A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
30/07/2015
10:17 am
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
981sp_Permalink sp_Print

filip_andric said
Hahah kako sam tupava, na poslu sam pa se nisam skoncentrisala Laugh

Znam da moze gore besplatno da se radi, ali doktorka hoce da uhvati ovaj talas plodnosti posle trudnoce, navodno smo tad najplodnije, pa ce samu ivf(icsi) raditi u septembru a histeroskopiju sad sa ovim ciklusom. A i volela bih da mi to ona odradi, nekako imam poverenja u nju. Osim ako mi ona drugacije predlozi, to cu videti cim dodje sa odmora. Znaci nista strasno sama histeroskopija Laugh

Meni je Motrenko radila histeroskopiju  na Cetinju dala mi je tacno anestezije da se probudim za 15 minuta ali posto je imalo vise da skida nego sto se prvobitno videlo dala mi je jos za 15 ja sam se probudila tacno kad je ona izgovorila GOTOVO Zavrseno i nista osetiila nisam jedan jedini bol,zato se slobodno opusti kao da si posla da popijes kafu sa njom.Ako ti predlozi drugacije slobodno idi na cetinje Lazovic je radio sa njom i dobar je doktor,pa se vrati kod nje na ICSI.Ona je toliko dobar doktor da ja nemam reci,htela sam kod nje da radim vantelesnu ali mi je daleko da putujem iz Nk u Bd.

30/07/2015
10:56 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
982sp_Permalink sp_Print

E Jelena, hvala na informacijama. I mi imamo potpuno poverenje u doktorku. Nas su urolozi iz Bg i uputili na nju iako smo je vec bili izabrali. Mi smo isto prosle godine putovali za Pg jer je doktorka radila u Life , ali ove godine ce nam biti daleko lakse.

Reci mi kada radis beta hcg, kako se osecas? Samo jedi ananas i veruj SmileSmileSmile

30/07/2015
4:39 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
983sp_Permalink sp_Print

Zdravo drage moje. Evo danas zavrsen embriotransfer.  Vracena dva embriona. Jedan je oplodjen icsi metodom a drugi ivf metodom. Sad ostaje da cekamo. I dva embriona smo zamrzli. Uglavnom sve mi je palo dosta lagano. Osim sto sam primijetila da sam se malo ugojila. Moguce od hormona. A tesko mi pada da lezim. Pa po malo prosetam po kuci. 

Sve vas ljubim

30/07/2015
5:05 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
984sp_Permalink sp_Print

 Mjesecina divno, sada navijamo da ovaj put bude  dobitni!Smile Samo uzivaj, sad vise nista nije do nas, samo salji pozitivne vibracije svojim cveticima Kiss Da se radujemo za petnaestak dana SmileCool

30/07/2015
8:13 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
985sp_Permalink sp_Print

mjesecina said
Zdravo drage moje. Evo danas zavrsen embriotransfer.  Vracena dva embriona. Jedan je oplodjen icsi metodom a drugi ivf metodom. Sad ostaje da cekamo. I dva embriona smo zamrzli. Uglavnom sve mi je palo dosta lagano. Osim sto sam primijetila da sam se malo ugojila. Moguce od hormona. A tesko mi pada da lezim. Pa po malo prosetam po kuci. 

Sve vas ljubim

Srecno mjesecina!!! Sad izdrzi ovih 15-tak dana… tebi ce se mozda malo oduziti ali vjeruj i bice pun pogodak!!! Mazi svoje cvetice!!! 

Ljubac za sve!!! KissKissKissKissKiss

30/07/2015
11:04 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
986sp_Permalink sp_Print

Srecno,Mjesecina,drzimo placeve i puno srece ti zelim 🙂 i,kod mene se da primjetiti da sam se malo ugojila,moracu malo skinuti prije postupka 🙂 jeli nam se javljala Marina ? pozz za sve :-*

31/07/2015
9:06 am
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
987sp_Permalink sp_Print

mjesecina said
Zdravo drage moje. Evo danas zavrsen embriotransfer.  Vracena dva embriona. Jedan je oplodjen icsi metodom a drugi ivf metodom. Sad ostaje da cekamo. I dva embriona smo zamrzli. Uglavnom sve mi je palo dosta lagano. Osim sto sam primijetila da sam se malo ugojila. Moguce od hormona. A tesko mi pada da lezim. Pa po malo prosetam po kuci. 

Sve vas ljubim

Srecno Mjesecina,bice to sve ok samo veruj,i meni je bilo tesko prva dva dana pogotovo sto mi je doktorka rekla da lezim iskljucivo na stomaku nikako na ledja,a ja jos od stimulacije naduta ko zaba ali nije to toliko tesko sad sam navikla,ja sam za divno cudo za vreme stimulacije i espiracije sam smrsala 2kg.Nemoj da setas bolje je tako samo do toaleta i krevet to je samo 5 dana onda mozes setati.

Jaco ja jos 7 dana do bete,ja sam vec zaboravila na to hahaha,mozak mi na odmoru nemislim ni o cemu,ananasa mi nefali,jedino me po neki  mali grc u materici podseti da sam bila na vto i grudi malo boluckaju i to je to ja se super osjecam kao da mi nije nista.SurprisedKissKiss

31/07/2015
10:24 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
988sp_Permalink sp_Print

Jelena ti grcici bi mogli biti odlicni nagovestajiSmile Ja sam negde 8 dan od Et osetila menstrualnu bol i nekako me to umirilo, znala sam da se nesto desavaWink Inace nista drugo nisam osetila, bilo je kao i svaki drugi ciklus. A sto se tice kilaze nikakvu promenu nisam osetila. I super kad mozes da budes opustena, to je super. Ja sam bila mirna do 11 dana posle et i tad me nemir naterao da uradim test. Inace sve vreme sam imala najbolju podrsku,jer smo Marina i ja cekale zajedno betu i to mi je uveliko olaksalo stvar. Ovaj septemar cete biti vida nas bodriteKiss A i nase nove mame nas nece zaboravitiLaughKissKissKiss

31/07/2015
3:55 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
989sp_Permalink sp_Print

Filip A said
Jelena ti grcici bi mogli biti odlicni nagovestajiSmile Ja sam negde 8 dan od Et osetila menstrualnu bol i nekako me to umirilo, znala sam da se nesto desavaWink Inace nista drugo nisam osetila, bilo je kao i svaki drugi ciklus. A sto se tice kilaze nikakvu promenu nisam osetila. I super kad mozes da budes opustena, to je super. Ja sam bila mirna do 11 dana posle et i tad me nemir naterao da uradim test. Inace sve vreme sam imala najbolju podrsku,jer smo Marina i ja cekale zajedno betu i to mi je uveliko olaksalo stvar. Ovaj septemar cete biti vida nas bodriteKiss A i nase nove mame nas nece zaboravitiLaughKissKissKiss

Jelena – srecno i tebi!!! Ja tek sad shvatam da si i ti cekalica bete!!! Ne ljuti se molim te!!! Super je kad si opustena-tako je i najbolje ko moze!!! Jos ovih 7 dana da prodje pa da vas vucemo odavde jednu po jednu!!! LaughLaughLaughLaughLaughž

Kao sto i JAca kaze ni ja nisam imala nikakve posebne simptome-kao svaki drugi ciklus… i onda 11 ili 13-ti dan (ne mogu tacno da se sjetim) sam malo imala braonkastog i ranije odradim betu… koja je bila pozitivna!!! Tako da zenice moje-svaki organizam je razlicit i razlicito reaguje,ne opterecujte se time!!! Samo vjerujte u sebe i vase cvetice,mazite trbe da porastu velike i bice sve kako treba!!! KissKissKissKissKiss

Jaco…i septembar ce doci za cas pa i vas 2-3 cekalice septembra cemo da pratimo i bodrimo naravno!!! 

Ljubim vas sve!!!! KissKissKissKissKissKiss

01/08/2015
7:36 am
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
990sp_Permalink sp_Print

milicica88 said

Filip A said
Jelena ti grcici bi mogli biti odlicni nagovestajiSmile Ja sam negde 8 dan od Et osetila menstrualnu bol i nekako me to umirilo, znala sam da se nesto desavaWink Inace nista drugo nisam osetila, bilo je kao i svaki drugi ciklus. A sto se tice kilaze nikakvu promenu nisam osetila. I super kad mozes da budes opustena, to je super. Ja sam bila mirna do 11 dana posle et i tad me nemir naterao da uradim test. Inace sve vreme sam imala najbolju podrsku,jer smo Marina i ja cekale zajedno betu i to mi je uveliko olaksalo stvar. Ovaj septemar cete biti vida nas bodriteKiss A i nase nove mame nas nece zaboravitiLaughKissKissKiss

Jelena – srecno i tebi!!! Ja tek sad shvatam da si i ti cekalica bete!!! Ne ljuti se molim te!!! Super je kad si opustena-tako je i najbolje ko moze!!! Jos ovih 7 dana da prodje pa da vas vucemo odavde jednu po jednu!!! LaughLaughLaughLaughLaughž

Kao sto i JAca kaze ni ja nisam imala nikakve posebne simptome-kao svaki drugi ciklus… i onda 11 ili 13-ti dan (ne mogu tacno da se sjetim) sam malo imala braonkastog i ranije odradim betu… koja je bila pozitivna!!! Tako da zenice moje-svaki organizam je razlicit i razlicito reaguje,ne opterecujte se time!!! Samo vjerujte u sebe i vase cvetice,mazite trbe da porastu velike i bice sve kako treba!!! KissKissKissKissKiss

Jaco…i septembar ce doci za cas pa i vas 2-3 cekalice septembra cemo da pratimo i bodrimo naravno!!! 

Ljubim vas sve!!!! KissKissKissKissKissKiss

Da da cekalica u opustenoj varijanti,taman posla Milice da se ljutim nema razloga,ja te grcice osecam od prvog dana ET mada se vise osjete posle injekcije primam progesteron depo na svaka tri dana,pa se smiri i tako u krug.Neznam zasto ali od trenutka kad sam prestala piti mkroginon(koji me psihicki unistavao) i kad sam dobila nekako je sve krenulo svojim tokom da ja doktoru nisam postavila jedno jedino pitanje nisam htela da se opterecujem nisacim ono sto je trazio od mene ja sam ispostovala i tako sam ostala opustena do dan danas.A tome je zaista doprineo ovaj forum jer sam saznala sve sto treba da znam.

Naravno Jaco septembar je sutra vreme brzo prodje,bicemo tuKissKissKiss

Samo mi jos recite ovo da li ste racunale dan embriotransvera kao prvi do bete ili je to nulti dan pa brojite od sledeceg dana.

01/08/2015
8:52 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
991sp_Permalink sp_Print

Jelena svaka cast!!! Svaka zena bi trebalo biti tako opustena kao i ti… to stvarno mnogo znaci… Samo srecno…da nam sve budete bebele…i da vam lako padne citav proces!!!

Pa meni su rekli (ili sam negdje nasla na internetu-nisam sigurna) da se onaj dan kad je bio transfer racuna kao prvi dan. Ti ako mognes-a moci ces jer si skroz smirena- izdrzi pa 15-og dana uradi betu. Tad ces biti 100 % sigurna da je to to!!

Ljubim vas!!! KissKissKissKissKissKiss

01/08/2015
3:13 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
992sp_Permalink sp_Print

Jelena, odlicno ti to guras LaughSamo tako nastvaviKiss Ja sam dan et racunala kao nulti dan, a cetrnaestog dana sam radila betu, to bi onda bio 15 dan od et. Nadam se da te nisam zbunila Wink

Milicice draga , kad je Boze zdravlja termin?Smile Ti si nesto par meseci isla iza nas, sad pokusavam da se setim.

01/08/2015
4:11 pm
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
993sp_Permalink sp_Print

milicica88 said
Jelena svaka cast!!! Svaka zena bi trebalo biti tako opustena kao i ti… to stvarno mnogo znaci… Samo srecno…da nam sve budete bebele…i da vam lako padne citav proces!!!

Pa meni su rekli (ili sam negdje nasla na internetu-nisam sigurna) da se onaj dan kad je bio transfer racuna kao prvi dan. Ti ako mognes-a moci ces jer si skroz smirena- izdrzi pa 15-og dana uradi betu. Tad ces biti 100 % sigurna da je to to!!

Ljubim vas!!! KissKissKissKissKissKiss

Pa ja sam procitala na netu,zato sam i racunala da treba 7og da uradim betu to jest 15i dan.Hvala VamKissKissKiss

01/08/2015
5:56 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
994sp_Permalink sp_Print

Ja sam u velikoj zabuni…krenula sam sa postupkom,ustvari pijem Logest pilule,12tog avgusta trebam poslednju da popijem da bih dobila par dana kasnije,medjutim ja sam maloprije prokrvarila i osjecam menstrualnu bol,zvala sam kliniku i cekam odgovor od doktora…sta ce sad biti? sta se desava u tom slucaju?

01/08/2015
8:03 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
995sp_Permalink sp_Print

Ne znam stvarno, ja sam bila na kratkom protokolu, znaci bez kontracepcije, kad je krenuo ciklus drugi dan odmah stimulacija puregonom od 250 jedinica. Moguce da ce te zvati na uz da vide stanje antralnih folikula pa mozda krenu sa stimulacijom. To su naravno sve predpostavke, javi sta ti je doktorka odgovorila. bice to sve u redu! Smile

01/08/2015
9:42 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
996sp_Permalink sp_Print

Jaco…i meni proleti vrijeme… 13-og septembra ulazimo u 9-ti mjesec LaughLaugh jos malo i stize bebac… LaughLaughLaugh Sad vec pocele polagano pripreme za dolazak bebca,jos uvijek sve polagano cuvam se… sve po protokolu..mada vise nije nisko bebic,podigao se tako da ne moram ono non-stop da lezim pa je nekako psihicki lakse… izadjem,setam…uzivam… LaughLaughLaugh pa onda polagano da nam stize i vasih drugara jedno po jedno!!! KissKiss

Svetlana,ne opterecuj se… ne reaguje ni svakome organizam isto ni na kontraceptivne pilule… ja sam ih 3 mjeseca za redom pila tri razlicita lijeka… vjerovatno ce vidjeti na UZ sto kaze Jaca sta je i reci ti sta i kako dalje.. mi naravno drzimo palceve da to sve bude kako treba i daa sto prije budete bebele zenice!!!

Ljubim vas sve!!!! KissKissKissKissKissKissKissKiss

02/08/2015
11:14 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
997sp_Permalink sp_Print

evo me 🙂 sinoc nijesam mogla da se konektujem pa da vam se javim…cula sam se sinoc sa dr.Janjic..samo mi je pojacao dozu logesta na 2 kom da pijem…sinoc je stalo krvarenje…pa ne znam sta ce biti…jos ovih 10 dana treba da ih pijem.

06/08/2015
11:10 am
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
998sp_Permalink sp_Print

Srecno svim cekalicama bete i cekalicama poslupka 🙂 🙂 🙂 Samo hrabro zene 🙂

Svetlana22, hoces i ti da radis kod Ljubica? Vidim da te vodi dr Janjic, i mene isto… 🙂

06/08/2015
11:48 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
999sp_Permalink sp_Print

Monta,vodi me dr.Janjic,jer,kad sam pocela sa prvim pretragama pocetnim,i kad sam 100% bila sigurna da ce trebati vto,trazila sam dr.Janjic jer sam bila njegov pacijent kad je radio kod nas u NK,i prezadovoljna sam sa njim,to je bilo prije mozda 5-6 god,a sad uopste nijesam pitala ko radi sam ‘cin’ vto 🙂 ne znam kako to ide 🙂 jeli to radi dr,Ljubic ili?

06/08/2015
1:38 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1000sp_Permalink sp_Print

I ja sam bas zadovoljna sa njim, kuc kuc da ga ne ureknem 🙂

Meni ce punkciju raditi dr Ljubic, jer me je i operisao u Bg, pa sam zato i trazila, ako uspije da mi dr Janjic nasteluje ciklus za njegov dolazak, ukoliko ne onda ce dr Janic 🙂 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
15 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
5 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner