A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Rh negativna (krvna grupa)
17/05/2013
4:09 pm
merijem
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
16/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Pozdrav svima.

Posto vam pisem po prvi puta,nadam se da sam na ispravnom seitu .I da mogu da dobijem brz odgovor na svoje pitanje.

Ja sam Rh Nulata negativna krvna grupa.Moj partner takodjer.Prvo dete koje sam rodila je takodjer negativna Rh negativna.Posle prvoga deteta dugo nisam ostala trudna ,neke 2 godine.Nakon toga ostala sam trudna ali sam bebu odmah izgubila u prvom mjesecu dana.Htjela bi da znam !Da li to sve ima veze sa mojom krvnom grupom?

Takodjer;Da li je sve istina sto sam cittala na nekim seitoovima ;o tome da mi je svaka dr.trudnoca rizicna i da je puno teze ostat u dr.stanju?

Zahvaljujem se svima unapred.

17/05/2013
11:05 pm
marioleta
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 161
Member Since:
09/02/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja sam takođe negativna krvna grupa ,partner i djeca pozitivna.I ja sam čula sve to što kažeš ali ne znam baš tačno da li tvoj gubitak ima veze sa time znam samo da su mene uvijek pitali za supruga i kad kažem da je pozitivna grupa kao ono uhh dobro je.

Posle oba porođaja primila sam injekciju rogam.Prvi put sam odmah ostala trudna,drugi posle godinu i drugu trudnoću sam održavala kod kuće prvih 5mj. mada ne mora da znači da ima veze sa tim,niti sam to povezivala.

Želim ti sve najbolje.

18/05/2013
9:33 pm
Jelena M
Forumaš(ica)
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 49
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Milsim da ako je tvoj parner takodje negativan nema nikakvih problema za naredne trudnoce i bilo sta sl… ja sam negativna a suprug i deca pozitivni, posle oba porodjaja sam primila rogam, a sto se zatrudnjivanja tice prvi put mi je trebalo dve godine a drugi dva meseca :-) tako da mislim da nemas razloga za brigu. postoji mogucnost da rh zene imaju problema tokom trudnoce ali se nivo antitela redovno kontrolise i ako se nista ne menja dok se porodi nema nikakvih problema, al to opet u slucaju da je partner pozitivan

19/05/2013
11:47 am
Nela86
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 158
Member Since:
01/08/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Da, kao što je Jelena objasnila ti problemi nastaju samo ukoliko je žena rh -, partner rh +, a dijete naslijedio pozitivan rh faktor od oca. S obzirom da će tebi djeca sigurno biti rh- jer ste oboje neg, onda to ne bi uopšte trebalo da ima ikakve veze sa planiranjem porodice.

19/05/2013
9:29 pm
Budimka G
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 386
Member Since:
01/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

I ja sam nulta negativna, suprug je pozitivan i oba djeteta su mi pozitivni. Nikakve veze gubljenje trudnoce nema sa tim. Pogotovo nemas sta da brines kad ste oboje negativni. Glavnu brigu tu zadaje mogucnost mijesanja krvi “negativne” majke sa “pozitivnom” bebom

27/05/2013
12:50 am
merijem
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
16/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Postovane majke !

Zelim da vam se svima zahvalim na vasim odgovorima …Takodjer da dodam da sam pogresila tj. covek mi je  A pozitivna …Takodjer zelim da vas obavjestim da mi je bas od 17 .05. kasni (pa mozda sam opet ostala trudna).Hvala vam mnogo na vasim odgovorima ,sad bar nisam u tolikom stresu i brigama.Nadam se da ce sve biti dobro uz Boziju pomoc! :)

17/09/2013
6:01 pm
merijem
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
16/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Pozzdrav damama.Htela sam da vam se zahvalim svima na odgovorima koje sma dobila.Takodjer zelim da obavjestim da sam od kraja oprila  trudna sad sam vec 22 sedmica.Sad imam jedno pitanje vezano za bebu.Posljednji pregled kod moje doktorice je bio pre 20 dana.Rekla mi je da mi je beba jako jako aktivna.Ali ja ne razumem kako tako slabo osetim njenu aktivnost u mome stomaku.To mi je vec 2 djete ,kod prvoga sam vec osecala u  4 mjesecu ,a sada jako slobo.Ponekad je cak premirno,po celi dan.Desava se nocu da osetim blago udaranje.Htela bi da znam da li je to sve u redu.Od moje trudnoce predhodne je proslo 7 godina,tako da se bas toliko ne secam pojedinosti.Molim sve koje mi mogu pomoci po pitanju odgovora da jave.Zhvaljujem se svima vama unapred :)

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
34 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…