A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
01/12/2013
12:28 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
1161sp_Permalink sp_Print

Snezo, sve cestitke!

A, sto se tice cascavanja, verujete da mi ni na kraj pameti u tim momentima nije bilo da nekom nesto treba da dam.

Tek posle par godina sam od muza saznala da je castio doktora koji je izasao iz sale da mu donese vest (iako me babica porodila, a njega skoro ni videla nisam). Htela sam da ga ubijem kam je to rekao!

01/12/2013
1:09 pm
visnja
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 47
Member Since:
13/06/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1162sp_Permalink sp_Print

Jasmina K. said
Visnja, nema i nece ga nikada biti. :-)

 

Smile bar vise necu gajiti laznu nadu.

 

02/12/2013
11:56 am
Avatar
podgoricanka p
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 114
Member Since:
13/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1163sp_Permalink sp_Print

Ja ni na jednom porodjaju nikoga nijesam castila nista. Moj posao je takav da radim s narodom, i nikad nijesam uzela ni cokoladu a kamoli novac. samo se fino zahvalim i kazem drago mi je sto mislite da sam ljubazna, meni je to i posao. zato mislim da ni dr ne treba castiti jer je uostalom i njima to posao i dobijaju platu za to.

04/12/2013
11:55 am
Ivina mama
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 60
Member Since:
03/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1164sp_Permalink sp_Print

Da li neko zna ko je glavna medicinska sestra na odeljenju za ginekologiju? 

04/12/2013
3:37 pm
Kristina M
Guest
Guests
1165sp_Permalink sp_Print

Da me ubijes ne mogu da se sjetim, probacu da se sjetim imena, jedna gospodja srednjih godina, kratke kose, mnogo simpaticna

05/12/2013
12:16 pm
druskan
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 46
Member Since:
03/10/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1166sp_Permalink sp_Print

Atina, ja sam se porodila 30. januara ove godine, prvi put, a pred odlazak u porodilište apsolutno nijesam razmišljala o tome hoću li i treba li častiti ljekare i babice – to je njihov posao, dobijaju platu za koju ja izdvajam dio svoje bruto plate. Međutim, ležeći na stolu, ranjiva i presrećna, kad mi je uminuo prvi bol pošto sam vidjela svoje dijete, osjećala sam potrebu da babicu, ženu koja me je kroz sve to provela kao da mi je majka, častim – kad su me izveli iz porođajne sale nazvala sam supruga, rekla mu da za cijelo osoblje sa porođaja kupi piće i slatkiše (sjećam se da su se dogovarali da poslije još jednog porođaja gledaju utakmicu Real-Barsa :) ), a babicu Danijelu da časti 50 eura. To je bio moj osjećaj, moja talija. Šta god da uradiš, ne možeš pogriješiti – slijedi svoj osjećaj i gotovo.

 

09/12/2013
1:29 pm
Avatar
podgoricanka p
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 114
Member Since:
13/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1167sp_Permalink sp_Print

forumasice, imam jedno pitanje. ja sam se odavno porodila, a vjerovatno su se stvari izmjenile od tada.

pita me kolega sada kako se pise zahtjev da vas taj i taj dr porodi?

naime, njemu je rekao dr iz kbc-a da se pise zahtjev ako zeli da mu zenu on porodi i da moze da dodje u sred dana i noci. i jos me pita da li moze da prisustvuje porodjaju on kao otac?

termin porodjaja je prvi januar, al je beba karlicno za sada pa bi mozda trebao carskii da se radi, i da li bi i tada mogao da prisustvuje porodjaju.

09/12/2013
3:18 pm
Kristina M
Guest
Guests
1168sp_Permalink sp_Print

Sve neka pita direltoricu Crnogorac, ima na sajtu Klinickog njen mail, opise sve i napise i posalje

11/12/2013
2:06 pm
agava
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 30
Member Since:
22/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1169sp_Permalink sp_Print

Porodila sam se nedavno u KBC,s obzirom na iskustva koje cujem,moje je bilo pozitivno.Sestre su uglavnom sve ljubazne i hoce da pomognu(naravno ima uvijek neka i nervozna),ali to je vise izuzetak nego pravilo.Takodje sam zadovoljna kako je protekao porodjaj i odnosom doktora koji me je porodio.Mozda to ima veze sa tim sto mi je i trudnocu vodio privatno,ali je bio na kraju vrlo korektan.Meni je najvise smetalo sto su kupatila jako hladna i neuslovna.Mislim da to ne zahtijeva neka velika ulaganja i da bi se lako  moglo dovesti u red.

16/12/2013
2:52 pm
alexis
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 37
Member Since:
14/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1170sp_Permalink sp_Print

Evo i mene da vam se javim:D Dobila sam divnog dječaka, a sam porođaj je trajao kratko, u 10h sam primljena, u 14:30 sam se porodila:) U sali za porođaje su svi bili prijatni prema meni, tako da sam sa te strane zadovoljna…Epidural, za koji sam se prijavila regularno, nisam primila, iako sam kasnije čula da je anesteziolog dosao u susjednu sobu da da drugoj ženi ep.u isto vrijeme kad sam i ja bila tamo…ali, to je druga priča…

16/12/2013
3:14 pm
micka78
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 12
Member Since:
02/11/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1171sp_Permalink sp_Print

Evo i ja da opisem moje iskustvo – drugi porodjaj, tj. drugi carski rez. Mogu reci da mi je ovog puta utisak bolji, valjda i sto sam znala sta me ceka, pa nisam imala ni prevelika ocekivanje. Uglavnom, mogu da pohvalim sestre u pripremi, koje rade klistiranje i sve ostalo, predivne su bile, pozitivne i njezne. Izdvojila bih jednu Maju. Drugo, mogu da pohvalim anesteziologa Djurisic, mlada zena, koja je bila takodje njeznja, cak me mazila po kosi dok anestezija nije djelovala, toplo je preporucujem svima, jer je mene prva anestezija ostavila traume, ova mi je super pala. Trece, sestre na odjeljenju su ok uglavnom, mada kad vam nesto bas treba, nigdje ih nema. Ja sam ovog puta, za razliku od prvog, imala onaj krevet sa ruckom i na podizanje, pa mi njihova pomoc nije trebala toliko. I kupatila su stvarno prehladna u ovo doba godine. Najvise zamjerki mogu da uputim sestrama koje donose bebe, ja sam bila bukvalno nepokretna prvi dan, oni mi ostavili bebu na mazenje, jer jos nisam mogla da dojim, i meni se beba nekako prema meni malo skotrlja, mozda 5 cm, ali toliko da se pribila uz mene da ne moze da dise, a ja u poziciji da ne mogu uopste da je pomjerim. I ona place, vristi, i odjenom zamukne, ja sam se tako drala dozivajuci sestre, da niko zivi nije ni glavu pomolio! Ja onda zgrabim nekako bebu, i pogidnem je i proplakala je! A uopste nisam mogla do tada da se pomjerim, ali sam morala. I kasnije kad donose bebe, ja zamolim dvije da dodju poslije 20 min, samo da mi je prebace na drugu stranu, jer nisam mogla sama od infuzije, katetera i slicno, i one kazu, da, vazi, pojavile se nisu kasnije. Bila je takodje situacija, gjde sestre kao dolaze, pitaju treba li pomoc, i jedna mi kaze imate super bradavice za dojenje, i druga kaze tako, onda dodje treca, i kaze kako ste vi dojili prvo dijete sa tako ravnim grudima???A ta ja kao glavna tamo za dojenje! Znaci mogu i da te slude ujedno. A tek savjeti sto se tice dojenja, ljudi moji, svaka razlicite savjete! Tako da sve u svemu, utisak ok, ali def treba vise osoblja, i bolja edukacija sto se dojenja tice.

Sto se cascavanja tice, ovog puta sam pripremila bila pare da dajem sestrama, ali nisam ni eura dala, nije bilo potrebe. Doktora smo naravno castili, to mi nije bilo upitno, covjek radi ono sto misli da treba, ja sam osjecala da treba. I naravno sestru koja nam je spremala bebu za izlazak, to je sve.

16/12/2013
6:02 pm
alexis
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 37
Member Since:
14/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1172sp_Permalink sp_Print

Cestitam novim mamama:-) Ja sam se drzala onoga da je svako placen za svoj posao. Nikome nisam nista dala, niti castila, i pored toga bila sam zadovoljna odnosom prema meni kao pacijentu..vise zamjeram propuste koji su mimo sestara i doktora, nadlezni bi trebali da se pozabave nekim stvarima i konkretno naprave pravila, i svi bi bili zadovoljni. Npr.ja sam bila na patologiji i beba mi nije donosena svaka 3 sata, sestre kad je donesu kazu da ce pokusati za 3h da je ponovo donesu pa ih nema…ko to prati da li se radi ili ne?Kad vec nemaju dje s porodiljama neka naprave neki protokol koji se mora postovati, a ne da se svi izvlace na to da nam je porodiliste jos u fazi renoviranja…

17/12/2013
6:10 pm
Tijana P
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 112
Member Since:
02/01/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1173sp_Permalink sp_Print

Ljudi moji, ja zaista ne razumijem ove fore oko čašćavanja. I prije neku noć slučajno izguglah temu sa CDM foruma, i vidim tamo jedna porodilja pita koliko i što sve da ponese, a drugi odgovaraju te torte, te viskiji, te pare…

Po meni je sve to katastrofa. Razmislite malo, da li vama na vaš poslove donose i čašćavaju vas? Mislite li da se to treba dati za napredak đeteta? Mislite li da će zaista neko istinski da se bolje bavi vama ako mu vi na kraju dati koji euro? Ili je to prosto navika, ili se smatra obaveznim, ili nas izdiže iznad drugih?

Ne želim da uvrijedim nikoga ko je dao novac ili poklonio što se već poklanja, ali je meni to zaista nezamislivo, neprihvatljivo, a na kraju i primitivno.

Zadnji put kad sam bila u porodilištu, žene su se sprdale na račun Romkinja koje su čašćavale po 5 EUR. Ni tada, a ni sad nijesam znala što je crnje, što se ove sprdaju, što ove kukavice smatraju da moraju tako, pa odvoje od usta, ili što to neko na kraju zaista uzme.

 

Ne razumijem zašto bi se čašćavao doktor koji je porodio ženu, što mu je posao. Sa druge strane, meni se svakog mjeseca uzme oko 49% mojih primanja, onoga što sam ja zaradila, da bi se između ostalog obezbijedile i plate ljudi koji rade u državnim službama, uključujući i medicinski kadar…

"budi promjena koju želiš da vidiš u svijetu"

18/12/2013
11:41 am
Kristina M
Guest
Guests
1174sp_Permalink sp_Print

MOram neke od vas razocarati da je termin otvaranja opet pomjeren – na 30.decembar:(

18/12/2013
3:46 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1175sp_Permalink sp_Print

Što se mene tiče, ima kad do kraja marta. skoro sam pisala mail Dr Crnogorac, baš da se raspitam oko toga, jer bi moj suprug volio da prisustvuje porodjaju, ali nisam dobila odg. Samo da ne bude poslije da se nijesmo na vrijeme javili…

18/12/2013
3:59 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
1176sp_Permalink sp_Print

Ja bih taj zahtev na vasem mestu iskucala i ponela ga na odeljenje da ga zavedu.

Nadam se da ce kad se otvoriti porodiliste objaviti negde i nacin i proceduru kako se prijavljuje prisustvo supruga na porodjaju.

31/12/2013
12:14 am
Avatar
maaaraaa123
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 13
Member Since:
15/05/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1177sp_Permalink sp_Print

imam jedno pitanje, sta sve treba od nalaza za porodjaj, imam krvnu grupu, kks,urin, v bris, v sekret….?

31/12/2013
5:51 pm
Kristina M
Guest
Guests
1178sp_Permalink sp_Print

Nista valjda, sem mozda OGGT ako ti je dr savjetovao da radis

21/01/2014
8:00 pm
lola
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 1
Member Since:
21/01/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
1179sp_Permalink sp_Print

Ima li prvih iskustava iz novog porodilišta? Jesu li uslovi bolji? Ostaje li spisak stvari koje je potrebno ponijeti isti, ili su se i tu stvari promijenile, nadajmo se na bolje :)?

22/01/2014
1:39 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1180sp_Permalink sp_Print

Pa za porodiliste nije trebalo niata osim spavacica. Problem je akuserstvo… Tamo trebaju dva kofera stvari pogotovo posle carskog jer se duze ostane…

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
6 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner