A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Karlični porođaj
20/03/2012
8:09 pm
Kristina M
Guest
Guests

Pošto me ovo izgleda i definitivno čeka, krećem u prikupljanje infomacija, pa me interesuju vaša iskustva. Da li ste imale karlični porođaj, da li je bio prvi, drugi, treći… kako ste se porodile, na carski ili prirodno…

Preporučeno mi je da se porodim prirodnim putem, jer je četvrti porođaj u pitanju, i objašnjeno da se ne preporučuje epidural kada je karlični porođaj u pitanju. Užasno me strah kako će sve proći a kad pomislim da još moram i bez epidurala ne znam šta da mislim

20/03/2012
10:04 pm
Tamara 2
Guest
Guests

Kristina said
Pošto me ovo izgleda i definitivno čeka, krećem u prikupljanje infomacija, pa me interesuju vaša iskustva. Da li ste imale karlični porođaj, da li je bio prvi, drugi, treći… kako ste se porodile, na carski ili prirodno…

Preporučeno mi je da se porodim prirodnim putem, jer je četvrti porođaj u pitanju, i objašnjeno da se ne preporučuje epidural kada je karlični porođaj u pitanju. Užasno me strah kako će sve proći a kad pomislim da još moram i bez epidurala ne znam šta da mislim

Kad sam se ja porodila,jedna zena je radjala karlicno i sve je bilo gotovo za 5 minuta,ja se duze zadrzim u kadi nego ona na porodjaju 🙂 doduse 12-o dijete joj je bilo (ne salim se) a zaova mi je u bg i tamo dr sve karlicno poradjaju,osim ako je bas nesto strasno pa da salju na carski

21/03/2012
10:29 am
Kristina M
Guest
Guests

Daleko sma ja od nje:) Zavidim joj na brzini

21/03/2012
11:01 am
slavicabd
Guest
Guests

Bez brige Kristina! Moja bebica bila citavo vrijeme karlicno, carski, bez problema i muke, dr nije htio da me muci bez razloga! Opravak brzi nego poslije prirodnog 🙂

21/03/2012
11:10 am
Kristina M
Guest
Guests

Ali NECE da me vode na carski:) Nego idemo prirodno…

21/03/2012
11:17 am
slavicabd
Guest
Guests

🙂 good luck onda! Jesi li odlucila PG ili BR?

21/03/2012
11:22 am
Kristina M
Guest
Guests

PG definitivno, upravo zbog polozaja i neonatologije,mada se nadam da nam nece trebati ali moram imati sve opcije u vidu. Za sad ne obecava ni nacin porodjaja ni mjesto ali sta da radim, bez da se nadam da ce sve biti super.

21/03/2012
11:25 am
slavicabd
Guest
Guests

Naravno da hoce, samo budi pozitivna 🙂 i nadam se da ce biti neki dobri doca u smjeni 🙂 da ne muci ni tebe ni bebicu! A drzim fige da se bebac ipak okrene :)))

21/03/2012
11:42 am
Milica
Guest
Guests

Cao Kristina,

ja sam bila trudna sa trojkama i porodjaj je bio prirodnim putem bez epidurala. Ne znam da li je teze roditi jednu bebu okrenutu karlicno ili tri bebe odjednom, ali je meni puno pomogla ljekarka koja je bila u smjeni. Na zalost, nije se na kraju sve zavrsilo kako smo zeljeli i ocekivali, ali za to nije razlog porodjaj.

Mislim da dosta zavisi od toga ko ce biti tog dana u smjeni i da moze taj neko dosta da pomogne.

21/03/2012
12:20 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

ja ti sinoc napisah post , a sad ga vidim nema, i ja sam prolupala Confused  

uglavnom sam spominjala neki zahvat koji doktori izvode da okrenu bebicu, ne znam da li ti je dr spominjala, ali raspitaj se.  ECV

U svakom slucaju ima jos vremena da se okrene, meni cerkica tek sa punih 38 nt. Bebac je od pola trudnoce bio kako treba i nije bilo promjena za sada je i bebana uredno okrenuta ako se ne predomisli Smile

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

21/03/2012
3:01 pm
draganica
Guest
Guests

Kristi,

 

ti imaš pravo da odlučiš, tvoja je zadnja… al nije baš lako odlučiti.

Čudi me da ti ne daju izbor a i da ne daju epidural, jer nađoh npr ovaj tekst (izgleda mi ozbiljan i neutralan, ne navija ni na jednu stranu),  koji pominje i epidural kao dio procedure u UK za vaginalni porođaj – da majke ne bi prerano gurale jer se mora dobro voditi računa zbog položaja bebe…

http://www.aims.org.uk/Journal…..Normal.htm

 

Najbitnije je da bude neko od dr u kog imaš povjerenja, koju god opciju ti savjetovao.

21/03/2012
3:39 pm
Kristina M
Guest
Guests

A ovo je ustvari vise savjet moje doktorke, nije naredjenje ali ona misli da ne treba carski. Objasnila mi je i da ne smije biti prebrz porodjaj, ovo sto ti kazes. A ne znam vise njesam pametna… sludjena sam to je sigurno:)

22/03/2012
10:23 am
kjara
Guest
Guests

Jao Kristina zasto si se ovoliko uspanicila, pa beba se moze okrenuti i zadnji dan. Samo polako i opusteno, vidjeces bice to sve kako treba. Kiss

22/03/2012
10:28 am
mirjana
Guest
Guests

Kristini treba malo podići moral, ne liči na nju da klone …. slažete seKiss

22/03/2012
10:59 am
Tajchi
Guest
Guests

Slazem se! Ajde Kristina trebaju ti one tvoje vjezbe, sake na pod, guza gore Wink

Okrenuce se ta beba, ne panici!

16/11/2013
9:58 pm
visnja
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 47
Member Since:
13/06/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Je li se beba na kraju okrenula :) ? Kako se zavrsio porodjaj? Zar karlicni polozaj bebe nije indikacija za carski rez? Citala sam da se po nekim savremenim tokovima  i u razvijenijim zemljama ne pokusava prirodni porodjaj,jer je rizik po bebu veci nego kad se uradi carski…Od cega ili od koga to zavisi ovde kod nas?

17/11/2013
10:28 am
Kristina M
Guest
Guests

Na kraju se zavrsilo carskim, ipak, srecom i to ne samo zbog toga sto je karlicno nego jer sam prosla termin deset dana, a beba se jos nije spustala. A bio je sve veci i veci. Nijesam doktor, ne razumijem se, ali sam sigurna da je to bio najbolji izbor, jer sam nekako i dan danas ubijedjena da bi bilo problema. Nakon carskog, dok sam lezala na odjeljenju, dva doktora koja su me gledala u toku dana kada sam dolazila na CTG, a koji su bili protiv carskog jer nije bilo nijednog medicinskog razloga kako su govorili, nijesu bili odusevljeni sto sam se ipak porodila na carski. Jedan mi se cak i brecnuo – Vi ste ipak carski rodili?! Oni su tvrdili da s obzirom da sam se 4 put poradjajala nije bilo razloga da se radi operacija, vec da je trebalo ici prirodnim putem.

17/11/2013
5:15 pm
visnja
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 47
Member Since:
13/06/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Sigurno je to bio najbolji izbor.

Citam ovih dana o iskustvima zena kod kojih je beba bila karlicno okrenuta i uglavnom se na kraju ti porodjaji zavrse carskim rezom.Mogla sam zakljuciti da neki doktori pokusavaju prirodni porodjaj,muce zenu i bebu (ali bukvalno muce,cerece,razapinju) i na kraju kad ne ide urade carski…a i poznajem par zena kojima se to desilo…

Da li moze zena da insistira na carskom rezu,ako se radi o ovakvom polozaju bebe , ili je nemoguce bez veze?

17/11/2013
9:51 pm
Kristina M
Guest
Guests

Nije bilo sanse.. ali  nikakve, ja barem nijesam uspjela, kod svih sam bila, sve sam ih molila, rekli su mi da nemaju nijedan medicinski razlog za to, i da su oni ti koji o tome odlucuju. Mada kad sam ja isla to je bilo u sred javne price o stanju u porodilistu,  a ja sam isla kod svih redom jer sam slusala price da ima ljekara sa kojima se mozes “dogovoriti” oko carskog. Ne znam je li ko uspio, ja nijesam, tek kada su shvatili da mi sami trudovi nece kretati, i kada je proslo 10 dana od termina, zavrsila sam na carskom. Htjeli su da mi izazovu porodjaj, na dan termina, ali ja nijesam dala, htjela sam da cekam

24/02/2014
7:33 pm
Dragica B
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 4
Member Since:
08/02/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Kristina u kom polozaju je bila beba?Dobro je kad se sve lijepo zavrsilo :).Ja sam imala teske porodjaje al bas teske :( .Sa prvom bebom sam se poradjala od 12h navece do 9h35 min,trebao je biti carski rez,ali sam ja trazila da se prirodno porodim jer sam htjela da radjem vise djece,i tako ajde sad da sacekamo jos sat,pa jos sat…i porodih se(zazalila sam sto nisam na carski vjerujte mi),toliko sam popucala i toliko me isjekli da su me skoro pola sata sili :(,sa drugom bebom sam se relativno brzo porodila al nisam ni ovaj put prosla bez uzasnog sivenja :(.Treci porodjaj je bio neznam ni kako da ga opisem i sad bih plakala od muke,karlican,tezak i pad u komu od pola sata+sivenje,cetvrti je bio slican drugom s tim sto je i on krenuo karlicno al su ga dr okrenuli a nije ni cudo koliko su puta ubacili ruke u mene,sa zadovoljstvom da dodam i konce ,peti momak je bio pravi gospodin guyom okrenut,varijanta carskog nije dolazila u pitanje,,cuj peti porodjaj ma moze ona to,, a ja cutim,ledi mi se krv u zilama i sama sebi kazem,,mozes ti to Drage,, posle dugog i neuspjelog pokusaja prirodnim putem kad su mi vec oci iskocile od muke i bolova iz glave,povedena sam na carski,mislim da se ni pola puta do operacione sale od muke i ne sjecam,al se na kraju sve super zavrsilo,rodio se malisa dva dana pred nasu slavu.jedino dobro pored njega je i to da sam za slavu bila u bolnicu sa njim i odmarala od spremanja xaxa

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
7 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
2 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner