A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Skidanje nakita pred porodjaj
04/12/2013
8:56 pm
mima
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 11
Member Since:
11/11/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Drage dame,

 

danas mi rekose neke moje prijateljice da treba da skinem burmu pred odlazak u bolnicu i da su neke zene cak morale i da prekinu burmu, jer ne moze da se ima bilo kakav nakit…

 

E sad mene zanima , zasto insistiraju da se sav nakit skine?

Meni je bas stalo da burma bude uz mene, jer mi je muz trenutno u inostranstvu, pa ne bih je skinula ni za sta na svijetu. :( I sad su mi prsti otekli pa onda bih morala sapunom da probam, ali mi se to iskreno ne radi, jer sam vezana za prsten… Poneko mi se nasmije zbog tog stava , ali jbg – to je ljubav :P ,  i sta da radim….

 

Mora li bas da se skine ili moze da se napravi izuzetak?

05/12/2013
9:38 am
SanjaM
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 150
Member Since:
17/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja sam se porodila prije 3 godine i ne sjecam se da su trazili da skinem burmu ,mozda sad traze ,javice se neko svjezijeg iskustva.

06/12/2013
10:55 am
milenar
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 52
Member Since:
14/12/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

meni se cini da niko nije eksplicitno tražio, ali da je bila preporuka da se sav nakit ostavi kuci (i burma, nazalost) i to bas zbog oticanja, podliva ili cega vec sve…ja sam moju ostavila kuci. mozda da vidis sa dr?

06/12/2013
3:03 pm
jelena1
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 34
Member Since:
05/07/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja sam se nedavno porodila i primijetila sam da zene koje su sa mnom bile u sobi imale su lak na noktima i ruku i nogu, nakit, ova jedna je dosla i nasminkana iz sale, a ja sam posto sam isla u skolicu za trudnice, kao dobri djak ;) sve skinula sa sebe mjesec dana prije..

06/12/2013
4:04 pm
mima
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 11
Member Since:
11/11/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Pitala sam doktoricu, kaze mora obavezno da se skine ili bi je prekinuli. Valjda zbog otoka, naticanja ruku u toku porodjaja, vena, ili anestezije ako bi doslo do carskog reza.

Tako da sam se sama namucila, sat vremena skidala i jedva uspjeh sa sapunicom, prst mi poplavio od muke… Bolje ja da je skinem na vrijeme, nego da je oni sjeku! :)  

06/12/2013
9:39 pm
Nina m1
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 28
Member Since:
10/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Mima sve su u pravu sto su ti rekli,jer nista os nakita se ne nosi,ja sam burmu mnogo prije porodjaja samog skinula sa prsta ali sam je nosila oko vrata na lancicu :) Tamo kad odes boze zdravlja nemoj da brines o tome toliko -cak i lak na nokte izbjegavaj ni na nogama ni na rukama -sve ima kako i zasto :)

07/12/2013
6:42 pm
milenars
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 102
Member Since:
29/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Nama su u skolici takodje rekli da je preporucljivo skinuti nakit i lak s noktiju. Lak nisam imala, ali burmu jesam, oba puta, niko nista nije ni pomenuo…lak jos nekako i da ima smisla, mada danas koriste (bar se nadam) efektnije nacine da prate dotok kiseonika tokom anestezije…ali nemam pojma o kojim podlivima pricate i zasto burma ili neki drugi prsten smeta? Je li neka imala takvo iskustvo?

08/12/2013
8:40 pm
Nela86
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 158
Member Since:
01/08/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

I meni su u školici napomenuli to za nakit, ali ja sam to više shvatila kao savjet a ne kao moranje. Odnosno da ako ti budu tražili da skineš nakit, da ti ga neko ne ukrade iz sobe… :) Ista stvar sa novčanikom – ništa ti ne treba :) Ja ionako vrlo malo nakita nosim (samo minđuše) a to sam skinula kad su krenule kontrakcije.

Mada ovo oko otoka sa nakitom makar ima nekog smisla, ali zato sva ona druga (nepisana) pravila su pretjerana- tipa ne smije ništa na stočić kad doktori dolaze u vizitu, ne smiju gaćice da se nose itd. 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
12 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
3 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…