A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
27/04/2015
9:01 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
721sp_Permalink sp_Print

Ja sam bila u kodri. Kod dr Kopitovic iz novog sada. Ona mi je odredila stimulaciju. A dr Bjelica iz Ns mi je radio aspiraciju i transfer. Ja sam u principu zadovoljna. Nema guzve. Sve ide lagano. Nema stresa. I ako bih opet radila opet bih tamo. Sanja je isto radila tamo. Prenijece ti ona svoje iskustvo koje je sjajno. Mislim da je samo potrebno da vjerujes doktoru kod kojeg ides i to je to. U svakoj klinici ima uspjesnih i neuspjesnih postupaka. U svakom slucaju tu smo. Meni je najteze palo skupljanje dokumentacije. To me umaralo bas. A sam postupak kad krenes ide brzo. I da ja sam dva mjeseca bila na kontracept pilulama jer su mi nasli malo endometrioze na jajniku. Pa mi se to oduzilo. Evo sad vec da se vadi beta. Bas brzo mi je proslo sve. Ako sam nesto propustila pitaj. 🙂

27/04/2015
9:41 pm
cvetak
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 4
Member Since:
27/04/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
722sp_Permalink sp_Print

Znaci kodra je dobar izbor. I do sada sam cula samo poz iskustva od zena koje su vto tamo radile. Osim jednog ovdje, ali se na zalost ta clanica nije javljla vise, da nam kaze rezultate svoje vto.  A koliko sam shvatila i ti si imala slicno iskustvo kao i ona, sa vise ljekara iz ns, sto je meni ok, ako su prijatni. Vj su svi jednako strucni kada mijenjaju jedni druge. Dokumentacija je predosadna… 

27/04/2015
10:04 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
723sp_Permalink sp_Print

Mjesecina – želimo ti svu sreću sjutra i pozitivnu Betu naravno! Čekamo da se javiš sa radosnim vijestima… Ni ja nijesam imala nikakvih simptoma, a Beta bila pozitivna, ja sam je radila 14ti dan od ET.

Sanjice, mogu misliti kako je bilo na primanju vakcine, ali sve je to propratno, super su momci Laugh

Cvetak, ja sam radila IVF kod dr Tatjane Simić Motrenko i sve pohvale za nju, prezadovoljni smo SmileSmileSmile

Milicice, evo su ti dali savjete protiv kisjeline pa se nadam da će ti bar nešto pomoći i ublažiti. Ja nijesam imala ni mučnine ni kisjelinu.

Anci, nadamo se da je ET prošao uredno. Javi se kad budeš u prilici.

Pozzz svima!

Marina82

27/04/2015
10:07 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
724sp_Permalink sp_Print

cvetak prvo da ti pozelim dobrodoslicu….

mjesecina, drago mi je da se raspolozenje popravilo LaughLaughLaugh pa da nas sutra sve obradujes velikom betom, a ja te vucem za nosic da budes duploooo bebelaaaa. izmazili smo se danas, bili veseli celo popodne i sad spavkamo slatkim snom, kao da danas nista nije bilo

 

cvetak, ja sam svoju VTO radila u Kodri kod dr Stanisica, koji je prvo veliki covek i odlican strucnjak,a kasnije mi je on vodio trudnocu, cak je moj mladji sin po njemu dobio ime. prosle godine u ovo doba sam bila u postupku, a sada sam mama 2 decaka. ja imam samo lepe reci za svo osoblje iz bolnice kodra, embriolozi dve divne devojke ili zene, sestra Maja koja me je drzala za ruku tokom transfera, dr koji ima moje bezuslovno poverenje i ako se ikada odlucim na jos jednu VTO necu imati dileme ni trena. To je moje iskustvo.

27/04/2015
10:08 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
725sp_Permalink sp_Print

Marina jesu li te boljela ledja ono nisko. Mene nesto sad bole. I sve mislim da cu da procurim. Kako ti napreduje trudnoca. Kad je termin. Pozdrav i zagrljaj

27/04/2015
10:15 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
726sp_Permalink sp_Print

Sanja potpuno se sa tobom slazem. Svi su zaista sjajni. Sad me bole ledja. Stalno idem u toalet i provjeravam gacice. Ma luda sam. Ali ti si divna sto me hrabris. Sve ste divne i sve vas ljubim. 

27/04/2015
10:22 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Mjesecina, to može biti dobar znak Laugh Izdrži još noćas i sjutra ćeš nas obradovati pozitivnim rezultatima.

Ja sam 29ta nedjelja, dobro sam, na strogom sam mirovanju, tako da ležim po cijeli dan pa se zanimam čitanjem knjige, gledam tv, internet, dođu mi na kaficu i tako dani prolaze.

Marina82

27/04/2015
10:29 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
728sp_Permalink sp_Print

Marina bravo. Odmakla si dosta. Uzivaj. Vrijedi. Ja se malo vise osluskujem i po malo googlam pa me internet raspomami. A rekla sam sebi da necu i opet slagah :). Uzivaj i mazi stomak. 🙂

27/04/2015
10:46 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
729sp_Permalink sp_Print

sve smo to prosle, i googlanje i zavirivanje i prepipavanje…..sutra drzimo palceve i molim te javljaj odmah, ja sa svakom od vas ponovo prozivljavam moju VTO, 

marina, bravo, polako se primice veliki dan….meni se na kraju ucinilo da mi je trudnoca bas brzo prosla

anci, nadam se da je sve proslo onako kako treba i javni se kad budes mogla

27/04/2015
10:55 pm
Adi K
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
19/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
730sp_Permalink sp_Print

zene moje drage,samo da se javnem.Vracena dva cvetica osmocelijska,odmarala jedno sat vremena i na put ,posto zivimo na primorju,truckanje me nije zaobislo. Imalo je i da se zamrzne. Recite mi jeste li vi striktno odmarale prvih dana,ili moze lagana setnja?

27/04/2015
11:00 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
731sp_Permalink sp_Print

Anci bravoooo. Super. I ti si sad cekalica. Ja sam prva dva dana lezala ali ne striktno. Ali jesam mirovala. Kako su dani odmicali manje. Nisam radila nista tesko. Ali jesam setala. E sad ja cekam rezultat. U ove par dana cu znati. Nadam se i molim Boga da je uspjelo i da iznesem trudnocu. I tebi zelim veliku betu. Uzivaj i mazi stomacic. 

27/04/2015
11:03 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
732sp_Permalink sp_Print

Sanja draga razumijes me potpuno. Ma sve mi znamo sto ona druga prezivljava. Vjerovatno cu u stijedu vaditi netu jer tada primam progesteron depo. Dali su mi da ih primam na pet dana. Pa cu to obaviti odjednom u klinicki. Cim saznam vi ste posle mog muza prve. Inace malo ljudi i zna da sam radila vto. Lakse mi tako. Rekla sam svima da sam na odmoru a ne na bolovanju 🙂

27/04/2015
11:07 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
733sp_Permalink sp_Print

jupiiiii, bravo anci. bas super sto j bila lepa kolekcija, a te cvetice mazni i reci im da se lepo ususkaju na svoje romnu mesto.zelim ti ogromnu betu i stomak do zuba kao sto je i moj bio, kao i mjesecini i da nas obradujete

i ja sam putovala 2sata posto ni ja nisam iz PG. ja sam prvih 3-4 dana mirovala, jdina setnja do wc i krug kroz hodnik kad bas, bas zabole ledja od lezanja. a onda lagane kratke setnje posle 7-8 dana setnja, nista nisam radila, nista tipa ciscenje, usisavanje, vucanje i secanje

27/04/2015
11:07 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
734sp_Permalink sp_Print

Anci suuuper, odmaraj neka se fino ušuškaju pa da nam se ubrzo javiš sa veeelikom Betom!

Uživaj LaughLaughLaugh

Marina82

27/04/2015
11:11 pm
Adi K
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
19/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
735sp_Permalink sp_Print

mjesecina sa srecom,vidjeces bice sve dobro ako Bog da…Sanja,Marina,Milicice hvala vam sto nas bodrite i sto nam uljepsavate ove dane..Novoj clanici zelim dobrodoslicu i neka odmah krene sa postupkom i papirima. Kad udjes u  proces ,sve brzo prolazi. Ja sam radila u ars medici i mogu ti reci prezadovoljna sam,svi su divni i pazljivi… ljubimmm

27/04/2015
11:21 pm
Adi K
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
19/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
736sp_Permalink sp_Print

i jos nesto..jesu li vas bolele grudi?mene su pocele da bole kad sam primala stimulaciju evo jos uvjek me boluckaju…Je li to normalno?

27/04/2015
11:28 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
737sp_Permalink sp_Print

ma da mjesecina, sto manje zna lakse ti je, nego da te zapitkuju, zaviruju….

ma nema tu zahvaljivanja, samo mi znamo kako je to i jedna drugoj najbolje mozemo pomoci…

ja sad odoh da se pridruzim mojim momcima, bas sam se nesto umorila danas

zenice moje, zelimo vam laku noc i lepe snove

KissKissKiss

27/04/2015
11:31 pm
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
738sp_Permalink sp_Print

Anci mene bole od stimulacije. Ali nemoj kao ja da se pipkas. Jutros me nisu boljele pa sam se prekinula. Pala u depresiju. Mislila sam gotovo nema nista od ovoga. Popodne pocese opet da bole. Samo odmaraj. Posle lagane setnje i da budes trudnjaca :). Ja imam taj problem da u svakoj trudnocu po cijeli dan se pipkam kao blesava. Samo sebe opterecujem. A i pune smo progesterona. Pa ona stop injekcija. Ma svasta nesto. Budi pozitivna. Ono sto sam ja primijetila da su sve zene ovdje cini mi se iz prve uspjele ivf trudnocu da odrze? Ali nisam sigurna. Ja se nadam da cemo uspjeti. Ja imam 35 godina. Nije mnogo ali nije ni malo. Uzivaj i mazi cvetice. 

28/04/2015
8:49 am
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
739sp_Permalink sp_Print

dobro jutrooo, zenice od nas

kako ste nam jutros?

KissKissKiss

28/04/2015
9:11 am
mjesecina
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 96
Member Since:
05/12/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
740sp_Permalink sp_Print

Dobro jutro 🙂

ja kuvam kaficu. Bole me ledja, malo bole i grudi ne prestrasno. Ali jos se nadam. Jesu li djecaci budni ( pretpostavljam da jesu :)). 

Kako nam je Anci jutros? Cekamo da se javi. A gdje je Milicica? 

Sanja jesi li popila kafu? Da stavim i tebi? 🙂 🙂 

 

ljubim 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
20 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner