A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
19/05/2015
7:17 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
881sp_Permalink sp_Print

Bravo za pozitivnost!!! Hoces imaces ubrzo bebicu ili bebice!!!  I mi cemo ti biti najveca podrska i drzacemo ti palceve cim udjes u proces!!! Samo pozitivno i hrabro,kao do sad!!! 

19/05/2015
9:38 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
882sp_Permalink sp_Print

Pozdrav zenske:) anci,tako mi je zao,samo hrabro,a za smrzlice ne brini,bas sam naisla na par clanaka u kojima pise kako se iz smrznutih embriona radjaju generalno zdravije i krupnije bebe,cak da neki svedski naucnici predlazu da se zamrzavanje uvede kao standardna procedura,a ujedno i da se majcin organizam oporavi i odmori od stimulacije..

moji su embrioni smrznuti zbog hiper,pa sam bas trazila nesto o tome..

mjesecina,odlicno sto sve tako brzo zavrsavas,bice to super,samo zadrzi tu pozitivnost:) zaista se treba opustiti i lijepe stvari ce doci same..

milicice,kako mi je drago kad cujem da vec osjecas bebicu,sjecam se koliko sam saosjecala sa tobom citajuci ranije postove,mislim na  tvoju borbu prije ovoga,s obzirom da smo vrsnjakinje,samo mogu da zamislim kako si se osjecala,a sad eto zasluzeno uzivas:)

zenske,ima li ko iskustva sa femisan a kapima? procitala sam da su za neredovne cikluse i ciste na jajnicima,a imaju u potpunosti biljni sastav-neven,hajducka trava,virak,persun i zdravac,pitam se da li je bolje piti njih ili eventualno kupiti ove cajeve pa piti?

jos uvjek su mi jajnici malo uvecani i ima jos tih zaostalih folikula,pa htjedoh da ih poguram malo da se ociste:)

19/05/2015
9:56 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
883sp_Permalink sp_Print

Hvala djevojke moje. Uz vasu podrsku sve je lakse. I to puuuuuno lakse. Vasilisa ja sam cula za te kapi da su dobre. Moja kuma ima problem sa sterilitetom i u pripremi je za vto. I znam da joj je jedan gin rekao da moze da ih uzima. Na biljnoj su bazi. Tako da mislim da ne skodi. Ja sam takodje mislila da ih uzmem ali toliko sam terapije neke uzimala da sam odustala cisto da odmorim malo. E da pila sam nekada i caj od virka. Cini mi se da se tako zove. Eto nesto mi je bilo lakse da uzimam bar nesto. Ali u svakom slucaju raspitaj se pa zasto da ne pripomognes malo. Pozdrav 🙂 🙂

20/05/2015
8:51 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
884sp_Permalink sp_Print

Dobro vece drage moje!!! Ljubim Vas sve!!! KissKissKissKissKiss

Hvala ti Vasilisa… i ti ces brzo…za cas to prodje.. samo ti sredi jajnike i cim ti urade transfer vrijeme leti!!! Samo treba biti uporan i maksimalno pozitivan i bice sve kako treba!!! Sto se tice femisan a kapi,ja ih licno nisam pila..jer sam bila na caju od Eko montenegro-ocajnica macina trava(a kazu da je odlican i caj od virka sto evo i mjesecina kaze)…ali sam na netu uglavnom nailazila na dobre komentare sto se tice kapi…pa mi je nesto bilo previse da pijem i jedno i drugo. Ti se svakako konsultuj sa ljekarima,pa sto ti oni kazu. U svakom slucaju nadamo se da ce biti brzo transfer!!!

Mjesecina i ti jos malko i ulazis sa srecom u proces!!  Divno je sto si pozitivna i rasterecena!!! Drzim vam palceve da ovaj put bude savrseno sve i onako kako ti zelis!!!

Ja prosto ne mogu bez vas,saosjecam sa svakom… cini mi se kao da ja sve to ponovo prolazim!!! Ali srecan nam je ovaj forum tako da ce vam se brzo najveca zelja ispuniti!!!  

20/05/2015
10:18 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
885sp_Permalink sp_Print

zenice moje, ja samo da vam se javim. 

mjesecina, brojimo dane zajedno sa tobom. 

sto se tice tih kapi ja nisam nista uzimala mimo onoga sto mi je dr preporucio 

vasilisa, moj ti je savet da pustis sam organizam da se izbori, a onda po svoje cvetice.

zenice moje, ljubimo vas KissKissKiss

20/05/2015
11:39 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
886sp_Permalink sp_Print

Sjajne moje dame. Svaki put sa uzivanjem citam vase postovee. I dajete mi vjetar u ledja. Pijem dobicin tablete ali mi tesko padaju na zelidac. Bas bas ali se trudim da dobro jedem prije nego popijem kapsulu. Nego to ce proci. 

Milicice pricaj kako napreduje trudnoca. Je li ti veliki stomak. Sad bi trebao da ti je miran period :*. 

Sanja pretpostavljam da ti je aktivan dan. Sa momcima ce biti sve vise i vise aktivnosti. Nego shvatila sam da nisi iz pg. U kom gradu zivis. Ljubim vas

21/05/2015
8:46 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
887sp_Permalink sp_Print

Zenice moje,dobro jutro vam zelim!!! Evo kuvam i sluzim kaficu… LaughLaughLaugh

Mjesecina…super se osjecam,sve je u najboljem redu!! Stomak mi nije bas bas velik,ali je poceo od skoro,nekako odjednom..tako da se sad vidi trudnoca. LaughLaughInace mi je od pocetka srecom sve bilo ok,bez mucnina,tegoba… imala sam par dana kisjelinu,ali prestalo… sad me samo muci zatvor,iako jedem voca i povrca vise!!! Jos neki dan pa ulazimo u 20-tu nedelju… sto se tice kilaze nekih 4kg sam se ugojila od pocetka,tako da ,mislim da je i to u granicama!!! Moja dr me ne vaga bas svaki put,ali ja to na svoju kucnu vagu pratim. Ostalo ok. Trudim se da uzivam koliko mogu. Nadam se i da cu sa poslom prestati do kraja maja da onda potpuno uzivam!!! Doduse meni je bolovanje otvoreno od marta,ono kad sam morala strogo mirovanje zbog kontrakcija…ali znate kakvi su privatnici..nego to je druga tema. LaughLaughLaughLaugh

Pa probaj da pijes dovicin nekih pola sata prije jela,mozda ti tako lakse bude za zeludac. Nadam se da ces izdrzati ovih par dana jos sa njim. 

Ljubim vas sve!!! KissKissKissKissKissKissKissKissKissKiss

21/05/2015
11:14 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
888sp_Permalink sp_Print

Bas mi je drago kad vidim da ste ovako vesele 🙂 nama se blizi konzilijum,u stvari i nije tako blizu(18 jun) ali me vec vata nervoza,i ja sam pila dovicin,kad sam radila histeroskopiju,i pokusavala i prije jela i poslije da ga pijem ali sam umirala od bolova,histeroskopiju trebam da ponovim za nekih mjesec-mjesec ipo ali ne znam kako cu opet piti dovicin,nego ajde i to ce proci 🙂 pozz za sve :*

22/05/2015
12:25 am
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
889sp_Permalink sp_Print

Milicice super. Uzivaj u trudnoci. Tek sad shvatam kako je to divno stanje. I jedva cekam da ponovo ga prozivim. Sad ti nastupa divan miran period. Pa polako na bolovanje da bas odmaras i setas. Ja se nadam da cu da dobijem za 5,6 dana i Boga molim da dr da zeleno svijetlo za stimulaciju. 

Svetlana samo polako pa i ti na ljeto da nam se pridruzis kao cekalica pozitivne bete. Meni su htjeli da zakazu konzilijum za 26 jun ali ja nisam dala. Mislim da pretjeruju. Po dva tri mjeseca se ceka. Malo sam pogural i to med sestra mi je pomogla. I bez problema sam uskocIla. Svu srecu ti zelim. 

Sve vas ljubim

22/05/2015
10:43 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
890sp_Permalink sp_Print

Ja sam 21og aprila radila histeroskopiju na CT i u povratku sam svratila da kazem konzilijum i eto tek za 18. Jun…uzas…nema veze…samo da ne budem mnogo cekala to odobrenje iz fonda kao ovaj konzilijun 🙂 rade li vto ljeti?  Ja sam nesto sama sa sobom kontala da cu tek u septembru raditi zbog vrucina 🙂

22/05/2015
10:57 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
891sp_Permalink sp_Print

Cao zenice moje!!! 

Mjesecina drzimo palceve da cim dobijes krenes u pobjedu!!! Da sve kockice budu poslozene ovaj put onako kako treba!!! KissKissKiss

Svetlana22 vi cim prodjete konzilijum u kbc predajete papire u fond.. nas su vec poslije nekoliko dana posto smo predali u fond zvali i mi usli u proces. A bio je jul i jos Pg. A jos cete vi da radite na Ct tamo i nema prevelike vrucine ljeti…tako da ne mora nnista da znaci… mozda te iznenade u julu ili avgustu!! LaughLaughLaugh U svakom slucaju to ce za cas da proleti sve!!! 

Ljubim vas sve zenice moje drage!!! KissKissKissKissKiss

22/05/2015
1:03 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
892sp_Permalink sp_Print

Necu na CT,nego u Ars…pa zbog toga…

22/05/2015
3:39 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
893sp_Permalink sp_Print

I ja sam radila u Ars oba puta.. a prvi put je bio u julu.. tako mislim da to nema veze,ali mislim da ce ti oni reci kad je najbolji period za Vto.. 

22/05/2015
4:06 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
894sp_Permalink sp_Print

E,pa dobro…bila sam se psihicki spremila za septembar ali sad … 🙂

22/05/2015
6:04 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
895sp_Permalink sp_Print

Pa znas kako… i da ti kazu tek u septembru,nemoj da se bedacis… to za cas proleti… ali mislim da ce to sve biti ranije. Bolje i da sacekate ako treba sve smetnje da otklonite… mi cemo vas podrzavati i odbrojavati sa vama do pocetkaa stimulacije,a kasnije i bodriti jos jace do pozitivne bete!!!! 

22/05/2015
8:34 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
896sp_Permalink sp_Print

Hvala vam svima,sjajne steeeee :* 

22/05/2015
8:38 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
897sp_Permalink sp_Print

Slazem se sa Milicicom. Svetlana mozda ti uskocis u postupak jako brzo. Pa da nas bude cekalica pozitivne bete sto vise. Ja brojim dane. I sve vam pisem. 

Malo smo prosetali do sjevera i bas je hladno. Brrrrrr. Neka kisica pada. Da se odmorim od svega. 

Pozdrav za moje zene drage :*

22/05/2015
10:00 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
898sp_Permalink sp_Print

Mjesecina uzivajte..neka ste malo pobjegli iz Pg.. vjerujem da je i gore zahladnilo..ali tebi ce prijati da napunis baterije sad pred proces!

Ljubim vas sve!!Kiss

23/05/2015
9:39 pm
Avatar
vasilisa777
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 122
Member Since:
26/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
899sp_Permalink sp_Print

pozdrav zenske:)

svetlana,dobrodosla:)jos jedna moja i milicicina vrsnjakinja:)odlicno sto si odabrala ars,vjerovatno su i ostali u redu,ali cini mi se da oni imaju  korektan odnos prema pacijentima,mislim da nece nista zapoceti dok sve nije u najboljem redu i da ce te upozoriti na eventualne probleme na vrijeme,makar je meni tako bilo,potpuno profesionalan odnos..

budi strpjiva,nemoj da odbrojavas mjesece,kad god bude,u redu je..ja sam u januaru bila na konzilijumu,taj dio smo bas brzo zavrsili,sto kaze mjesecina,oni pretjeruju sa datumima,ali toliko sam jedva cekala da pocnemo,ocekivala sam vec u februaru iscekivanje bete,pa je posledica bila povisen tsh od stresa,izostanak ciklusa (imam pcos,pa mi se to desava povremeno,narocito kad sam pod stresom),tako da sam dobila terapiju za uskladjivanje ciklusa tek u martu,a stimulacija i aspiracija su bile u aprilu,to sve brzo dodje kad udjes u proces,zato samo se opusti,opusti i opet opusti:) i ne odbrojavaj nista,sve mi jedva cekamo bebicu,ali sto si opustenija i sto manje datuma imas u glavi ,to ce sve prije stici..

razmisljaj da ce sve biti u redu i onda zaista i hoce..na kraju,sve smo mi ovdje jake i hrabre , cim smo u ovome,tako da imas punu podrsku,samo naprijed i srecno:)

24/05/2015
9:29 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
900sp_Permalink sp_Print

Hvalaaaa Vasilisa..  :*

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
12 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…