A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
08/02/2016
4:40 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1361sp_Permalink sp_Print

da mozes da zoves bilo koji dan a cetvrtkom je konzilijum, vidi vezu da uhvatis da te ubace prije jer ces cekat bas je ogroman red, ja sam zvala u novembru za kraj januara su imali slobodnih termina,oa sam pomjerala nekako, pokusaj da uhvaris vezu da te pomjere, orvo zakazi regularno kad bude imalo pa onda trazi nekog da te pomjeri. Ja cu na CT, jer sam na pocetku htjela u PG plus jer tu i zivim, ali rekoh necu da idem onom logikom sto je privatno bolje je. A gore su stvarno svi od doktora pa svi redom NENORMALNO LJUBAZNI i na trepavice dube da ti ispune sve zelje tako da, vec sam jednom rekla, sta god bude do neba sam im vec sad zahvalna, jer su nekako svi pozitivni i onda ne mozes ni ti da budes negativan u tako cool okruzenju 🙂 Znaci sjutra zovi klinicki zakazi konzilijum 

09/02/2016
10:42 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1362sp_Permalink sp_Print

Evo me 🙂 bila sam i kliniku,dobila nove nalaze dodatne da radim…

Necu ponavljati nista od onih,jedino briseve pres aspiraciji…ciklus pred aspiraciju da radim skrecing (grebanje) materice…

Dobila sam nalaz na koagulacioni status da radim tj trombofilije…tacnije lupus antikoagulams i trombofilije faktor 2,5,MRHFR,PAI…

Znate li nesto o tome?

Doktor kaze da u kbc rijetko kad imaju reagense za to…Bona lab ih radi ali su preskupi…tako da se bolje isplati otici u Beograd ili Cacak…

Pricajte sta znate 🙂

09/02/2016
1:24 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1363sp_Permalink sp_Print

pozdrav drage moje ženske 🙂 svetlana,znam kako ti je, samo hrabro, sto prije ponovo i biće dobro..

i ja sam čekala pola godine na vraćanje,svaki mjesec išla na preglede,vraćanje u novembru je završilo negativnom betom, kao što znate, tako da sam riješila da napravim pauzu, potpuno izmorena i psihički i fizički, međutim, zvali su me na kontrolu i već sledeći ciklus mi dali utrogestan za pripremu, pa onda šemu diferelin i estrofem i vratili dva odmrznuta osmoćelijska. Svo vrijeme ne vjerujem i ne očekujem ništa naročito, još uvjek u pređašnjem raspoloženju, kad 14-i dan – beta 185 🙂 Nastavila sam sa utrogestanima, primam i injekcije progestron depo,neki dan sam imala trag na vešu, međutim kažu da je to u redu u ovom periodu, pojavi mi se kao tačkica ili crtica smeđe boje, onda par dana ništa, pa opet..s obzirom da se na uz vidi samo jedan, postoji li mogućnost da je to prosto način da se taj drugi”očisti” ili nestane, možda nisam u pravu, ali ako znate išta o tome, pišite..Jaco, tebi su isto vraćena dva, a jedan je ostao, da nemaš možda sličnih iskustava?

U petoj sam nedelji,negdje pročitah da je tada normalno čak i ako se pojavi svježiji trag,kao zaostatak ciklusa…Ja svo vrijeme odmaram, do toaleta i malo po kući, ali ništa jače, ne znam da li ste tako i vi trudne ženske radile,ali mi se čini kao da je tako sigurnije..

Svetlana, ja nisam išla na konzilijum ponovo, jer smo imali zamrznute, tako da te onda ne pokriva fond, nego plaćaš embriotransfer, ali i nama  pri odmrzavanju ova dva, druga dva nisu preživjela. Super sto si odmah krenula, a i što kažeš, posle toliko mjeseci čekanja,makar si bezbjedna da sad radiš stimulaciju.Srećno i javljaj kako napreduješ.

09/02/2016
1:39 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1364sp_Permalink sp_Print

Vasilisa pa to su divne vjestiiiiii…bravo,bravo!!! 

Znam da smo se ja i ti pratile u tom periodu od avgusta po do sad…ista nam je situacija bila…

I koliko me sjecanje drzi i ti si u Ars.. koliko se placa odmrzavanje odnosno e.transfer?

Ja sam vec u 14h danas kod moje doktorice po upute i da vidim za trombofiliju kako,sta i dje…i krecem polako za Beograd…

09/02/2016
3:38 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Vasilisaa divnoo!! Bravo, bas si me obradovalaLaughSmileSmile Sad odmaraj i neka te ne brine to brankasto. Nije to drugi embrion, on je premali da bi se primetio. Ja sam to imala malo pre radjenja bete i malo bas negde u 5 nedelji. Tada sam prestala da radim, primala progesteron na tri dana i ukunula mi fraxiparin. Mi svi koji ivf radimo kod doktorke preventivno primamo frahiparin, pa se posle radi nalazi d dimera i iskljucuje se kome ne treba. Sad samo uzivaj i raduje se , bas bas lepa vestKissKiss

Svetlo ja sam radila skrining na trombofilije u Kbc i taj test valjda pokazuje ima li potrebe dalje ispitivati trombofilije , i posebno sam radila pai isto u Kbc. Super sto ce ti raditi grebanje i meni su to radili ovaj putWink

09/02/2016
4:31 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1366sp_Permalink sp_Print

Jeste svetlana, stalno smo se pratile, s tim sto sam ja završila nedelju dana u bolnici zbog hiper, ti bogu hvala nisi imala tih komplikacija, biće to sad sve super, odlično što si odmah krenula sa svim tim..a transfer sa odmrzavanjem košta 550 e, jeste u ars-u..mislim da malo kome bude sve u redu bas iz prvog puta..

Jaco u kojoj si ti sad nedelji? I šta je to fraxiparin, mislim zašto ga dobijate? molim te, koliko si nedelja ležala? ( mislim na ovo odmaranje, čak me strah i da sjedim) hvala na pojašnjenjima za braonkasto 🙂

09/02/2016
4:59 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1367sp_Permalink sp_Print

Vasilisa draxiparin koriste zene koje imaju trombofilije. Mi ga primamo odmah posle embriotransfera, kazu cak pomaze da sodje do implantacije embriona da li valjda razredjuje krv ili tako nesto. E kada nam beta bude pozitivna nastavljamo do prve kontrole gde radimo taj d dimer i vidimo ima li potrebe da se nastavlja terapiji. Tako je bar kod nase doktorke Motrenko.

Sada sam 18 nedelja. Nisam bas kompetentna da pricam o lezanju jer ja i sad ovu a i proslu trudnocu mirujem. Proslu sam i nesto radila i setala, znas kako se sve zavrsilo tako da sad skoro sve vreme  mirujem. Ti malo odmaraj a opet vidi sa svojim doktorom sta ti predlaza. Mada sam ja uvek da mi koji se ovako namucimo da ostvarimo trudnocu ipak malo povucemo rucnu i umirimo sa aktivnostim. Imass li mucnine? Meni su tako oko pete nedelje krenule?

09/02/2016
5:10 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1368sp_Permalink sp_Print

A sta je taj skrining na trombofilije? Je li se to obavezno radi pred IVF jer ja to nijesam radila, nije mi dr dao, a sve bih da odradim da bude sto manje mogucnosti za neuspjeh… Vudim dosta komentara da je taj orvi put vrlo cesto neuspjesan pa sam se malo prepala… 

09/02/2016
5:19 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1369sp_Permalink sp_Print

Ja bas ne znam sta da vam kazem…bila sam kod moje doktorice da uzmem upute…medjutim kad je vidjela koje sve nalaze trebam da radim ostala je bez texta…zamolila me je da podjem na CT kod dr. Zeljka da pogleda prethodno pokusaj i da cujem njegovo misljenje…

Od nalaza sam dobila da radim:hormone DHEA-S,SHBG,androstenedion,kortozol,170H progesteron,bakterije:LISTETIAE,BRUCELLAE,imunoloska ispitivanja:autoimuna antitijela,antimuklearna,antifosfolipidna (sa antikardiolipinskim) antimikrozomalna,antitiroglobulinska,antiovarijalna i anti b2 glikoprotein antitijela i cirkulisuci imunokompleksi,koagulacioni status:lupus antikoagulans,trombofilije (faktor 2,5,MRHFR,PAI) i naslednu osnovu : kariotipizacija…

Poci cu na CT opet kod doktora Lazovica da cujem i njegovo misljenje…

Imate li mi vi sta reci…?

09/02/2016
5:22 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1370sp_Permalink sp_Print

On je super!! To mogu da ti kazem, i vrlo jedna bitna stvar, oni ti gore sve lijepo objasne sta da radis i dje da radis da ti bude dzabe, ili ako ne besplatno onda da prodjes sto jeftinije, a to je jako bitno. Ja sam kod njega pa cemo vidjeti…

09/02/2016
5:30 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1371sp_Permalink sp_Print

Bila sam ja kod njih prosle godine…i razmisljala izmedju njih i Arsa… kod njih sam bila na 3-4 razgovora i 2 histeroskopije.

10/02/2016
10:52 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1372sp_Permalink sp_Print

Svetlana, nisam ni čula za većinu toga što si napisala,ali svakako je dobro da odradiš sve što se može..vučem te za nos 🙂

55, ne treba se plašiti, možda je malo nesmotren moj komentar za neuspješnost prvog puta, to je zaista sve individualno i zavisi od milion stvari, koliko god nešto izgledalo slično, ipak smo sve različite, tako da – samo hrabro i sigurno u nove pobjede 🙂

Jaco, meni je nedelju ranije  bilo muka nekoliko jutara,bukvalno sam pola doručka bacala, jednom sam čak i povratila,a ove nedelje ništa..negdje pročitah da može i par nedelja kasnije,a nekog može i zaobići ili makar biti u blažem obliku..imaš li problem s opstipacijom? ja imam hronično lijena crijeva i stalan problem sa tim, ne pomaže kuvana hrana i sl., nadam se da su klizme bezbjedne, znaš li šta o tome? znam da čajeve ne smijemo, a meni sirupi ne pomažu 🙁 slažem se sa tobom za odmaranje, kad se već toliko potrudimo..mada stalno nas mediji  bombarduju kako je zdravija fizička aktivnost za normalan razvoj bebe,pa se zapitaš da li radimo ispravno, s tim što se to vjerovatno  ne odnosi na vto trudnice…:) 🙂 🙂 🙂

10/02/2016
5:32 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1373sp_Permalink sp_Print

Meni jako za normalan metabolizam pomaze ujutru cim se probudim topla voda sa limunom, takodje i kivi kojem je sad vrijeme..pa probajte, ne moze da skodi.

Zanima me vase misljenje i iskustvo o zamrzavanju embriona? Kao i da li ukoliko imate z.embrione fond ucestvuje u troskovima? 

10/02/2016
9:45 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1374sp_Permalink sp_Print

Vasilisa cestitam. Zelim ti mirnu i lijepu trudnocu 🙂

10/02/2016
9:53 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1375sp_Permalink sp_Print

Breskvice,sto se mog iskustva ticd ovako:imali smo zamrznute embrione…to platili 300€ na 2 godine,a kako sam cekala od avgusta na vracanje istih,u januaru je bilo vracanjd i kako su odmrzli jednu slamicu vidjeli su da nije bila dobra,jako losa,pa nijesu smjeli da mi ih vrate,onda odmrzli i drugu koja je bila super…ali na zalost nama nije uspjelo od zamrznutih…

Neka ti se javi Vasilisa,jer ona ima bolje iskustvo…jedino sto mi je ona napisala u par postova unazad jeste da je platila embriotransfer 550€…

10/02/2016
9:57 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1376sp_Permalink sp_Print

Ne napisah da sam zakazala u cetvrtak na CT razgovor…pa cu tada znati na cemu sam…

10/02/2016
9:59 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1377sp_Permalink sp_Print

Tri put pisem i izbrise mi se post.

Svetlana, ja sam radila sve te nalaze osim te bakterije. Uradila bi ih i opet da treba jer je u nasoj borbi dobra dijagnostika najbrzi put ka uspjehu. Ako se igramo naslijepo svi znamo da i corava koka zrno ubode. Ne bih voljela da ni ti, niti bilo koja druga cura izgubi 10 godina zivota zbog nedavanja nalaza koji su potrebni, jer je to jedini put do rjesenja.

Sto se tice antitijela, ona djeluju tako sto kad su prisutna u organizmu stvara se jak imuni sistem i u tom slucaju tijelo prepoznaje plod kao strano tijelo i odbacuje ga. Ja imam antinuklearna antitijela i u ovom postupku pijem pronison da bi se smanjio uticaj imunog sistema.

Kod trombofilija, radis ove koje su ti napisane, mislim da ima jos i V Laiden ako sam je preskocila. Kad njih uradis nemas dalja ispitivanja oko trombofilija. Ako si pozitivna na neku, u toku postupka ce ti uklkuciti aspirin ili niskomolekularni heparin. Ja imam pai1 4g/4g i sad uzimam clexan inekcije. Trombofilija znaci da imas pojacano zgrusavanje krvi, zbog toga kod nekih zena ne moze da dodje do implatacije ili se desavaju raniji ili kasniji pobacaji. 

Kariotip, tu se gleda da li se podudaraju neki od tvojih i muzevih hromozoma. Nama je to ok pa ne znam koja se terapija koristi u tom slucaju i da li za to postoji ikakva terapija.

Nalaze ti je jeftinije da uradis u Bg. Ako ti bilo sto treba slobodno pitaj. 

 

Breskvice, zamrzavanje embriona je korisna stvar. Nekim zenama prije uspije sa zamrznutim embrionima, nego sa svjezim, jer tijelo nije optereceno vjestackim hormonima i manje je pod stresom. Fond ne refundira zamrznuti embrio transfer, a i da refundira to je mnogo manja cije a nego sto je cijena kompletnog postupka, pa ti se ne bi isplatilo. I da, zamrzavaju se samo kvalitetne blastociste jer imaju potencijal da prezive odmrzavanje. 

10/02/2016
10:07 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1378sp_Permalink sp_Print

Sve ja to znam i razumijem…i naravno da cu uraditi sve sto je potrebno da dodjem do cilja…

Ja cu nalaze vjerovatno odraditi,samo hocu da cujem jos necike misljenje…

Moj prvi postupak je totalno ‘kilav’ bio…tako da ne bih ni sad voljela da tako nesto bude…samo se bolje raspitati za sve…

Na kojoj si klinici? I da li si svs ovo radila u BG? Cula sam da je na Slaviji najbolje na “Konzilijum” pa cu vjerovatno tamo,ali poslije cetvrtka.

10/02/2016
10:11 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

 Sad sam u Ars Medicu.

Nalaze sam radila ovdje, jedan bio preko bona lab prima, a jedan preko bona lab novovic. Oni salju za Bg.

Gdje si ti radila postupak? Kako je bio kilav? Je li ti sad bio prvi postupak?

Zaboravih… Antitijela sam radila u kbc-u.

Zene kojima je uspjelo, zanima me da li ste imale nekih simptoma u periodu prije vadjenja bete?

10/02/2016
11:44 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1380sp_Permalink sp_Print

Kako poslati privatnu poruku? 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…