A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
04/03/2015
10:41 am
Adi K
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
19/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
621sp_Permalink sp_Print

drage zenice samo da vas pozdravim i svima da pozelim srecu. ja se nadam da cemo sledeci mjesec uci u proces u ars. Pristno je treme ali sve radi najlepseg poklona na svijetu. zanima me ima li dodatnih troskova osim za boce i anesteziju . posto nismo iz pg kad se krene sa bocama koliko puta nedeljno cu morati da idem za pg?eto toliko ljubim vas 

04/03/2015
4:10 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
622sp_Permalink sp_Print

Dobar dan zene moje drage!!! 

Jaco,pa ja se osjecam lose sto znam,onako imam promjena raspolozenja,imam..LaughLaughLaugh ne znam sta mi bi ono jutro onako… sad nista,sve ok.. mada gledam da bas najvise odmaram… ali ipak ima straha ono tipa virusi svud oko mene,svi zarazeni samo da se i ja ne nagrdim… ali za sad se borim odlicno! Pijem limunade,jedem voca bas puno i nadam se da ce mi imunitet biti jak!! 

Marija izdrzi do bete,i cuvaj se!!! Jedva cekamo da je odradis!! Koji ti je dan od transfera?

Anci.. pa zavisi jel radite o svom trosku u ars ili ste preko fonda? Ako si preko fonda ona ne placas anesteziju i nesto terapije injekcija ( to zavisi od zene do zene,neka i ne iskoristi dozu koju fond placa a neka je vrlo brzo probije (ja sam npr primala injekcije koje daje fond i istovremeno injekcije koje sama kupujes)) to ti fond pokriva!!

Uglavnom i ako ste preko fonda bice dodatnog troska i na to racunajte!! Ja sam iz Pg pa sam terapiju kod njih primala tako da ne znam koliko ces cesto morati da dolazis!! Uglavnom,zelim ti svu srecu i da Vam uspije iz prvog puta!!! I bez stresa i opterecivanja koliko god mozes!!!

Ljubaccc za sveee!! KissKissKissKissKiss 

04/03/2015
9:31 pm
Adi K
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
19/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
623sp_Permalink sp_Print

Milicice,mi smo preko fonda. Sjutra cu zvati Janjica da vidim kad bi krenuli sa postupkom. Hvala ti na odgovoru. Pratila sam tvoje postove od pocetka i jako me je obradovala vijest da ces postati mamica… Ljubim vas sveee…

05/03/2015
10:05 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
624sp_Permalink sp_Print

Anci… ovdje nema zahvaljivanja. LaughLaugh Mi smo ovdje jedna drugoj podrska. I tu smo da pomognemo sve sto mozemo!!! Javljaj nam se da ti budemo podrska dok napredujes ka najvaznijem cilju u zivotu!!! I ponavljam se,ali moram, bez stresa koliko najvise mozes,jer je meni bio prepreka!!!

05/03/2015
7:37 pm
Adi K
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
19/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
625sp_Permalink sp_Print

Jutros sam zvala dr Janjica krecem sa postupkom u aprilu ako Bog da… Ali sad da se javim kad stigne vjestica :) da mi da ovaj mjesec terapiju. Ja mislim da su to kontraceptivne pilule,ne znam da li grijesim.Eto tako zene moje nadam se da ce sve biti ok.. Pozdrav

06/03/2015
3:17 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
626sp_Permalink sp_Print

Evo i mene – sve je u redu, odmaram, čitam…

Anci, dobrodošla i da ti ovaj forum donese sreću kao i svima nama!!!

Mico, samo polako, sve je to propratno, uživaj…

Marija, sa srećom, uz tebe smo i željno iščekujemo pozitivne rezultate.

Tara, čekamo da javiš kako je bilo na uz…

Veeeliki pozzz za sve!!!

Marina82

07/03/2015
1:45 pm
Adi K
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
19/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
627sp_Permalink sp_Print

Hvala Marina,ako krenem vasim stopama bice dobro..hehhe, ali eto ja mislim pozitivno i nadam se najboljem..pozz mamice a i za one koje ce tek to biti…

07/03/2015
1:59 pm
marija1981
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 7
Member Since:
18/02/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
628sp_Permalink sp_Print

Pozdrav drage zene… :-)

Nijesam se javljala jer sam sva bila van sebe kad sam prekjuce, 8-og dana od trensfera vidjela braonkasti iscjedak, koji se juce malo pojacao da bi vec danas bilo crvene krvi…

E sad ono sto me buni je sto sam uradila betu jutros 10-og dana i ona je 24,3…

Strah me je zbog ove krvi da je ovo samo biohemijska trudnoca….

Je li se kome desavalo slicno, a da se dobro zavrsilo?

08/03/2015
11:27 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
629sp_Permalink sp_Print

Pozdrav i srecan 8-mi mart zene moje drage!!!

Marija,ne mora nista da znaci da nije ok. Zovni odmah u ars mediku,ako nemas nikakav privatan broj poslacu ti u privatnoj poruci dr. Janjica broj. Ipak bolje oni znaju. I meni se desio braonkasti iscjedak pred betu i odmah sam je uradila takodje 10 ili 11 dan. I oni su mi poceli davati injekcije progesterona i sve stalo,a beta rasla svaki dan!!! tako da ih zovi!!! 

08/03/2015
11:29 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
630sp_Permalink sp_Print

I javljaj nam se!!! Srecnooo!!!!

09/03/2015
6:36 pm
Maki M
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 3
Member Since:
09/03/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
631sp_Permalink sp_Print

Pozdrav za sve trudnice, mame, buduce mame…za sve divne zene na ovom forumu.Hrabre I jake,iznad svega.

Valjda sam I ja hrabra. Vidjecemo:)

U braku sam 2 godine, meni je 36,a suprugu 38 god.Dvije godine pokusavamo ,ali nista.Odradjeni svi nalazi , sve u savrsenom redu , nedavno I odradjena histeroskopija na CT,kod dr.Lazovica.Njegov predlog, s obzirom na nase godine VTO.Konzilijum zakazan za 9.april.Interesuje me sljedece:

1.Na konzilijum se pojavljujem sa svim nalazima?/ vec ih imam , s obzirom da je skoro sve odradjeno za histeroskopiju/

2.Sa odobrenjem konzilijuma idem u Fond za zdravstvo,a potom cekam njihovu potvrdu I idem na odabranu kliniku, ako sam dobro shvatila?Koliko se vremenski ceka na potvrdu Fonda?

3.Dr Lazovic je zamijenio na CT dr Motrenko.Da li je neka, mozda, radila kod njega VTO?

Vjerovatno sam se ponovila sa pitanjima,ali citajuci sve stranice, pogubila sam se I sa pitanjima,odgovorima..:)

10/03/2015
9:59 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
632sp_Permalink sp_Print

Pozdrav Maki.. 

Dosla si na pravo mjesto.. ovdje ima divnih zena koje ce te vrlo rado posavjetovati i podrzati.. Dodji na temu: VANTJELESNA OPLODNJA.. tamo smo  svaka pisale o svojim iskustvima.. padovima i uspjesima!! Tamo smo jos uvijek aktivne!! Zelim ti da uspijes iz prvog puta!!! 

1. kopije nalaza nosis na konzilijum. Mislim da su najbitniji bili hormoni tvoji i suprugov spermogram. Imas jedan post na nasim stranicama gdje smo pisle sta tacno treba od nalaza sve do detalja. Mada i dalje mislim da je to samo formalnost. 

2. Kad dobijes odobrenje od njih mislim da sa kopijama nalaza i tim odobrenjem ides u fond zdravstva i tamo predajes. Kad sve predas samo kontaktiras odabranu kliniku i kazes da ste predali u fond. Sad,odobrenje se ceka nekad krace nekad duze sve zavisi kad u fond zasijeda njihova komisija. Oni ce ti to valjda reci kad predas dokumentaciju. (bar je nam tako bilo)

3. Mislim da od ovih divnih zena sto smo se druzile ovdje nijedna nije radila na Ct vec smo svaka ovdje u Pg po privatnim klinikama tj. Codra, Life ili Ars medika.

Cekamo te na nasoj temi… KissKissKissKiss

11/03/2015
2:05 am
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
633sp_Permalink sp_Print

Cao drage moje Kiss

Marija nadam se da je do sad sve ok, da beta uredno skace, pozdravljam te i drzim fige.

Milicice trudnice nasa kako si?Laugh

Maki dobrodosla, svaku srecu ti zelim. Evo imam pitanje, da li su vam predlagali inseminacije obzirom da je sve ok, ili zbog godina odmaah ivf? Ne nam da li ce komisija traziti par inseminacija, neka neko ovde kaze. Ja ne znam jer je nama los spermogram bio pa nismo ni mogli inseminacije raditi.

E sad sta ja nisam uradila pred komisiju a to je da dobijem uput od izabranog lekara za ivf, pa sam otisla u Pg bez njegaEmbarassed

Meni je komislija bila krajem juna a potvrdu sam dobila za oko 2 meseca, ali obzirom da nasa klinika nije radila postupak preko leta u oktobru smo krenuli sa postupkom. Mi smo raadili kod doktorke Motrenko koja je tad radila u Life i veoma smo zadovoljni.

Ona drzi sad svoju privatnu kliniku u Bd pa mozes proveriti da li su potpisali sa fondom do sad, znam da su trebali ako ste zeleli kod nje da radite.

11/03/2015
1:11 pm
tara12
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/11/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
634sp_Permalink sp_Print

Cao svima i od nas :*  

Opeti mam problema sa logovanjem i pisanjem pa se nadam da ce ovi admini jednom za vazda to da srede. 

Mi smo bili na prvi vazni uv. Imamo jednu bebicu lopticu i bas je slatka :). Slusali smo srce, neopisiv osjecaj :). Posto imam neki hematomcic, moram da lezim al nije mi to tesko.

Kako guraju ostale mamice? 

Vidim imamo i novih članova i svima želim da brzo predju sa druge strane bete :))

11/03/2015
4:14 pm
Filip A
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
07/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
635sp_Permalink sp_Print

Tara divno, znaci jedna bebica, super. I ja sam imala hematom koji je pukao pa sam krvarila, isto sam morala da lezim. Samo polako i nista ne brini.

E za sve nove clanice foruma, na strani 13 imate sve sto vam treba za kozilijum, sve fino napisano i objasnjeno. 

Pozdrav Kiss

12/03/2015
11:53 am
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
636sp_Permalink sp_Print

Heheeejj zene moje drage!!! 

Pa kako ste mi? Jaco,ja sam dobro… Hvala a ti?? Kako su nam bebici,gurkaju li mamicu?? 

Ja sam sad otvorila bolovanje,morala valjda od NE mirovanja pojavile se male kontrakcije u materici,pa sad strogo mirovanje. Ali prija.. leskarim,spavam,citam,gledam tv… uzivam..

Taro.. ljubac za srculence i maminog bebica!!! 

Maki.. ocigledno ili da nam je nesto forum poblesavio bio ili su nam stavili postove na pravu temu.. Laugh U svakom slucaju zelimo da uspijes iz prvog puta i da se ne opterecujes!!

Kako su nam ostale trudnice drage?? Mamice?? 

Ljubim Vas sve!! KissKissKissKissKissKissKiss

12/03/2015
7:10 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
637sp_Permalink sp_Print

Mico, bolje je da odmaraš, neka si otvorila bolovanje. Znaš kako su prošli put kod mene kontrakcije bile opasne, tako da odmaraj što više možeš. Mogla bi piti Magnezijum, kažu da pomaže. Šta koristiš od terapije?

Pozz za sve…

Marina82

12/03/2015
7:57 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
638sp_Permalink sp_Print

Cao Marinice… Kako te nam Vi? Ti i Jaca ste vec negdje peti/sesti mjesec jel? LaughLaugh Samo polagano,sve srecno da nam se zavrsi!! To su nam moje zelje iskrene!! 

Jooj… ja se nadam da ce se smiriti u potpunosti… Bila sam na kontrolni UZ kazu sad su se smirile,povecali su mi dozu progesteron ampula koje primam tako da se nadam da ce se sve regulisati… Koristim utrogestan 3×200 mg vaginalno,pijem folnu kisjelinu ujutro i uvece,i sad su mi ukljucili aspirin od 100mg,koji bi trebao da umiri kontrakcije u potpunosti. I one vitaminske tabletice za trudnice i dojilje. LaughLaughLaugh

Za magnezijum mi nista nisu rekli.. ja ga imam kuci ali me nesto strah bilo sta da pocinjem na svoju ruku.. Pa cu vidjeti sa doktoricom. 

Ljubim Vas sve!!! KissKissKissKissKissKissKissKiss

P.S. Mogle bismo “oziviti” temu trudnoca ili vto trudnoca da ne opterecujemo vise ovu.. LaughLaughLaugh Sto mislite? 

12/03/2015
9:07 pm
Marina D1
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 126
Member Since:
12/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

E super kad primaš terapiju, nastavi da miruješ i biće sve u redu Laugh

Dobro sam, strogo mirujem, jesmo kraj petog mjeseca, leti vrijeme. Smile

Možemo preći na drugu temu što se mene tiče.

Marina82

12/03/2015
10:36 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
640sp_Permalink sp_Print

Pa i ja se nadam da ce biti tako!!! Sve cu uredno da postujem i terapiju i mirovanje… nema zezanja.. LaughLaugh

Joooj.. bas leti vrijeme,ali bas!!! Jos malko i stize nam jos bebica.. LaughLaugh

Ako hoces,da sacekamo i Taru i Jacu pa da predjemo na drugu temu,i odatle da bodrimo zene koje tek ulaze u proces i koje prolaze kroz njega!! KissKissKissKiss

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
9 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…