A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Epiduralna anestezija
08/11/2014
9:47 pm
Sneza J
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
03/07/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
221sp_Permalink sp_Print

alexis said
Znate, ja svaki put o tome kako ne placam doktore ni centa, jer oni dobijaju platu za to sto rade, isto kao i svi mi…al to je kod nas postao obicaj da se daje te doktoru, te anesteziologu, te babici sto ti obuce dijete pri izlasku…i naravno, shvatam da trudnice zele da obezbijede sebi i bebi neki minimum brige, pa cu prenijeti iskustvo  moje drugarice

Imala je  br mob anesteziologa, dogovorili se da ce ga castiti, i nije se pojavio…tako da ni to nije sigurno…

Ja sam se zainatila- prijavila se za epidural, sve procedure i preglede prosla, ali nisam htjela pregovore niti cascavanja, naravno, gle cuda- nije se pojavio, ali opet bih isto uradila! Ili ako hocu da dam pare, pa otici cu u privatnu bolnicu i platiti, makar cu znati sta placam…

bas bez veze iako se placa nije sigurno da ce anesteziolog doci 

10/11/2014
11:55 am
Ana B2
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 2
Member Since:
05/03/2012
sp_UserOfflineSmall Offline
222sp_Permalink sp_Print

koji doktori najcesce rade epiduralu ginekolozi

10/11/2014
1:30 pm
Kristina M
Guest
Guests
223sp_Permalink sp_Print

Raičević, Miketić, i Haliti sam cula

10/11/2014
4:19 pm
alexis
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 37
Member Since:
14/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
224sp_Permalink sp_Print

Mene je poradjala dr Globarevic, i ona nema nista protiv epidurala

12/11/2014
9:51 pm
Sneza J
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
03/07/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
225sp_Permalink sp_Print

epidural samo MRDOVIC 

Ana said
koji doktori najcesce rade epiduralu ginekolozi

07/04/2015
12:08 am
Marija N1
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 1
Member Since:
07/04/2015
sp_UserOfflineSmall Offline
226sp_Permalink sp_Print

Ima li sta novo oko epiduralne ili je sve isto, zakazes indukovani porodjaj ili nadas se da si bas velike srece da ti se zadesi anesteziolog na porodjaju? Da nisu to malo doveli u red?

07/04/2015
10:15 am
Kristina M
Guest
Guests
227sp_Permalink sp_Print

Da ja znam sve isto:(

07/04/2015
3:02 pm
Sneza J
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
03/07/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
228sp_Permalink sp_Print

marija_noktici said
Ima li sta novo oko epiduralne ili je sve isto, zakazes indukovani porodjaj ili nadas se da si bas velike srece da ti se zadesi anesteziolog na porodjaju? Da nisu to malo doveli u red?

Sve je isto Smile

12/04/2015
11:24 pm
vana
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 38
Member Since:
20/10/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
229sp_Permalink sp_Print

Pozdrav za sve mame i buduce mame! Zelim da podijelim sa vama moje iskustvo! Porodila sam se prije nepuna 2 mjeseca, prirodnim putem bez epidurala. Htjela sam porodjaj sa epiduralom! Kad sam usla u sedmi mjesec, bila sam na razgovor kod anesteziologa Mrdovica. Objasnio mi je sve vezano za epidural, bio vrlo prijatan, ljubazan, pogledao kicmu da li je pogodna za epidural. Dao mi svoj br telefona da ga obavjestavam o novitetima sa pregleda, da mu javim za nalaze koji se rade zbog epidurala i naravno da ga zovem za epidural kada bude porodjaj. Jako važno, da dodam, u toku razgovora je još rekao, citiram “MI ANESTEZIOLOZI NISTA NEMAMO OD EPIDURALA, SAV NOVAC IDE BOLNICI, TO JOŠ UVIJEK KOD NAS NIJE UREĐENO KAO ŠTO JE NPR. U BEOGRADU GDJE POLA NOVCA IDE DOKTORU, POLA BOLNICI”…Sve mi je bilo jasno! Između redova ili pripremi kovertu ili nista od anestezije. E tako je i bilo….Cesto smo se cujali do termina porodjaja i govorio da nema nikakvih problema, samo da se javim ili posaljem poruku kad bude porodjaj. Kad je dosao porodjaj i kad sam bila dovoljno otvorena za primanje epidurala, a to je 12:30 h (podne), zvala sam ga 3 – 4 puta, nije se javljao. A koja je vjerovatnoca da covjek spava u to doba, znajuci da prije toga nije bio nocna smjena jer sam primljena u 4 h ujutro i odmah pitala je li mozda dezuran? Bas mala vjerovatnoca!! Tu sam shvatila zasto sve porodilje pricaju uglavnom istu pricu za njega – da je divan u komunikaciji dok se ne priblizi, a kasnije ni traga ni glasa od njega.

Mozda sam mu odmah na razgovoru trebala staviti do znanja da sam raspolozena pripremiti kovertu, vjerovatno bi sve bilo drugacije, vjerovatno bi se probudio i u 3 h ujutro da je trebalo!

Toliko o tom finom i postenom gospodinu Mrdovicu!

14/04/2015
11:26 am
Sneza J
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
03/07/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
230sp_Permalink sp_Print

vana said
Pozdrav za sve mame i buduce mame! Zelim da podijelim sa vama moje iskustvo! Porodila sam se prije nepuna 2 mjeseca, prirodnim putem bez epidurala. Htjela sam porodjaj sa epiduralom! Kad sam usla u sedmi mjesec, bila sam na razgovor kod anesteziologa Mrdovica. Objasnio mi je sve vezano za epidural, bio vrlo prijatan, ljubazan, pogledao kicmu da li je pogodna za epidural. Dao mi svoj br telefona da ga obavjestavam o novitetima sa pregleda, da mu javim za nalaze koji se rade zbog epidurala i naravno da ga zovem za epidural kada bude porodjaj. Jako važno, da dodam, u toku razgovora je još rekao, citiram “MI ANESTEZIOLOZI NISTA NEMAMO OD EPIDURALA, SAV NOVAC IDE BOLNICI, TO JOŠ UVIJEK KOD NAS NIJE UREĐENO KAO ŠTO JE NPR. U BEOGRADU GDJE POLA NOVCA IDE DOKTORU, POLA BOLNICI”…Sve mi je bilo jasno! Između redova ili pripremi kovertu ili nista od anestezije. E tako je i bilo….Cesto smo se cujali do termina porodjaja i govorio da nema nikakvih problema, samo da se javim ili posaljem poruku kad bude porodjaj. Kad je dosao porodjaj i kad sam bila dovoljno otvorena za primanje epidurala, a to je 12:30 h (podne), zvala sam ga 3 – 4 puta, nije se javljao. A koja je vjerovatnoca da covjek spava u to doba, znajuci da prije toga nije bio nocna smjena jer sam primljena u 4 h ujutro i odmah pitala je li mozda dezuran? Bas mala vjerovatnoca!! Tu sam shvatila zasto sve porodilje pricaju uglavnom istu pricu za njega – da je divan u komunikaciji dok se ne priblizi, a kasnije ni traga ni glasa od njega.

Mozda sam mu odmah na razgovoru trebala staviti do znanja da sam raspolozena pripremiti kovertu, vjerovatno bi sve bilo drugacije, vjerovatno bi se probudio i u 3 h ujutro da je trebalo!

Toliko o tom finom i postenom gospodinu Mrdovicu!

Stvarno strasno znaci dogovoris se o svemu i na kraju nista od toga

12/05/2015
3:11 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
231sp_Permalink sp_Print

Ne branim nikoga, ali ni njima nije lako. Ja sam se dogovarala sa anesteziologom Marijanovicem za spinal i covjek mi je odmah rekao da ne moze da garantuje da ce biti prisutan, i vjerujte mi da ja to cijenim. I na kraju nije bio tu, izasao iz dezurstva bas tog dana kad je meni bio zakazan carski.

Porodiliste MORA imati svoje anesteziologe jer njih nema dovoljno ni na njihovoj klinici. Oni uz porodilju moraju biti do porodjaja. ja sam mogla na dan porodjaja zamoliti Marijanovica da ostane jer se poznajemo, ali iskreno, covjek je radio 24h, trebao da ceka jos par sata do pocetka porodjaja i onda o kismi da mi radi… Neka, hvala.

15/05/2015
4:58 pm
Sneza J
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
03/07/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
232sp_Permalink sp_Print

mammatobe said
Ne branim nikoga, ali ni njima nije lako. Ja sam se dogovarala sa anesteziologom Marijanovicem za spinal i covjek mi je odmah rekao da ne moze da garantuje da ce biti prisutan, i vjerujte mi da ja to cijenim. I na kraju nije bio tu, izasao iz dezurstva bas tog dana kad je meni bio zakazan carski.

Porodiliste MORA imati svoje anesteziologe jer njih nema dovoljno ni na njihovoj klinici. Oni uz porodilju moraju biti do porodjaja. ja sam mogla na dan porodjaja zamoliti Marijanovica da ostane jer se poznajemo, ali iskreno, covjek je radio 24h, trebao da ceka jos par sata do pocetka porodjaja i onda o kismi da mi radi… Neka, hvala.

Pa jeste al ti bas bude bez veze hoces epidural a kad dodje porodjaj nema doktora al eto ako ti doktor sam kaze da ti ne garantuje da ce biti tu to je ok Laugh

15/05/2015
5:15 pm
vana
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 38
Member Since:
20/10/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
233sp_Permalink sp_Print

sneza_jovicevic said

mammatobe said
Ne branim nikoga, ali ni njima nije lako. Ja sam se dogovarala sa anesteziologom Marijanovicem za spinal i covjek mi je odmah rekao da ne moze da garantuje da ce biti prisutan, i vjerujte mi da ja to cijenim. I na kraju nije bio tu, izasao iz dezurstva bas tog dana kad je meni bio zakazan carski.

Porodiliste MORA imati svoje anesteziologe jer njih nema dovoljno ni na njihovoj klinici. Oni uz porodilju moraju biti do porodjaja. ja sam mogla na dan porodjaja zamoliti Marijanovica da ostane jer se poznajemo, ali iskreno, covjek je radio 24h, trebao da ceka jos par sata do pocetka porodjaja i onda o kismi da mi radi… Neka, hvala.

Pa jeste al ti bas bude bez veze hoces epidural a kad dodje porodjaj nema doktora al eto ako ti doktor sam kaze da ti ne garantuje da ce biti tu to je ok Laugh

U ovom mom slucaju, doktor nije pominjao opciju da nece biti u mogucnosti da dodje, jedino je pomenuo da nece moci ako ode za Angolu jer ceka radnu vizu, a znam da se to nije desilo. Cak i da se javio na tel kad sam ga zvala i kaze mi da ne moze doci, nema veze – postujem, ali ovako…..nemam nista lijepo reci za njega!

12/06/2015
2:36 pm
katarinaaa
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
20/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
234sp_Permalink sp_Print

Zanima me da li je istina da dr. Mrdovic napusta kbc i ide  za Ameriku (s obzirom da treba da se porodim u decembru)  i ko sada izvodi te anestezije i kakve su sanse sada da ti se neko javi na vrijeme i da si siguran da ces dobiti epidural?  

12/06/2015
4:30 pm
vana
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 38
Member Since:
20/10/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
235sp_Permalink sp_Print

katarinaaa said
Zanima me da li je istina da dr. Mrdovic napusta kbc i ide  za Ameriku (s obzirom da treba da se porodim u decembru)  i ko sada izvodi te anestezije i kakve su sanse sada da ti se neko javi na vrijeme i da si siguran da ces dobiti epidural?  

Ne ide za Ameriku, nego za Angolu…Znaci, niti postoji anesteziolog koji radi epidural trenutno (a realno, ni ranije ga nije bilo – mozete procitati moje iskustvo sa epiduralom nedavno objavljeno), pa samim tim nema sanse da budete sigurni da cete dobiti epidural!

13/06/2015
10:15 am
Kristina M
Guest
Guests
236sp_Permalink sp_Print

Pitali smo i na fbookui naravno da je tamo mnoogo odgovora, a ovaj nam je stigao u inbox:

Anesteziolog Zan je trenutno na bolovanju,ali ceka vec 3-4mjeseca da mu odobre vizu,ide za Angolu na godinu dana.Moze to biti za dan a moze za mjesec.Nije do njega,vec je trebao biti tamo.

09/07/2015
4:05 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
237sp_Permalink sp_Print

Marijanović radi epidural.

30/07/2015
12:35 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
238sp_Permalink sp_Print

Ne znam sto se zakacile za Zana. Goran Marijanovic je 100 puta bolji  anesteziolog od njega samo mu nije zinula g**ica ka’ Zanu. Covjek radi u jos par klinika i zaradi koliko mu je dovoljni da ne dere porodilje, jer se zna da Zan nece doci ako mu ne platite. Ako uspijete da se dogovorite sa Goranom, on vam cent uzeti nece jer na to gleda kao na posao. E sad… Trebalo bi malo pritisnuti novi menadzment. Zasto se spinal dobije bez problema i to DZABE a epidural se placa a ista je procedura u pitanju? (mislim na katetar). Jer onih 125e idu klinici a ne doktoru.

30/07/2015
1:29 pm
vana
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 38
Member Since:
20/10/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
239sp_Permalink sp_Print

mammatobe said
Ne znam sto se zakacile za Zana. Goran Marijanovic je 100 puta bolji  anesteziolog od njega samo mu nije zinula g**ica ka’ Zanu. Covjek radi u jos par klinika i zaradi koliko mu je dovoljni da ne dere porodilje, jer se zna da Zan nece doci ako mu ne platite. Ako uspijete da se dogovorite sa Goranom, on vam cent uzeti nece jer na to gleda kao na posao. E sad… Trebalo bi malo pritisnuti novi menadzment. Zasto se spinal dobije bez problema i to DZABE a epidural se placa a ista je procedura u pitanju? (mislim na katetar). Jer onih 125e idu klinici a ne doktoru.

Zakacile su/smo se za Zana jer je taj isti Zan trenutno jedan jedini zvanicni anesteziolog koji daje i epidurale porodiljama. Tu je jos i anesteziolog Vukcevic, ali ona je na porodiljskom. A Marjanovic je anesteziolog koji ne radi epidurale bez preko dobre veze, tj. da nekome bas ucini (prijatelju, kumu, bratu, sestri i sl…)…

31/07/2015
4:16 pm
milicica88
Forumaš(ica) ipo
Guests

Members
Forum Posts: 258
Member Since:
28/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
240sp_Permalink sp_Print

Dobar dan!!! Evo i ja da se prikljucim ovoj temi… priblizava se polagano i nama!!!! LaughLaughLaugh

Pa da li znate kome uopste treba da se obratimo mi koje smo zainteresovane za epidural? Meni je termin sredinom oktobra,nadam se da cu do tad doci u kontakt sa nekim anesteziologom a i da mi bude koliko toliko sigurno da cu je i primiti. Ja sam jutros cula da je i ovaj dr. Marijanovic otisao hitno za BG -nesto nije u redu sa zdravljem- pa ce vjerovatno i on otici na jedno pola godine na bolovanje!! Tako da ne znam sta da radimo… LaughLaughLaugh

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
16 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

SOS linija baner

SOS linija baner