A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
17/09/2015
10:37 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1161sp_Permalink sp_Print

Milicice bravo bravo! 🙂 mogu misliti nestrplje je da upoznate vašeg malog gospodina!

U pravu ste potpuno žene drage, strpljen-spašen! Šta ću, učim to svakog dana iznova..

Imam pitanje, moj dagi doktor se sad sjetio da  bi bilo dobro za komisiju da imam i Hsg.. E sad sjećam se da sam negdje čitala na ovoj temi o tome, ali ako neko zna kako to funkcioniše, koliko brzo itd.neka mi napiše. Znam da ima u Codri i u bolnici (uz uput) ali nemam predstavu koliko košta (sestra koja to zna je popodne na poslu pa ću provjeriti), i znam da se valjda radi poslije ciklusa u periodu do ovulacije, ali valjda treba neka priprema prije toga..? Znate li šta o tome?

29/09/2015
10:52 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1162sp_Permalink sp_Print

Žene,dje ste? sta se desava,sto te tihe? 🙂 Milicice,jeli ima nesto novo? ljubim vaaas :-*

05/10/2015
1:36 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1163sp_Permalink sp_Print

Gde ste zene, utihnuo nam forum Frown Ajde da se javi Milicica da donese malo lepih vestiSmile

Svetlana sta ima kod tebe?

Ko bese sve ceka betu u ovom mesecu? 

Ja cekam ciklus svaki dan, pa da krenemo. Bila sam pre par dana na grebanju materice koja se radi da bi se povecala sansa za implataciju embriona. Da li je neko od vas to radio? 

06/10/2015
12:04 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1164sp_Permalink sp_Print

pozdrav zenske:) bas smo tihe duze vrijeme..sta nam je s milicicom, je li stigao mali gospodin? 🙂

jaco, nisam čula za to, ali vjerovatno da je nesto dobro, da poveća šanse..i ja čekam ciklus, jutros sam popila poslednji utrogestan iz predviđene doze, ali sam uspjela i da se prehladim, tako da kasljem, kijam i pijem neke antibiotike -ospamox dt, koji se kao daju trudnicama, jer sam objasnila da čekam transfer i pijem utrogestane.. nadam se da će brzo proći, skroz sam slomljena i plašim se čitavo ovo vrijeme prehlade, kad bas sad..:(

breskvice, nemam iskustva sa tim, nama je razlog bio spermogram, tako da meni nisu radili ništa,”samo” nalaze potrebne da se uđe u proces..

poljubac ogromni i pišite:):):)

06/10/2015
1:59 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1165sp_Permalink sp_Print

Budimo se polako 🙂 bas smo bile tihe 🙂 ja cekam da dobijem pa da ih zovem da vidimo oce li mi vratiti moje embrione u ovom ciklusu,ja se super osjecam,mislim da su mi i jajnici ok…
Jaco,nijesam ni ja cula za to…ima li “to” neki naziv strucniji?
Vasilisa,srecno nam 🙂
Breskvice,ima li kakvih noviteta?
Prije neki dan sam pisala i od tada se nijesam mogla konektovati na forum,pa sam kontala da i vi imate slicnih problema pa se zato ne javljate 🙂

06/10/2015
5:30 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1166sp_Permalink sp_Print

Valjda nam stigao oktobar pa smo se malo mrdnule. 

Breskvice vama je komisija uskoro, je li tako bese?

Vasilisa nista ne brini, mozda je i dobro da je imunitet mlo slabiji pred embriotransfer, a i bar znas da ce virus da te zaobidje kada se eskimcici ugnjezdeLaugh I mene isto milion nekih napasti napalo, prvo kandida ( nikada je nisam imala) pa eserihija ( nikada je nisam imala), i nikako da tsh hormon stitne zlezde dovedem u red. Sada sam ga skroz oborila, i doktor mi je ukinuo lekove.

Svetlana znaci i ti cekas ciklus, spremne smoWink. Ima strucan naziv i zove se scratching endometriuma, sto bukvalno i znaci grebanje materice, tj.zida materice. Ja sam citala o tome, ali eto nisam znala da radi doktorka ovde, jer prosle godine kad smo radili u Life nije nam to radila.

07/10/2015
12:53 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1167sp_Permalink sp_Print

Upravo tako svetlana, srećno nam sa našim eskimčićima:) a i svim ostalim ženskima čekalicama:)

Jaco,šta si koristila za obaranje tsh? meni su dali eutyrox, ali i pored obaranja rečeno mi je da nastavim do trudnoće, da eventualno ukidanje ne bi dovelo do ponovnog porasta i ugrožavanja procesa..a zaista što kažeš, sve napadne kad nam treba “super” stanje:)

Razmišljaću tako, bolje sad, nego kasnije:) Boli li taj zahvat koji si imala? Kako god, važno da je djelotvorno..

07/10/2015
1:43 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1168sp_Permalink sp_Print

Vasilisa koje su ti vrednosti tsh i koju dozu eutiroksa pijes? Prosle godine kada sam ostala trudna tsh mi je bio bas pocvisen i tada sam pocela da pijem eutirox od 25, sve vreme trudnoce posle sam pila dozu od pedeset, a posla cik cak, jedan dan 25 pa 50, da bi mi ta doza oborila  skroz tsh. Doktor mi je smanji na 25 i poslednji rezultat mi je 0.040 i sada mi je terapija skroz iskljucena. Sad ga pazljivo moram pratim. Nadam se samo da ce porasti do embrio transfera.

Grebanje je neprijatno i malo boli posle intervencije. Grepka se po materici dok malo ne prokrvari, da je pripremi za implataciju.

Kad ocekujes ciklus?

07/10/2015
9:29 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1169sp_Permalink sp_Print

Hej cure! 🙂

Odradila sam HSG, bez anestezije i mogu vam reći da su to neke nove dimenzije bola i neprijatnosti ali u cijeloj situaciji je dobra stvar što procedura kratko traje pa je izdržljivo.

Nalaz je dobar..mislim to je super što je dobar za mene ali ne znam šta će biti na komisiji. Naš “jedini” problem su PCO jajnici a kako čujem to komisiji nije dovoljan razlog za IVF.. takođe nemam s kim da se uporedim jer vi ovdje uglanom imate problem sa spermogramom..tako da čekamo komisiju naredne sedmice da vidimo šta će biti.

Ja ću da se trudim da ostanem pozitivna i smirena 🙂

Mada mi isto nije jasno kako neko može da ti kaže da par godina intenzivnog bezuspješnog pokušavanja nije dovoljno, ali da ne prejudiciram ništa, saznaćemo brzo!

08/10/2015
10:13 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1170sp_Permalink sp_Print

Jaco, najveća vrijednost mi je bila oko 5,u februaru ove godine, kad sam i ušla u proces, pošto ranije nisam imala sličnih problema pripisali su stresu i rekli da nije strašno, jer je valjda i normalno oko 4,ali za vantjelesnu je potrebna vrijednost-2,pa sam prvo uzimala eutirox od 25 svako jutro, kasnije pet dana u nedelji po 25 a dva dana po 50.. U trudnoći da se javim da se samo koriguje. Zaboravih, na zadnjem nalazu mi je tsh 2,2.

Pročitah da ti je to “grebuckanje” odlično i da izuzetno povećava šanse za učvršćivanje bebice, tj. prihvatanje:)

Breskvice, ne brini,mislim da rijetko koga vrate,ako već imate uput u kom je navedeno da već duže pokušavate i tvoj problem, moralo bi biti dovoljno. Mom suprugu su vrijednosti bile uvjek blizu potrebnih,možda se nešto i moglo uraditi ljekovima,ali odlučili smo da ne gubimo vrijeme, početne doze nisu djelovale i njegov dr. je napisao da nema pomaka nakon dvije godine liječenja,a zapravo su mjeseci u pitanju. Izuzetan čovjek,zahvalni smo mu na tome, to je potpuno samoinicijativno uradio. Na komisiji su se našalili da se vidi po nalazu spermograma da nije suštinski problem,nego najvjerovatnije “samo u glavi”, ali su nam svakako odobrili. Još za Pcos uvjek stoji sterilitet kao mogućnost,to je ono što prvo pročitaš o njemu,tako da zaista ne vjerujem da možeš imati problema. Usput i ja imam Pcos,postavljena mi je dijagnoza još kao tinejdzerki,kad je tebi dijagnostifikovan?Kakav ti je insulin, piješ li šta za to? Ja godinama pijem metfogamu (ili siofor), vjerovatno znaš već za njih..

08/10/2015
11:11 am
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1171sp_Permalink sp_Print

Vailisa ja iskreno mislim da malo povisen tsh ne moze da pravi problem. Eto ti si ga super korigovala, cisto psihicki da budes spremnija i smirenija dok budes cekala betu. Inace veliki broj zena danas ima problem sa stitnom. Jesu li tebi i antitela povisena?

Breskvice, Vasilisa je u pravu, imamo srecu da komislija u Cg nije stroga, mislim da bi retko koja od nas dobila odobrenje u nekoj zemlji regiona. Nama su na komisiji rekli kao kuda ste vas dvoje pozirili, mladi ste a ja u tom momentu imala 33 godineSmile I onako ljudski ih zamoli, reci da ne zelis vise da cekas. Stvarno podrzavam zene koje uzmu problem u svoje ruke. Imam dosta poznanica koje imaju losije rezultate od nas ali zaboga ne zele na vantelesnu zele prirodno berbu. Pa svi smo mi zeleli prirodno, ali tako nam se zalomilo i sta sad guramo dalje. I uspecemoKiss

09/10/2015
9:46 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1172sp_Permalink sp_Print

Uspjećemo naravno! 🙂 🙂 🙂

Što volim pozitivan duh na ovom forumu:)

Antitijela su mi stalno bila povišena,oko 150 vrijednost čini mi se..Mada su mi rekli da se na to ne utiče ljekovima, nego organizam mora sam da se izbori. Za ovo si u pravu, začuđujuće koliko ljudi nema svijesti o tome kad treba nešto preduzeti, kad je pravo vrijeme..Mada vto i uopšte “trka za potomstvom”, podrazumijeva toliko borbe i odricanja, fizičkih neprijatnosti i napora, o psihičkim da i ne govorim, tako da smo zaista hrabre i jake cure, a dosta njih to nije.

Ne znamo šta je sa Milicicom, mora da je već stigao mali gospodin:) Piši Milicice, čim budeš mogla, da znamo kako si prošla, a i prosto nam nedostaješ:)

Svetlana, šta su tebi rekli, hoće li ti ih vraćati u ovom ciklusu? 

09/10/2015
2:20 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1173sp_Permalink sp_Print

ja cekam da dobijem,pa da ih zovem,pa cemo onda vidjeti,nadam se da ce se to ovaj ciklus vratiti,ja se ovako osjecam bas dobro,ali ne znam kako ce jajnici biti na ultrazvuk.

11/10/2015
1:14 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1174sp_Permalink sp_Print

Drage moje, juce sam krenula da se bockam! Drzite mi fige KissKissKiss

Svetlo, Vasilise nadam se da cete imati et u ovom ciklusu!

11/10/2015
1:26 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1175sp_Permalink sp_Print

Jacooooo,srecno ti 🙂 i odmaraj za vrijeme bockanja 🙂 cime se bockas? 

Procitah li ja juce ili prekjuce da je odobrenje za IFV umjesto godinu,smanjeno na pola godine,a sad ne mogu da nadjem taj post. Mislim da ga je ~monta~ postavila?

11/10/2015
2:19 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1176sp_Permalink sp_Print

Nisam znala to za odobrenje, pa ne znam mozda nije lose da se ne ceka dugo, ali ipak ako se pojave neko komikacije bas bzv…

Bockam se puregonom, prosle godine sam odlicno odreagovala na njega, nadam se da cu i oveSmile

11/10/2015
3:00 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1177sp_Permalink sp_Print

kako se sa tel konektujem na forum nijesam mogla naci taj post odmah,ali sam ga ipak nasla 🙂 post se nalazi medju zadnjim naslovima stranice,odnosno foruma.

16/10/2015
1:05 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1178sp_Permalink sp_Print

svetlana22 said
kako se sa tel konektujem na forum nijesam mogla naci taj post odmah,ali sam ga ipak nasla 🙂 post se nalazi medju zadnjim naslovima stranice,odnosno foruma.

Cao zenice moje drage!!! Pa nedostajale ste mi da znate. 🙂 🙂 prvo da vam kazem da sam vas pratila ali nesto konektovanje sa moba nikako ne ide. Evo sad nekako uspjeh pa dako sacuva post. 🙂 🙂 

Mi smo se rodili prije nedelju dana 09.10 oko 10 uvece.. stigao mali gospodin..:-) 🙂 porodjaj je bio carski rez u opstoj anesteziji..sve super proslo i ja i bebac savrseni..srecni!!! Sad smo vec kuci evo par dana druzimo se. Uzivaju tata i mama sa bebicom. 😉 😉 

Jaco zelim ti super uspjesnu reakciju na stimulaciju.. i da sve prodje bez imalo stresa!!

Vasilisa , Svetlana.. nadam se da ce i vama ovaj ciklus biti dobitna kombinacija. 

Pa da nam stigne jooos puuuunooo drugara!!! To od srca zelim. Jer stvarno se namucimo da dodjemo do trudnoce ali na kraju se sav trud isplati. 🙂 🙂 

Breskvice..sta bi na komisiji? 

Ljubimo vas sve drage moje!! :-* :-* :-* :-* :-* 

16/10/2015
1:14 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1179sp_Permalink sp_Print

Milicice divnooooooooooo, cestitam od srca! Da ti bude ziv i zdrav, srecan i bezbrizan! Uzivaj u najlepsim momentima na svetu i ljubi nam novog drugara!KissKissKissKiss Samo neka je sve proteklo u redu!Wink

Bas lepa vest za ovako tmuran ali romantican danLaugh

Dragle Svetlana i Vasilisa sta se desava kod vas?

Ja sam bila na prvoj folikulometriji, ima oko 9 j.celijica, za sad protice sve kako treba… 

16/10/2015
1:57 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1180sp_Permalink sp_Print

konektovati se sa tel. je malo teza stvar,procitam vase poruke preko maila ali ne mogu da odg…

Milicice,nek vam je ziv i zdrav sincic,da budes ponosna mama 🙂 a on da ima srecan zivot 100 god…

Jaco,odlicni rezuktati za prvu folikolumetrju…bravo…

Ja jos nijesam dobila,iako sam prosli mjesec dobila 13tog,ovaj sam trebala najkasnije do 10tog,medjutim jos nista,radila sam test,nijesam trudna,pa ne znam da li da jos cekam koji dan pa da ih zovem da vidim sta cu ili da ih ujutru zovnem,bas sam se malo nasjekirala…

Vasilisa,sta ima kod tebe?

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
21 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner