dana nešto braonkasto, sa klinike mi rekli da je to znak implementacije,a taman sam taj dan hodala po kući, čak sišla u dvorište i tako sam se uplašila da sam narednih dana svo vrijeme bila u krevetu,jer mi se pojavljivala po koja braonkasta tačkica i tokom tih dana i bila ubijeđena da to neće biti u redu, kad..Laugha prethodni put,apsolutno nikakvog traga,mislila sam da to definitivno mora biti dobro, ali očito nema pravila,izgleda je najbolje kad mislimo najgore..

Breskvice, što se tiče eskimčića,mi smo imali 7 embriona iz ciklusa rađenog u aprilu prošle godine,svi su bili dobrog kvaliteta, jer samo takve i mogu zamrznuti.Meni zbog hiperstimulacije nije mogao biti vraćen ni jedan odmah, tako da su mi tek u novembru vratili jedan u stadijumu blastociste, kako je to bilo neuspješno,u januaru dva osmoćelijska i to je uspjelo.Mogu ti vratiti tako što ti prate prirodan ciklus-čekaju tvoju ovulaciju,ako to ne može, daju ti gonal f u malim dozama(kao mala stimulacija) da izazovu ovulaciju i treći način-diferelin da blokiraju rad jajnika tako da uopšte ne bude ovulacije, nego se samo prati debljina endometrijuma, koju ti pojačavaju estrofemom.(meni se ovo treće pokazalo uspješno ) Zamrzavanje embriona plaćaš 300 eura za 2 godine, kao što reče Svetlana, a embriotransfer košta 550e.( ovo su cijene u Ars medici). Fond ne pokriva ovo ili je pokrivao nešto baš minimalno.

12/02/2016
8:07 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1382sp_Permalink sp_Print

Cure zanima me kolike su vam bile vrijednosti d dimera ako ste ga provjeravale poslije transfera? Poslije koliko uzimanja inekcija ste ga provjeravale?

13/02/2016
11:03 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1383sp_Permalink sp_Print

Evo ovako, malo mi je tesko da pisem o ovome, ali mozda nekome moze biti od koristi.

Na aspiraciji su izvukli 9 oocita, iz toga dobili 7 zrelih jajnih celija. Doktorka bila odusevljena jer nije ocekivala vise od 4-5, kako sam u toku stimulacije imala asinhroni rast folikula. Tako su jajnici “odlucili” da pustaju folikule u grupama, pa sam imala tri velicine..

Elem, od 7 oplodi se svega tri, pri cemu je samo jedan onako kako treba, 8-celijski. Ostala dva su 6-celijski i 4-celijski i jos su fragmentisani.. Meni su juce vracena sva tri..dr je razocarana kvalitetom j.celija i ona zapravo misli da je to konacno i uzrok zasto do sad nisam ostvarila trudnocu “prirodnim” putem s’obzirom na moje PCO jajnike (koji i nisu problem, jer imam redovne cikluse i imam ovulacije) i suprugov odlican nalaz. 

Sad zaista ne znam cemu da se nadam..tj.i ne nadam se nicemu. Zelim samo da ovaj period mirovanja prodje i da se vratim uobicajenim aktivnostima jer sanse su male..ili makar ja to tako dozivljavam! 

13/02/2016
12:07 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1384sp_Permalink sp_Print

Breskvice ne znam sta da ti kazem osim izdrzi ovih 15ak dana, ja nesto vjerujem da ce ti sve biti ok i da ces se iznenaditi… Ja imam jis tacno mjesec dana do pocetka stimulacije i prvi mi je put i uzasno me je strah….I mnogi mi govore samo budi pozitivna,razmisljaj pozitivno i bice pozitivno, ili kazu ne razmisljaj o tome i sve ce biti ok, ali ne znaju da ne mozes da ne razmisljas o tone nego prakticno ni o cemu ne mozes da mislis bez o tome… I ja sam ono iz fazona prvi put, tesko da ce uspjeti, krenuli smo u sve ovo zbog muzevog problema a sve se i ja pribojavam da cu na kraju nekako ja biti problem i onda me bas strah… I razmisljam nema sanse prvi put cemo vidjeti sta je problem pa onda neki naredni mozda uspije. Tako i ti razmisljas cini mi se, bolje tako, mislis nece biti nista a onda za 15dana ima da se obradujes kao nikad u zivotu 🙂 🙂  Tako da poenta ove moje duge i naizgled glupe price je da mislim da ce ti uspjeti i da ce sve biti ok! Pokusaj da budes srecna i sigurna da su vec ugnijezdili se, bar dvoje 😉 

13/02/2016
12:29 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1385sp_Permalink sp_Print

Bresvice, (ko o cemu ja o vadjenju nalaza) jesi li radila ogtt test sa insulinemijama? Ja imam pcos i redovne cikluce, mogu sat naviti po njima, al mi je insulinska rezistencija pravila problem. Ako je imas, zbog nje mogu biti jajne celije nekvalitetne. Koliko imas godina? Ja sam u prvom ivf-u dobila 12 j.c. oplodilo se 11, 4 dosle do blastociste (tada sam imala 28-29god.). U ovom sad kad imam 33 godine, dobila 7 j.c. 6 se oplodilo, 2 osmocelijske i jedna blastocista, ostale su imale fragmente i stale su sa razvojem. 

13/02/2016
9:35 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

E ovako, Vasilisa kako ti trudnoca bude odmicala creva ce ti biti sve lenja, tako da ces morati da pokusas da resis problem. Inace imam bas bry metaboliyam ali sad u trudnoci moram da se potrudim da imam stolicu svaki dan. Ja to postizem sa dosta sokova od svezeg voca i sto vise vode. Probaj i sa suvim sljivama, a kazu da je najefikasnije da se izbaci skroz beli hleb. 

Breskvice nema razloga za nezadovoljstvo. Ne znam zasto imate misljenja da prvi put ne uspeva, evo samo na ovom forumu je vecina nas uspela iz prvog puta. Sanja, Irena, Marina, ja i ne znam da li sm nekoga zaboravila. A cini mi se da smo sve u tom momentu imale preko 30 godina. Bila sam ubedjena prosle godine da ce mi uspeti prvi pokusaj, toliko sam se radovala da konacno pocne. Imala sam( po ko zna koji put pisem )i nadam se da ce te smiriti 6 jc samo su se dva oplodila( osmocelijska) i oba su se primila. Ove godina imala sam 8 jc,  4 su se oplodile a 3 su bila osmocelijska, vracene su dva i jedan se primio. Imam ogromno poverenje u te osmocelijske embrione Kiss Takodje mislim da su Sanji nadam se da se nece ljutiti sto pisem u njeno ime vratili 2 cetvorocelijska embriona i eno je uziva sa svoja dva decakaWink Moras da verujes u svoje telo, i u uspeh. Nema razloga da dozivljavas postupak vec bezuspesnim. Ja sam verrovala da je potrebno embrionima samo da dodju u matericu i da je to toWink Drzim ti fige i zelim da se za 14 dana radujemo svi sa tobomKiss

Monta kad je beta? Ima li kakvih simptomcica?

Sto se tice d dimera meni je bio 160  a gornja granica je 500, i doktorka mi je iskljucila fraxiparin.

14/02/2016
3:19 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1387sp_Permalink sp_Print

Kod mene nema ni s od simptoma. Radila jutros kucni test koji je naravno negativan. Tako da, ne nadam se nicemu. Betu cu izvaditi u toku nedjelje cisto da zatvorim krug. 

Breskvice, Jaca je u pravu. Kad hoce da se primi, primi se, bilo da je dvocelijski, cetvoro ili osmoro celijski. 

Ja sam prvi put imala 2 odlicne blastociste – biohemijska, fet isto 2 odlicne blastociste – biohemijska. A znam dosta zena kojima je uspjelo sa navodno losim embrionima. 

14/02/2016
6:34 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1388sp_Permalink sp_Print

Monta tebi je danas 10 dan nakom et, moguce da ti je beta negativna, ali evo ja sam u prvom pokusaju radila test na 11 dan nakon et pokazala se debela crta iste sekunde, beta 14 dan je bila preko 2000, sto znaci da bi test i 9 dan nakon et tada bio dobro crven. Ove godine isto radila test ali 9 dan nakon et, test 5 minuta nista nije pokazao tek posle 20 min pokazao je tako tananu senu koju sam samo ja videla, takav je isto bio i 10 dan nakon et. On je tek na dan bete 13  dan nakon et bio onako da se moze videti ali ni priblizno kao prosle godine. Tako da se ne sekiras unapred. Ima jos sanseSmile Veruj u svoje embrionciceKiss

14/02/2016
9:36 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1389sp_Permalink sp_Print

Ja sam imala 2 tranafera. U jednom su vracene 2 osmocelijska, a u drugom 1 blastocista. Tako da mi je od blastociste danas 8 dan, od osmocelijskih 10i. 

Ne znam… Ranije kad sam imala biohemjsku u ovom periodu sam imala i tanku, svijetlu liniji na testu, a tada su vracene 2 blastociste.

Kako bude, ne mozemo nista…

14/02/2016
10:06 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1390sp_Permalink sp_Print

Mozete li meni da pojasnite “pojam” blastociste?

14/02/2016
10:40 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1391sp_Permalink sp_Print

Blastociste su embrioni koji su kultivisani 5 dana. Imaju preko 100 celija.

15/02/2016
9:48 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1392sp_Permalink sp_Print

Cure hvala na rijrcima i iskustvima!

Nemam ja problem da prihvarim da je sve moguce i da je svako slucaj za sebe, samo nacin na koji mi je dr rekla da je razocarana..u momentu samog transfera..ma doslo mi je bilo da ustanem i odem odatle!

Sad kad sam se malo smirila, odmaram i cekam betu pa sta bude..! Sto je najvaznije znam da mozemo pa koliko god bude vremena potrebno!

Monta nisam jos uradila ogtt test, nisam bila u prilici do sad, ali ne znam da li sam ti pominjala do sad da sam pitala dr da linda ga uradim i da je rekla da nema potrebe da cu ga raditi kad budem u drugom stanju. Meni je licno malo dosadilo da se ja igram doktora i da sama istrazujem sta mi potencijalno treba!? Zaista da sam doktor ne bi mi trebala njihova pomoc a posto nisam, ne zelim da se pravim pametnija od njih..i najvaznije je da sam ja odlucila da cu doktorici da vjerujem ovog puta, pa cemo vidjeti sta ce biti dalje. I, da, imam 30 godina.

Imam pitanje koliko ste “rigorozno” mirovale? Meni je cak dr rekla da odmirujem 3 dana i onda da mogu da se krecem po kuci, naravno bez kucnih poslova, cak da mogu i da prosetam na kafu. Kakva su vasa iskustva?

15/02/2016
11:33 am
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1393sp_Permalink sp_Print

Breskvice, moj savjet tebi je bio apsolutno dobronamjeran. Malo sam duze u ovoj prici od tebe tako da odlicno znam kako stvari funkcionisu. Daleko od toga da se ja igram doktora al sam shvatila da drugog izbora nemam, sto iz mog iskustva sto iz iskustva meni bliskih ljudi koji imaju isti problem.

Ja zelim da tvoja doktorka ne bude u pravu sad i da zatrudnis u ovom postupku, da se rijesis ovih muka. 

15/02/2016
1:03 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1394sp_Permalink sp_Print

Monta ja sam tvoj savjet i uzela kao apsolutno dobronamjeran, pa kako drugacije!

Htjela sam reci da ovog puta vjerujem doktorici pa ako ne bude kako treba, vijdecu kako i sta cu narednog puta, a tebi svakako hvala na brizi! 

Kad je tvoja beta i kako si mirovala?

15/02/2016
1:30 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1395sp_Permalink sp_Print

Betu cu raditi u cetvrtak, vjerovatno. Mirovala sam prva 2-3 dana. Poslije sam lagano isla u setnje, kuvala rucak… 

Poslije nekoliko dana se ponasaj normalno, ne dizi nista tesko, ne cuci i ne savijaj se. Ostalo je sve ok cak i pozeljno zbog cirkulacije krvi kroz matericu.

15/02/2016
3:02 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1396sp_Permalink sp_Print

Breskvice cini mi se da sam ti vec pisala, doktorka je surovo iskrena i to neko moze da podnese a neko je previse osetljiv. Ja sam u grupi neosetljivih i volim kada mi se kaze stanje kako je realno. Ne mogu ti opisati njeno razocaranje prosle godine sto su bili blizanci, da ti ne kazem da je prvih par pregleda navijala da se jedan ne primi i da se resorbuje. Mene to nije pogadjalo, znala sam da to prica zbog iskustva sa blizancima. Na kraju je bila u pravu. Ove godine na prvom uz posle pozitivne bete je prvo kruzila uz po materici i onda rekla o hvala Bogu nisu blizanci. Ja joj bezgranicno verujem i mislim da je odlican strucnjak, samo je bitno da li neko moze ili ne da podnese njen nacin rada. S obzirom da je tebi prva vto naravno da ti nece traziti dodatne nalaze da radis, nije ni nama. Na njih se upucuje tek posle ne uspelih pokusaja. Ona je ocekivala bolje embrione i to je podelila sa tobom. Meni je npr.sve vreme stimulacije pricala kako sam poor responder kako se boji da necu odreagovati na stimulaciju, ali ja sam verovala da cu bas imati dosta jc i tako je i biloLaugh

Sto se tice mirovanja ja sam vecinu odmarala, tek posle 5 dana sam izasla malo na svez vazduh da prosetam, a ti slobodno podji na kafu, ne mozes nista da pokvaris. Stvarno bih volela da prvo Monta pa ti uspete ovaj put. 

15/02/2016
7:31 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1397sp_Permalink sp_Print

ženske moje, imam loše vijesti..moj cvjetić se ne razvija..gestacijski miješak uredan, pravilan, žumančana kesa u redu,sve dobrog izgleda, ja se osjećam dobro,ali embrion se ne vidi..CryCryCryprazan miješak ili blighted, je li vam poznato tako nešto, je li neko imao sličnih iskustava? uzroci takve pojave su uglavnom nepoznati,ali čitala sam da se može uraditi citogenska analiza tog tkiva, znate li da li se to radi kod nas?

Dr. mi je rekla da sačekamo da samo izađe, ako ne, moraju očistiti..Cry

Bila je tako zadovoljna kvalitetom embriona, mojom betom,sveukupnim stanjem..

15/02/2016
8:17 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1398sp_Permalink sp_Print

Zao mi je Vasilisa. 

Mislim da se ne mogu uraditi citogenetska ispitivanja jer nema ploda, mijesak je prazan i plod se nije formirao. Desava se i kod trudnoca nastalih prirodnim putem i to ne tako rijetko. Vjerovatno je u pitanju neka hromozmska greska, nepravilna dioba celija i sl.

Znam da te sad nicim ne mozemo utjesiti. Drzi se!!! :*

15/02/2016
9:27 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1399sp_Permalink sp_Print

Jao Vasilisa… 🙁

Bas mi je zao…ne znam sta bih ti rekla bez drzi se…. 🙁

15/02/2016
10:00 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1400sp_Permalink sp_Print

Vasilisa bas mi je zaoFrown Nema odustajanja, sad oporavak da se malo sve sredi i u nove pobede. Bitno da se nesto desilo i da materica prihvata embrion, to je uvek kao i biohemiske trudnoce dobar znak. Puno podrskeKiss

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
7 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner