A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
22/01/2014
2:32 pm
Avatar
maaaraaa123
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 13
Member Since:
15/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1181sp_Permalink sp_Print

Evo mog iskustva: Porodila se 10.01.2014, dobila devojcicu Saru :)
Na porodjajno sam primljena u 21h i na stolu sam bila u 22h, porodila se u 1:25, za prvorotku sam dobro prosla :) htela bih da pohvalim sestru Senadu, koja me je i poradjala, predivna zena i dosta mi je pomogla,dr. Halitija, uglavnom su sve sestre bas,bas ljubazne, Maja takodje, babice, doktorice u boxu takodje, svi su ljubazni, fini, spremni da ti objasne sve, pomognu, mi smo bili 6 dana u bolnici jer je mala dobila zuticu, babica mi je dolazila da mi masira grudi, isto tako je dolazila i da mi pokaze kako podojiti bebu, u svakoj sobi su ulazile i pitale treba li kojoj pomoc oko dojenja, samo reci hvale imam, zaista.
Novo porodjajno je predivno, cisto, toplo. Sto rece moja cimerka iz sobe: od miline da se porodis :) :)
Boxevi gde su bebe su prelepi, isto sve novo, cisto, toplo.
jedina zamerka je sto i dalje po nekada nema tople vode, ali snalazila sam se kod sestara, one tamo uvek imaju zbog bebica.

22/01/2014
4:34 pm
aruena
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 30
Member Since:
29/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1182sp_Permalink sp_Print

Ono sto me posebno zanima jesu ona dva sata poslije porodjaja, da li stvarno beba bude sa majkom u tom periodu i gdje borave.

23/01/2014
10:47 am
leptir
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 12
Member Since:
13/11/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1183sp_Permalink sp_Print

Super zbog lijepog iskustva sto se tice ljubaznosti i topline osoblja i prostorija, ali molim mame sa iskustvom u novom porodilistu, da nam opisu novosti u porodjajnoj i postporadjnoj proceduri .

23/01/2014
10:47 am
leptir
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 12
Member Since:
13/11/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1184sp_Permalink sp_Print

Super zbog lijepog iskustva sto se tice ljubaznosti i topline osoblja i prostorija, ali molim mame sa iskustvom u novom porodilistu, da nam opisu novosti u porodjajnoj i postporodjajnoj proceduri .

23/01/2014
1:48 pm
Avatar
maaaraaa123
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 13
Member Since:
15/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1185sp_Permalink sp_Print

Leptir ne znam sta te tacno interesuje, ja sam iznela iskustvo iz novog porodjajnog, ja mislim da je najbitnije da su mama i beba zivi i zdravi i da sve prodje u redu, bitan je i odnos babica, sestara, doktora. Bebu donose na podoj na svakih dva sata i kod mame je sat vremena, ako zelite odmah posle porodjaja beba je sa vama 2 sata, dok vas ne prebace u sobu, od februara mocice i tata da prisustvuje porodjaju.

23/01/2014
2:06 pm
Avatar
maaaraaa123
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 13
Member Since:
15/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1186sp_Permalink sp_Print

inace, cim se porodite, bebu mere, spremaju odmah do vas i daju vam bebicu, majka i beba tih dva sata borave u porodjajnoj sali jer sala ima sve potrebne stvari za vas i bebu, cak ima i beba svoj krevetic.
Sto se tice procedure, prvo idete na pregled na 4 spratu i ako doktor ustanovi da ste spremni za porodjaj dolazi sestra po vas i vi se presvlacite u posebnoj sobi i silazite na 3 sprat, onda vas pripremaju, mere kilazu, uzimaju karlicne mere, onda odlazite u porodjajnu salu na CTG i ujedno vas ispituju o samom toku trudnoce, jeste li prvorotka, jeste li imali abortusa, spontanih, koje ste testove radili u trudnoci i sve to zavedu u kompjuter, prave istoriju trudnice a kasnije i porodilje.

23/01/2014
2:12 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
1187sp_Permalink sp_Print

Sve buduce mame koje interesuju detalji o renoviranom porodilistu i novouspostavljenim procedurama, prijavite se za druzenje sa dr Halitijem u ponedeljak u Roditeljskom kutku u Kids Land radnji na Starom Aerodromu, gde cemo, nadam se, moci od njega da dobijemo sve detalje koji nas sve veoma interesuju.
Potrebno je samo da posaljete prijavu na [email protected]

28/01/2014
7:30 pm
veljmar
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 51
Member Since:
18/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
1188sp_Permalink sp_Print

Mame,znam da je potrebno ponijeti u porodiliste  papir iz Transfuzioligije sa krvnom grupom,pa me zanima da li je za to potreban poseban uput posto u cetvrtak idem tamo da radim nalaz antitijela?

28/01/2014
10:54 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1189sp_Permalink sp_Print

Treba. Uput daje izabrani ginekolog

29/01/2014
10:59 am
veljmar
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 51
Member Since:
18/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
1190sp_Permalink sp_Print

Hvala na odgovoru. I jos jedno pitanje. S obzirom na prirodu nalaza pretpostavljam da ne postoji period zastarijevanja, tj.da ga vec sad u sedmom mjesecu trudnoce mogu izvaditi?

29/01/2014
1:49 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1191sp_Permalink sp_Print

Ja sam ga radila u 8-mom. :) Tako da mislim da mozes :)

27/03/2014
8:48 pm
Tijana P
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 112
Member Since:
02/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1192sp_Permalink sp_Print

Evo mene konačno :)

Porodila sam se 16, prije tačno 11 dana.

 

Porodilište je prelijepo! Zaista je divan osjećaj porađati se sama u sali, bez prisustva drugih porodilja sa cijelim timom pored tebe. Sale su prilično opremljene, novi porođajni stolovi, koji su u odnosu na prethodne kao svemirski tanjiri :D

Babice su takođe bile fenomenalne. Čak sam u zadnjoj fazi porođaja, bukvalno do par minuta prije samog poroda šetala po sali, pridržavala se za krevet i sl. one su bile oko mene, pratile svaki pokret, davale vodu, nosile CTG pored mene dok sam šetala.

Kad razmislim koliko smo se neljudski porađale ranije. Ovo mi je zaista bilo prelijepo iskustvo, iako me je bebac malo namučio.

 

Relja se rodio sa 4770 gr i 59,4cm. Porođaj je bio potpuno prirodan, nije rađena epiziotomija niti je došlo do pucanja. Naravno, nijesu mi kao prošli put bez ikakvog pitanja niti objašnjenja priključili infuziju, već su mi na kraju porođaja prišli i rekli da će sada uključiti neki lijek koji služi da se materica brže vrati jer je beba bila velika.

Dali su mi odmah bebu na grudi, ali je onda dr procijenio da smo i on i ja malo iscrpljeni od porođaja i da treba da se pošalje u boks. Babica je još jednom priupitala da bebac ostane kod mene ta 2 sata, ali je on bio odlučio.

 

Odjeljenje akušerstva je uhhh ne znam. Osoblje je baš baš ljubazno, i začuđujuće, par istih onih sestara koje pamtim po danonoćnom namrštenom licu, kojima se ne smiješ obratiti ni za spas.

Bila sam baš prijatno iznenađena prvim podojem. Kako sam se porodila oko 19h rekli su bili da će mi donijeti bebu tek ujutru, ali zamolih sestru da mi ga u ponoć donesu makar da ga malo vidim, pa ga neću dojiti- kao ne smiju ga dati na podoj dok mu ne stigne neki nalaz, jer krupnim bebama zna da pane šećer, pa se to mora hitno rješavati. I ona ga u ponoć donosi i kaže da ga mogu slobodno i dojiti ukoliko nijesam umorna :)

 

Smještajni uslovi su djelimično popravljeni, zamijenjeni su oni katastrofalni madraci, sve ostalo je isto. Higijena je zaista popravljena, čistačice su tu po cijeli dan i svako malo čiste, dok sestre čak i popodne mijenjeju čaršave.

 

Hrana je katastrofa: grašak, salama, sataraš sa makaronama…

 

Eto za sad toliko :)

"budi promjena koju želiš da vidiš u svijetu"

09/04/2014
8:33 am
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1193sp_Permalink sp_Print

Evo da se i ja upisem sa utiscima sa porodjaja.

Kad se osvrnem sada, da sam znala da ce tako biti, ne bih brinula posljednjih 9 mjeseci. Obzirom da sam imala hipertenziju i gest. dijabetes, od 19 marta sam bila na patologiji trudnoce. Sestre ljubazne, ljekari sa vizite ne progovaraju ako ih ne pitate sami, higijena… Eh higijena… Reci cu da sam presrecna bila sto sam mogla da se istusiram 2 puta dnevno, bilo je tople vode. Tus kabine nemam comment, toalet 1 se zatvara kanapom koji drzite da ko ne udje, toalet 2 preko puta ctg – ne morate ulazit tamo slobodno. Do 27-og sam bila na patologiji, bili su lijepi dani, trudila sam se da izvucem samo pozitivno iz svega, pila caj na terasi, suncala se, gledala Prijatelje. Sredio mi se i pritisak i secer, tako da, sve je do vas, kako prihvatite stvari.

Sto se tice porodjaja.. Ustala sam u 04.30h, 27.Marta da bih se spremila za porodjaj. Receno mi je da se sama sredim pa ce oni prekontrolisati jeli ok. Dakle toaleta i klizma u novom porodilistu mi se nije radila, nego na patologiji. Da vam ne pricam kako sam se o jadu zabavila da se sredim, ajde proslo je i to sve i klizma, koja je extra stvar. Ne znam za vas, meni je super palo. U 06h sam se izljubila sa muzem i sestrom, slikali se i usla sam u porodiliste. Sa lijeve strane prva soba je prijemna soba. Tu su mi uzeli mjere i podatke, bila je bas ljubazna Senada, babica. Odatle hodnikom imate sa lijeve strane ja mislim 5 porodjajnih sala, sa desne je mali boravak sa trosjedom cini mi se i pult za sestre. Moja sala je bila tacno preko puta pulta. Cisto je, uredno, sto za porodjaj i za bebu takodje. Zamjerka – obzirom da sam lijecena od hipertenzije, NIKO MI NIJE IZMJERIO PRITISAK CIJELI DAN JER NISU IMALI APARAT! Uz 2 indukcije i 2 injekcije za otvaranje, porodila sam se u 15.03h. Uopste nisam imala bolove do 14.30h, beban je svo vrijeme spavao u stomaku. Znam da sam prvu injekciju primila Spasmex, za drugu ne znam, ali mi je totalno oborila pritisak. Mislim i bebi posto su mu utihnuli otkucaji, stavili mi masku sa kiseonikom  i krenuli su da nas spremaju za carski. Ali on se povratio i posle je bilo sve ok. Kada se rodio, nije odmah zaplakao, i to je bilo bas uzasno za gledati. Bio je sav ljubicast, ja sma pocela da ga zovem, cini mi se vjecnost je prosla. Kad je zaplakao, kao da sam se rodila… Dobio je ocjenu 8, pa kasnije 9. Stavili su mi ga na grudi kad su ga sredili, i ubrzo poveli, tako da nije bio samnom u sali vise, zbog pregleda i tih situacija koje su nam se desile. 

Epiziotomija – nista strasno. Dobila sam anesteziju, cini mi se da nisu ni sacekali da pocne da djeluje. Nelagodan je osjecaj silnih gaza i instrumenata u tebi, ostalo ok. Sila me je oko pola sata i vise, a meni je proletjelo kao 10 minuta *ovo pola sata i kusur mi je sestra kasnije rekla da je trajalo, ja sam mislila dosta manje, posto smo pricali svo vrijeme…

Na akuserstvu sestre koje sam ja zatekla su bile ok pomagale da hodam, da se istusiram… Sto se dojenja tice, nema pumpice, nema vjest bradavica, parola snadji se, trazila sam pomoc oko dijenja, ali je nisam dobila. Milica Dukic mi je jednom objasnila kako, bas je ljubazna.Nisam je vise gledala, bio je vikend i posla sam kuci. Na dan otpusta sam trazila dr da porazgovaramo da vidim jeli beba ok, na sta se ona malo brecnula jer je *ona napisala otpusnu listu i potpis njen je tamo*. Posto me to puno nije interesovalo, ipak sam trazila da ga vidim sa njom skupa, i naravno jedna nogica malo povijena kako je bio u meni, sisice malo natecene od hormona, izgubio 300g… Pitam cime su ga hranili, dobijam odg Sve vam pise u otpusnoj listi. Naravno nista od toga nije napisano. Nogicu masiramo, pupak nam je otpao, sad samo maltretiramo mamu ti tatu xixiixixixixixi. U petak nam je prva kontrola… Ljubi vas Zein.

24/04/2014
2:57 pm
Milena R1
Podgorica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
26/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1194sp_Permalink sp_Print

Evo i ja samo ukratko da prenesem utiske. Porodila sam se 4.4.14.i rodila Lazara. Bio mi je to prvi porodjaj. Vodenjak mi je pukao oko 17:30, zatim i kontrakcije. U bolnici smo bili izmedju 18h30 i 19h,na porodjajnom stolu oko 20h, a Lazar se rodio tacno u 20:49h. Poradjala sam se u narandzastoj sali. Odmah bih pohvalila sve babice, posebno Olju, koja je bila zaduzena za mene. Divna je moram reci. Poradjao me je dr Raicevic, koji je takodje bio odlican. Vazno je da pomenem da mi je mnogo pomogla skola za trudnice, jer sam prodisala svaku kontrakciju, i uopste nije bilo bolno. Cak kad su mi rekli da sam otvorena vec 9 pr. i da ce brzo naponi, iznenadila sam se, a i oni jer se nisam cula. Sve u svemu, porodjaj odlicno iskustvo, porodjajna sala i osoblje tamo (babice) odlicno. 
Odjeljenje gdje sam lezala je tu i tamo. Ne smeta mi uredjenost, vec eto ono sto mi je zasmetalo su neke sestre koje se i ne okrecu. Sto se tice dojenja, niko se nije nasao da mi pomogne! E to mi je zasmetalo, ali i pored toga dojim od prvog dana. Cak sam pitala sestre, jedna je recimo rekla ne mozes ti zbog bradavica, sto odmah da kazem nije toliko vazno. 
Evo vrijeme je za jelo i Lazar se javlja…


26/04/2014
12:25 am
snowhite
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 88
Member Since:
10/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1195sp_Permalink sp_Print

 

E bas mi je drago sto su imate dobra iskustva. Inace meni je termin 6. maj.

 

Moze li samo info o tome sta mi je sve potrebno od dokumentacije za porodiliste?

 

Unaprijed hvala!

26/04/2014
8:23 pm
Kristina M
Guest
Guests
1196sp_Permalink sp_Print

Uput, zdravstvena i izvjestaj iz transfuzilogije o krvnoj grupu, a ponesi i sve ostale nalaze koje si radila u trudnoci, cijelu fasciku pa im i toj daj da imaju

26/04/2014
8:24 pm
Alex
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 12
Member Since:
01/11/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
1197sp_Permalink sp_Print

Snowhite,

 

za prirodni porodjaj treba ti uput za porodiliste (koji uzimash od izabranog ginekologa), licna karta, zdravstvena knjizica, potvrda o krvnoj grupi, izvjestaji od ginekologa i nalazi ne stariji od mjesec dana (kks, glikemija i urin).

Ukoliko moras na planiran carski potrebno je jos: dodatni nalazi (urea,kreatinin,elektroliti,vrijeme krvarenja i koagulacije), izvjestaj od interniste i anesteziologa (upute za sve ovo dobijas od izabranog ginekologa), kao i uput za patologiju trudnoce, jer moras dan ranije uci u bolnicu. Prvo se rade kompletni nalazi, pa se sa njima ide kod interniste (dom zdravlja Nova Varos kod stare Radio stanice), a onda kod anesteziologa u KBC.

 

Pozdrav i srecno :)

27/04/2014
7:45 pm
veljmar
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 51
Member Since:
18/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
1198sp_Permalink sp_Print

Evo da se i ja javim sa freskim iskustvima. Ne mogu mnogo pricati o porodjajnim salama s obzirom na to da sam se porodila planiranim carskim rezom, ali mogu iznijeti utiske o boravku na patologiji trudnoce i akuserstvu. Prvo, sve pohvale na racun mog doktora. To je dr Haliti. Dalje, sestre na odjeljenju patologije trudnoce ljubazne, pristupacne. Uslovi podnosljivi. Osoblje na odjeljenju akuserstva izuzetno ljubazno i predusretljivo. Sve pohvale! Uslovi opet podnosljivi. Isticem da su zene zaduzene za odrzavanje cistoce konstantno bile prisutne i radile svoj posao. Sestre iz boxa sa bebama takodje ljubazne. Nisam nesto puno ih zapitkivala, jer mi nije trebala pomoc, tako da ne znam koliko su u tom dijelu predusretljive. Eto, toliko od mene. Puno srece svim buducim porodiljama!!!

27/04/2014
8:15 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
1199sp_Permalink sp_Print

Bravo, mame,

drago mi je da nam se javljate sa ovako lepim vestima

05/05/2014
12:49 pm
Jelena1
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 34
Member Since:
14/11/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Pozdrav svim mamama i budućim mamama. @snowwhite srećno!

 

Imam samo jedno pitanje za mame koje su se porodile u PG.

Čitajući o značaju dojenja prvim mlijekom (do pola sata nakon porođaja) uvrtjeh sebi da mi je to jako važno za mališu.

Čak sam i suprugu rekla da, ako ja budem iscrpljena, tamo insistira na tome, jer smo planirali da i on prisustvuje. Međutim, evo skorije (u kutku) saznadoh da je do daljnjeg zabranjeno prisustvo člana porodice na porođaju, tako da ostaje to na meni da izdejstvujem.

 

Pitanje je: da li je neka od vas uspjela da doji odmah po porođaju (ili poslije 15-20min kad utvrde da je bebica ok), da li je uopšte moguće dobiti bebu u ruke dok oni dolje šiju, vade posteljicu,itd…? Da li je neka od vas tražila to, i ako jeste da li su voljni da izađu u susret.

Ili će odmah da mi je odvedu i dovedu kad im procedure nalažu.

Naravno, ovo pitam za slučaj da porođaj prođe po P.S.-u bez nedajbože komplikacija po bebu ili mene.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
13 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner