A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
kontracepcija
12/07/2012
12:34 pm
macence
Guest
Guests

Mi kad smo koristili kontracepciju, uvijek je to bila “seljacka” metoda (pazimo seEmbarassed) i uspijevalo je. Metoda sa kondomom nikad nije uspijevala, jednostavno nikad nije islo, a ta ti je siguno bezbijedna zbog dojenja, za druge zaista ne znam koliko su bezbijedne.

Sto se tice vremena kad poceti koristiti kontracepciju nakon porodjaja, ODMAH. Citala sam i vjerovatno ce potvrditi ostale da bukvalno odmah mozes da ostanes trudna (naravno, niko ne vodi ljubav brzo nakon porodjaja:-)), ali kad se vratis “bracnim obavezama”, nisi bezbijedna od trudnoce.

12/07/2012
12:44 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Najbolje je na prvoj ginekoloskoj kontroli se posavetovati sa doktorom, on ce ti odmah nesto preporuciti.

12/07/2012
12:46 pm
Kristina M
Guest
Guests

Definitivno odmah. Nikad ne znas kad ce ti se ciklus uspostaviti opet, pa moras odmah poceti sa tim. Da, da, ima takvih sto nijesu mislili o tome;)

Kondomi su ti najbolja opcija, posebno zbog dojenja. mada se meni i spirala sada vec cini kao dobra opcija, barem malo kasnije, a o vazektomiji da ne pricam! Najbolja LaughLaughLaugh

12/07/2012
12:51 pm
vesna2
Guest
Guests

Kontracepcijom se moras pozabaviti odmah poslije porodjaja, jer je zena tada najplodnija. Hormoni se vracaju u normalu a i svi ginekoloski putevi su ocisceni od porodjaja.

Dok dojis u obzir dolazi kondom ili spirala. O kondomu vjerovatno sve znas. Spiralu postavlja ginekolog, traje 5 godina, poslije toga mora da se skine ili ranije ako oces. Bukvalno mehanicki stiti od trudnoce. Malo je bolno stavljanje, ali se brzo prezivi. Najveca mana je sto nekad se ona pomjeri unutra, ispadne, ili smeta u toku seksa.

Poslije prestanka dojenja u obzir dolaze i pilulice kojih ima 10 vrsta, ali mora prvo da odradis nalaz hormona i onda da ti dr na osnovu toga, godina, zdrastvenog stanja preporuci koje da koristis. Njih pijes svaki dan po jednu u isto vrijeme.

12/07/2012
12:52 pm
viktorialena
Guest
Guests

prezervativ!

12/07/2012
1:21 pm
Tajchi
Guest
Guests

Ja kontracepciju nikad nisam koristila, ali, obzirom da su mi davali hormonske tablete zbog poremecenog ciklusa i velikih krvarenja, znam koliko lose mogu biti. Znaci pila sam ih, ali, ne iz tog razloga. Nista ne koristimo.

Ovamo dobri ginekolozi preporucuju hormonsku spiralu Mirela (zene je zovu “Smirela”). Kazu da ispusta vrlo male kolicine hormona i to tacno tamo gdje treba, pa nema nuspojava. Skuplja je, oko 150E, pokazivala mi je ginekolog Corac i kaze da je zena mirna 5 godina. Meni ne treba, nemam iskustva sa tim, ali, guglajte pa procitajte, cini se zanimljivom.

Naravno za kasnije, mislim da nije za dojilje zbog hormona.

12/07/2012
1:31 pm
vesna2
Guest
Guests

Ja sam pila 8 godina kontacepciju ali zbog neredovnog ciklusa i hormona i nisam imala nikakve nezeljene efekte. Ali to moze da bude sve individualno, samo je vazno da se redovno rade nalazi da ako nesto skode se odma otkrije.

Za Mirenu sam cula sve najbolje, ona stiti i mehanicki i hormonalno tj. kao a imate klasicnu spiralu i pijete kontracepciju svaki dan.

12/07/2012
2:27 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

E hvala vam, naravno da mi je poznato sve o cemu pisete, ali bas su me interesovala vas iskustva sa pojedinim opcijama…

Znam za Mirenu , koriste neke zene oko mene, hvale je, mada sam ja nesto skepticna , ne volim to upravljanje hormonima, valjda je to posljedica toga sto sam se nagutala tih “boba” dok sam pokusavala ostvariti trudnoce…  sad svakako ne dok dojim.

Kondom, ok, mada Confused   i onda spirala mi nekako ostaje opcija…

 

i kad vec spomenu  macence, da niko ne vodi ljubav brzo poslije porodjaja, na koliko brzo se misli  ?   (kod nas se ta “brzina” krece oko mjesec dana, dok sam cula price i o pola godine itd… ja nisam nikad imala rane i konce pa se brzo i oporavim, pretpostavljam da najvise o tome zavisi…)

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

12/07/2012
2:36 pm
Tajchi
Guest
Guests

Mamika, kao sto si i sama rekla, ti se brzo oporavis. Sve je to individualno, zavisi od mnogo faktora, prvo mogucnosti (koliko konaca zena ima i koliko treba da zarastu, koliko dugo krvari) drugo zenine zelje, trece muskarcevih htijenja (nekima je dosta neprijatno ako zena doji a jos ima dosta mlijeka pa mlijeko curka… Svaki par se dogovori o tome (ili se “desi” i bez dogovora ;)), i zaista ne treba gledati na prosjek.

12/07/2012
2:40 pm
Kristina M
Guest
Guests

Mamika isti slucaj je samnom, jos sad nakon carskog posebno upravo zbog toga sto nije bilo sivenja i rana. Nakon prvog porodjaja mi je trebalo vise vremena da se vrati zelja za sexom, jedno dobrih pola godine, a poslije je sve bilo po starom poslije mjesec iili cak i manje 🙂

12/07/2012
3:00 pm
Podgoricanka
Guest
Guests

Zene, hocu da naglasim da oralni kontraceptivi ne smiju da se piju ukoliko zena ima trombofiliju, ili sumnja na nju. Ja nijesam znala da je imam, jos urodjenu,, a pola godine sam pila Jasmin tablete zbog uposavljanja normalne menstruacije. Tek po gubitku bebe shvatila sam da se ne smije piti.

A o seksu posle porodjaja….proglasicete me ludom ako kazem posle koliko dana smo ga imaliLaugh

 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
12/07/2012
3:13 pm
macence
Guest
Guests

mamika said
E hvala vam, naravno da mi je poznato sve o cemu pisete, ali bas su me interesovala vas iskustva sa pojedinim opcijama…

Znam za Mirenu , koriste neke zene oko mene, hvale je, mada sam ja nesto skepticna , ne volim to upravljanje hormonima, valjda je to posljedica toga sto sam se nagutala tih “boba” dok sam pokusavala ostvariti trudnoce…  sad svakako ne dok dojim.

Kondom, ok, mada Confused   i onda spirala mi nekako ostaje opcija…

i kad vec spomenu  macence, da niko ne vodi ljubav brzo poslije porodjaja, na koliko brzo se misli  ?   (kod nas se ta “brzina” krece oko mjesec dana, dok sam cula price i o pola godine itd… ja nisam nikad imala rane i konce pa se brzo i oporavim, pretpostavljam da najvise o tome zavisi…)

Posto je meni bio neplaniran i hitan carski, bolnica 14 dana, potrefio se dr Filipovic koji me operisao na dezurstvu i prilikom otpusta. Iskoristila sam to i otisla cisto da se pozdravimo (mm je bio samnom) i da mi da par savjeta. Sam je, izmedju ostalog, pomenuo sex i to sledecim rijecima: vidite sami kad budete osjetili da ste spremni. Meni je onaj osjecaj utrnutosti na mjestu reza, pa i siri pojas trajao oko pola godine i u pocetku jeste bilo neprijatno (oko mjesec dana), posle je bilo podnosljivo. Krvarenje je takodje trajalo skoro toliko (oko mjesec). Sex je spontano dosao nakon nekih mjesec ipo….

12/07/2012
6:36 pm
dzuli
Guest
Guests

Kristi, ovu temu vec imamo,ja sam je otvorila pre vise od 6 mjeseci, pogledacu dje je pa da ih spojis mozda, i tamo ima nekih ideja i predloga za kontracepciju

12/07/2012
6:46 pm
dzuli
Guest
Guests

Nasla, u grupi ZACECE  vec ima otvorena tema kontracepcija

13/07/2012
9:41 pm
Tamara 2
Guest
Guests

Mi smo se opredijelili za kondom i to nam je super,jer je namanje komplikovano Laugh za tabletice nisam,jer ih inace mrzim uopste…spirala…hm,malo jes zeznuto jer znam zenne koje zbog nje imaju menstruaciju po 15 dana,uzas…ja sam 40-ti dan nakon porodjaja dobila menstruaciju,tako da smo odmah krenuli sa ”uniformom” LaughLaughLaugh i imam osjecaj da jednom da n koristimo bilo bi veselo LaughLaughLaugh  uglavnom zadovoljni smo oboje,sto je veoma bitno…i od onih sam koji misle da  je sex posle porodjaja mnooogoooo boljiEmbarassedWink

18/03/2014
1:37 pm
Vesko B
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 48
Member Since:
07/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Interesuje me da li neko ima iskustva sa pilulom Escapelle- pilula za jutro poslije, da li se nekome desilo da je nakon uzimanja ostao u drugom stanju?

19/03/2014
8:40 am
Kristina M
Guest
Guests

NIjesam je nikad koristila, nesto me strah :) Bez sale, nije da je bas potpuno bezopasna, ili sam pogresno nesto shvatila?

22/03/2014
10:43 pm
Vesko B
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 48
Member Since:
07/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja se izvinjavam sto kasnim sa odg. ali mi nesto internet nije u redu.

Moje iskustvo sa pilulom za jutro posle je negativno.Popila sam pilulu u roku od 24h od odnosa, i ostala trudna. I naravno kad sam otkrila da sam u drugom stanju abortus mi nije padao na pamet jer sam citala na nekim forumima da se i to dogadja i da tableta ne utice na plod kad zena vec zatrudni, i da su neke zene odlucile da rode. I kad sam posla na kontrolu vec sam bila trudna 11 ipo nedelja i kad sam rekla dr. da sam popila tabletu za jutro poslije rekao je da hitno moram na abortus  sto se njega tice a na nama da odlucimo jer tableta sadrzi veliku kolicinu hormona koji mogu da izazovu razne anomalije kod ploda i da nam on nista ne garantuje, i da imamo samo jedan dan da odlucimo jer ce inace za abortus biti kasno. Odlucili smo se za abortus koji sam tesko podnijela jer sam se vec bila vezala za bebu… Tako da ni jednoj zeni je ne preporucujem.

23/03/2014
1:11 pm
Kristina M
Guest
Guests

Bas mi je zao da ti se to desilo, dakle ni tome se ne moze vjerovati…

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
19 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner