A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
19/07/2015
1:35 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
961sp_Permalink sp_Print

Srecan pocetak mjesecina!!! Da ovaj put bude pun pogodak!!! I sad polagano jedna po jedna da prelazite na temu trudnoce.. LaughLaughLaughLaugh

Uh jeste pakleno vruce ovih dana pa se iz kuce izlazi samo gdje se mora.. ali izdrzacemo!! 

Ljubim vas sve!! KissKissKiss

21/07/2015
9:31 am
jelena_avramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 6
Member Since:
09/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
962sp_Permalink sp_Print

Pozdrav svima  starim i novim devojkama,evo posto me dugo nije bilo da se glasnem,ja vec privodim vantelesnu do kraja sutra mi je aspiracija a u petak ili subotu vracam nazad.

E a posto ja imam trombofiliju da malko pojasnim nekome ce znaciti,videh na prethodnoj stranici ispisane nalaze to je skrining trombofilije jer u ponekim slucajevima zna taj protein C i S da budu ispod ili preko normale i protrombin je vazan.Sto se tice <Homocisteina> ukoliko su povisene vrednosti Preko 12 to znaci da genetski nemozete  da apsorbujete folnu kiselinu iz hrane i morate da je unosite u vidu tablete,i u vecini slucajeva to znaci da imate genetski naslednu trobmofiliju kao sto je imam ja Ovde u KBC-u se rade Fator 2 Faktor 5 Laiden i MTHFR koji je vezan za folnu kiselinu.To se radi kod geneticara neznam da li su uveli cetvrti ovde jer ja sam prosle godine radila to.

Dakle ja sam u Fator 2 Wild type homozigot,Faktor 5 Leiden,a MTHFR homozigot

Wild type homozigot- znaci neizmenjena forma gena

Homozigot-znaci izmenjena oba genska alela na istom mestu,a ovaj treci posto nema WILD TYPE ispred upisan nego samo homozigot to znaci da je izmenjen jedan genski alel na genu ili ti u prevodu da sam da dobila od oba roditelja a Faktor 5 samo od jednog.

E sad meni je doktorka Motrenko dok je bila na Cetinju skidala polip i septum pa mi je rekla da imam produzeno krvarenje,i odatle sam  krenula kod hematologa i dosla na kraju do geneticara,a u karton mi je upisala da imam trombofiliju bez ijednog nalaza po pitanju genetike.

Ja se raspricala bas,al moze koristiti.Znaci za curu evo ja zaboravih ime kojoj ste preporucili da proveri trombofiliju zbog gubitka beba,odes fino kod doktora opste prakse i trazis uput za hematologa zakazes fino i ona ce ti dati da odradis neka anti tela i fino joj kazes da zelis da proveris taj nalaz zbog druge vantelesne i da nebi prolazila kroz isto ako budes kod doktorica u KBC zakazi kod Anke Popovic jer ce ti ona pre dati uput nego Jelena Hajder,u decijoj bolnici na spratu imas ambulantu i cim dobijes uput zakazes jer se ceka bogami dugo.

Pozdrav za sve vas  ostanite tako pozitivne cujemo se uskoro

22/07/2015
1:10 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
963sp_Permalink sp_Print

Zdravo devojke, kako podnosite ovu vrucinu? Ja cekam sledeci ciklus da radim histeroskopiju, odobrenje od fonda smo takodje dobili.

Jelena pozdrav. Zelim ti uspeha u ovom postupku i velikuuu betu!Laugh Kako si prosla na aspiraciji, kad je ET? Kog si doktora birala?

Jelena u pravu si, pricala sam sa doktorkom i ovo sto sam radila jeste skrining na trombofilije, on se radi uvek prvi i ukoliko neki parametri nisu dobri krece se sa daljim ispitivanjima. Meni je predlozila da uradim jos Pai.

Eto toliko od mene za ovaj put, ljubim vas i cekamo nasu Marinu da nas obrduje KissKissKissKissKiss

22/07/2015
5:35 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
964sp_Permalink sp_Print

Pozdrav zenske,sta radite?

milicice,smeta li ti vrucina,kako podnosis?

marina,kako je sve proteklo? jedva cekamo da se javis:)

mjesecina,kako ide kod tebe? jelena,srecno,javljaj se dok budes cekala svoju veliku betu:)

svetlana,monta,prolazi li sporo ovo ljeto ili se nama cekalicama cini?:( idem ubrzo do plaze,samo treba odmarati,nije sporo nego svojim tempom,taman koliko treba da se napune baterije:)

poljubac:):)

23/07/2015
11:59 am
jelena_avramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 6
Member Since:
09/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
965sp_Permalink sp_Print

Hvala na lepim zeljicama na aspiraciji sam prosla dobro samo sto sam se jedva razbudila kafa cini cuda,mada boli danas ne mnogo ali imamo pilulice koje to smiruju,upravo su me zvali da kazu da imamo tri embriona koja ce sutra vratiti nazad.

Ja sam odabrala doktora Lazovica na Cetinju jer sam gore radila histeroskopiju a i komplet osoblje tako ljubazno da ja nemam reci.Juce odmah posto su me probudili embriolog je dosla u sobu da mi kaze da su dobili osam oocita i da su 4 jako dobrog kvaliteta,ja sam je pitala da mi uradi ICSI metodu jer mi ona uliva vise sigurnosti da ce oplodnja uspeti nego VTO,i pitala sam da mi vrate tri embriona i udovoljili su mojim zeljama,e sto je do njih bilo oni su ucinili sve ostalo je do mog tela,pa cemo da vidimo za jedno 16 dana,pa cu javim.

23/07/2015
8:17 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
966sp_Permalink sp_Print

Evo i mene da vam se javim….nalazi zavrseni,samo se cekaju jos dva da stignu,danas smo bili u Ars na razgovor i dogovor oko svega…ujutru moram do apoteke da se dogovorim za rezervaciju injekcija..priblizava se polako… 🙂

23/07/2015
10:55 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
967sp_Permalink sp_Print

zenice, kako ste? Kako podnosite vrucinu, bebele?

onima koje su u postupku, zelim punooo uspeha.

a onima koje cekaju,zelim da vreme prodje brzo. opustite se i nakupite pozitivne energije

svima veliki poljubac 

23/07/2015
11:33 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
968sp_Permalink sp_Print

Sanja kako si, veliki poljubac za tebe i decake KissKissKiss

Jelena odlicno! Tri ebriona je vise nego dobro, da li vam je ovo prva vto? Da li si radila histeroskopiju sada pred postupak ili pre? Ja cekam sledeci ciklus pa radim histeroskopiju a odmah ciklus posle bi trebalo sa novim postupkom da krenemo. Inace u vecini klinika i praktikuju da rade isci metodu  jer je procenat oplodnje jc daleko veci. Inace sam aspiraciju prosli put odlicno podnela, nadam se da ce tako biti i ovaj put, nisam imala puno jc pa verovatno zbog toga me nista nije bolelo posle.

Vasilisa, Svetlana jos malo pa kecemo, skupljajmo pozitivnu energiju LaughLaughLaugh

24/07/2015
7:40 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
969sp_Permalink sp_Print

Cao zenice moje drage!!! Volim kad se ulogujem i vidim ima puno postova. 🙂 🙂

Cekalice drage,samo polagano blizi se i vama septembar i onda u pobjede!!! 

Zenice drage sto su vec u postupku drzimo palceve i snazno vucemo na stranu bebelih buducih mamica.. :-* :-* :-* :-* :-*

Sanjice kako nam momci podnose vrucine? Ljubimo u nogice lepkaste!! :-* :-* :-* 

Mi smo malo pobjegli iz Pg i vrucine..ali brzo moramo nazad..iduce nedelje nam Uz jedva cekamo da se vidimo.. ulazimo u 30-tu nedelju u ponedeljak-utorak..za cas prolazi trudnoca!! 🙂 🙂 🙂 Jos malko pa pocinjemo sa pripremama za dolazak bebana..:-) 🙂 za sad smo nemamo nekih tegoba sem propratni grcevi u nogama,kisjelina i bol u ledjima..ali ne zalimo se!! Jos malo pa ce sve da prodje!! ♥♥♥♥♥

Ljubimo vas sve drage moje!! Evo i beban se gurka kaze da vas pozdravim!! 🙂 🙂 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* 

25/07/2015
12:54 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
970sp_Permalink sp_Print

Drage moje 🙂 danas je vec treci dan da ja idem od apoteke do apoteke za rezervaciju cetrotide 0.25mg…ne mogu da vjerujem da apotekama to predstavlja problem,fino im objasnim da hocu da rezervisem 4 kom,ali da nije sigurno za cetvrtu da mi je potrebna ali ipak da mi bude na raspolaganju za ne daj Boze..u par apoteka nijesu htjeli da mi izadju u susret,ostalo mi je da obidjem jos dvije…strasno…ima li neko da je iz Niksica da mi kaze dje ste to rezervisale?

25/07/2015
4:32 pm
jelena_avramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 6
Member Since:
09/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
971sp_Permalink sp_Print

filip_andric said
Sanja kako si, veliki poljubac za tebe i decake KissKissKiss

Jelena odlicno! Tri ebriona je vise nego dobro, da li vam je ovo prva vto? Da li si radila histeroskopiju sada pred postupak ili pre? Ja cekam sledeci ciklus pa radim histeroskopiju a odmah ciklus posle bi trebalo sa novim postupkom da krenemo. Inace u vecini klinika i praktikuju da rade isci metodu  jer je procenat oplodnje jc daleko veci. Inace sam aspiraciju prosli put odlicno podnela, nadam se da ce tako biti i ovaj put, nisam imala puno jc pa verovatno zbog toga me nista nije bolelo posle.

Vasilisa, Svetlana jos malo pa kecemo, skupljajmo pozitivnu energiju LaughLaughLaugh

Cao svima

jeste ovo  mi je prva vto,histeroskopiju sam radila pre dve godine radila mi je Motrenko na Cetinju,i sad je doktor na prvom pregledu potvrdio da nema polipa i da je otklonjena pregrada i nije bilo potrebe za novom histeroskopijom jer mi taj papir vazi 4 godine.Sto se tice icsi metode ja sam to trazila jer sam zelela da budem sigurna da ce doci do oplodnje i deobe,i imala sam srece dva dvocelijska i jedan cetvorocelijski su vraceni sad mi preostaje samo da cekam.nerazumem,ti si vec jednom bila na histero i sad moras opet zasto

25/07/2015
11:06 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
972sp_Permalink sp_Print

pozdrav zenice, bas volim kad se raspisete.

mene malo zeza net…pratim vas al nikako da pisem. Mi smo dobri i stariji brat ima 2 zubica a mladji se muci za obojicu…

jelena sad smo tu sa tobom, da ti pomognemo da vreme brzo prodje…

svetlana prosle godine, kada sam ja radila IVF nije bilo potrebe za time da se rezervisu. Ja sam uvek sve sto mi je trebalo nalazila u apoteci u PG kod Sahat kule…ako ti treba broj posalji mi pp da nadjem u mojim papirima

velikiiii pozdrav zenskaci

26/07/2015
12:49 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
973sp_Permalink sp_Print

Evo mene devojke stigoh sa odmora, spremna za nove pobede Kiss

Sanjic muke slatke sa zubicima, cmok za vas Laugh

E Jelena navijamo da se bar jedan uhvati!Laugh E da, jedi dosta svezeg ananasa, za debljinu endometrijuma, to sam jela u neogranicenim kolicinama posle Et i eto uspeli su embrioni da se zakace, u svakom slucaju ne moze ti odmoci.

Nisam radila histeroskopiju do sad, kod nas je problem los spermogram, ali zbog gubitka beba doktorka zeli pred novi postupak da odstrani mali septum u materici, kaze da bez obzira sto on nije bio smetnja pri zacecu ovaj put zeli da napravi sto vise mesta za bebu.  Tako da me ni histeroskopija nece obici ovaj put Laugh

26/07/2015
12:58 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
974sp_Permalink sp_Print

Svetlana ja sam prosli put kupovala kod doktorke u ordinaciji i bile su cak jeftinije nego u apoteci oko 45e, a desilo se da nisu imali i onda sad kupovala u Pg u apoteci u delta sitiju, nisam ih porucivala. Tako da mislim da ne bi trebalo da bude problema sa njima. Kada krecet sa postupkom?

26/07/2015
1:19 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
975sp_Permalink sp_Print

filip_andric said
Svetlana ja sam prosli put kupovala kod doktorke u ordinaciji i bile su cak jeftinije nego u apoteci oko 45e, a desilo se da nisu imali i onda sad kupovala u Pg u apoteci u delta sitiju, nisam ih porucivala. Tako da mislim da ne bi trebalo da bude problema sa njima. Kada krecet sa postupkom?

Trebalo da krenem oko 15tog avgusta,mada mi je doktor rekao da ih rezervisem na vrijeme,cak u jednoj apoteci vec znaju da ce u avgustu biti  nestasisa ampula,pa sam se malo i bila zabrinula,ali cu pogledati sjutra jos u ove dvije u koje nijesam bila,u suprotnom dako ih nadjem u PG,jer ovdje svima predstavlja problem ta cetvrta ampula,za koju nijesma ni sigurna da ce mi trebati…

28/07/2015
1:04 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
976sp_Permalink sp_Print

Evo i mene da se javim.

Kako ste? 

Ja od 3ceg pocinjem sa Orgametrilom, da bi mi se ciklus nastelovao za punkciju kad dodje dr Ljubic u septembru. 

Je li neka od vas pila orgametril? Nisu smjeli da mi daju kontraceptivne tablete zbog trombofilije…

Pisemo se :*

29/07/2015
9:08 am
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
977sp_Permalink sp_Print

Cao drustvo,evo vec nekoliko dana nemogu da se ulogujem preko fcb pa se registrovah,

sto se tice ananasa bogami ce deca naci zasade pa neka beru po malo da nisu dokoni,ne da ga jedem nego se vise udavih pocela sam tri meseca pre vantelesne i nastavljam,zapravo sam totalno promenila ishranu koja se zasniva na vocu i povrcu bez mesa bez hleba.Jaco jesu li tebi videli tu pregradu pre vantelesne izvini sto ja zapitkujem ali mi je nelogicno da te ne posalju na histeroskopiju pre nje nego tek sad i meni je bio los spermogram ali me doktorka svakako uputila na histeroskopiju,pa se nasla pregrada i nekoliko polipa.Sto se tice ovih injekcija od 50 e sad kad sam bila na CT svi su pricali da ima u apoteci PATANOVIC (ako sam pogresila ispravice me neko iz PG) i mozete ih uzeti na rate isto tako mozete kupiti puregon,ali nemaju merional vec zamenu u slucaju da prekoracite ovo sto vam fond placa.

Monta ja sam pila tablete za kontracepciju a imam trombofiliju,meni doktor nije hteo da odlozi ciklus na 10 dana vec ga je izazvao za 21 dan sad svako ima svoj nacin rada

29/07/2015
12:11 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
978sp_Permalink sp_Print

Cao devojke, cao Jelena. Reci mi jeste li vi u postupku, sta se kod vas desava jer ne mogu da nadjem ni jedan tvoj postConfused

Slobodno pitaj sta god te zanima, zbog toga i jesmo ovde. 

E ovako meni je dr Motrenko videla tu pregradicu jos pre 5-6 godina kada znali da cemo  imati problema, na redovnom ginekoloskom pregledu. Tada mi je rekla da je pregrada mala, da nece smetati trudnoci jedino da cu pri kraju iste morati da lezim. Kada smo prosle godine saznali da cemo ici na vantelesnu ona je rekla da bi je odstranila mada npr.moj izabrani ginekolog nije bio za to. I negde u septembru prosle godine u ciklusu pred vto ona kaze da nece bzv novac da nam uzima i da u nasem slucaju je nije neophodno odraditi. I tako ostanem u narednom ciklusu trudna.

Sada na pregledu mi je rekla da sa mnom nema vise rizikovanja i da se i najmanja prepreka mora otkloniti, tako da sad cekam ciklus pa da i to odradim.

Recite mi je li postoje neke pripreme za samu histeroskopiju i da li ju je neko radio privatno?

29/07/2015
1:04 pm
jelenaavramovic
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 19
Member Since:
29/07/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
979sp_Permalink sp_Print

filip_andric said
Cao devojke, cao Jelena. Reci mi jeste li vi u postupku, sta se kod vas desava jer ne mogu da nadjem ni jedan tvoj postConfused

Slobodno pitaj sta god te zanima, zbog toga i jesmo ovde. 

E ovako meni je dr Motrenko videla tu pregradicu jos pre 5-6 godina kada znali da cemo  imati problema, na redovnom ginekoloskom pregledu. Tada mi je rekla da je pregrada mala, da nece smetati trudnoci jedino da cu pri kraju iste morati da lezim. Kada smo prosle godine saznali da cemo ici na vantelesnu ona je rekla da bi je odstranila mada npr.moj izabrani ginekolog nije bio za to. I negde u septembru prosle godine u ciklusu pred vto ona kaze da nece bzv novac da nam uzima i da u nasem slucaju je nije neophodno odraditi. I tako ostanem u narednom ciklusu trudna.

Sada na pregledu mi je rekla da sa mnom nema vise rizikovanja i da se i najmanja prepreka mora otkloniti, tako da sad cekam ciklus pa da i to odradim.

Recite mi je li postoje neke pripreme za samu histeroskopiju i da li ju je neko radio privatno?

Ja sam draga ova ista gore sa slikom samo sto nisam mogla da se ulogujem preko facebooka pa sam se registrovala preko mejla .Vidi draga neznam zasto bacas pare kad to mozes da odradis na cetinju samo te kosta put do gore i participacija od tri eura to je sve inace radi se u totalnoj anesteziji neces osetiti nista cak ni kad se probudis znaci nema bola.Netreba se pripremati nista posebno jedino da poneses spavacicu i nalaze hormona radjenih treceg dana ciklusa  FSH, LH, TSH, PROLAKTIN I ESTRADIOL  i te briseve koje vec imas sa sobom i naravno to se radi kad ti se zavrsi ciklus,ako hoces dacu ti broj mobilnog ako ti se nezuri,jer oni pocinju u septembru da rade sad zakazuju samo

29/07/2015
1:50 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
980sp_Permalink sp_Print

Hahah kako sam tupava, na poslu sam pa se nisam skoncentrisala Laugh

Znam da moze gore besplatno da se radi, ali doktorka hoce da uhvati ovaj talas plodnosti posle trudnoce, navodno smo tad najplodnije, pa ce samu ivf(icsi) raditi u septembru a histeroskopiju sad sa ovim ciklusom. A i volela bih da mi to ona odradi, nekako imam poverenja u nju. Osim ako mi ona drugacije predlozi, to cu videti cim dodje sa odmora. Znaci nista strasno sama histeroskopija Laugh

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
23 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner