A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
Epiduralna anestezija
14/05/2014
10:10 am
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
201sp_Permalink sp_Print

Srecice ja sam u 4. mjesecu (prva trudnoća), pa mi je valjda još rano za školicu. Naravno da sam planirala da idem. Što se tiče straha, ne da sam uplašena, nego već razmišljam kako ću da se raspadnem. Sitnije sam građe i samo razmišljam hoću li moći da izdržim. Zato mi se i čini da bi mi epidural bio od pomoći:) 

Međutim, i od medicinskih radnika sam čula kako epidural može da bespotrebno produži porođaj, pa me je pomalo i toga strah. Više ne znam od čega me nije strah :))) Ipak, sve žene koje su se porodile na taj način toplo su mi ga preporučile.

14/05/2014
4:07 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
202sp_Permalink sp_Print

Da, skolica je od 7 mjeseca. Odlicna je stvar. Toliko je od pomoci…. Ja sam isto tako razmisljala kao ti, i nista se nije desilo kako sam ocekivala. Ja sam cak mislila da moram u toalet, eto tako sam osjecala te napone. Kad su mi rekli da je porodjaj, prosto nisam mogla da vjerujem. A bila sam uplasena prije toga samo tako, ne za sebe, vec za bebu jer sam strahovala da cu od silnih bolova koje sam ocekivala uraditi nesto pogresno. Iz tog razoga sam se i odlucila bila za epidural. 

14/05/2014
7:19 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
203sp_Permalink sp_Print

Isto tako i ja razmisljam.Od svega me strah, iako nisam placljivica i mogu da trpim intenzivni bol jako dugo. Ipak, kako su moje drugarice prošle loše i trpjele bolove po 12 sati, namucile bebe i sebe, ja sam potpuno prestravljena od toga sto me moze cekati na porodjajnom stolu. Mozda je prerano da o tome razmisljam, ali jednostavno sve me brine :)

17/05/2014
2:14 pm
angelina
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 29
Member Since:
22/01/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
204sp_Permalink sp_Print

Nonice, pravo je vrijeme da pocnes da razmisljas drugacije!

Porodjaj je vrijeme neposredno prije nego sto ces postati majka, vidjeti prvi put svoje dijete i osjetiti srecu koja ne moze da se opise. Trudnoca i porodjaj su tek poceci tvoje srece u potpuno drugacijem zivotu. Ne dozvoli da ti bilo sta to pokvari.

Misli na svoje dijete, pripremi se i uzivaj u svakom trenu. Nekoliko sati, dana ili godina nakon porodjaja bices spremna da preuzmes svaki bol svog djeteta kad bi to bilo moguce, bices istovremeno jaca i ranjivija nego sto si ikad bila. Ne dozvoli da ti bilo sta ili bilo ko pokvari dan koji ces slaviti do kraja zivota, koji ce tvoje dijete slaviti i onda kad tebe vise ne bude.

19/05/2014
3:33 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
205sp_Permalink sp_Print

Bas lijepo od tebe Angelina. Moram priznati da si me malo opustila. U pravu si 🙂 

22/05/2014
12:15 pm
kapljica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 26
Member Since:
20/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
206sp_Permalink sp_Print

nonica said
Isto tako i ja razmisljam.Od svega me strah, iako nisam placljivica i mogu da trpim intenzivni bol jako dugo. Ipak, kako su moje drugarice prošle loše i trpjele bolove po 12 sati, namucile bebe i sebe, ja sam potpuno prestravljena od toga sto me moze cekati na porodjajnom stolu. Mozda je prerano da o tome razmisljam, ali jednostavno sve me brine :)

Draga nonice,

moram i ja da se umijesam jer mislim da ti mogu pomoci bar svojim savjetom.Smile JA sam se porodila prije 2 mjeseca…isla sam u skolu za trudnice. Skolica je dobra ali tek sad vidim da joj je nedostatak sto ne dolaze pedijatri koji ce da trudnice upute sta raditi nakon povratka kuci sa bebom jer u bolnici neces dobiti ama ni jednu informaciju. KAd dodjes kuci nastaje haos i pitanja ima li milijeka, zasto sad place, zasto ne spava, je li sisala dovoljno, kad pocinju grcevi i td… meni je sve bilo jako stresno i taman ti treba 40 dana da se se ustosas. Srecom moja bebica je dosta mirna za razliku od bebica nekih cura koje znam…

Sto se tice bola na porodjaju to ti je jedna velika lutrija, ja sam se ama sve to isto pitala sto i ti kad sam bila trudna i pitala sam se kako cu ja to da preguram. Sve je do tvoga tijela, ja imam jako visok prag boli i iskreno da govorimo jaaaako sam se izenadila intezitetom bola na porodjaju jer sam mislila da umirem ALI ALI ALI to je “krivac” moj organizam. Porodjaj bi bilo lak i brz da sam se ja otvarala pravilo, ali nisam, Jako mi je tvrd grlic materice i jako jako jako sporo sam se otvarala…poradjala sam se 13 sati. Imas mnogo cura koje ce ti reci da su se lagano porodile i ne lazu sigurno, to su one koje imaju elastican grlic, brzo se otvraju i te najjace kontrakcije bas brzo prodju. Tako da eto recimo ja ne mogu da ti sluzim kao pravilo, da moj organizam nije “zakazao” i ja bih se mogla pohvaliti da sam lako prosla.

Sto se tice epidurala ja ti predlazem da ga ne uzimas. Svi oni koji kazu da on ne moze nista da poremeti jer im je tako kazao doktor neka imaju na umu da ti isti nasi doktori debelo zaradjuju od toga i naravno da nece da kude nego da hvale da je bezazlen. A ja da ti odmah iz prve ruke kazem, posto su mene prebacivali iz jedne sobe u drugu, u obje sobe bile su cure sa epiduralom i obje su ugnjavile svoje bebe i dolazio je pedijatar koji je rekao da EPIDURAL OMLITAVI MISICE BEBE dakle ulazi i u njen krvotok i ona nije vise snazna nego se radja sa slabijim tonusom misica. MAjke , narocito prvorotke ne znaju kako da guraju, zadrzavaju bebu dugo u kanal, beba tamo nema vazduha, ugnjavi se sva…mislim treba li da ti kazem da jednoj curi nije zaplakala beba odmah nego su radili malu reanimaciju? Ona je nakon epidurala kraj mene povracala zelenu vodu, nije mogla da se pomjeri…doktor je sam rekao da je to od epidurala…

Inace jos jedna informacija za tebe je da samo onaj zan mrdovic daje tu jaku dozu (sto je uzas jer je moja koleginica sa posla umalo udavila dijete jer bas nista nije osjecala dolje) a ostala 2 anestezilogoda daju ti epidural samo pred kraj i to malu dozu tako da ti je tad kasno kad si do tad izdrazla mozes i jos 5 minuta bez epidurala da ne bacas 300 eura na cascavanje.

Ja jesam imala tezi porodjaj ali i drugi put bih bez epidurala !

POzdrav i ne boj se :) bebice su najsladja stvorenja na svijetu :)!

22/05/2014
9:18 pm
visnja
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 47
Member Since:
13/06/2011
sp_UserOfflineSmall Offline
207sp_Permalink sp_Print

Oba moja porodjaja su bila indukovana,prvi put jer mi je vodenjak iscureo,a drugi put su odlucili da me porode,jer su se tonovi bebe slabije culi na CTG-u.

Prvi put sam se poradjala,kazem, uz indukciju i tada sam rekla da sebi vise nikad necu dozvoliti da prozivim takvo mucenje,bol i agoniju koja je trajala vise od 10 sati.Drugi put sam,naravno,trazila da se porodim sa epiduralnom anestezijom i moje iskustvo je apsolutno savrseno.Dakle,dobila sam epidural cim su pocele kontrakcije i apsolutno nikakav bol nisam osjetila sve do kraja porodjaja,ukljucujuci i sivenje.Osjecaj postoji i u nogama i osjecaju se i naponi,tako da sam bebu lako “izgurala” i ona uopste nije bila ni “mlitava” niti sam je “ugnjavila”.Mozda je neko imao negativno iskustvo sa epiduralom,ali ja ga svakom preporucujem.Imala sam i ja strah i dileme,ali nakon iskustva samo zalim sto se i prvi put nisam tako porodila.

23/05/2014
1:48 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
208sp_Permalink sp_Print

Kapljice, ne odlucuje anesteziolog kad se daje epidaral nego ginekolog.

A sto se tice “umrtvljenih” beba, znaci li to da je svaka beba takva u razvijenom svijetu gdje potpisujes da NECES epiduraj? Ne kapiram…

Samnom u sobi su bile dvije trecerotke kojima je to bio prvi porodjaj sa epiduralom i bile su odusevljene…

23/05/2014
3:51 pm
Kristina M
Guest
Guests

Žene, vi iz PG, vidite li ove najave dogadjaja koje svako malo za trudnice i porodilje organizujemo:) Pratite ili nam posaljite mail da Vas obavjestavamo kad je koje. Epidural je bio jedna od tema Roditeljskog kutka, tacnije proslog mjeseca, i bas se nasiroko i nadugacko pricalo o njemu.

Ako ti znaci sto moje misljenje, i iskustvo, evo sve sam nacine isprobala porodjaja, i pricam ti samo na osnovu mog iskustva, ne na osnovu onoga sto sam citala ili su mi pricali – epidural je nesto najbolje sto je mene zadesilo kad je porodjaj u pitanju, uzivala sam u porodjaju, bukvalno, a moja cerka koja je jedina od sve moje djece rodjena uz epidural, ostali nijesu imali srece da ga dobiju, izgledala je “najzdravije” od svih, kad je izasla.

O bolu nemoj da mislis, jer kad tamo krenes, sve ce te biti, samo strah nece, tako da ne misli o tome jer gubis vrijeme, opusti se, uzivaj, cekaj bebu i ne brini za poslije. Pitaj ih sve sto te interesuje budi i dosadna ako treba, pitaj i patronaznu sestru kad bude dolazila, za dojenje cu ti u inbox poslati broj telefona da me zoves u po dana u po noci ako treba za sve sto ti ne bude jasno (ovo vazi za sve zene ovdje i kad sam ja u pitanju i kad je jos nekoliko clanica udruzenja Roditelji) i taaako. Pridruzi nam se na okupljanjima, pitaj sve sto te interesuje, i samo lagano!

24/05/2014
7:21 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
210sp_Permalink sp_Print

Zene, hvala vam svima!!!! Bas ste od pomoći. Kristina, skoro sam se registrovala, tako da ću, naravno kad god mogu, prisustvovati vašim roditeljskim kutcima 🙂 

26/05/2014
4:45 pm
kapljica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 26
Member Since:
20/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
211sp_Permalink sp_Print

mammatobe said

Kapljice, ne odlucuje anesteziolog kad se daje epidaral nego ginekolog.

A sto se tice “umrtvljenih” beba, znaci li to da je svaka beba takva u razvijenom svijetu gdje potpisujes da NECES epiduraj? Ne kapiram…

Samnom u sobi su bile dvije trecerotke kojima je to bio prvi porodjaj sa epiduralom i bile su odusevljene…

<br /

Ne znam,od svih koje su primile epidural a koje licno znam.ili sam upoznala imale su problem ili sa bebom ili sa sobom tokom ili nakon porodjaja. To sto pricaju kako u inostranstvu te nenormalno glefaju ako neces epidural, to ne znaci da su oni napredni a mi nazadni, ne mora svaka hemija smuckana tamo daleko preko mora i gora da bude slijepo prihvacena kao super izum. Amerika i Evropa odavno sve sto je nenormalno proglasavaju normalnim tako da mi je to cudjenje nad zenama koje nece epidural presmijesno. Uostalom u Velikoj Britaniji recimo je sad sve cesce poradjanje kod kuce prirodnim putem. A inace uopste ne vjerujem nasima u kvalitet tog epidurala ne bi me iznenadilo da na siromasne zemlje kao sti je nasa vrse testove tim putem. Ne bi bilo prvi put. No svako ima svoje misljenje, receno je "sve vam je slobodno, no vam sve nije na korist" pa svako nek radi sta hoce. Ja epidural znam da necu.

29/06/2014
12:15 am
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
212sp_Permalink sp_Print

Ja nisam primala epidural pa sam se za malo pozdravila sa djetetom i to od neke injekcije koju su mi dali iza druge indukcije. Posla sam sa setam i samo osjetila da mi se nenormalno spava. Odmah sam se vratila u sobu i cujem da dr kaze da je to normalno. A jaaaa opijena skroz. Poslije 5 minuta beb se gube otkucaji… A vazi sto je normalno..

29/06/2014
10:57 am
Kristina M
Guest
Guests
213sp_Permalink sp_Print

Pa sto se desilo? Od cega i sta konkretno, pa ti je pritisak?

03/07/2014
1:13 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Ne znam, posto je u otpusnoj listi nisu naveli. A naveli su sve ostalo, tj. 2 indukcije i spasmex. Jeste, pao mi je pritisak bio nenormalno. Toliko da nisam mogla da drzim oci otvorenim. A inace, imala sam odrzavanu trudnocu, 7 dana prije termina bila tamo zbog hipertenzije, a oni tokom porodjaja nisu ni mjerili pritisak, jer, citiram * nisu imali cim, aparat za pritisak je pokvaren*

A srecom, nije se desilo nista. Krenuli su bili za carski da me spremaju, al se beban povratio. I onda su nastavili kao da nista nije bilo. Dolazio je poslije anesteziolog, i dr je rekla da zbog toga sto su se tonovi gubili, ona nije za epidural. Mada nije mi ni trebao, al od pocetka je ona bila protiv toga. Tj. rekla je*necete ga zavrsit nikad, al eto, mozete se prijavit za to..*

03/07/2014
1:18 pm
mammatobe
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 94
Member Since:
17/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
215sp_Permalink sp_Print

Meni u otpisnoj listi ne pise NISTA!!! Moj porodjaj je indukovan, dva puta su mi indukciju davali plus jos ko zna sta… Cak mi je Sava primao 5 dana neke antibiotike jer je bio bez vodenjaka 30 sat i nigdje u otpusnoj ne pise sta je primio. Smecari….

07/07/2014
1:16 pm
srecica
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 115
Member Since:
09/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
216sp_Permalink sp_Print

Ista stvar. I na kraju kad sam trazila Dr da vidim jeli sve ok sa bebom, ona se uvrijedi kako ja provjeravam… A nogica kriva skroz, na glavi rana od probijanja vodenjaka… Otpusna mi je ka da mi je neko samo donio bebu rekao Evo vam je, nema komplikacija, sve ok…. Hahahaha ou svit lord….

17/08/2014
12:09 am
lenonka
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 1
Member Since:
17/08/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
217sp_Permalink sp_Print

da li neko zna koliko kosta epidural u KBC? i naravno da li pomaže koverta za dolazak anesteziologa?

20/08/2014
11:13 pm
Sneza J
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
03/07/2014
sp_UserOfflineSmall Offline
218sp_Permalink sp_Print

lenonka said
da li neko zna koliko kosta epidural u KBC? i naravno da li pomaže koverta za dolazak anesteziologa?

ja mislim da je oko 130 eura 

23/08/2014
9:21 pm
Milena R1
Podgorica
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 16
Member Since:
26/09/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
219sp_Permalink sp_Print

lenonka said
da li neko zna koliko kosta epidural u KBC? i naravno da li pomaže koverta za dolazak anesteziologa?

105 eura. Iznos se uplacuje do izlaska iz bolnice.


07/11/2014
12:42 pm
alexis
Forumaš(ica)
Guests

Members
Forum Posts: 37
Member Since:
14/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline
220sp_Permalink sp_Print

Znate, ja svaki put o tome kako ne placam doktore ni centa, jer oni dobijaju platu za to sto rade, isto kao i svi mi…al to je kod nas postao obicaj da se daje te doktoru, te anesteziologu, te babici sto ti obuce dijete pri izlasku…i naravno, shvatam da trudnice zele da obezbijede sebi i bebi neki minimum brige, pa cu prenijeti iskustvo  moje drugarice

Imala je  br mob anesteziologa, dogovorili se da ce ga castiti, i nije se pojavio…tako da ni to nije sigurno…

Ja sam se zainatila- prijavila se za epidural, sve procedure i preglede prosla, ali nisam htjela pregovore niti cascavanja, naravno, gle cuda- nije se pojavio, ali opet bih isto uradila! Ili ako hocu da dam pare, pa otici cu u privatnu bolnicu i platiti, makar cu znati sta placam…

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
12 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner