A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Kako da znam da je zaista počelo?
14/02/2012
11:18 am
vanjamik
Guest
Guests

ma da na kraju – ali kazem … A DO KATAPULTA … LaughLaughLaugh

15/02/2012
2:22 pm
NemAna
Guest
Guests

Ja nisam imala kontrakcije kad sam krenula ka bolnici.Noć prije sam imala blago boluckanje u donjem dijelu stomaka, kao kad treba da dobijem, i budila sam se češće. Ujutru sam izbacila sluzni čep, i malo se uplašila, ali me svakrva(živi vrata do) smirila, kao bez brige… Popile kafu, iskulirale. Kad, ubrzo, pukao prednji vodenjak(valjda ih ima dva, kako sam negdje čitala, tj prednji i zadnji). Ja se istuširala, ubacila još par stvari u koferčić(koji mi inače nijesu dali da unesem, nego sam tamo morala po kesama da stavljam stvariYell), i pravac bolnica. Tek sam tamo dobila bolove, kad su me i legli na sto. U bolnicu sam ušla u 14:45h, porodila se u 15:50h. Laganica Laugh

15/02/2012
2:37 pm
vanjamik
Guest
Guests

srecna zeno!

15/02/2012
2:43 pm
NemAna
Guest
Guests

Da znaš. Smile Obzirom da sam prvorotka bila, i to bez epidurala, sve je bilo kako valja. Da boli, boli, ali meni je to kratko trajalo, pa sam bol i zaboravila. Ako mi svaka trudnoća i porođaj budu kao prvi, biće diiiivno Laugh 

15/02/2012
2:59 pm
alba
Guest
Guests

SurprisedLaugh A ja mislila da sam ja dobro proslaLaugh

15/02/2012
9:00 pm
NemAna
Guest
Guests

alba said:

SurprisedLaugh A ja mislila da sam ja dobro proslaLaugh

SmileSmileSmile Ma bitno je da o porođaju(ima) mislimo kao o nečemu divnom i da ga(ih) se s osmjehom sjećamo!

15/02/2012
9:06 pm
Tamara 2
Guest
Guests

NemAna said:

alba said:

SurprisedLaugh A ja mislila da sam ja dobro proslaLaugh

SmileSmileSmile Ma bitno je da o porođaju(ima) mislimo kao o nečemu divnom i da ga(ih) se s osmjehom sjećamo!

Bravo,upravo tako

01/08/2012
12:13 am
Podgoricanka
Guest
Guests

Zene, mene interesuje taj sluzni cepConfused Meni jeste treca trudnoca, al sam prvi porodjaj indukovana 10 sati na stolu provela, tako da ni ne znam kako sluzni cep izgleda. Drugi porodjaj je bio uzasan i brz s gubitkom bebe, tak da o tome nijesam ni mislila. E sada sam stavljala makmiror vaginaletu i kao mala kuglica sluzava je izasla, velicine klikera. Ja jos nijesam usla u 9 mjesec, tek cu 10. avgusta. Samo bih voljela da znam kako izgleda sluzavi cep. Meni se stalno mokri, a kako mi se sin zalijepio za mene, ja sve mislim da je to to i da cu se uskoro poroditi, iako sam juce bila na pregledu u Bloku 5 i prst sam otvorena.

01/08/2012
1:54 pm
Ana P
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 543
Member Since:
16/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Podgoricanka, nisam sigurna da ces zbog iscetka od vaginalete uspeti da ga raspoznas, jer iako mu je ime onako zvucno, krvavo sluzavi cep ne izgleda nista posebno.

Kod mene je to bar izgledalo kao gomilica sluzi prosarana tankim tankim linijicama krvi.

Medjutim, u tom periodu nisam koristila nikakve vaginalete, tako da ne znam da li bi ga razlikovala od normalnog iscetka od vaginaletaConfused

01/08/2012
2:04 pm
Podgoricanka
Guest
Guests

Hvala dragaKiss ja evo danas citam po netu cio dan o tome, i svugdje pise za te niti krvi, a meni ih nije bilo. Bitno je da sam ja spakovala torbu, pripremila korpu za iznosenje, pokupovala svu mogucu kozmetiku i apoteku za bebu, jos krevetic da namontiram i ja sam spremnaLaugh

15/08/2012
10:54 pm
Podgoricanka
Guest
Guests

O evo mene opetSmile ja kao da mi je prvi porodjaj, pa nista ne znam, a da su mogli brze jedan za drugim ici isli biSmile

Sad sam 36+4 nedjelja trudnoce, i zaista ne znam dal je to to…i da li se i vama takve stvari desavaju. Ja sam 2 prsta otvorena, u ponedjeljak opet idem na kontrolu, nemam sekreta, al imam neko blago peckanje tamo dolje, i pijem caj od brusnice. Sjutra radim urin, da vidimo da nije sto urinarno jer me i po krstima boli. Dolje sam natekla…tako mi je u sve tri trudnoce ako imam sekret, al me sad brine jel to normalno posto ga nemam, a opet  sam natecena.

I jos me nesto interesujeSmile da li ste se vi depilirale prije porodjaja voskom ili kremom…pitam iz razloga jer sam ja na dva porodjaja bila spremna, al sam sada promijenila kozmeticarku i ovu novu svaki put hvata panika kad treba da me izdepilira, a tek sada da ih mijenjam nije mi bas prijatno. Pa vas pitam za savjetSmile

 

I da li ukoliko krene porodjaj mogu zvati doktoricu koja mi je pratila trudnocu da dodje iako nije u smjeni

Sa njom sam najgore stvari prosla i sa dr Raicevicem, pa am nekako u njihovim rukama najsigurnija…i da ne zaboravim dr Djurovic.

15/08/2012
11:14 pm
Kristina M
Guest
Guests

Trebala bi se sa njom dogovoriti vec sad da li ces je imati rasta zvati.

Ja sam imala isti problem ili slican sva cetiri puta, ajde prvi ne racunam jer nijesam znala. Sve sam nekako imala osjecaj evo ga, priprme zavrsene, samocsto nije, ali vidimo se, sve sam ih cekala masu preko termina, i samo mi prvi put nijesu izazivali porodjaj, a posljednji put je bio carski.A kad je orvi porodjaj krenuo znala sam da je to to, nije bilo dileme:)

15/08/2012
11:18 pm
Podgoricanka
Guest
Guests

Mene interesuje dal smiju dolaziti ako nijesu u smjeni, jer sam negdje citala da ne smiju, a negdje da se preporucuje da dr koji prati trudnocu bude na porodjaju.

16/08/2012
9:48 am
Kristina M
Guest
Guests

Oni  ne smiju da dolaze, barem je tako bilo do skoro na osnovu neke odluke nekog prethodnog menadzmenta, nego mogu da poradjaju samo doktori koji su u smjeni. Zbog toga oni zenama izazvivaju porodjaje veoma cesto tj kazu ti da dodjes kad su oni u smjeni pa se tako uklopite. Sto je potpuna suludost. Bas cu da ih nedje pitam imaju li evidenciju koliko je indukovanih porodjaja u posljednjih pet godina, a kolio ih je bilo prije

28/01/2013
11:41 am
ivana l
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 50
Member Since:
12/12/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Drage moje, da li vam se javljao jaki bol i tjeralo vas da vrsite nuzdu, a boli toliko da su mi suze isle. Jednu noc pod tim bolovima odem, kazu prst otvorena na ctg nista i vrate me kuci, evo sad opet posle dva dana isti bol, non stop u wc, pa pusti. 

11 feb mi je termin. Vodenjak jos nije pukao, a ni sluzni cep ispao, tj. danima mi ide gusto bijelo pranje bez krvi i sukrvice?

28/01/2013
11:59 am
Kristina M
Guest
Guests

Ako te bas jako boli, bolje prosetaj do njih. Nemoj tako da trpis. Imas li kontrakcije

28/01/2013
12:40 pm
Budimka G
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 386
Member Since:
01/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja sam od danas i u 38-oj sedmici… nisam se nadala da cu dogurati dovdeLaugh. Zadnjih dana mi tako varira osjecaj – cini mi se da iskoci beba, a poslije cak i ne osjecam da sam trudna… Juce su me npr. bas pritisla krsta i dolje niz noge, kao onaj PMS bol, poslije sam bila dosta tromija, ali mi je bilo malo lakse. Danas – nista, kao da nisam trudna. Za taj cep me zanima kako uopste primijetite da ispadne, narocito sto pretpostavljam da ispada prilikom vrsenja nuzde? Meni je prvi put pukao vodenjak i tako je poceo porodjaj, a kontrakcije su oni izazvali indukcijom. Prosto ni ja sad nisam sigurna sta da ocekujem… mada, iskreno, i nisam opterecena. Moze vala sad ako hoceLaugh i na nacin na koji hoce.

28/01/2013
1:12 pm
ivana l
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 50
Member Since:
12/12/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Tebi macence kao i meni prvi put, kad je pukao vodenjak znala sam to je to, a sad sve nesto strepim te jeste te nije. I meni ponekad kao da gura glavom na dnu stomaka, dr kaze prednjaci glavom i tacno osjecam kako gurka. Sa prvim mi je ispao cep nedelju dana pred porodjaj a sad vec kao da nikad nisam ni radjala nemam poima :) sve mi je drugacije. 

28/01/2013
1:13 pm
ivana l
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 50
Member Since:
12/12/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

a macence kada ti je termin po njima?

Kristina sad me vec pustilo i ne boli nista.

28/01/2013
1:28 pm
Budimka G
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 386
Member Since:
01/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Po njima mi je termin 20. februar, a od pregleda prije Nove godine, prije tacno mjesec dana (a mozda i od jos prije) sam otvorena 3-4 cm… Ko zna sta ce se ovaj put sve izdesavati.

No permission to create posts
Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

Procedure i Izazovi Samohranog…