A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
kontracepcija
14/02/2012
10:39 am
dzuli
Guest
Guests

Evo posto sam ja pokrenula temu,a cula sam skoro za jedan zanimljiv slucaj,volela bih da cujem i vasa razmisljanja o tome. Zena sa kontraceptivnom spiralom ostala trudna,eto koplikacije,nit da rodi nit da zadrzi bebu…..

14/02/2012
10:41 am
dzuli
Guest
Guests

Komplikacije ne koplikacije :-). 

 

Koja sredstva koristite, kakva su vam iskustva sa njima?

Mislite li da pilule goje??

14/02/2012
10:45 am
alba
Guest
Guests

Za pilule ne bih rekla,tj mozda na nekog talo uticu ali ja ppznajem 2zene koje ih godinama koriste bez ikakvih promjena tog tipa.Ja cekam prvi menzis pa stavljam spiralu.

14/02/2012
10:54 am
Nikolina
Guest
Guests

Nisam za nikakve pilule … Neka vam muzici paze da ako neplanirate nista onda bolje da … Wink

Ja sam popila poslije carskog neku pilulu za dan poslije i slomila mi je bulkvalno imuni sistem, toliko je bila jaka, i to sam na svoju ruku popila. Niposto moj je savjet da se piju te pilule. A za spiralu neznam , mozda ima slucajeva gdje zene i sa njom ostaju trudne to su fenomeni-ali mislim da su dobro rjesenje.

14/02/2012
11:27 am
alba
Guest
Guests

Mene pilule jedino nerviraju sto je to obaveza, a ja zaboravna. A i inace imam problem s gutanjem tableta, muz mi umire od smijeha svaki put kad me gelda. To je citav ritual. Ka' dijete. Kakve sam muke imala s vitaminima…. Uffff. NA kraju sad dok dojim prestadoh da ih pijem jer ne mogu vise da ih gutam! Bruka. Embarassed

14/02/2012
11:44 am
vanjamik
Guest
Guests

nisu fenomeni nikolina, nego cini mi se, svako kontraceptivno sredstvo ima ono kao 95-99% da je sigurno. davno sam radila treninge za rep. zdravlje mladim djevojkama, pa sam i zaboravila. 

a sto se tice pilule za jutro poslije – o njoj sam pisala jedan tekst, pa sam i malo istrazivala. sustina je da su mišljenja o njihovoj upotrebi i prodaji  oprečna: Jedni su za njihovu slobodnu upotrebu i prodaju bez recepta, jer istina je da ih je odobrila SZO, da su neuporedivo bezbolnije u odnosu na abortus; drugi su protiv i smatraju da one predstavljaju veliki hormonski šok za tijelo i da je dobro što mali broj ljudi zna za njih.

evo uputstva za koriscenje:

–          Obavezno otići kod ginekologa/škinje

–          popiti prvu dozu što je pre moguće, a najkasnije 5 dana poslije odnosa

–          popiti drugu dozu 12 časova nakon prve doze

–          menstruacija će nastupiti par dana pre ili kasnije nego obično

–          što pre otpočeti sa korišćenjem jednog od kontraceptivnih sredstava!

14/02/2012
2:11 pm
Kristina M
Guest
Guests

Alba, imam i ja isti problem, zato i nijesam neki pobornik sredstava pilula, jer kad pomislim da treba da svaki dan pijem neke tablete, i to hormonske, nesto mi je mukica:) Inace su jedine tablete koje pijem Aspirin i Aleve, i sad evo sto moram u trudnoci Gynipral. Bas me strah od tableta, a svaku novu kad popijem odnosno prije toga iscitam sva nezeljena djejstva, pa onda sjedim pola sata nakon sto ih progutam da vidim desava li se sto.

Sto se tice debljanja, mislim da doktori na osnovu nalaza hormona koje rade zenama prije nego sto im prepisu pilule, da ne bi bilo nezeljenih djejstava ili da bi bila minimalna.

Inace nijesam neki pobornih spirale jer mi je sama cinjenica da je u meni neko strano tijelo,malo neugodna, ali mislim da cu ipak da je stavim poslije porodjaja cim bude moglo. I doktorica me ubijedila da je to najbolje rjesenje.

A sto se tice pazenja muzeva, to je oprilicno rizicno, jer koliko sam citala oni ispustaju spermu mada male kolicine i prije same ejakulacije, tako da ….

Nema sto posto sigurne kontracepcije, svaka nosi neki rizik da se omane, a znam neke koji bi mogli posluziti kao primjer 🙂

14/02/2012
3:20 pm
Nikolina
Guest
Guests

Kristina bas si me nasmijala za ovo poslednje…

I ja kad god moram popiti neku tabletu ufrcim se citajuci nus pojave…

14/02/2012
8:02 pm
Tamara 2
Guest
Guests

Tema je prava 🙂 nisam ni ja za pilulice<a od spirale me strah nesto<grrr
A to pazenje muzeva mi je ko osloniti se na koru od banane Laugh
Ja sam dobila menstruaciju tacno 40-ti dan nakon porodjaja  i to istog datuma kad je i zadnja bila,dr mi je rekao da je to cak i bolje,samo nije bas cesto da zena dobije odmah…a dojim redovno i bez promjena….meni je licno milije i lakse za propratit' situaciju Laugh 

14/02/2012
8:18 pm
marijank
Guest
Guests

Tamara 2 said:

Tema je prava 🙂 nisam ni ja za pilulice<a od spirale me strah nesto<grrr
A to pazenje muzeva mi je ko osloniti se na koru od banane Laugh

 

slazem se u potpunosti.

ja sam za vazektomijuhttp://yoursmiles.org/msmile/fun/m0168.gif

nego salu na stranu , dosta su mene kidali,neka malo sjecnu i tamo doljeLaugh

kristina evo ti ,ako je vec nemas,dobra tema,pa je baci na portalWink

14/02/2012
8:37 pm
Tamara 2
Guest
Guests

marijank said:

Tamara 2 said:

Tema je prava 🙂 nisam ni ja za pilulice<a od spirale me strah nesto<grrr
A to pazenje muzeva mi je ko osloniti se na koru od banane Laugh

 

slazem se u potpunosti.

ja sam za vazektomijuhttp://yoursmiles.org/msmile/fun/m0168.gif

nego salu na stranu , dosta su mene kidali,neka malo sjecnu i tamo doljeLaugh

kristina evo ti ,ako je vec nemas,dobra tema,pa je baci na portalWink

Moram priznati ova ti je njegoseva LaughLaughLaugh  kako je njima zivot lak,za cas ga naprave i to im je sad pos'o

14/02/2012
8:38 pm
marijank
Guest
Guests

svaki posao meni bio takavLaughLaughLaugh

14/02/2012
8:41 pm
Tamara 2
Guest
Guests

htjedoh reci *sav pos'oSmile

14/02/2012
9:06 pm
NemAna
Guest
Guests

Ja ni ne znam šta je to ConfusedConfusedConfusedEmbarassedEmbarassedEmbarassed

14/02/2012
9:16 pm
Tamara 2
Guest
Guests

Skopljenje na kulturniji nacin LaughLaughLaughLaughLaughLaugh

14/02/2012
9:57 pm
vanjamik
Guest
Guests

Tamara 2 said:

Skopljenje na kulturniji nacin LaughLaughLaughLaughLaughLaugh

e, stvarno si ovo dobro rekla!!!!! LaughLaughLaughLaughLaughLaughLaughLaughLaugh

14/02/2012
10:40 pm
Tamara 2
Guest
Guests

LaughLaughLaugh pa ne znam sto komplikuju stvari kad moze prosto,jednostavno kao nekad LaughLaughLaughLaugh

14/02/2012
11:14 pm
NemAna
Guest
Guests

Tamara 2, jesi ovo meni pojasnila?

LaughLaughLaugh

15/02/2012
8:40 am
marijank
Guest
Guests

Tamara 2 said:

Skopljenje na kulturniji nacin LaughLaughLaughLaughLaughLaugh

e ova ti je njegosevahttp://yoursmiles.org/msmile/fun/m0114.gif

http://yoursmiles.org/msmile/fun/m0139.gif

15/02/2012
11:09 am
dzuli
Guest
Guests

Bas ste me nasmejale, ja sa spiralom kuburim vec 3godine,strah me da ne zakacimo s njom,s obzirom da smo baksuzi :-), a onda su komplikacije bas ozbiljne, mora da se skida spirala,a ako se skine postoje velike sanse da se plod osteti pa mora abortus,citav niz komplikacija, a od pilula me strah, a od muza jos vise :-), zamislite kako ce da pazi posle 3 godine nepazenja 🙂

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
21 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner