A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
27/08/2015
10:42 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1081sp_Permalink sp_Print

Ne radim,napustila sam posao prije mjesec,mjesec ipo,taman pred postupak 🙂 inace mi je vise bio fizicki posao,tako da se nijeaam smjela usuditi da radim…odmaram 🙂 danas cu da vidim kako napreduju… 🙂

27/08/2015
10:58 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1082sp_Permalink sp_Print

Cao drage zenice moje… LaughLaughLaugh

Jaco…prosla histero-sve uredno..super se  osjecas jel? Sad polagano i jos malo ulazis u proces!!! Juhuuu..priblizilo se i tebi!!! 

Svetlana… od cetrotide je to normalno da se javi takva reakcija (bar su meni tako rekli kad sam pocela da je primam) ali srecom meni se to nije desavalo… onako kazu bude oteceno i bolno mjesto uboda kao da te pcela ujela… ali svakako ti njima to reci..mada mislim da ce ti reci da je to ok. Normalno je i to smo si malo umorna,sto kaze Jaca sve je to propratno!! 

Mi juce bili na pregled… kod nas sve ok…malo grlic skracen,ali kaze dr bitno je da je cvrst tako da ne brinem.. LaughLaughLaugh Za 15-tak dana nam je i uz taman kad udjemo u 9-ti mjesec… tako da se i nama polagano blizi susret.. LaughLaughLaughLaugh Ljubim vas sve!!! KissKissKissKissKissKissKissKissKissKiss

27/08/2015
11:05 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1083sp_Permalink sp_Print

Pozdrav svim ženskima:) upravo se vratila sa primorja u pg, nedostajale ste mi:) Što kaže milicica jedva čekam da “virnem” što ima novo kod svih:)

Svetlana,sa srećom, sve je to u redu, nemoj se plašiti, meni su davali cetrotide u stomak i stalno mi je bilo crveno okolo, peckalo me i svrbjelo, objasnili su mi da je to u redu, prosto tako reaguju..normalno je i da se osjećaš naduveno i teško, vještački ti stimulišu rad hormona, sve bukne odjednom..čak i ako se budeš psihički osjećala neobično-opet , krivi su hormoni i poseban proces kojem si podvrgla tijelo..ja sam imala faze “skakanja” uz muziku po kući, do plakanja za najmanju sitnicu:) Kako ti izgleda stomak, kao ranije ili je porastao? Vjerovatno si u ovoj prvoj grupi, gledala sam cure na dan aspiracije potpuno ravne, a ja sam moj stomak pridržavala rukama, ali bukvalno..kao da sam bila negdje u 6,7-om mjesecu otprilike,tako je izgledao i tako bio zategnut..otežano sam se kretala zadnjih dana, bilo što radila uopšte, napor mi je bio i oblačanje,uglavnom sam bila u krevetu, čak malo teže i disala,ali da te ne plašim sad, to je već bila hiperstimulacija, tebi neće sigurno, ali hoću da ti kažem da sam i tada smirivala samu sebe i govorila da to tako mora i zaista je odgovor bio dobar-17 jajnih ćelija,9 embriona, tako da-mlada si, jaka, izdrži još ovih par dana i sve će biti odlično.

27/08/2015
11:13 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1084sp_Permalink sp_Print

Milicice,taman mi je takav osip,i bide bolno,jutros nema nista,a sinoc je bas bilo…kad primim cetrotide bude crveno kao uzareno,cijeli krug,a sinoc nakon tusiranje to mjesto je bas bilo bjelo u odnosu na drugi dio stomaka,al mi je sad lakse kad vidim da tako mora

Vasilisa,stomak mi je kao i ranije,inace uvjek imam stomak,tako da ne vidim neku razliku,samo sto me cesce tjera u WC,da mokrim (izvinite),i tupu bol osjecam,ne mogu da sjedim normalno vec malo “u koso”. Bas sam sinoc citala o hiperstiplmulaciji,nadam se da me nece zadesiti… 🙂

27/08/2015
11:18 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1085sp_Permalink sp_Print

Milicice, pripremate li se polako? mjesecina,monta,ostale ženske čekalice septembra :)? jelena, je li već bio prvi ultrazvuk li je rano?

Kakvo vam je stanje sa koncentracijom u ovom periodu oko vto ili curama koje su završile, dok su bile  u tome? Pitam jer imam nevjerovatan pad koncentracije (pokušavam da privedem kraju pisanje magistarskog rada dok čekam cvetiće ), ali očito ništa od toga..ne mogu da fokusiram pažnju, misli mi začas odlutaju, kao da više ništa ne umijem..osim da čekam..Onda prebacujem sebi kako mi vrijeme prolazi beskorisno,umjesto da završavam obaveze i sve tako u krug..

poljubac ženske i pišite:)

27/08/2015
11:26 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1086sp_Permalink sp_Print

Cao Vasilisa… pa nedostajala si i ti nama mogu ti reci… LaughLaughLaugh kako je bilo na odmoru? Jesi malo uzivala,rasteretila se i skupila pozitivne energije za septembar koji je na pragu? LaughLaughLaughLaugh

Svetlana sve su to normalne reakcije… nemoj mnogo da se opterecujes.. jos malko samo i prodje stimulacija… pa mozda ste vi imale takvu reakciju jer ste ih u stomak primale… ja sam cetrotide primala u nadlakticu i nije bilo uopste iritacija nakon nje. Mada,sto volim da kazem cesto LaughLaugh kako svaki organizam razlicito reaguje tako i sama koza.. Moguce je da se poslije aspiracije tako osjecas..tako je bar meni bilo..imala sam bolove – slicne menstrualnim ali malo jaci i sto ti kazes sjedeci polozaj mi je malo teze “padao”..nego sve nekako iskosa..a tek odlazak u toalet… ali i to prodje za dan dva i onda kao nova odes na transfer… 

27/08/2015
11:38 am
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1087sp_Permalink sp_Print

Sve je to normalno, sjedi kako ti najviše odgovara, što kaže Milicica, još malo i proći će.. o hiperstimulaciji ne razmišljaj,ako ti dr. nije pominjala ništa oko toga, nema razloga da se plašiš..

Jesam Milicice, da znaš da sam odmorila, ali što se rasterećenja tiče, sve dok mi ih ne vrate..teško 🙁

Znam da je najbolje opustiti se i ne razmišljati, tako da ću se truditi u tom pogledu, ali svakako nadam se da neće biti potrebe još dugo..

Uživaš li u pripremama, jesi već odlučila kako ćeš se poroditi? 🙂

27/08/2015
12:04 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1088sp_Permalink sp_Print

Ma sigurno da ti je prijalo i more i da si malo odmorila… uhhhh znam kako ti je ali izdrzi jos malko samo… pokusaj koliko toliko da zabavis misli nekako… i onda odes sveza po svoje cvjetice..i mazunjas stomak onda da im das lijepu podrsku da se fino ugnijezde kod mamice… LaughLaughLaughLaugh

Uzivam mogu ti reci…polagano pripremamo..ne sad bas sve (ne znam ni sama dokle da idem sa pripremama neko kaze ne valja se neko kaze to su gluposti) i onda sam u dilemi… ali ja sam polagano pocela..sa merakom,i nista mi ne pada tesko… LaughLaughLaugh Pa jos nijesam definitivno odlucila kako cu se poroditi…bebic je jos uvijek karlicno okrenut (mada ima jos vremena da se okrene kako treba) ali ako ostane karlicno onda ce definitivno biti carski… Mislila sam mozda o epiduralu ali koliko vidim nema sta tu da razmisljam jer skoro nikad nema anesteziologa u KBC. Pa evo da sacekam jos 2-3 nedelje pa cu onda znati definitivno sta i kako… Uglavnom se blizi i nama…i nekako svaki dan sve vise jedva cekam da se rodi i da ga poljubim mirisnem i da ga razmazim… LaughLaughLaughLaugh

27/08/2015
5:14 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1089sp_Permalink sp_Print

Evo me 🙂 estradiol danas 1642 danas…folikuli su narasli na 16 i 18 mm,jajnici ogromni zato me i boli…gonal mi je smanjen i sjutra opet na ultrazvuk,a punkcija ce biti ili u nedelju ili u ponedeljak. Znacu sve sjutra…toliko…ljubim vas sve….:* :* :*

27/08/2015
6:19 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1090sp_Permalink sp_Print

Eto Svetlana, sta ce tebi doktori kad smo ti to sve vec rekli hihihi Laugh Bravo za folikule, odlicno, mislim da ce aspiracija ipak biti u nedeljuSmileSmileSmile

27/08/2015
6:20 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1091sp_Permalink sp_Print

Svetlana koliko si gonala dnevno primala? Ja sam puregonom stimulisana.

27/08/2015
6:32 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1092sp_Permalink sp_Print

Od pocetka sam primala po 150. Danas smanjen na 112,50..vidjecu za sjutra…

27/08/2015
7:29 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1093sp_Permalink sp_Print

Uh bas fino, noje jaka stimulacija. Svetlana ti si mlada ima da to bude dobitnoKissKissKiss

27/08/2015
7:37 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1094sp_Permalink sp_Print

Bog te cuo,Jaco 🙂 nadam se i ja..ne znam…vidjecemo…

28/08/2015
3:37 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1095sp_Permalink sp_Print

dje naci Dostinex 0.5mg?

28/08/2015
3:57 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1096sp_Permalink sp_Print

Nasla sam ga u prvoj apoteci,imala sam srece…u apoteci 36.6 kod kruznog kod Dana.

28/08/2015
4:55 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1097sp_Permalink sp_Print

Svetlana, zasto ti daju taj lek?

28/08/2015
6:15 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1098sp_Permalink sp_Print

To su mi rekli od ponedeljka da pocnem,8 dana da pijem. Jer su mi jajnici puni,da ne bih usla u hiperstimulaciju. U nedelju u 8 zakazano ‘vadjenje’. A veceeas u 22 da primim stop. Rekli su mi da primim diferelin 0.2 mg…to je u stvari ta stop,jeli?

28/08/2015
6:39 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Eto Svetlana, tacno sam znala po velicini folikula da ce biti nedelja LaughLaugh

Ne znam, mi smo stop injekciju dobijale na klinici i to je obicno pregnil (tako se zove stop injekcija)l. Ne moguce da vi kupujete stop injekcije?

28/08/2015
7:19 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
1100sp_Permalink sp_Print

Sad sam ih opet zvala da potvrdim,samo primim diferelin u 22 i to mi je stop,ja sam ga kupila naravno. 12e

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
17 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…