A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Vantjelesna oplodnja (IVF) Crna Gora
27/06/2017
11:13 am
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2021sp_Permalink sp_Print

Breskvice, ono što znam o tome jeste da bi nakon 120 minuta, sve vrijednosti trebale da se vrate na početnu vrijednost ili makar da budu približne. Moguće da se kod tebe radi o insulinskoj rezistenciji, ali to svakako vidi sa doktorom. Čitala sam na netu sve i svašta o tome, prije nego sam ja radila ogtt test i vidjela da žene imaju i mnogo veće vrijednosti od tvoje. Tako da je to, ukoliko i bude, vjerovatno u nekom blažem obliku.

Jesi li išla kod dr zbog nalaza trombofilije? Ima li tu nešto novo?

27/06/2017
11:38 am
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2022sp_Permalink sp_Print

Loknice, nisam još uvijek išla kod hematologa. Doktorica, ginekolog koji mi je vodio trudnoću, misli da su trombofilije “vjerovatno” uzrok što je bebi stalo srce, i da ne treba nikakva terapija dok ne ostanem u drugom stanju i onda odma početi sa fraxiparinom. Konsultovala sam se i sa jednim genetičarem, i on misli da nije zbog trombofilije, jer su vrijednosti d dimera bile dobre. Tako da ja sad još manje znam nego što sam znala na početku. Za kariotip mi je rekao da nije potrebno, jer beba nije imala bilo kakvu anomaliju, pa je taj nalaz suvišan.

Jednostavno ne znam na koju stranu da krenem ,jer konstantno udaram u zid. 🙁

Neki plan mi je da lagano iskoristim jul i da odem kod hematologa, endokrinologa i još nekog ginekologa potpuno novog da čujem. Mislim da ću ovog puta otići kod dr Suzane Uskoković, jer je ona jako temeljna, i važi čak za nekog ko je oprezan, pa čak i po malo paničar, tako da će ona vjerovatno iz predostrožnosti savjetovati sve moguće analize. 

Meni je objašnjenje da je biologija odigrala svoje i da je to nesrećan slučaj, potpuno neprihvatljiv.

E, da, da li od stresa ili nečeg drugog steže me grlo, štitna žlijezda kao da me boli.. ne znam da li može ona da boli. U nekod narednim danima, uradiću i hormone štitne.

27/06/2017
11:52 am
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2023sp_Permalink sp_Print

Nažalost odlično znam o čemu pričaš-pišeš 🙂

Milion puta smo na ovom forumu diskutovale o tome da dosta toga moramo same…pročačkati, ispitati, istražiti, pa ko ima snage dobro je, a ko nema, neka mu je Bog u pomoći..

Odmori se jul i avgust, koliko je to moguće, svakako su nesnosne vrućine.. 

Ja bih ti od srca savjetovala da odeš do Uskokovićke, ona je zaista posebna i mnogo vodi računa ma o svemu. Znam da ti je dosta troškova i da ti je dosta “jovo na novo” priče o svemu iz početka, ali pođi do nje. Objasni joj sve, ona će ti bez ustezanja reći sve kako jeste i posavjetovati te dobro. Meni ni jedan doktor nije bio tako temeljan i direktan i precizan kao ona. 

Ukoliko ti bude trebao njen kontakt i adresa, javi mi, pa ću ti poslati. 

Možda ne bi bilo loše da, prije nego odeš kod nje, završiš sa hematologom i svakako štitnu pregledaš, da bi ona imala kompletniju sliku. 

27/06/2017
12:17 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2024sp_Permalink sp_Print

Nažalost neću stići hematologa i endokrinologa prije dr Uskoković, jer sam je zakatala za narednu sedmicu. Vidjeću šta ona bude savjetovala, pa lagano da odradim još sve što je dodatno.

Lknice, hvala, javljam utiske.

27/06/2017
1:30 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2025sp_Permalink sp_Print

Nema veze što nećes stići, dofovorićeš se ti sa njom svakako o svemu. Ja sam mislila da još nisi zakazala, pa ti zato to napisah. Mislim da ćeš biti zadovoljna sa njom, a baš mi javi utiske. 

PS: Ordinacija je nekako vesela, pa u startu oraspoloži :)))

07/07/2017
11:08 am
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2026sp_Permalink sp_Print

Zavrsismo i ovaj izvjestaj urologa koji je potreban za konzilijum…i zakazasmo konzilijum ga drugi avgust.

07/07/2017
12:33 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2027sp_Permalink sp_Print

Bravo  Svetlana 🙂 eto i to je završeno. I mi ćemo ubrzo na konzilijum. 

Breskvice, jesi li išla kod Suzane?

07/07/2017
1:13 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2028sp_Permalink sp_Print

Loknice kad je vama konzilijum?

07/07/2017
1:33 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2029sp_Permalink sp_Print

Krajem ovog mjeseca. 

Sve razmišljam jesmo li sve nalaze prikupili.. 🙂

09/07/2017
2:29 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2030sp_Permalink sp_Print

Loknice bila sam. Ona misli da je trombofilija genetska uzrok. Kaže da d dimer ne može ništa da kaže ukoliko nisi pod terapijom fraxiparinom?!? To mi do sad niko nije rekao..baš sam se šokirala! Tako da po njoj trombofilija je jedini uzrok.

Onaj insulin, može da recimo blokira oplodnju i tu da pravi probleme, a ne bi trebalo da utiče da trudnoću. Mada ću ići kod endokrinologa kad izvadim hormone polne i štitne žlijezde. Vjerovatno će trebati neka blaga terapija, jer to jeste neka blaža insulinska rezistencija.

Takođe, u momentu kad bi ostala trudna, odma kod hematologa po teraiju. Prije toga nema potrebe, mada nije isključeno da ću poći kod A.Popović, čisto na konsultacije..ako smognem snage! Malo mi je već “pun kofer” raznih pregleda i doktora i želim malo da se odmomrim i opustim od svega.

Dr Uskoković mi je ponovila par puta da je jaaako zadovoljna situacijom, posle ultrazvučnog pregleda, i da ne smijem da zanemarim da je trudnoća došla prirodno i da sam je iznijela skoro do kraja. Ja sad to ponavljam sebi svakog dana, jer kao što znate, one negativne stvari i misli nam se mnogo brže “urežu” nego one pozitivne, na koje olako zaboravimo.

Sve u svemu, jako mi se dopala doktorica. Ona je prva koja je sjela i povezala stvari. I dopada mi se što se ne pravi da je svemoćna, nego fino te uputi kod koga još treba da odeš i šta sve još da odradiš.

09/07/2017
8:29 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2031sp_Permalink sp_Print

Drago mi je da ti se dopala 🙂 Bez ikakve namjere da je reklamiram ili nešto slično, zaista mislim da je veliki, veliki čovjek i izuzetan stručnjak u svom poslu. I ono što je najbitnije za nas, a to je da je uvijek tu za svoje pacijente. Zaista jeste odlično kod tebe to što je u pitanju bila prirodna trudnoća i što je sve bilo u redu skoro do kraja.

Pa da…trombofilija.. to je još i najmanji problem, za žene koje znaju da je imaju. A eto, nisam znala to za d dimer, čitala sam nešto o njemu, ali ne puno. 

Što se tiče hematologa, ja sam bila čim je stigao nalaz trombofilije i ona mi je odmah dala jednu inekciju OHB12 i kazala da svaki dan pijem aspirin i da joj se javim desetak dana pred VTO, sa nalazom d dimera, da bi mi uključila drugu terapiju.

Moja koleginica je VTO radila u Pragu i pored neke terapije koju je pila nakon ET, pila je i aspirin (iako nema trombofiliju), po njihovom nalogu, tako da aspirin nikako ne može da škodi, pogotovo ne nama. 

Savršeno te razumijem, jer ni malo nije lako raditi tolike nalaze, odlaziti od dr do dr, slušati ovo i ono, čitati svašta, a sve s najmerom da sami sebi pomognemo. Potrebno nam je svima da odmorimo, a posebno tebi, koja si, eto, prošla kroz sve to. I zato, odmori se sada, pokušaj sebi da ugodiš onoliko koliko se to može. 

Biće sve u redu i ubijeđena sam da ćeš opet i to vrlo brzo ostati trudna prirodnim putem, a onda  odmah kod hematologa po terapiju i biće sve kako treba. Mora biti!

Kiss

10/07/2017
3:45 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2032sp_Permalink sp_Print

Draga loknice, hvala na lijepim željama. Ja se zaista nadam da ćemo sve mi doći do našeg cilja. Ja sam i dalje “od sjaja do očaja”..teško je jako..iako sam ja borac veliki, baš je teško. Nego..gledam naprijed.

Toliko su mi svi doktori trenutno antipatični da ja to ne mogu da vam objasnim! Ne vjerujem nikome od njih to što mi pričaju! Tako da je u svemu tome dr Uskoković došla kao osvježenje. Nastaviću kod nje da idem, pa ćemo vidjeti.

Čim se malo odmorim, otićiču ja i kod hematologa. I počela sam, zbog tvog iskustva i još stvari koje sam čitala o trombofilijama, da pijem aspirin samonicijativno. Ne može da škodi nama, to je sigurno.

10/07/2017
6:46 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2033sp_Permalink sp_Print

Tesko jeste, mnogo… to samo mi znamo. Mi smo danas primili jos jedan udarac.. spremamo nalaze za konzilijum i stize nam suprugov spermogram…0% brzo pokretnih. Iznenadjenje i uzas… a taman smo oboje pomislili da odmorimo malo od svega ovo ljeto. Ali evo nece moci… bas se grozno osjecam. Ovo je zacarani krug ? 

Sto se aspirina tice, meni je dr dala 50 mg, eto da znas. Kod nas ima da se kupi samo onaj od 100 mg, ali ja ga prepolovim i tako pijem. I folnu kiselinu, jednu tabletu. 

11/07/2017
2:08 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2034sp_Permalink sp_Print

Joj loknice..mogu misliti kako je vama! Ako ima išta dobro u tome, to je da je spermogram jako promjenljiv, tako da do septembra ima vremena da se popravi. Što nekim suplementima, što prirodnim proiuvodima.. Ja tu baš ne umijem da posavjetujem na pravi način, niti da podijelim iskustvo, jer mi nismo na sreću imali problema sa tim nalazom. Znam samo da nam je dr rekla da je on uvijek promjenljiv i kod ljudi koji nemaju problema, varira od mjeseca do mjeseca i načina života. Stres, pušenje, alkohol, ishrana…

Nadam se da će vam se to riješiti tokom ljeta, na najbolji mogući način.

Aspirin ja pijem od 100 mg, mrzi me da polovim onu malecnu tableticu. Čitala sam dosta, i ta miligramaža ne može da šteti. Malo zna da bude zeznuto ko ima osjetljiv želudac, ja na sreću makar s tim nemam problema.

A za folnu, ja pijem takođe, po preporuci doktorice, ali pijem “folic plus”. To je jedini aktivni oblik folne kisjeline, jer kod osoba koje imaju mutaciju MTHFR, organizam nije u stanju da sintetički oblik folne koji unesemo, prevede u iskoristivi oblik. I onda je kao da ti samo ta folna protrči kroz organizam, a ništa se ne iskoristi.

11/07/2017
2:21 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2035sp_Permalink sp_Print

Hvala Breskvice.. nama je spermogram uvijek bio korektan…nekad bolji, nekad lošiji, ali nikada nije bio bas ovakav. 
Nadam se da je to nešto trenutno i da ćemo uspjeti bar malo da ga popravimo. Već je počeo da pije proxseed, a danas ću da mu pravim onu neku smjesu sa medom i koštunjavim voćem, sjutra idemo do urologa, pa ćemo da vidimo hoće li mu i on još nešto uključiti. A suprug je sportski tip, ne pije, ne puši…ali eto…

Aspirin može i od 100 mg, ma nisu to neke velike količine. Ali meni dr tako reče, pa ja nekad popijem pola, a nekad čitavu, jer i mene mrzi da je polovim. 

Taman ću i ja probati taj folic plus, čim ispijem ovu kutiju. 

12/07/2017
1:28 pm
jaca j
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 135
Member Since:
11/08/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2036sp_Permalink sp_Print

Podrav drage moje  uspela sam da preletim vase postove da vidim ste se desava. Pa se unapred izvinjavam ako koga izostavim. 

Breskvice vidim da ste nasli uzrok problema kod vas. I to me raduje. I znam sta pricas u vezi osecaja za doktore. Secam se kad sam krenula kod doktorke u drugi postupak kakvu sam mucninu imala u stomaku kad udjem u ordinaciju. I samo mogu da ti kazem da ce jednog dana secanja dosta, dosta izbledeti ali naravno kao i za sve potreban je citav proces i vreme … Sada odmor pa polako u nove pobede!KissLaugh

Loknice nemoj da se sekiras zbog spermograma, bitno da ih ima zivih pa makar i u mestu pokretnih . A veruj mi uvek ce se naci par komada onih brze pokretnih. Sta nama treba … samo par komada! Ih kakvu su meni ti lose pokretni dali devojcicu! Hvala im ??? Tako i tebi zelim ??

12/07/2017
9:01 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2037sp_Permalink sp_Print

Jaco, puno hvala na lijepim zeljama i na podrsci!

Bas si me slatko nasmijala ☺️ Nekako znam i osjecam da cemo uspjeti, to iskreno zelim koliko nama, toliko i svima, koji se suocavaju sa ovim problemom. 

???

18/07/2017
7:31 pm
breskvica85
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 105
Member Since:
10/09/2015
sp_UserOfflineSmall Offline

Loknice, bila sam kod dr A.P. hematologa. Ona kaže da je trombofilija vjerovatnoća, a da niko ne može da kaže da je to 100% uzrok. Dobila sam onu ampulu kao i ti, koja se jednokratno daje. Takođe i aspirin od 50mg i folnu kisjelinu 5mg. Ovo sve dok nisam trudna, a kad bi ostala u drugom stanju, onda clexan da se bockam, i dvije tablete folne kisjeline, i naravno sa krvnom slikom i d dimerom kod nje ponovo.

U međuvremenu sam uradila polne hormone, koje čekam da podignem, i antimilerov (amh) privatno jer njega ne rade u bolnici, i gle čuda, rezultat nije baš najbolji 12,2 pmol/L. Da i je neka od vas radila ovaj hormon i kakva su vam iskustva?

Dosta sam čitala o njemu, i vidim da je dosta nepouzdan. U SAD-u i Kanadi ga čak više uopšte ne rade, već po visini LH i FSH i E2 daju prognozu kakve su jajne ćelije, ima li ovulacije i koliko još godina plodnosti eventualno ima neko.

Još nisam išla kod dr, čekam i te ostale hormone, pa ću nadam se krajem sedmice doći i do endokrinologa.

18/07/2017
7:45 pm
svetlana22
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 335
Member Since:
02/05/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
2039sp_Permalink sp_Print

Super sto si bila kod doktorice Anke….
Ja sam radila Antimilerov pred proslu pripremu i bio je super…nesto oko 16 p/mol…
Sad su mi na ct rekli da ga moram obavezno uraditi…zbog hiperstimulacije od prvog puta…svih silnih tableta vezanih za hiperstimulaciju…i naravno mog stanja stitne i svih silnih hormona vezanih za nju koje sam pila…doktora je strah da nijesan pocela da gubim jajne celije zbog svega toga…jer je sve ovo jako iscrpljujuce za organizam..

19/07/2017
8:41 pm
loknica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 78
Member Since:
30/03/2017
sp_UserOfflineSmall Offline
2040sp_Permalink sp_Print

Cao zenske! ?

Ja sam ovih dana nesto skroz osamucena, od dima i nespavanja i vrucine.. Bili smo danas na konzilijum, sve je bilo ok, nego im je komp.Nesto zastekao pa su nam rekli da naknadno dodjemo po izvjestaj. Nadam se da nece zakerati kad odemo po izvjestaj..

Da, istu terapiju nam je dala, s tim sto je meni rekla da dodjem kod nje nekih 10tak dana pred vto da mi promijeni terapiju, nije se izjasnila sta ce mi dati. 

Obavezno i kod endokrinologa sa tim nalazima i onda ces biti pokrivena skroz. 

AMH sam radila do sada 2 puta, jednom u Diagnostici i jednom u In Vitru, pojma nemam zasto nisam oba puta u istoj laboratoriji. Parametri su im potpuno suprotni.. namjeravam da ga opet odradim pred postupak. 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner