A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
30/11/2015
8:21 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1261sp_Permalink sp_Print

Svetlana citam tvoj post i odusevljena sam endometrijumom, folikulima i kao jupiii konacno, nisam mogla verovati sta sledi u nastavku …. 

Sta da se radi, verovatno sve ima svoje razloge, strpljenje, strpljenje i samo strpljenje …

Sad ce praznici pa ce ti vreme brzo proleteti, i onda kreces po svoje bebiceKissKiss

01/12/2015
10:41 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1262sp_Permalink sp_Print

jaca2 said
Svetlana citam tvoj post i odusevljena sam endometrijumom, folikulima i kao jupiii konacno, nisam mogla verovati sta sledi u nastavku …. 

Sta da se radi, verovatno sve ima svoje razloge, strpljenje, strpljenje i samo strpljenje …

Sad ce praznici pa ce ti vreme brzo proleteti, i onda kreces po svoje bebiceKissKiss

Evo me jutros sa pozivom od doktora,da dodjem opet sjutra na pregled,ako folikul bude 18-19mm da sjutra primim pregnil,da bi pukao preksjutra,jer se oni vracaju u nedelju popodne kad bi meni radili vracanje…sad se samo nadam da mi folikul nece puci do sjutra 🙂 obzirom da mi je danas 14 dan…a tjesim se time da sam zadnja dva ciklusa dobila na 31-32 dan…

02/12/2015
4:27 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1263sp_Permalink sp_Print

Cao macke sta radite? pricajte novitete…Svetlana ja bi im tamo rekla zavrsite ovo pa idite dje god ocete,cuj…Ja inace radila nalaze neke, malokrvna sam hemoglobin 107, pa sad to popravljam,ne znam oce li to biti problem? I hormoni su mi stigli sve ok osim prolaktin.. Malo preko 700 a normalno je 429 ne znam ni je li to strasno….Nadam se da ce biti ok,svetlana sta bi na kraju….

02/12/2015
4:42 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1264sp_Permalink sp_Print

Danas sam bila opet na pregled…i naravno folikul pukao juce 🙂

55 ne mozes nista postici bilo sta da im kazes…jer se ja moram vratiti kod tih istih doktora za svoje embrione…sad je tako ispalo…idemo dalje…opet bolje sto mi je rekao da nijesu tu…nego da mi je ukljucio neku terapiju da to sve ubrza,vrate i ne uspije i probade jedan pokusaj…ljepse mi je da cekam..

zbog ovakvih i slicnih situacija ti je potrebno strpljenje…ja sam recimo prekjuce preplakala cijeli dan…eto olaksala sam sebi…pa kad sjedes i vratis fil..malo razmislis mozgom skontas da je bolje cekati nego da ti propane pokusaj…

04/12/2015
11:34 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1265sp_Permalink sp_Print

Svetlana, pokušaj da se ne nerviraš, razumijem te, ja sam čekala od aprila do novembra i svaki put kad bi se zbog nečeg odložilo užasno sam se osjećala..ali razmišljaj tako da je zaista bolje sačekati pravi trenutak..

Istina je ovo što kažeš, sviđalo nam se nešto ili ne, mi koji imamo zamrznute embrione zaista nemamo izbora…

55, prolaktin je meni dugo vremena bio povišen, kažu da stres utiče na to, čak sad nakon neuspješnog transfera, vrijednost preko 900..Ne znam na koji način se utiče na to, ali s obzirom da je on tzv.”hormon dojenja”, reguliše tu sferu, postoje teorije da ometa ovulaciju.

Znaš da su nekad govorili-ako žena doji, ne može ostati trudna. To je svrstano u “bapske priče”,jer se dešavalo da plodne žene spontano ostanu trudne i u tom periodu, međutim, nauka je dokazala da ovo nije samo tek tako, nego da postoji neki sistem sprege i direktan uticaja prolaktina na ovulaciju.

Jaco, kako se osjećaš, odmaraš ili ideš na posao? 🙂

07/12/2015
4:22 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1266sp_Permalink sp_Print

Cao drage moje, nema vas, sta ste se ucutale? 🙂 Ja samo da javim da zvanicno evo izvadih sve nalaze, nemam secer ni sidu i to je to 😀 , sjutra ponavljam nalaz da vidim jesam li izlijecila ureaplasmu, u cetvrtak konzilijum…Nemam uput ali briga me, picim bez njega… Sad ne znam kako to ide, neko mi kaze da se Fond zapravo ne ceka, jer oni ne donose odluku vec samo uvaze misljenje Konzilijuma i to je to i kao da mnogo zena ceka da dobiju neki odgovor od Fonda a to je kao greska, pa sad ne znam kad zavrsim konzilijum da li idem u Fond odmah,predam to i onda cekam ili sta? I radila bih na Cetinje, ali ne znam koliko puta cu morati tamo-ovamo i sl, pa ako neko zna neka mi kaze,jer ukoliko mnogo puta moram tamo ovamo ipak bih prije nekog ovdje izabrala, pricajte sta ima kod vas???

08/12/2015
1:53 am
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1267sp_Permalink sp_Print

Svetlo sad kad prodju ovi praznici ide vase vreme, nema nerviranja, sta je tu je …

Vasilisa a kakav ti je tsh, oni obicno idu zajedno? Prolaktin je mnogo bitan za sam ostanak u drugom stanju. Vrlo moguce da on nije dozvolio implantaciju. Jer povisen prolaktin moze da simulira organizmu da vec postoji trudnoca, jer kako sama rece on je povisen kad zene doje. Obavezno uradi dnevni profil prolaktina i ako je sve vreme povisen neka ti ukljuce terapiju. Bice to sve ok Kiss

55 na salteru reci da nemas uput i da hoces da platis koliko treba. Jer je mene prosli put skroz sludela ona zena na salteru, prvo je govorila da ne moze bez uputai onda kako moze ako se plati 18 eura. Gospodjo platicu koliko treba samo da se ne vracam ponovo na konzilijum Smile A sta pricaju te zene ne razumem. Kada zavrsite sa konzilijumom videces svi parovi ce krenuti u Zdravstveni fond, to obicno svi urade isti dan. U Zdravstvenom fondu obradjuju vas predmet i gledaju da li ste stekli usluove da vam drzava refundira postupak. Taj period traje od mesec do dva. Tako da bas ne razumem sta znaci da se ne ceka. Eto nadam se da sam pomogla.

Ja imam mucnine pa ne stizem da pisem, ljubim vas i sve najlepse zelim KissKiss

08/12/2015
10:27 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1268sp_Permalink sp_Print

Hej 55, kliko dugo si lijecila ureaplazmu i kojom terapijom? I posle zavrsene terapije koliko si cekala da ponovis nalaz?

Sto se konzilijuma tice, kad zavrsis u bolnici odma ides u fond i tamo ostavljas kopije sveih nalaza i dokumentacije koju imas i original odobrenja koje dobijes od konzilijuma u bolnici.

Ne zna se koliko ces cekati, jer moze da se desi da im “upadnes u program” i da dobijes odobrenje jako brzo a moze se desiti da cekas i 1-2 mjeseca.

08/12/2015
2:33 pm
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1269sp_Permalink sp_Print

_55 said
Cao drage moje, nema vas, sta ste se ucutale? 🙂 Ja samo da javim da zvanicno evo izvadih sve nalaze, nemam secer ni sidu i to je to 😀 , sjutra ponavljam nalaz da vidim jesam li izlijecila ureaplasmu, u cetvrtak konzilijum…Nemam uput ali briga me, picim bez njega… Sad ne znam kako to ide, neko mi kaze da se Fond zapravo ne ceka, jer oni ne donose odluku vec samo uvaze misljenje Konzilijuma i to je to i kao da mnogo zena ceka da dobiju neki odgovor od Fonda a to je kao greska, pa sad ne znam kad zavrsim konzilijum da li idem u Fond odmah,predam to i onda cekam ili sta? I radila bih na Cetinje, ali ne znam koliko puta cu morati tamo-ovamo i sl, pa ako neko zna neka mi kaze,jer ukoliko mnogo puta moram tamo ovamo ipak bih prije nekog ovdje izabrala, pricajte sta ima kod vas???

Cao 55,nerazumem zasto te je briga za maltretiranje na salteru koje te ceka kad imas vremena da uzmes uput ja nisam u toku da li ti imas problem ili suprug ako je kod supruga problem odes kod njegovog doktora opste prakse i uzmes uput za njega za tebe ti netreba ,ako je kod tebe onda uzmi samo za tebe za njega ti netreba,ako neces to je tvoja stvar.Dalje kad ti komisija da papir sa odobrenjem ides odmah u fond da predas te nalaze koje imas i te sto ste lecili samo predajes fotokopije ,e tamo u fondu nece samo uvaziti misljenje konzilijuma trebaju ti i drugi nalazi jer u fondu doktorka pregleda te nalaze i na osnovu toga ti daje odobrenje fonda meni je odobrenje trajalo mesec dana a ja sam odabrala Cetinje jer je gore najmanja guzva bila od odobrenja do pocetka vantelesne sam cekala mesec ipo dana ali nebi cekala toliko da doktor nije bio odsutan nego bi odmah usla u proceduru oni ti najave mesec dana pre hoce li doktor biti tu ili ne.Ako odaberes Cetinje nazoves ih i oni ti zakazu pregled sad odmah i kazes im da si odlucila da radis vantelesnu kod njih oni ti uzmu broj telefona i cim stigne odobrenje od fonda oni te zovu i cekaju tvoj prvi ciklus da bi otisla gore da ti daju prvu terapiju ona traje 5 dana a onda opet ides gore na kontrolu Estradiola ako se nevaram i dobijas terapiju za jos 4 dana pa dodjes opet na proveru u zavisnost koliki su folikuli doktor ti daje za dva ili jedan dan terapiju i daje ti stop injekciju koju ces da primis u mestu odakle si u hitnoj jer uglavnom se prima kasno uvece,posle dva dana dolazis na aspiraciju jajnih celija i posle tri dana na vracanje embriona sto je ukupno 5>6 puta odlaska na cetinje.Eto ja sam iz Niksica putovala a bilo je parova iz Bjelog Polja pa ako njima nije bilo daleko kako ce meni biti daleko,i ne samo to nego sa doktorom mozes da pricas da ti sve pojasni od A do S.

Na Cetinju ti od momenta odobrenja traze samo viruse i briseve sve druge nalaze koje sad imas poneses prvi put gore oni to fotokopiraju i otvore ti predmet tako da mnoge nalaze nemoras da ponavljas.

Jaco draga posto imas mucnine jedi u zalogajima da ti stalno ima nesto u zeludac,nemoj sesti da se najedes nego na svakih pola sata uzmi po dva tri zalogaja tako je bar meni doktor savetovao,mada ja nisam imala taj problem meni je problem kad sam gladna onda se sva tresem i cim se najedem ja sam ko nova.

Ljubim vas sve i SRECNO

08/12/2015
3:51 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1270sp_Permalink sp_Print

Dva puta sam kucala po pola sata i oba puta mi lap top se ugasi aaaaaaaaaaaaaa prolaktin mi je sad 2000 🙂 🙂 Ovako, Breskvice, ja sam ureaplazmu lijecila ovako-deset dana dovicin dva puta dnevno, ja i muz, meni su ok pale ali muzu su bile uzas za zeludac jer su prejake. E nakon sto sam ispila terapiju deset dana pauze onda sam danas ponovila nalaz privatno u Bona lab jer nije bilo u Institutu. reyultati u cetvrtak ujutru, kad mi je i Konzilijum, nadam se da ce biti ok… Inace trudili smo se bez keksa sto vise… za vrijeme terapije i poslije, znaci za ovih 20 dana mozda dva puta:( 🙁 ne pitaj, ali procitali smo da je kao to najbolji lijek uzdrzavanje od odnosa, tako da vidjecemo je li uspjesno u cetvrtak, 

Jelena, hvala mnogo na detaljnom odgovoru,nije do mene nego do muza,spermogram bas los,ukupno pola miliona u 1ml prvi , drugi 4miliona… Nijesam znala da moze njegov izabrani doktor da da uput za konzilijum nego sam mislila mora ili moj ginekolog ili njegov urolog, a kad je tako super nocas cemo onda uzeti od njegovog izabranog i rijesen problem. nadam se da ce ova ureaplzma biti izlijecena… Uh toliko stresa oko ovih nalaza jedan dan strijepis da li imas bakterije, drugi da li si malokrvna treci da li imas secer… Na kraju sam bila prepadnuta i kad sam cekala rezultate za SIDU :D, uzas. 

A za fond pitam jer je jedna moja poznanica isto tako cekala tipa mjesec ipo da je neko pozove i javi joj da su joj iz Fonda odobrili, a niko nije zvao…Na kraju je pozvala kliniku koja joj je radila to i rekli su joj da je to stiglo sedam dana nakon sto je predala Fondu, a niko joj nije javio zamislite….da ne zna neko mozda koliko prave pauzu oko praznika na cetinju… jer meni taman ovi praznici zezaju sad stvar…

Inace ja sam isla u proteklih mjesec kod milion ginekologa, kod izabranog, pa na Cetinje, pa na kraju u KC sa clanom Konzilijuma, tako da je sve zavrseno sad samo cekam, izvadila sam bukvalno sve nalaze, kad sam bila na CT dali su mi onaj spisak sta mi sve od nalaza treba, uradila sam briseve sve, papa test, krv- obicne nalaze, insulinometriju, onda krv na sidu hepatitis i ostale bolesti, krvna grupa i rh faktor, ultrazvuk,ginekoloski, hormoni, sve je to gotovo i ceka, muz uradio dva spermograma, ultrazvuk, uroloski pregled krv na sidu i ostalo, sad jos samo hormone da uradi  on i da ova ureaplazma bude nam negativna i komplet smo sa nalazima,samo cekamo odobrenje.

10/12/2015
5:37 pm
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1271sp_Permalink sp_Print

_55 said
Dva puta sam kucala po pola sata i oba puta mi lap top se ugasi aaaaaaaaaaaaaa prolaktin mi je sad 2000 🙂 🙂 Ovako, Breskvice, ja sam ureaplazmu lijecila ovako-deset dana dovicin dva puta dnevno, ja i muz, meni su ok pale ali muzu su bile uzas za zeludac jer su prejake. E nakon sto sam ispila terapiju deset dana pauze onda sam danas ponovila nalaz privatno u Bona lab jer nije bilo u Institutu. reyultati u cetvrtak ujutru, kad mi je i Konzilijum, nadam se da ce biti ok… Inace trudili smo se bez keksa sto vise… za vrijeme terapije i poslije, znaci za ovih 20 dana mozda dva puta:( 🙁 ne pitaj, ali procitali smo da je kao to najbolji lijek uzdrzavanje od odnosa, tako da vidjecemo je li uspjesno u cetvrtak, 

Jelena, hvala mnogo na detaljnom odgovoru,nije do mene nego do muza,spermogram bas los,ukupno pola miliona u 1ml prvi , drugi 4miliona… Nijesam znala da moze njegov izabrani doktor da da uput za konzilijum nego sam mislila mora ili moj ginekolog ili njegov urolog, a kad je tako super nocas cemo onda uzeti od njegovog izabranog i rijesen problem. nadam se da ce ova ureaplzma biti izlijecena… Uh toliko stresa oko ovih nalaza jedan dan strijepis da li imas bakterije, drugi da li si malokrvna treci da li imas secer… Na kraju sam bila prepadnuta i kad sam cekala rezultate za SIDU :D, uzas. 

A za fond pitam jer je jedna moja poznanica isto tako cekala tipa mjesec ipo da je neko pozove i javi joj da su joj iz Fonda odobrili, a niko nije zvao…Na kraju je pozvala kliniku koja joj je radila to i rekli su joj da je to stiglo sedam dana nakon sto je predala Fondu, a niko joj nije javio zamislite….da ne zna neko mozda koliko prave pauzu oko praznika na cetinju… jer meni taman ovi praznici zezaju sad stvar…

Inace ja sam isla u proteklih mjesec kod milion ginekologa, kod izabranog, pa na Cetinje, pa na kraju u KC sa clanom Konzilijuma, tako da je sve zavrseno sad samo cekam, izvadila sam bukvalno sve nalaze, kad sam bila na CT dali su mi onaj spisak sta mi sve od nalaza treba, uradila sam briseve sve, papa test, krv- obicne nalaze, insulinometriju, onda krv na sidu hepatitis i ostale bolesti, krvna grupa i rh faktor, ultrazvuk,ginekoloski, hormoni, sve je to gotovo i ceka, muz uradio dva spermograma, ultrazvuk, uroloski pregled krv na sidu i ostalo, sad jos samo hormone da uradi  on i da ova ureaplazma bude nam negativna i komplet smo sa nalazima,samo cekamo odobrenje.

Pozdrav za sve na forumu

55 nadam se da ti je konzilijum prosao kako treba,ako si odabrala Cetinje ja cu ti svakako sada u poslati u inbox brojeve telefona fiksni i mobilni pa nazovi javi im se odmah pa ce te uputiti kad da dodjes,a meni nisu trazili od muza da radi hormone ko ti je trazio to i kod nas je spermogram bio los uz mojih nekoliko hiljada problemaLaughali njegove hormone niko spomenuo nije.No vazno je da ti imas sve nalaze koji su ti potrebni, a to su virusi i brisevi i za tebe i za muza, pitaj bas kad budes nazvala da li ti to treba,eto cisto da se ne maltretira bez razloga.

Kad vec pricate o ureaplazmi meni je doktorka dala dovicin 5 dana +21 dan eritromicin i evo vec tri godine je nemamo a doktorka motrenko mi je prepisala dovicin 5 dana+ 3 tablete hemomicina od 500 miligrama,ali dok je stigla terapija od motrenko ja sam vec bila na prvoj i kad sam zavrsila sa prvom samo sam dodala ta tri hemomicina po jedan dnevno i da kucnem nije se vracala sto se tice odnosa ja ih nisam imala nedelju dana,pa sam sve nadoknadila za vreme ostale terapije,zato nemoj da se opterecujes sa tim pitanje je samo da li ti je dovoljan samo dovicin da se izlecis i to je toLaughLaughWink

14/12/2015
7:36 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1272sp_Permalink sp_Print

Cao zene moje divne… nije me bilo odavnooo sto zbog teskog logovanja sto zbog pokvarenog kompa a sa telefona izludim dok ispisem. Laugh a i bebac obaveze…razumjecete me za koji mjesec jedna po jedna LaughLaugh

Jacooo.. prvo tebi zelim da cestitam od sveg srca!! Bas mi je drago…sad uzivaj u trudnoci mucnini,kisjelini i svim carima tog najdivnijeg perioda. LaughLaughLaugh

 Vasilisa…bas mi je zao… iskreno… ali sta je tu je…skupi snage i poziotivne energije pa transfer da bude brzo i ovaj put uspjesan da bude i to duplo! Laugh

Svetlana… i mene su prosle godine kacili praznici, neradni dani ali se da uskladiti pa valjda ce i oni to nekako iskombinovati i da bude sve kako treba. Samo mi se opustite najvise koliko mozete drage moje. Znam da je tesko ali jedino tako cete prebroditi odlaganje,neuspjeh i ostale nazalost propratne situacije ove price. 

Ljubimo vas ja i moj momak!!! KissKissKissKissKissKissKissKiss

15/12/2015
10:34 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1273sp_Permalink sp_Print

Zdravo drage zene!

@jelenaavramovic Meni je moja “drzavna” dr prepisala 10 dana dovicin zbog ureaplazme (2 tab.dnevno) i neke vaginalete, ne mogu se sad sjetiti naziva. MM takodje dovicin 10 dana.

Koliko ste cekali poslije terapije da ponovite nalaz i na koliko ako se izlijeci treba ponavljati nalaze? Ja us stvari samo to cekamo da izlijecimo i da krenem u proceduru kod dr Motrenko.

15/12/2015
12:32 pm
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1274sp_Permalink sp_Print

Breskvice, i ja sam imala vaginalete i kao sto sam gore navela dovicin i eritromicin,to sto su tebi dali samo dovicin to znaci da je mala koncetracija ureaplazme kad zavrsis sa terapijom sacekaj makar 7-10 dana i onda uradi nalaz, ja posle toga nisam ponavljala nalaz – niti ce trebati tebi jer cim dobijes nalaz da je negativan ti kreces u proceduru nema sta da se ponavlja,moze ti doktorka jedino traziti to ponovo kad odradis vantelesnu i to uspe kako treba mozda sa dva ili tri meseca trudnoce potraze da uradis i na hlamidiju,mikoplasmu i ureaplasmu,a sad ce biti dovoljno da doneses nalaz da ste izleceni

16/12/2015
4:27 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Milicice moja mila hvala ti puno, ljubim tebe i tvog decaka KissKissKiss

Jelena kako si ti, u kom si ti vec mesecu tj. nedelji? Pozdrav veliki za tebe.

Breskvice moram da ti kazem zvucace pristrasno ali odlican si izbor napravila u vezi doktorke kod koje ces raditi ivf LaughKissCool

55 prodje li konzilijum uredno?

17/12/2015
12:11 pm
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1276sp_Permalink sp_Print

Cao Jaco jesu li se smanjile mucnine,ja sam u 22 nedelji jos koji dan i ulazimo u 6 mesec nesto mi ovo vreme leti ko ludo,uradila sam i amniocintezu i koliko sam zelela da dobijem devojcicu zelja mi se ovaj put nece ispuniti pa cu cekati na neki drugi put ovaj put ce biti momakSmile

17/12/2015
3:05 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1277sp_Permalink sp_Print

Cao zene majke trudnice 🙂 Sta se radi? Ja ne mogu sa telefona da pisem i onda dok se nakanim da upalim lap top treba mi tri godine…Konzilijum prosao odlicno za cas posla, predali u Fond, sad cekamo,,, malo je zeznuto jer su praznici pa ce mi se oduziti ali dobro. Ciklus mi je krajem decembra a doktor dolazi krajem januara pa cu onda histeroskopiju raditi u februaru pa racunam krajem februara sljedeci ciklus i tad da pocnem ako sve bude ok…Ureaplazma izlijecena terapija deset dana dovicin i od sestog dana terapije dovicinom ukljucila vaginalete ginodaktanol i bez keksa. Ko god ima to samo taj recept i bez brige izlijecen je 🙂 Samo mi je rekla doktorica da se pazim bas jer to se moze vratiti cim mi padne imunitet, zato mi je malo bzv sto je ovaj period bas oko praznika razvuci ce mi se to sad umjesto sve da zavrsim do januara ima da cekam do marta da pocnem a do tad mogu navuc ko zna sta sve,no dobro za svaki slucaj cu ja to sve u februaru opet isprovjeravat. E htjela sam da vas pitam da li bi ovi silni brisevi koje sam radila pokazali da imam kandidu? jer sam je ranije nedje imala pa me strah ako nisu provjerili, i to bih da provjerim,nemam nikakvih simptoma ali reko sta znam bolje sprijeciti nego lijeciti :),Valjd abi silni papa testovi mikolazme ureaplazme vaginalni cervikalni brisevi itd itd pokazali da nesto nije ok a? Eto, sad sve vi koje ste trudne uyivajte u praynicima jedite, hranite vase bebice dobro, a vi koje ste u ovoj mojoj grupi sto cekamo jos uzivajmo pa cemo poslije praznika u nove pobjede 🙂 🙂 🙂 p.s Od ovih tableta gvozdja koje pijem zbog malokrvnosti moj zeludac umire polako ali sigurno 🙂  

17/12/2015
3:09 pm
mira888
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
12/11/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1278sp_Permalink sp_Print

Breskvice kao sto rekoh dovicin 10 dana dvije dnevno, na 6om ukljuci vaginalete ginodaktanol, muz samo dovicin 10 dana, bez iuiuiu i kad zavrsis terapiju cekaj deset dana pa ponovi test. Oboje ponovite test. To je to, mene je to zeznulo isto evo sad ga izlijecih i cekam da prodju praznici da pocnemo na CT. Srecno nam 🙂 Meni su pale ok muz je umirao od bolova zeludacnih od dovicina, ja sad zato umirem od gvozdja 🙂

23/12/2015
10:10 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1279sp_Permalink sp_Print

Dobar dan!

Da li neko zna sta obuhvata “dugi protokol” pripreme za ivf? Bas nista ne znam o tome, a od vas je neko prosao vec kroz to sve.

Hvalaaa! 🙂

03/01/2016
9:13 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1280sp_Permalink sp_Print

Zene,srecna vam Nova godina i predstojeci Bozicni praznici…da vam se sve zelje ispune 🙂

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
8 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…