A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Prisustvo partnera na porođaju
24/01/2014
2:46 pm
Kristina M
Guest
Guests

Šta mislite koliko će biti interesovanje budućih tata za ovu mogućnost koja počinje u februaru u Kliničkom centru? Ako je neki tata već prisustvovao rođenju svog djeteta mogao bi nam opisati svoje iskustvo, i da malo uputi ove koji se tek za to spremaju?:)

24/01/2014
4:58 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Cini mi se da moze osim tate jos neko prisustvovati. Tj, umjesto tate… Jesam dobro shvatila?

24/01/2014
5:51 pm
Dusko Mihailovic
Guest
Guests

Kristina said
Šta mislite koliko će biti interesovanje budućih tata za ovu mogućnost koja počinje u februaru u Kliničkom centru? Ako je neki tata već prisustvovao rođenju svog djeteta mogao bi nam opisati svoje iskustvo, i da malo uputi ove koji se tek za to spremaju?:)

E pih, mi zakasnismo :-D

mammatobe said
Cini mi se da moze osim tate jos neko prisustvovati. Tj, umjesto tate… Jesam dobro shvatila?

Jeste, tako je. Ali, nemojte tatama oduzimati tu privilegiju bez ako, ono, baš morate:-D 

24/01/2014
9:27 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja cu opet, kad za to bude vrijeme, na carski. Tako da nama to nista ne znaci, nazalost… :(

25/01/2014
9:59 pm
Tamara 2
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
21/12/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

ja se ovome bas poradovala,al moj co’ek izjavio da ne bi ni da ga peku :)

27/01/2014
2:56 pm
milenars
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 102
Member Since:
29/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Moj muz je oba puta prisustvovao rodjenju nase dece, prvog puta je posao zbog mene, a drugog zbog sebe, jer to zaista jeste jedno carobno iskustvo :) Mislim da je kljucna stvar pripremljenost tate, pre svega psiholoska, i svest zbog cega i koga je on u stvari tamo…moj muz nije znao bas puno o fazama porodjaja, ali je znao da ce trajati dugo, da ce biti izuzetno bolno za mene, i da je njegova glavna uloga da bude podrska meni u svakom smislu, i da mi doda nesto kad treba, da drzi za ruku, da cuti kad me boli, da pozove babicu kad je potrebna…Naravno, potrebe zena na porodjaju su razlicite, ono sto je vazno je da muz prati svoju zenu i njene potrebe. A kad se rodi beba, a vas dvoje zajedno u sobi u tom momentu, e to je prava magija i pravi nacin da se pocne novi zivot! <3

27/01/2014
10:22 pm
Kristina M
Guest
Guests

Upravo nam je veceras Dr Haliti rekao da je od otvaranja adaptiranog porodilista imao nekoliko tata u sali:) ali da je i onima koji nijesu zeljeli da prisustvuju samom porodjaju ili se ta ideja nije svidjela njihovim partnerkama omoguavao da udju kod mame i bebe i ostanu svi zajedno dva sata nakon porodjaja koliko zenam mora biti u sali i beba je svo vrijeme sa njom

27/01/2014
10:45 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Koliko smo uskracene mi sto se porodimo na carski! :(

17/03/2014
5:33 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Ima li neko svjezu info koja je procedura da se prijavimo za ovo…

17/03/2014
6:23 pm
Kristina M
Guest
Guests

E ne može se izgleda ništa sa andjelima, ne znam koja je procedura i ima li je… BOže se zore ne zna. NIje mi jasno što su išta najavljivali u decembru kad su ga otvrali kad nijesu bili sigurno da će se početi u februaru

17/03/2014
6:28 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Kristina said
E ne može se izgleda ništa sa andjelima, ne znam koja je procedura i ima li je… BOže se zore ne zna. NIje mi jasno što su išta najavljivali u decembru kad su ga otvrali kad nijesu bili sigurno da će se početi u februaru

A to je pocelo vec. Mislim,  par cura koje znam iz skole za trudnice se porodilo uz prisustvo supruga, tako da sam tu info odatle dobila. Al svaka je razlicito rekla za prijavljivanje, tako da pojma nemam sto i kako treba. U srijedu idem na ctg pa cu pitati i javljam.

18/03/2014
8:12 am
SanjaM
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 150
Member Since:
17/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Evo sta sam ja cula ,na trecem spratu se popunjava zahtjev za prisustvo supruga ili nekog drugog i to je sve.

18/03/2014
8:20 am
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Bas cu da pitam sjutra pa javljam. Jutros mi je email stigao, evo kopiram u cjelosti.

G-đo,

  Kako još uvijek nije donesen pravilnik o prisustvu civila u vrijeme porođaja,nažalost ni Vaš suprug neće moći da prisustvije porođaju.Termin Vašeg porođaja je blizu, tako da je mogućnost nekih novosti neizvjesna.  Hvala na razumijevanju.

S poštovanjem          

D. Vukašević

 

Sad me bas interesuje o cemu pricaju Crnogorac, Haliti, babice i cure iz skole za trudnice. Vjerovatno imaju nevidljive muzevpa su ovi tako prisustvovali porodjaju, ne znam….

 

18/03/2014
8:47 am
SanjaM
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 150
Member Since:
17/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Bas smijesno …

Ovo sto sam napisala sam cula prije par dana i zena je popunila zahtjev i odobrili joj.

18/03/2014
10:01 am
Kristina M
Guest
Guests

O tome ti pricam, e to je to – takav im je svaki posao, a poslije ih neko mrzi, i teorije zavjere se razvijaju, a ne vide da sami greske prave, ove ovave, u najmanju ruku nebulozne

27/03/2014
8:30 pm
Tijana P
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 112
Member Since:
02/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Porodila sam se 16. Nijesu dozvolili prisustvo uz opravdanje da su se neki koji su prisustvovali nedolično ponašali, pa sad do daljnjeg ne puštaju nikog!?!

Ironično, tog jutra je izašao veliki članak u Pobjedi kako je dozvoljeno…

"budi promjena koju želiš da vidiš u svijetu"

14/05/2014
11:32 am
Jelena1
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 34
Member Since:
14/11/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Izašla vijest koja me je mnogo obradovala – opet dozvoljeno prisustvo jedne osobe (ne mora biti suprug) :)

Proceduru će valjda objaviti uskoro, ali ako neko već zna: je li mora taj zahtjev da se popuni dosta ranije (mjesec prije porođaja isl.) ili to ide na dan prijema?

14/05/2014
7:21 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

I ja sam presrecna sto su napokon i to rijesili da uvedu. Nadam se da ce moj suprug htjeti da bude uz mene taj dan. Inace, kakvo je raspolozenje vasih muzeva, partnera za takvo nesto?

14/05/2014
7:52 pm
Kristina M
Guest
Guests

Moj muz je htio samnom ali mu nije moglo biti :( NI meni ni njemu, a znam sigurno da bi to bili nasi najljepsi zajednicki trenuci  kao sto i jesu nama mamama dok iz radjamo, kad ih ugledamo, onaj nalet srece, nenormalne kolicine koja zajedno sa njima izadje van. Tacno sam pocela o petom da razmisljam:) Salim se

14/05/2014
8:30 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

I ja mislim da su to najljepsi zajednički momenti i vjerujem da očekvi kad prisustvuju prvom, žele da budu uz svoje žene, i tokom ostalih porodjaja. Nadam se da će i moj htjeti. Nismo još o tome razgovarali, ali bi mi puno značilo da bude kraj mene:)

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
20 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…