A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Epiduralna anestezija
06/04/2012
12:46 pm
Cekalica
Guest
Guests

E, bas se potresoh sto se ovaj dr sad prosvijetlio pa ne uzima novac (vise).

07/04/2012
11:32 am
Milica
Guest
Guests

Ma… nemojte me pogrešno shvatiti, daleko od toga da odobravam samo mi je dojadilo da ispravljam krive drine. Prvo sam se dobro nanervirala oko vrlo precizno definisanih porođajnih tarifa babica i doktora, a onda sam shvatila da mi je džaba, ako živiš u Podgorici i želiš porođaj sa doktorom koji ti je vodio trudnoću i sa epiduralnom anestezijom, nema druge nego dobro da iskeširaš. I eto, to je procedura koju sam opisala i nadam se da se neće još dugo poštovati.

07/04/2012
12:31 pm
Kristina M
Guest
Guests

Nijesmo mi tebe nista ni pogresno shvatili vjeruj mi, sve nam je jasno, ja sam dva puta kroz to prolazila nego su mi oni smijesni sa pateticnom pricom. Samo kad bi regulisali epidral kao svuda na svijetu i omogucili doktorima koji vode trudnocu dadodju na porodjaj svoji pacijentinja ako se tako dogovore, ne bi bilo izazivanja prodjaja, indukcija i tome slicno. Nego ne moze nista s  andjelima. I cak i ako isplaniras sve dzabe ti je jer opet ne znas hoce li tako biti.

Pa dje ima to da platis nesto nekome, dobijes uplatnicu i na uplatnici tui pise da ti ne garantovano da ces to dobiti sto si platila!!!! Pa da ti porodjaj prodje smireno i bez dodatne nervoze… 

07/04/2012
1:26 pm
mamika m
Member
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 1304
Member Since:
23/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

e to je stvarno smijesno, to sa uplatnicom. a jos s mjesnije je sto se na to pristaje!  Ima li u zakonu neka odrednica gdje je tako nesto dozvoljeno?

i sad se sjetih da ne pitah dr ,kad sam bila na pregledu , za epidural ovdje u bp. (da li se placa, kome itd…)smela sam se sa ovom plodovom vodom i zaboravila potpuno.  

14.4.99/12.6.10/10.6.12 ja presretna :)

20/04/2012
11:16 pm
montenegrina
Guest
Guests

Dok sam bila u porodjajnoj sali dosao je Zan i ukljucio 3 epidurala.Prosao je pored mene pomazio me i pitao zasto nisam htjela i ja epidural.Ja sam rekla da sam cula da “ispaljuje” a on je rekao “Eto vidis kako ispaljujem,95% se pojavim,osim ako nije neka jako ozbiljna operacija.Dok je jedna cekala epidural i kukala od bolova sestra je prisla i trazila joj pare ahhahaahahah.Ova sva izbezumnjena ne zna dje se nalazi,a ova joj trazi pare da umjesto nje uplati jer su praznici sjutra pa nece raditi valjda ti sto daju te priznnice od kud znam….

20/04/2012
11:31 pm
mirjana
Guest
Guests

e sram ih bilo, gadovi, da ne propadnu za praznike, uh

21/04/2012
12:55 am
Kristina M
Guest
Guests

Sto jes jes, kad sam ja u pitanju sigurno je bila operacija u pitanju, neka velika i komplikovana, u delti uz kafu. Da je sto god ali sto god drugo rekao sve bih mu oprostila, ali mrtav ladan, s vrata veli zeni koja se treci put poradja: Kad cas prije?A ja sam otisao do delte na kafu, nijesam mislio da ces jos…

21/04/2012
10:53 pm
montenegrina
Guest
Guests

Uzas…

22/04/2012
11:18 am
Cekalica
Guest
Guests

Za vas koje ste trazile epidural jedno pitanje: koliko prije termina je potrebno kontaktirati anesteziologa?

22/04/2012
12:26 pm
Kristina M
Guest
Guests

eeee, ja sam to uradila u trecem ili cetvrtom mjesecu:)

22/04/2012
3:36 pm
Lanolina
Guest
Guests

Meni je doktor rekao da se anesteziolog kontaktira u 32 sedmici, tj na pocetku osmog mjeseca, sto meni dodje za nedelju dana. Uglavnom, ove nedelje idem na pregled pa cu uzeti broj i to je to.. 

22/04/2012
4:58 pm
Cekalica
Guest
Guests

Lanolina said
Meni je doktor rekao da se anesteziolog kontaktira u 32 sedmici, tj na pocetku osmog mjeseca, sto meni dodje za nedelju dana. Uglavnom, ove nedelje idem na pregled pa cu uzeti broj i to je to.. 

Ja sam iduce sedmice 31. nedelja, a sl. redovna kontrola mi je pocetkom maja, pa cu se tada konsultovati sa dr, nego rekoh da ne zakasnim Smile

 

Kristina, i ja sam odavno htjela da sve utanacim (control freak Laugh), nego me dr zacudjeno pogleda i odbi da razgovara o porodjaju u tada 5-om mjesecu trudnoce Wink

23/04/2012
11:12 pm
lucidna
Guest
Guests

Ja vec gore odgovorih,dan prije porodjaja sam dogovorila epidural.

24/04/2012
5:21 pm
Cekalica
Guest
Guests

lucidna said

Procitah vasa iskustva pa evo da napisem i moje.

Imala sam patoloski strah od porodjaja i od pocetka pricala da cu carski (svjesna svih rizika), dr nije htio ni da cuje. Kad se priblizio termin i vidio da ne odustajem rekao je da pristaje i na epidural (za koji mi je na pocetku rekao da nece ni da cuje). Zakazao mi je razgovor sa anesteziologom, objasnio mi je sve prednosti epidurala i objasnio proceduru.

Sjutradan ujutro (posle razgovora) neplanirano i malo prije termina krene beba. Anesteziolog je stigao u rekordnom roku. Ja nemam dovoljno rijeci da zahvalim tom covjeku. Meni je porodjaj bio jedno predivno iskustvo. Uzivala sam.

Samo davanje anestezije sam osjetila kao ujed komarca (to je ona anestezija koja se daje da se ne osjeti davanje epiduralne a.). Onda sam par sati lezala, caskala sa babicama i doktorima, smijala se i gledala druge zene, sa nekima i plakala koliko su se mucile. Povremeno su mi govorili da legnem na stranu. Posle nekoliko sati dr je rekao da krece i objasnio mi sto treba da radim. Sve je bilo gotovo za 5min. Onda je krenulo usivanje i revizija, ja sam svo vrijeme opusteno caskala sa babicama i mladim doktoricama. Kad je sve bilo gotovo doktor mi je rekao:”Sve do sad nisam znao zbog cega je epiduralna dobra, sad znam da je dobra zbog revizije jer to zene podnose teze nego porodjaj”.

Dok sam lezala kasnije anesteziolog je dolazio da me posjeti, da pogleda mjesto uboda, da porazgovaramo.

E da, kad mi je dao anesteziju rekao je da mi je pogodio neki krvni sud i da ne moze da zavuce iglu onoliko koliko bi trebalo nego do pola i da se plasi hoce li do kraja biti bezbolno, tj. hoce li se u toku porodjaja izvuci ta igla, to se srecom nije desilo.

Ja se raspisah 🙂 Htjela sam da kazem da je moje iskustvo fantasticno i svakome bih preporucila epidural.

Lucidna, ja tek sad vidjeh ovaj tvoj post (ne znam kako sam ga preskocila Smile) i super sto je tvoje iskustvo bilo pozitivno!

Da li su tebi one nalaze koji su neophodni prije epidurala odradili u bolnici (ne znam sad tacno sta se radi, ali ima veze sa koagulacijom)?

25/04/2012
3:12 pm
Alice in Wonderland
Guest
Guests

Ja sam se porodila u decembru, a epidural dogovorila dva meseca ranije. Žan me je upozorio da može da se desi da ne dođe (ukoliko je bio dežuran prethodnog dana i sl.). Srećom, meni su se sve kockice poklopile… tj. tog dana kad mi je pukao vodenjak, bio je dežuran dr koji sam htela da me porađa, Žana sam zvala i on je došao. Bio je uz mene tokom čitavog porođaja, sutradan došao da me obiđe…

 

Epidural – sjajna stvar… Iako mi je sam porođaj trajao skoro 11h (vodenjak mi je pukao u 16:30, porodila se u 02:55), pamtim ga kao najlepše iskustvo i jedva čekam da se sve to ponovi :)))) i to samo zahvaljujući epiduralu…

19/05/2012
9:31 pm
Lanolina
Guest
Guests

Ja sjutra idem na konsultacije i dogovor za epidural. Posle toga cu bit’ mnogo laksa. Smile uh, nadam se da ce sve biti ok..

19/05/2012
10:14 pm
Tajra
Guest
Guests

Taj doktor samo nek je zdravo, da radi kako treba za reviziju i sivenje treba da da anesteziju to ne bi trebalo da ima veze sa epiduralom. Al ja se nadam da cu imati snage da im to trazim. To je nesto sto nas sleduje.
Naravno da imam strah od porodjaja, koji pokusavam da pobjedim koliko toliko, tako da bas i ne panicim, al za epidural nikako nisam, em sto kod nas nije sigurno da ces ga dobiti em sto ako sam sa sobom rascistis epidural ti smanji bolove kad ti najmanje treba. Bar takva su iskustva nekih zena.

20/05/2012
9:16 am
marijank
Guest
Guests

Tajra said
Taj doktor samo nek je zdravo, da radi kako treba za reviziju i sivenje treba da da anesteziju to ne bi trebalo da ima veze sa epiduralom. Al ja se nadam da cu imati snage da im to trazim. To je nesto sto nas sleduje.

 

pa dobije se anestezija prije sivenja.ja sa poslije drugog porodjaja trazila od dr da saceka min da pocne da djeluje i nijesam ni osjetila sivenje.jes da me pogledao poprijeko jer je to bilo u 4 ujutro,ali cim su u javili za porodjaj odmah je dosao.doletio je u neku trenerku i majicu.

 

20/05/2012
2:27 pm
Tajra
Guest
Guests

Ja sam cula da ne daju svima anesteziju, a to moraju. I kad rade reviziju isto treba da daju anesteziju. Nadam se da su se makar malo promijenili i da rade onako kako treba.

20/05/2012
10:14 pm
marijank
Guest
Guests

kako to?

moraju ti dati anesteziju,van pameti je da te onako siju.obavezno pitaj,ci odes kod dr.

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
12 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner