A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Epiziotomija
21/02/2013
12:05 pm
Nela86
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 158
Member Since:
01/08/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Podstaknu me macence poredjenjem “kao slikar kistom” da otvorim topic. Sto mislite o epiziotomiji i preventivnom rezanju prvorotki? Da li je neka imala prirodni porodjaj bez epiziotomije? 

Ako su vas rezali, koliko vam je trebalo da rana zaraste?

 

Ja svakako nisam mogla proci bez toga jer je beba bila velika, mada je to uradjeno preventivno jer nisu znali da ce biti tolika. I sama sam se sokirala kad su mi rekli 4050gr i 37cm obim glave – prije porodjaja nije radjen UZ, a na poslednjem koji mi je radila dr koja je vodila citavu trudnocu – rekla mi je da beba do kraja termina nece biti veca od 3200!!! Tacno da sam prebacila termin 7 dana, ali toliko nije mogla porasti :)

U svakom slucaju, bolje da se uradi epiziotomija nego da se zena pocijepa… ali da li je stvarno uvijek neophodno?

Evo i poslije 12 dana ja ne mogu bas da sjedim, nego se potpomazem raznim jastucima da mi je udobno makar dok dojim :)  

21/02/2013
12:58 pm
Maja R
Forumaš(ica)
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 68
Member Since:
24/11/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Ja sam imala srecu da se dva puta porodim bez epiziotomije! Obije bebe su bile ispod 3 kg tako da treba toj cinjenici da zahvalim.

Mada, na prvom porodjaju je babica htjela da me recne malo da ubrza porodaj ali joj doktor nije dao – rekao joj je da je beba sitnija i da nema potrebe. Bebi je bila sakica uz glavu pa me je malo pocijepala ali ta dva konca nisam ni osjetila.

http://www.ticker.7910.org/as1cA9DoM360000MTE5ZGx6fDA1NjYwamR8TWFtaW5hIGtyb2ZuaWNhIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/as1cJIL0g410000MTA3NzdkfDAyOTQ4amxkfE1hbWluYSB2amV2ZXJpY2EgamU.gif

21/02/2013
1:41 pm
Cekalica N
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 333
Member Since:
05/04/2011
sp_UserOfflineSmall Offline

Imala sam i epiziotomiju i rupturu :) beba se rodila sa 3720 g, 56 cm, rucica uz glavu… Sili su me, i sili, i sili – to je (bar meni) predugo trajalo ;-) imala sam 16 ili 18 konaca, ne znam tacno, a fino sam sjela nakon nekih mjesec ipo (cini mi se ;-) ), do tada sam sjedjela “sa strane” :-)

Ono, neprijatno je, ali nisam ja to nesto tragicno dozivjela. :-)

"Anyone who lives within their means suffers from a lack of imagination."

26/02/2013
11:12 am
Budimka G
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 386
Member Since:
01/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline

Cus sta mislim?! Nela, jos uvijek ne mogu da sjednem normalno (dvije sedmice su prosle), svaki odlazak u wc mi je kao na klanje… Mislim da uopste nije trebalo toliko da me “izrezbari” jer je beba bila 3200 gr i 35 obim glave. Ali eto, neka mu bude….

Mada, kad kao laik bolje razmislim, bolje i tako kontrolisano da oni rebnu nego da se pocijepas na neocekivan nacin… valjda ce bolje zarasti. Mislim i da je vazno da je tu ljekar koji prati trudnocu ili bar da ovaj koji je tu zna otprilike da li se ocekuje velika beba ili ne. Ovako samo gataju i za svaki slucaj uzimaju skalpel…

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
10 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

Procedure i Izazovi Samohranog…