A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Porodilište u Podgorici
01/03/2012
11:24 am
Nikolina
Guest
Guests
261sp_Permalink sp_Print

Ja sam za to da dobro osoblje i ljekare kbc pohvalimo a one koje se ponasaju kako nedolikuje treba ih javno spomenuti pa dako budu imali obraza da se i dalje tako ponasaju. Ovo je super stvar da se preko medija nesto pokrene i mislim da je super sto se moze i procitati koja prica JAVNO!!!!!!!!

01/03/2012
11:34 am
bubica
Guest
Guests
262sp_Permalink sp_Print

i ja sam za pohvale,onih koje treba pohvaliti. Ima tamo  stvarno divnih sestara i babica.

01/03/2012
11:50 am
branka83
Guest
Guests
263sp_Permalink sp_Print

Jos jedna stvar. Kada mi je pukao vodenjak, otisla sam u kbc i receno mi je da treba da se prijavim na polikliniku. Kada sam se prijavila na salteru poliklinike, rekli su ajde sad idi gore na prvi sprat tu i tu i ja odem i cekam 15 min. Dodje sestra i kaze sacekajte jos malo (napominjem da mi plodova vodica konstantno curi niz noge)… I kad su se konacno smilovali da me prime, treba da se presvucem u prostoriji kroz koju prolazi ko god hoce, u mom slucaju tu je bio muz neke druge porodilje… Onda me prima doktorica koja mi radi onaj uzasno bolni pregled o kojem sam prije pricala. NIKO ALI NIKO mi nije uradio ultrazvuk!!! Izgleda da nasi doktori imaju natprirodne moci pa mogu da vide stanje u stomaku i bez ultrazvuka… Nakon pregleda me salju u urgentni blok koji se nalazi na potpuno drugoj strani KBC-a pjeske u spavacici i papucama koje sljapkaju jer su mokre potpuno… I svo to vrijeme ja prolazim pored ljudi koji su dosli u posjetu, koji sjede u cekaonicama i gledaju me samo sto ne padnu od smijeha, ali meni to nije bilo ni malo smijesno… Kada sam dosla u urgentni blok docekuje me drska sestra koja me pita A dje ti je uput? Ja joj kazem da mi doktorica u domu zdravlja nije htjela dati uput (na koji sam u devetom mjesecu cekala sat vremena) dok ne krenem da se poradjam (Znaci oni nemaju osnovnu komunikaciju izmedju sebe)… I onda me i ona poslaje da jos jednom sva mokra sa svim svojim blamom odem pjeske do porodilista…

Kasnije saznajem da kada pukne vodenjak postajes podlozna infekcijama a oni su me pustili da tumaram po KBC-u…

01/03/2012
11:59 am
Marijachi
Guest
Guests
264sp_Permalink sp_Print

Što se grudi tiče,tamo kao da rade protiv dojenja.Ja sam namjerno doktoru u viziti rekla da imam problem sa grudima,a on kaže to nije moje nego babicama se obratite.Ja mu kažem ali one me konstantno ignorišu.Poslije su se uzvrtele oko mene,jedna me jako uhvatila za grudi,krenuo kolostrum.A ona meni,pa ti imaš neki gnoj,zamislite to?!Kakav gnoj,to je “babice” kolostrum.

01/03/2012
12:01 pm
Kristina M
Guest
Guests
265sp_Permalink sp_Print

Nikolina, svi oni koji zaskuzuju pohvale vjeruj mi da se u svemu ovome ne pronalaze, a nije da ih nema, ima ih, barem sam ih ja srijetala ali moram da naglasim samo u sali, u onom drugom dijelu (akusertsvu) za tri puta mozda ukupno dvije. I nijesu odje samo sestre problem, svi mi zaboravljamo na doktore i onaj drugi, mozda cak i opasniji segment dogovaranja, uskladjivanja, smjena…

A nije samo problem ni u doktorima sestrama osoblju, nego u uslovima kao sto nas je strasno puno odje pominjalo – osnovno uslovi od higijenskih do vec ne znam kojih nijesu zadovoljeni. To ne moze da odgovara ni njima, kao zaposlenima koji tamo ipak provode najvise vremena, a ni nama kao njihovim pacijentkinjama i nasoj djeci

01/03/2012
12:29 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
266sp_Permalink sp_Print

branka, hvala ti sto si pricu podijelila sa nama…svasta si dozivjela, ali  pokusaj  sve to da zaboravis kad vec nema nazad, i neka ti to ne pokvari uspomenu na momenat rodjenja svog djeteta! 

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

01/03/2012
12:50 pm
anki
Guest
Guests
267sp_Permalink sp_Print

ja sam se poslije prvog porodjaja 48 sati mucila u najvecim bolovima, imala sam osjecaj da me boli kicma, kad sam to govorila viziti, niko nista nije uradio, a 2 su bile tek negdje popodne kad je moja strina nasla neku sestru koju poznaje hitno su me poslali na reviziju, stvorio se hematom… a ja 2 dana ni gutljaj vode nijesam mogla da popijem, zene se poslije mene poradjaju i ustaju poslije par sati a ja ne mogu 2 dana, davali su mi infuziju, pa zborave, pa kad ih opet preko nekog napomenes, jer ne znam ni koliko treba da primim, tek se zainteresuju da pogledaju onu listu… i shvate oooooooo, pa ti imas jos, a sto ti nije uključena… mjesec dana sam kuci stojeci ili ležeći jela, nijesam mogla da sjedim, i rekla sam nikad vise necu roditi… i nebi sigurno da nijesam srećom “nenamjerno”Smile ostala trudna, i naravno nije mi žao, ali zato sam otišla na porodjaj istraumirana, mada sam eto drugi put bolje  prosla, i opet zahvaljujuci “vezi”, jer su me 3 smjene pregledali, i čekali da dobijem bolove, tek kad sam urgirala Jovovic me porodio za 50 minuta.

01/03/2012
1:11 pm
branka83
Guest
Guests
268sp_Permalink sp_Print

Mamika, ja sam jedva cekala da negdje mogu javno da kazem osim sto sam se zalila ljudima oko sebe.. Mada, kriva sam, jer sam ovu pricu jos odavno trebala poslati ministru zdravlja… Nego kad se porodis i same znate, ne znate sto vas je snaslo i onda to nekako prodje.. Ali cijelo vrijeme drzim u sebi veliki bijes… Sada mi je drago sto se pokrenula ova prica, zbog drugih zena, nadam se da ce uroditi plodom… 

01/03/2012
1:33 pm
Alexandra
Guest
Guests
269sp_Permalink sp_Print

Moram reci da su meni i zeni do mene, na trecem porodjaju 31.10.2010. dozvolili da ustanemo sa kreveta, sa sve zabodenom indukcijom, i da stojimo oslonjene o krevet.  Do samog izgona. Cak mi je telefon svo vrijeme bio u ruci. Rekla mi je babica, ajde, zovi muza, nek dodje, sad ces da se porodis, pa mi je uzela telefon na 10 minuta i vratila mi ga cim je i posteljica bila vani. Cudom sam se nacudila tolikoj predusretljivosti i ljubaznosti. Doduse, pretpostavljam da su ocekivale “nagradu”, a i imala sam vezu, priznajem, sram me bilo, ali ne znam da li su one to znale, a iskreno, bez 'vatanja veze ne bih se dala tim kasapima u ruke, para nema.

01/03/2012
1:36 pm
branka83
Guest
Guests
270sp_Permalink sp_Print

majai said:

Ja sam se sa drugim djetetom porodila 2007-me..sa ženom koja je bila na stolu do mene, još sam u kontaktu…IMAM traume od NJE , ne od osoblja, jer je vrištala, gurala doktore, kada sam ja stigla VEĆ joj je odavno  pukao vodenjak, nije dala da je pregledajuuu??pogubila se SKROZ!Onda je nastala vriska da će ugušiti bebu, skupilo se 6,7 doktora, na kraju su bebu izvukli vakumom, ležala je u inkubatoru ČETIRI dana i nije se znalo hoće li preživjeti(jeste, na sreću)…vjerujte i sada mi suze idu na oči kada se sjetim tog “iskustva”..Nije htjela da sluša, ne navikla na bol, i posle je krivo osoblje…SPASILI su joj dijete…I tu je bilo svašta, iskreno..ali ja ne zamjeram jer su joj govorili: jesi li ti luda, ubi dijete”…ovaj jedan je skvasio 8dr) pa je ošamario..pa kaže: ma kakvi, pogubila se..jaooo..kada se sjetim…ali vjerujte-TO OSOBLJE je bilo U PANICI..tako da..ako je slična stvar..OPROSTITE ali NE ZAMJERAM ..istina da termine”kravo” i sl.ne praktikujem i užasno je…ali TA

PANIKA …nikada to neću zaboraviti!

Meni je potpuno jasno sto nije dala da je pregledaju zato sto su to kasapi a ne doktori i sestre.. Da imaju i malo osjecaja da smo mi ljudksa bica i da nas dovoljno sve boli jos hvataju zalet sa 5m da ti urade pregled… Meni je samo krivo sto nisam svakoga ponaosob ubila nogom u glavu svaki put kad su uzeli da me pregledaju.. Sto se tice toga, nenavikla na bol… ne znam sta da ti kazem.. meni je prag bola na minimumu minimuma i ja sam se odlucila za epidural. Ali taj epidural sam jedva dobila nakon 4 sata prepiranja i ubjedjivanja sa doktoricom… Moras da shvatis jednu stvar a to bi doktori i babice morali da znaju, svi smo razliciti i svi imamo razlicit nivo tolerancije na bol.. Ako je ona vristala i cimala se znaci da je BOLI.. I ako nije navikla na bol je kreten? Sta ima lose u tome da je neko nenavikao na bol? ZNaci nije lomio ruku, nogu, nije imao operacije i sl. pa sad treba da ispasta zbog toga??? Ja ne vidim tu logiku majke mi…

Prema meni su se ponasali kao prema debilu jer ne znam njihova pravila u KBC-u, u domovima zdravlja… a zasto ne znam? Pa zato sto nisam bila kod doktora jos od prvog razreda osnovne.. I treba da se stidim toga??? Ne kontam…

Ako vec imaju problema sa zenama koje imaju nizak prag bola, zato se ta epiduralna ne uvede da moze svako da je dobije kad hoce.. Sada je to zvanicna usluga KBC-a i opet niko ne zna da ti kaze, na koji ziro racun se uplacuje, je li ti sigurno da ces je dobit… Smatram da mogucnosti za to imaju..

01/03/2012
2:05 pm
dijaba
Guest
Guests
271sp_Permalink sp_Print

evo i ja da iznesem svoje iskustvo….ja sam dva puta se poradjala i prelijepo mi je bilo laki porodjaji i sve o.k.poslije sa onim zenama na terasu caskanje itd.pa smo se i sprijateljile cak se i sada cujemo .al ima i ruzna strana a to je,posto sam oba puta vatala vezu za tamo,dok nije dosla ta veza mene su tretirali jako lose,cak je i vikala babica “ovu su doveli a 3 prsta je otvorena”pa me stavili u neku pripremnu sobicu,kad sam pitala da popijem vode ne daju,na moje pitanje da li boli kaze da uzasno boli al kad mi je dosla veza ja sam od OVE postala maki,mila i draga…mogla da setam po sali ,da mi bude laksi porodjaj,da pijem vodu itd.muz je dosao da vidi bebu i dozvolili su al on je castio babicu jer kao to mora,koja mi je kasnije rekla da se daju pare i drugim babicama pa sam ja zvala muza da donese pare i za njihSurprised poslije kad smo izlazili rekle mi zene koje su se ranije poradjale treba da se casti i ona babica koja ti preda dijete kao to je neki obicaj…pa gledaj koje su to pare.sa drugim djetetom naravno nismo nikoga cascavali jer covjece to je njihov posao. cak je i jedna cigancica koja je u sobi sa mnom bila rekla da ima 5 e da im da jer ce tako da budu ljubazne  Yell uzas.izvinite sto se raspisah al vidim niko to ne pominje

01/03/2012
2:05 pm
majai
Guest
Guests
272sp_Permalink sp_Print

Jao @branka83, ja se možda nisam dobro izrazila, ali sada hoću…”nenavikla na bol” znači da je njoj kao i tebi prag tolerancije bola na minimumu-kako si i rekla i vjerovatno nikada nisi imala razloga da TRPIŠ neki bol(zuba, glave i sl.)Ja sam prošla s oba djeteta u ovoj našoj oronuloj bolnici ODLIČNO jer sam i dr.jovanoviću i Lazareviću ama i svima koji su se ponašali NEKULTURNO odbrusila da im nije padalo na pamet da samnom razgovaraju s visine..takav sam tip koji to ne toleriše…Ima dooosat tamo da se radi i popravi i u ljudstvu i u samom enterijeru…ali i mi nismo cvećke8pacijenti9…Meni bi BILA OBAVEZNA svaka porodilja u školicu da ide! i to je to

01/03/2012
2:11 pm
anki
Guest
Guests
273sp_Permalink sp_Print

majai said:

Jao @branka83, ja se možda nisam dobro izrazila, ali sada hoću…”nenavikla na bol” znači da je njoj kao i tebi prag tolerancije bola na minimumu-kako si i rekla i vjerovatno nikada nisi imala razloga da TRPIŠ neki bol(zuba, glave i sl.)Ja sam prošla s oba djeteta u ovoj našoj oronuloj bolnici ODLIČNO jer sam i dr.jovanoviću i Lazareviću ama i svima koji su se ponašali NEKULTURNO odbrusila da im nije padalo na pamet da samnom razgovaraju s visine..takav sam tip koji to ne toleriše…Ima dooosat tamo da se radi i popravi i u ljudstvu i u samom enterijeru…ali i mi nismo cvećke8pacijenti9…Meni bi BILA OBAVEZNA svaka porodilja u školicu da ide! i to je to

 

jel Jovanovića ili Jovovića?????

01/03/2012
2:16 pm
Tijana
Guest
Guests
274sp_Permalink sp_Print

LJudi, je ne znam o čemu mi ođe raspravljamo? Treba li vezati ili ne porodilje i je li se neka pogubila i NIJE ZNALA što da radi. Pa ko su ginekolozi tim ženama? Koliko nas sa ovog foruma je imalo ginekologa koji radi u KC? Koliko nas su isti ti ginekolozi porađali?

Pa ko treba da te nauči kako ide porođaj, koje su faze, kako se diše tokom kontrakcija, a kako tokom poroda? Nijesu ti doktori tu samo da isijavaju svoj kompleks boga, već da te nešto nauče i posavjetuju!

Čak iu samom porodilištu se ima vremena objasniti sve prvorotkama…

 

Ođe je problem, koji imamo generalno, ne samo u ginekologiji, što naš narod uvijek prihvata sve, uz misao moglo je biti i gore.

ALi mi ne treba da prihvatamo loše, jer bi moglo biti i gore. Ne treba da pristajemo čak ni na osrednjost. Mi i naša djeca, naše ćerkice u budućnosti, zaslužujemo najbolje! Zaslužujemo najnoviju tehnologiju, najbolju moguću uslugu, informisanost na nivou, poštovanje našeg biće i stanja u datom trenutku. Zaslužujemo human tretman, bez imalo poniženja. Zaslužujemo grijanje u sobama, funkcionalne tuš kabine, ishranu podobnu porodiljama i dojiljama, srednji medicinski kadar koji zaslužuje veće plate, koji voli svoj posao. Metode u skladu sa vijekom u kojem živimo!

01/03/2012
2:34 pm
Tijana
Guest
Guests
275sp_Permalink sp_Print

uhhh, možda sam malo… grrrrr

ali pročitah komentar na naš tekst na CDM. Javlja se nečiji muž i kaže da mu se žena porađala i da to nije toliko strašno kao što je napisano i da se ne treba vjerovati svemu što piše… aaaaa

 

Ali zaista smatram da samo treba da tražimo tretman u skladu sa vremenom u kojem živimo, u skladu sa onim što naša država jeste i što treba da bude, što može da nam pruži. Popravljenje higijenskih i smještajnih uslova (do rekonstrukcije ili nove izgradnje), ne može koštati više od 10.000EUR (bez kupovine opreme), a koliko smo novca skrcali u izgradnju graničnih prelaza? jedan automobil nekog državnog službenika košta 70.000 i sl. Nije da država nema, samo treba te fondove prusmjeriti.

 

P.S. Evo pohvala. Kao sto ranije napisah ni 1 od 3 porođaja nijesam imala “ugovoren” termin ili doktora. Prosto sam se pojavila kad je bilo vrijeme.

Prije 11 noći, se pojavih u sred noći (ovo je ipak nekako više stresno valjda, jer se uhvati malo vremena pa se i odspava na dežurstvu). Primio me dr Haliti. Ne znam od kada radi, niti išta o njemu. Vrlo ljubazno je odradio pregled, ultrazvuk, uzeo anamnezu, čak pitao i za prethodne porođaje. Babica koja me porodila je bila Draginja (ne znam prezime), i bila je fenomenalna, ali i druga koja je bila sa njom u smjeni je isto takva bila. Te noći je bilo mnogo porođaja, ali su svi bili ljubazni i krajnje profesionalni! Čak kada sam rekla da sam imala mnogo problema sa prvom epiziotomijom i da sam alergična na lateks, potrudili su se na sve načine da mi ne rade rez, da me ne bi izlagali dodatnim komplikacijama kasnije.

 

Za razliku od odjeljenja akušerstva, zaista divno iskustvo sa njima te noći, što ne bih mogla da kažem za prethodna 2 porođaja.

01/03/2012
2:43 pm
andjica
Guest
Guests
276sp_Permalink sp_Print

Ako bi KBC dao demant,ili neko opravdanje,treba ih pitati da dozvole intervju ili razgovor sa trenutnim porodiljama koje su najbolji dokaz kakvo je osoblje,kakvi su uslovi,sta im smeta,pa mozete mislit sta bi to bilo,jer mi smo u svojim domovima sa bebama,pa malo i hladne glave opisujemo dogadjaje,a mozete mislit one koje su trenutno tamo,kako im je.

01/03/2012
3:02 pm
Sandra D
Guest
Guests
277sp_Permalink sp_Print

Prosto ne mogu da ne napisem i ja par slova:)

Procitah ( ne sve ) ali veci dio prica sa ovog topika…i dobijam zelju da podijelim sa vama svoja 2 iskustva..ali samo bi se ponavljala..

Ne znam dijelite li samnom misljenje da smo donekle i mi ( narod ) krivi za takvo ponasanje doktora, babica…citavog osoblja?

Ja kad krenuh na prvi porodjaj naucise me: ''Doktoru najmanje 100, ako imas i 200 eura, babici koja ti pokaze dijete muzu 50, onoj koja je pored tebe isto toliko, a ne zaboravi onu koja ti bude oblacila dijete, i nju da castis…i da, dok si tamo, neka ti muz donese za njih malo sokova i koju bombonjeru, mozes i 200 gr kafe''

Da se najezis..

A sto je najgore u svemu tome…ja to i uradih.. i nismo prosli ni malo dobro ni ja ni David..poradjala sam se 16h.( o detaljima ne zelim sad, jer me boli zeludac o procitanih iskustava drugih majki)

Podjem onda ja tako tacno godinu i  mjeseci  nakon tog prvog porodjaja na drugi:)

E sad sam vec bila odlucna u namjeri da ''NIKO NECE OD MENE DOBITI NI CENT'' 🙂

MIslite li da me se babica koja je ( btw dobila od mog muza 50 sto je pokazala bebu i od mene 50 sto je bila pored mene ) -opet naglasavam, znam da sam kriva!!! :), ali mislite li da me se sjetila…da mi se okrenula koji put da pita kako sam? Vaziiiiiiii 🙂

Inace su me gledali kao ''bijelog medjeda'', jer ja sam bila( taj dr.put) ''EPIDURALKA'', a i choche ''IMA SE PARA ZA MATICNE CELIJE, LAKO MI JE ZA NJU'', a kad sam jos insistirala na tome da Dr. Sasa Raicevic, inace dr kojeg izuzetno cijenim,  uzme maticne celije iz pupcane vrpce, jer ne zelim da iko to drugi rati..pala sam u nemilost svih prisutnih.

Ali, sticajem okolnosti, pozva nacelnica ubrzo nakon toga ( jer svi mi imamo veze, samo je pitanje ocemo li ih povuci bas uvjek ) , i onda nastade famozno zapitkivanje '' Ooooo, zove li ovo Raspopovicka za tebe, a?''

Uglavnom , rashirih pricu, ali o ovome bih mogla nedeljama a ne danima..poenta je bila da svi mi takodje uticemo na to njihovo ponasanje..Sjetite se samo Dr. Mrdovica, i onoga ''Koliko se placa epidural'', ''300''. A ko je to rekao? Dr. Mrdovic? Nije..to znam , pouzdano znam…tako ga je castila prva,,i onda je to postalo pravilo…i klupko je samo pocelo da se zamotava…nazalost!

01/03/2012
3:38 pm
branka83
Guest
Guests
278sp_Permalink sp_Print

majai said:

Jao @branka83, ja se možda nisam dobro izrazila, ali sada hoću…”nenavikla na bol” znači da je njoj kao i tebi prag tolerancije bola na minimumu-kako si i rekla i vjerovatno nikada nisi imala razloga da TRPIŠ neki bol(zuba, glave i sl.)Ja sam prošla s oba djeteta u ovoj našoj oronuloj bolnici ODLIČNO jer sam i dr.jovanoviću i Lazareviću ama i svima koji su se ponašali NEKULTURNO odbrusila da im nije padalo na pamet da samnom razgovaraju s visine..takav sam tip koji to ne toleriše…Ima dooosat tamo da se radi i popravi i u ljudstvu i u samom enterijeru…ali i mi nismo cvećke8pacijenti9…Meni bi BILA OBAVEZNA svaka porodilja u školicu da ide! i to je to

Bol u zubu nikad imala nisam ali glava me boli prilicno cesto i veoma jako.. Ali kad me zaboli glava, ja popijem tabletu protiv bolova a tabletu protiv bahatih i nasilnih doktora i sestara nazalost nisam mogla popit :).. Mene je porodio Lazarevic i ni u jednom trenutku nije bio nekulturan, cak stavise bio je prilicno pristupacan ali ni on nema osjecaja kad radi pregled.. ja ne znam sta je sa njima.. Pitala sam Suzanu Uskokovic koju ne osjetim kad mi radi pregled mora li to tako, on a mi je rekla: Pa znas kako, meni svi kazu da imam laku ruku, neko nema… Znaci nije htjela da ih kudi ali meni je sve bilo jasno…

Sto se tice toga da pacijenti nisu cvjecke, smatram da bi svaki pacijent bio, pogotovo porodilja, da se prema njemu ponasaju kako treba i da kada ti nesto kazu, fino objasne, sta je to, zbog cega i kako a ne da pricaju drsko i gadjaju se nekim izrazima samo njima razumljivim… 

Tebi svaka cast sto nisi dala na sebe, ja sam bila potpuno zabezeknuta i prepadnuta i preplakala cijelo vrijeme dok nisam znala hoce li mi dat epidural ili nece.. E kad sam dobila epidural sve mi je bilo super do momenta dok nisam otisla na odjeljenje… A tu pricu sam vec ispricala 🙂

01/03/2012
3:38 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline
279sp_Permalink sp_Print

Tijana, daj pliz link na te kometare da sad ne trazim ,ako ti nije problem…

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

01/03/2012
3:46 pm
branka83
Guest
Guests
280sp_Permalink sp_Print

Sandra said:

Prosto ne mogu da ne napisem i ja par slova:)

Procitah ( ne sve ) ali veci dio prica sa ovog topika…i dobijam zelju da podijelim sa vama svoja 2 iskustva..ali samo bi se ponavljala..

Ne znam dijelite li samnom misljenje da smo donekle i mi ( narod ) krivi za takvo ponasanje doktora, babica…citavog osoblja?

Ja kad krenuh na prvi porodjaj naucise me: ''Doktoru najmanje 100, ako imas i 200 eura, babici koja ti pokaze dijete muzu 50, onoj koja je pored tebe isto toliko, a ne zaboravi onu koja ti bude oblacila dijete, i nju da castis…i da, dok si tamo, neka ti muz donese za njih malo sokova i koju bombonjeru, mozes i 200 gr kafe''

Da se najezis..

A sto je najgore u svemu tome…ja to i uradih.. i nismo prosli ni malo dobro ni ja ni David..poradjala sam se 16h.( o detaljima ne zelim sad, jer me boli zeludac o procitanih iskustava drugih majki)

Podjem onda ja tako tacno godinu i  mjeseci  nakon tog prvog porodjaja na drugi:)

E sad sam vec bila odlucna u namjeri da ''NIKO NECE OD MENE DOBITI NI CENT'' 🙂

MIslite li da me se babica koja je ( btw dobila od mog muza 50 sto je pokazala bebu i od mene 50 sto je bila pored mene ) -opet naglasavam, znam da sam kriva!!! :), ali mislite li da me se sjetila…da mi se okrenula koji put da pita kako sam? Vaziiiiiiii 🙂

Inace su me gledali kao ''bijelog medjeda'', jer ja sam bila( taj dr.put) ''EPIDURALKA'', a i choche ''IMA SE PARA ZA MATICNE CELIJE, LAKO MI JE ZA NJU'', a kad sam jos insistirala na tome da Dr. Sasa Raicevic, inace dr kojeg izuzetno cijenim,  uzme maticne celije iz pupcane vrpce, jer ne zelim da iko to drugi rati..pala sam u nemilost svih prisutnih.

Ali, sticajem okolnosti, pozva nacelnica ubrzo nakon toga ( jer svi mi imamo veze, samo je pitanje ocemo li ih povuci bas uvjek ) , i onda nastade famozno zapitkivanje '' Ooooo, zove li ovo Raspopovicka za tebe, a?''

Uglavnom , rashirih pricu, ali o ovome bih mogla nedeljama a ne danima..poenta je bila da svi mi takodje uticemo na to njihovo ponasanje..Sjetite se samo Dr. Mrdovica, i onoga ''Koliko se placa epidural'', ''300''. A ko je to rekao? Dr. Mrdovic? Nije..to znam , pouzdano znam…tako ga je castila prva,,i onda je to postalo pravilo…i klupko je samo pocelo da se zamotava…nazalost!

Sandrice duso moja draga 🙂

Ne slazem se sa tobom da je narod razmazio doktore… Taj doktor zbog struke u kojoj je i zbog zakletve koju je polozio ne bi trebao da uzme ni cokoladu a kamoli pare pa sve da ga pushkom ceraju a ne ceraju ih.. Cak ni to nije problem toliki kad ih castis da uzmu, ne smeta mi to toliko nego ovi sto ne obracaju paznju na pacijente ako ih ne caste.. e to je krajnje ogavno…

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
13 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…