A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
08/07/2015
1:35 pm
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
941sp_Permalink sp_Print

Danas sam bila na kontrolu, jer sam skoro imala operaciju mioma. Operaciju sam radila u Beogradu kod dr Ljubica. 

Sve je ok, doktor je zadovoljan. U septembru cemo raditi postupak u Asr Medicu pod nadzorom dr Ljubica.

Jaco, da li si radila sve 4 mutacije trombofilije? 

Ja sam prvi put uradila samo 3 mutacije, nisam imala nijednu od njih, al je dr Ljubic, kasnije kad sam promijenila kliniku  i dosla do njega, trazio da uradim i PAI, i ispostavilo se da imam tu mutaciju i visoki rizik od nastanka venske tromboze. 

Primala sam fragmin poslije operacije, i pratila d-dimer. Terapiju sam primala sve dok d-dimer nije pao. 

 

Mene jedino nervira, sto nasi doktori ne daju odmah sve analize da se urade, da se zna sa cime imamo posla, a ne da se igramo core bake. 

08/07/2015
4:45 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
942sp_Permalink sp_Print

pozdrav zenske..nema na cemu svetlana,tu smo jedna za drugu,hvala na informacijama milicice..

monta,samo hrabro,bice to u redu kad si vec nasla uzrok..

meni dr.rekla-definitivno transfer u septembru..

ostale zenske,koje cekaju septembar kao i ja,odmorite se i u nove pobjede posle ljeta:)pozdrav i pisite:)

08/07/2015
9:46 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
943sp_Permalink sp_Print

Mene je juce zvao dr.Janjic,stiglo odobrenje iz fonda,nijesam mnogo cekala,ne punih 20 dana,dao mi je pilule za kontracepciju,ali sam bas zaboravila jeli mi rekao kutiju ili dvije,moracu ih zvati…eto toliko…

08/07/2015
10:13 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
944sp_Permalink sp_Print

Monta dobrodošla! Neka ti ovaj forum donese sreću, brzo će septembarSmile Sad kad znaš u čemu je problem uključiće ti se određena terapija i biće uspješno do samog kraja! Ja primam Fraxiparin od samog početka i evo do kraja trudnoće iako mi je nalaz D-Dimera svaki put u redu. To je preventivna doza jer je prvi put došlo do spontanog. Nadam se da ćeš i ti ovog puta sve redovno kontrolisati.

Svetlana22 sa srećom krećeš u postupak! Bravooo Smile Brzo će i Mjesečina i Vasilisa Smile

Jaco, sve vas vučem za nos da zauzmete moje mjesto SmileSmileSmile

Sanja ljubi momke i uživajte u hladovini SmileSmile

Milicice leškari, rashlađuj se i uživaj u ovim danima Smile

Veeeliki pozzz za sve!

Marina82

08/07/2015
10:32 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
945sp_Permalink sp_Print

Hvala,Marina,i ja zelim sve naj ostalim zenama,,srecno nam 🙂 Marina,dokle si ti stigla?

08/07/2015
11:00 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
946sp_Permalink sp_Print

Ih devojke ima nas dosta za septembar, brzo ce i to. Meni je doktorka predlozila histeroskopiju u avgustu da mi odstrani mali septum, zeli da ovaj put otkloni sve sto je mozda smetalo. Inace rekla mi je da pijem caj od macine trave i crvenog zdravca kaze da cuda cini folikulima, pa sam pocela da ih pijem.

Monta bas mi je milo da si se resila mioma, i verujem da sad i psihicki ulazis spremnija u celu pricu. E sad obzirom da sam trombofilije radila na svoju ruku bas se ne rezumem puno oko njih, nisam ih jos nikome ni pokazala, samo sam videla da je sve u referentnim vrednostima. Drugarica koja radi u KBC-u u Pg mi ih je radila. Koliko znam urodjene i stecene trombofilije. Koje su 4 mutacije i kako da ih odradim?

Marina, Sanja Milicice nasa veliki KissKissKiss za vas LaughLaughLaugh

09/07/2015
12:16 am
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
947sp_Permalink sp_Print

Ja čekam da se zakaže carski do kraja sledeće sedmice, do tada da odradim nalaze i internistički pregled za saglasnost za anesteziju.

Pozdrav za sve i srećno LaughLaughLaugh

Marina82

09/07/2015
12:17 am
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
948sp_Permalink sp_Print

Hvala svima na dobrodoslici 🙂

 

Jaco, vjerovatno su ti dali neki nalaz na kojem pise sta su radili.

Ja sam radila: Faktor V Laiden, mutacija gena za protrombin G20210A, MTHFR C677T, PAI 1. to su te cetiri.

pored njih se rade jos i antitrombin, protein C, protein S, faktori zgrusavanja krvi. Mozda ima i jos nesto.

ovdje imas text http://www.poliklinika-harni.h…..dnoca.aspx

Trombofilija se kod nekih zena javlja samo u trudnoci. Krvni ugrusak zacepi posteljicu i nema dotoka kiseonika, posteljica propada.

Mozes ih uraditi u KBC ili privatno al je to dosta skupo. Cijene variraju od laboratorije do laboratorije. 

 
09/07/2015
12:23 am
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
949sp_Permalink sp_Print

 Jaco, sad procitah da kazes da su ti nalazi u referentnim vrijednostima… Ako mozes napisi te vrijednosti da vidim ili mi posalji na pp.

Kod genetskih trombofilija nema referentinh vrijednosti, vec nalazi glase tipa: 

– normalan 

– heterozigot

– homozigot

Heterozigot i homozigot su pokazatelji da ima trombofilije tj mutacije tog gena.

09/07/2015
4:54 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
950sp_Permalink sp_Print

Srecno marina,jesu jedna ili dvije bebice?super,brzo ce to:)

jeste filipe(jaca jel’ tako? ),dosta nas je u septembru,taman da odmorimo ovo ljeto i bice umjerenije i temperature posle,nadam se da ce nam sve ici na ruku:)

milicice,slusa li te tvoja loptica?:) tebi ce jesen zaista donijeti radost sa tvojim djecakom,mora da jedva cekas da ga vidis:)

imam opet braon tragove,24-i dan ciklusa,od juce mi traje,vise ne uzimam utrogestan,to mi se nije ranije desavalo,najcesce mi je kasnilo,ako i dodje na vrijeme,nikad ne porani..a i prosli je bio braon u potpunosti,mada ga je dr. okarakterisala kao ciklus,mozda je tako bilo zbog utrogestana,a mozda je i ovo neka reakcija na to..glupo mi je zvati da pitam zbog toga,svakako cekam septembar sa svim aktivnostima,ali ako produzi moracu..

svetlana i ja sam uzimala kontraceptive za uskladjivanje ciklusa,prepisali su mi cyclo progynovu,to ti ne napisah jer sam mislila da ti nece biti potrebno,nekome to i ne daju,meni jesu jer mi je izostalo prethodna dva mjeseca od uzbudjenja i stresa,to mi se uvjek tako odrazi,vjerovatno i zbog pcos-a,ali kazu da je to i dobro,uskladiti kontrolisano ciklus..ne mjeri ni slucajno dane od poslednje tablete do dana kad ugledas crveni trag,pise da je oko nedelju kasnije normalno,a kazu i do deset dana,tako da se ne cudis i ne stvaras nervozu sebi posle par dana,jer ce doci cim se opustis samo:)

ostale zenske,jeste pobjegle negdje na more,uzivate li?:)

09/07/2015
6:30 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
951sp_Permalink sp_Print

Evo i mene drage moja. Pratila sam vas redovno. Ja takodje imam trombofiliju genetsku. Kod mene je otkrivena posle serije spontanih pobacaaja ( veeeliki broj). Ja sam radila to kod dr miljanovic i nadjen mi je heterozigot MTHFR i homozigot Pai. pai sam sama morala da radim u bg. Laboratorija pruvatna salje krv u bg. Poslednju trudnocu sam davala fraxi sebi ali nije bilo uspjesno. U svakom slucaju treba ga koristiti ako imam mutacija. Inace sam isla i kod cuvenog hematologa dr elezovica koji mi je rekao da rane spontane pobacaje (moj slucaj) ne izaziva trombofilija ali da eto da bih bila mirna od pocetka trudnoce pocnem da ga dajem. Cekam da dobijem i krecem sa stimulacijom mislim sledece nedelje. Sve vas ljubim i posebno Marinu i cekamo lijepe vijesti. A sve ostale zenice da budemo trudne. :*

09/07/2015
9:15 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
952sp_Permalink sp_Print

Vasilisa Jaca tako je. Imali smo prosle godine probleme sa logovanjem pa sam uspela sa suprugovog naloga i tako i ostaloLaugh

Monta sad cu ti ispisati kako mi pise u nalazu:

Protrombisko vreme 12,0 s -ref.v.   11-14

INR                       1,10 -terapiski opseg vestacke valvule 2,5-3,5

aPTT                     29,9 s                          ref.v.   26-37

Fibrinogen                3,8 g/l                         ref.v.   1,8-4,00

Antitrobin III aktivnost   97,35%                    ref.v.    75-125

Protein C aktivnost 86,8                                ref.v.     70-140

Protein S aktivnost 91,1 %                             ref,v     60-130

Pro C global FV normalizovani ratio 0,98   index   ref.v.   0,8-1,1

Faktor II 121,8 %                                        ref.v     70-120

Faktor V 99,4                                               ref.v     75-120

Faktor VIII      146,7                                     ref.v     70-150

Lupus antikoagulans  LA    133,3 s                    ref.v.     31-41

Evo iskucah konacno, nadam se da ces se snaciLaugh

12/07/2015
11:42 am
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
953sp_Permalink sp_Print

Jaco, kao sto sam i mislila, uradila si stecene trombofilije. Molim te, zbog sebe prije sledeceg pokusaja uradi i ove 4 genetske koje sam ti gore navela. 

Ako ih nemas dobro jeste, ako imas nista strasno imaces terapiju, i sve ce biti super.

12/07/2015
6:52 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
954sp_Permalink sp_Print

meni su poslije odradjena prve histeroskopije dali Jazz pilule da pijem,kao zbog polipa koje sam imala,pila sam ih dva mjeseca,u petak sam bila opet na histeroskopiju,polipa nema,sve je u redu,a mozda par dana prije me je zvao dr.Janjic i dao mi Logest pilule da pijem do 11-12 avgusta,da bih dobila oko 15-16 i da se krene sa stimulacijom…

12/07/2015
10:07 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
955sp_Permalink sp_Print

Monta hvala puno na pojasnjenju, hocu naravno odradicu ih. Da li znas rade li ih u klinickom ako ne odradicu ih u Bgd.reci mi  kako se ti pripremas za postupak?

Scetlana odlicno sti si se resila polipa, zelim ti srecu u ovom postupku.

12/07/2015
10:29 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
956sp_Permalink sp_Print

E Monta upravo sam nasla na drugom listu da su mi radili homocyistein a on se navodno radi jer je jeftinija varianta u otkrivanju stecenih trombofilija. Valjda ako je on povisen onda se ide na pretrage te cetiri mutacije gena. Znas li nesto o tome?

13/07/2015
9:13 am
Bar S
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
08/05/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
957sp_Permalink sp_Print

Jutro, samo da vas pozdravim. Citam vas nego kroz ovu moju kljucaonicu od tel mi mrsko kuckat. 

Prije svega Jeco moja, neopisivo mi je zao. Sve vracam tvoj posto i ne mogu da vjerujem! :'(

Pored svega mi je drago da ides dalje i da si ostala pozitivnog duha. Tako treba a i mora…

 

Hug! <3 

Mi svo vam u Baru vec, pobjegli od one vrucincine u Pg. Odmaramo setamo, kupamo se. Vec ima 4ipo mj. skoro 😀 

Za sve mamite :-*

i za one koje ce to uskoro biti. :-*

13/07/2015
10:45 am
monta
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 73
Member Since:
06/10/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
958sp_Permalink sp_Print

Jaco, meni je homocistein bio dobar pa ipak imam PAI1 mutaciju. 

Rade ti sve to u kbc, mozes i privatno pa oni salju u Bg. 

Ja sam ih sve radila privatno. PAI me je kostao oko 80e, za ostale se ne sjecam.

13/07/2015
1:43 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
959sp_Permalink sp_Print

Cao Irena, bas lepo sto si nam se javila. Kako vreme leti, bebac rasteSmile Je li ga seka lepo prihvatila Laugh Ako ste na kupanju i ja sveki dan idem na kupanje spremam se za jesenSmile Idemo dalje …

Monta hvala. odlicno ako moze u Kbc-u tamo mi je najlakse da odradim. Ionako sad za koji dan moram krenuti ostale nalaze da radim, jer istice godina dana od proslih pa cu sve odraditi.

Zene kako ste? Trudnice nase kako podnosite leto?KissKissKiss

18/07/2015
2:17 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
960sp_Permalink sp_Print

Cao drage moje dame. Evoa ja sam juce pocela stimulaciju. Dobila sam gonal od 150 jedinica. U ponedeljak prvi uz. A uz gonal dajem sebi i fraxiparin. Javljam se   

Pakleno je danas pa se ne mrdam iz kuce.  

Sve vas ljubim ljubim jako

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
15 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner