A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
20/11/2013
6:09 pm
Kristina M
Guest
Guests
1141sp_Permalink sp_Print

Snezo koliko nad god nervirali i znamo da nijesu za neke stvari u pravu mislim da zvanicno ne mozemo kao udruzenje da kazemo da ne umiju da rade, jer jednostavno nemamo veze s tim. Ja nekako sebi to pravo nikada sebi ne nih mogla da dam.  U izvjestaju sve pise, tamo su im ljdudi iz struke sve rekli, i sad da ja komentarisem kao novinar po profesiji, sa pravnim fakultetom to kako se tretiraju infekcije, ubij me ali ne mogu, ne umijem  i ne smijem. Dojenje i komunikacija sa pacijetkinjama, na koje se najvise zene i zale, je nesto drugo, tu ne treba medicinsko obrazovanje.

Isto tako, to sam i ranije pricala, svadati se sa nekim pa bila i dr Crnogorac ili ko drugi, prijetiti, ili sto li vec raditi nije nas nivo javne komunikacije a ni tajne:) i to necemo nikada raditi. Meni se cini da je za njih sa ovakvim stavovima koje predstavljaju javnosti, mnogo gore ovo sto rade jer nerviraju ljude, i narodski receno – prosipaju se.

I jos nesto ne smijemo zaboraviti – dio i ne tako mali gradjana koji ne misli da je sve to tako lose, i da i ako jeste nije tako strasno. A mi smo udruzenje koje okuplja i jedne i druge, sto ne znaci da cemo neke stvari precutati ili ignorisati, ali cemo ih rjesavati na neki drugi nacin

20/11/2013
9:37 pm
snezab
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
21/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1142sp_Permalink sp_Print

Potpuno se slazem sa tobom, da nije cilj njih prikazati kao neznalice, vec uticati na neke ljudske odnose, korektnu komunikaciju sa majkama a za to ne treba imati diplomu. Propusta ima sigurno sa medicinskog gledista, ali kao i u svemu, ziv covjek grijesi, mada to nece nestati ako se ne govori o tome, vec samo ako se ljudi edukuju i obrate paznju na to. Ni ja ne volim da kritikujem, posebno sto nemam veze sa medicinom. I na kraju krajeva, oni su nam potrebni i trebalo bi da dobronamjerno shvataju sugestije i prijedloge za unaprijedjenje zdravstva jer to je u interesu svih nas! 

20/11/2013
10:29 pm
Kristina M
Guest
Guests
1143sp_Permalink sp_Print

To me strah da necemo docekatim jer su u gardu i u negaciji non stop, a sve svodi na licni nivo i takve nevjerovatne stvari da covjek ne moze da povjeruje

21/11/2013
12:28 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1144sp_Permalink sp_Print

Ova Dr Crnogorac me podsjeca na jednu moju bivsu seficu kojoj se nista nije moglo objasniti, niti se ukayati na bilo kakav problem u kolektivu, jer je yena bukvalno sve licno prihvatala, i njena sujeta je do te mjere isla, da vas bukvalno u pola recenice prekida sa njenim stavom i gardom, i samo je ona u pravu i samo ona zna. Dr Crnogorac je pravi sujetni privatnik, ocekivala sam da ce makar reci sto se propusta tice da ce se ispraviti makar ono na sto moze odmah da se utice i ne zahtijeva mnogo ulaganja. I stvarno smijesno, ne znam da li dijelite moje misljenje, ali za svaki problem Gospodja je isticala perinatalnu smrtnost, pa perinatalnu smrtnost… Htjedoh je zvati da je pitam, vezano za te infekcije, za nepomaganje kod dojenja, nedostatak komunikacije, i sve ostalo sto je nabrojano u razgovoru, obzirom da je perinatalna smrtnost mala dijete mi nece umrijet kad ga to zedesi… bruka stvarno. Drago mi je zbog Kristininog upada vezanog za hranu, koji je dr opet komentarisala na svoj nacin, koji vezu sa mozgom nema, jer niko ne trazi da bira izmedju 3 obroka, vec samo da to bude pristojno, pogodni ishrani osobe koja se porodila i treba da doji, a ne kulen i salama…

21/11/2013
2:27 pm
visnja
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 47
Member Since:
13/06/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1145sp_Permalink sp_Print

E,srecice,do ovog tvog posta ja sam se pitala da li sam ja dobro shvatila dr,bas kad je u pitanju ta perinatalna smrtnost. Znaci -mi treba da budemo presrecni sto nam bebe ne umiru kao u srednjem vijeku,a sve ostalo su hirevi razmazenih porodilja?Je li tako?

21/11/2013
3:33 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1146sp_Permalink sp_Print

Ja bih rekla da sam tako razumjela gospodju. Cak sta vise, ona je u jutarnjem programu nekoliko dana unazad rekla da su majke nedovoljno informisane i motivisane kad je dojenje u pitanju, a recimo Kristina je bas ukazala na to da osoblje nedovoljno pomaze zenama upravo kod podoja. Ne mogu se sjeit sto je Dr rekla, vjerovatno je opet pomenula tu perinatalnu smrtnost, ili da se to u nasem KBC ne desava. 

Stvarno mislim da treba neke stvari iskreno postaviti na svoje mjesto i reci kako je, a ne potencirati kako nam je zdravstvo besplatno, mada bas i nije,  i kako je perinatalna smrtnost niska. Fala bogu da je niska, to znamo, no se pohvalite jos necim.

27/11/2013
7:32 pm
snezab
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
21/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1147sp_Permalink sp_Print

Samo da vam se javim i kazem da je nasa porodica uvecana za jednog clana(djecak)u nedelju 24. 11. 2013KissSmileLaugh. Danas smo stigli kuci i sto se tice naseg boravka u bolnici, nosim sve dobre utiske sto se tice osoblja, a o ostalim uslovima mogu nekom drugom prilikom kad nadjem malo vremena. Poz za sve Smile !

27/11/2013
8:33 pm
mima
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 11
Member Since:
11/11/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1148sp_Permalink sp_Print

snezab, opaaa, pa nek je sa srecom sincic, da bude ziv i zdrav! :) Eeee , pa ti brzo omunjila…Svaka cast! :D

27/11/2013
9:07 pm
SanjaM
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 150
Member Since:
17/05/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1149sp_Permalink sp_Print

snezab ,sve najljepse cestitke !KissLaugh

Uzivajte sada pa kada se uhodate pisi nam o utiscima u porodilistu.

27/11/2013
9:36 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1150sp_Permalink sp_Print

Cestitke i od mene :)

30/11/2013
2:44 pm
Avatar
atina
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
05/06/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1151sp_Permalink sp_Print

Zanima me koliko je optimalno častiti doktora i babicu nakon porođaja, pošto mi se od svega toga povraće. Nadam se iskrenom odgovoru, jer sam mjesec i par dana udaljena od porođaja, pa ne mogu više da slušam razne priče i nagađanja. Iskreno, odvratno mi je što iščekivanje najljepšeg dana u životu, pošto po prvi put treba da postanem majka, mora da mi protekne u ovim izrazito odvratnim razmišljanjima.

 

30/11/2013
2:58 pm
teama
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 27
Member Since:
30/11/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
1152sp_Permalink sp_Print

Zasto razmisljas o tome? Svi su oni placeni za posao koji obavljaju i sami su ga birali… Porodila sam se prije tacno 6 mjeseci i castila sam ih ukupno 0 (nula) €. Ni mene niko ne cascava za posao koji svakodnevno obavljam. Nisam castila ni onu sestru koja presvlaci bebu pri izlasku, kad sam to rekla dosta ljudi iz okruzenja mi je na glavu skocilo kako TO TREBA. Svasta…

30/11/2013
3:07 pm
Maja R
Forumaš(ica)
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 68
Member Since:
24/11/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
1153sp_Permalink sp_Print

Iskreno, nisam nikoga nista cascavala niti mi je padalo na pamet naravno, na opste zgrazavanje okoline. Nisu nista gori prema meni bilo. Muz je onoj sestri koja je presvukla bebu donio u jednu kesu bombonjeru i kafu cini mi se. Da sam se ja pitala ne bih ni to.

http://www.ticker.7910.org/as1cA9DoM360000MTE5ZGx6fDA1NjYwamR8TWFtaW5hIGtyb2ZuaWNhIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/as1cJIL0g410000MTA3NzdkfDAyOTQ4amxkfE1hbWluYSB2amV2ZXJpY2EgamU.gif

30/11/2013
3:30 pm
Avatar
atina
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
05/06/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1154sp_Permalink sp_Print

Zato što me svi ubjeđuju da sam šašava, jer sam planirala da častim viski i eventualno bombonjeru, kafu i slično i za to mi nije žao da dam, ali mi je odvratno da dajem mito, jer je eto tako naš narod navikao te hohštaplere. Moj plan je svakako da ostanem u legalnim okvirima, pa ma šta ko pričao, ali me znaimaju druga iskustva…

 

30/11/2013
3:36 pm
Vesko B
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 48
Member Since:
06/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1155sp_Permalink sp_Print

Ja jesam, prvi put nisam dr. jer mi nije vodio trudnocu i na porodjaju nisam bila zadovoljna sa njim,ali jesam babicu jer sam je poznavala i jer je bila cijelo vrijeme uz mene.Drugi put jesam dr. jer mi je vodio trudnocu i prezadovoljna sam bila na porodjaju,jednostavno sam osjecala da trebam da castim…

30/11/2013
10:55 pm
visnja
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 47
Member Since:
13/06/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
1156sp_Permalink sp_Print

Ima li porodiliste u PG WiFI (mozda je naucna fantastika,ali morala sam da pitam :) )

30/11/2013
11:35 pm
jasmina89
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 18
Member Since:
18/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1157sp_Permalink sp_Print

Snezo, čestitam i ja. :-) Moja curica je danas napunila dvije nedjelje. 

Prvo sto se tiče cascavanja- to nije mito nego “čast” ka nekoga castis po završetku posla. Prvi put, trudnocu sam pratila privatno tako da sam išla na to ko mi se zadesi porodice me. Srećom, dokrorica je bila prenjezna, ljubavna, briznja. Babice također. Bolnicu sam napustila sa kompletnim pregledom prije (uz, ginekoloski…).  Dr.me zvala posle da vidi kako sam. Za sve to nije dobila ni cent, suprug je mislio da je neka sestra. :-) Babica je dobila svoj mustuluk, za presvlacenje bebe također kesu i “čast” ;-)

E sad, dokrorica sa prvog porodjaja mi vodila drugu trudnocu u KBC, bio dogovor za porodjaj, ali… dezurstvo joj je završilo u 7, a ja stigla u 8 i po. :-) tako da se nismo ni srele tih 48h koliko smo provele. Castili babicu i opet presvlacenje, a doktori castišla prije par dana kad sam otišla da mi uradi kratki pregled.

Tako da je to sve stvar izbora. Oni su svi plaćeni za taj posao koji obavljaju, ali kakve su to plate za posao koji rade. S obzirom da znam koliko odbijaju za svoj rad, a isto tako i koliko im nije lako,svako može babicu da časti makar 20 eura. I to je po meni ok, ipak je to neko ko ti prvi put pokaže tvoje dijete. :-)

30/11/2013
11:37 pm
jasmina89
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 18
Member Since:
18/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1158sp_Permalink sp_Print

Visnja, nema i nece ga nikada biti. :-)

 

01/12/2013
12:54 am
barba
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 76
Member Since:
26/06/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1159sp_Permalink sp_Print

snezab said
Samo da vam se javim i kazem da je nasa porodica uvecana za jednog clana(djecak)u nedelju 24. 11. 2013KissSmileLaugh. Danas smo stigli kuci i sto se tice naseg boravka u bolnici, nosim sve dobre utiske sto se tice osoblja, a o ostalim uslovima mogu nekom drugom prilikom kad nadjem malo vremena. Poz za sve Smile !

Cestitam Snezo,neka ti je ziv i zdrav! :) )))

01/12/2013
1:04 am
Avatar
atina
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
05/06/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
1160sp_Permalink sp_Print

Jasmina K. said
Snezo, čestitam i ja. :-) Moja curica je danas napunila dvije nedjelje. 

Prvo sto se tiče cascavanja- to nije mito nego “čast” ka nekoga castis po završetku posla. Prvi put, trudnocu sam pratila privatno tako da sam išla na to ko mi se zadesi porodice me. Srećom, dokrorica je bila prenjezna, ljubavna, briznja. Babice također. Bolnicu sam napustila sa kompletnim pregledom prije (uz, ginekoloski…).  Dr.me zvala posle da vidi kako sam. Za sve to nije dobila ni cent, suprug je mislio da je neka sestra. :-) Babica je dobila svoj mustuluk, za presvlacenje bebe također kesu i “čast” ;-)

E sad, dokrorica sa prvog porodjaja mi vodila drugu trudnocu u KBC, bio dogovor za porodjaj, ali… dezurstvo joj je završilo u 7, a ja stigla u 8 i po. :-) tako da se nismo ni srele tih 48h koliko smo provele. Castili babicu i opet presvlacenje, a doktori castišla prije par dana kad sam otišla da mi uradi kratki pregled.

Tako da je to sve stvar izbora. Oni su svi plaćeni za taj posao koji obavljaju, ali kakve su to plate za posao koji rade. S obzirom da znam koliko odbijaju za svoj rad, a isto tako i koliko im nije lako,svako može babicu da časti makar 20 eura. I to je po meni ok, ipak je to neko ko ti prvi put pokaže tvoje dijete. :-)

Sve preko 50 eura jeste mito, makar po zakonu, ali izgleda da danas u CG to niko ne gleda. 

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
18 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner