A A A

Please consider Registruj seing
guest

sp_LogInOut Loguj se sp_Registration Registruj se

Registruj se | Lost Lozinka?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 3 characters - maximum search word length is 84 characters

sp_Feed Topic RSS sp_TopicIcon
CODRA - porođaj
23/06/2014
2:58 pm
draganica
Novajlij(k)a
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 12
Member Since:
10/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Pozdrav cure! Postoji li neka od vas da se porodila privatno u CODRA bolnici? Razmišljam o toj opciji, a velika je vjerovatnoća da će mi i ovaj porođaj biti carski kao i prvi.

Naravno, najavljeno mi je da ću dobiti sve info i proći kroz turu porodilišta koje je baby-friendly i uz slobodu prisustva dragih osoba u sobi.

Rečeno mi je da nedjeljno imaju bar 4 porođaja, a uglavnom su u pitanju strankinje ili korisnici privatnog zdravstvenog osiguranja.

23/06/2014
4:04 pm
nonica
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 34
Member Since:
23/04/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Neću da te plašim, ali sam skoro čula da se jedna cura tamo poradjala i da je morala da čeka doktore jer su bolovi krenuli kasno naveče, pa je valjda beba bila dosta dugo zaglavljena. Sve je na kraju prošlo u redu. Mislim da u KC uvijek mora neko biti prisutan, pa je možda zbog toga bolja opcija. Još jedna stvar je i ta što su usluge Codre mnogo skupe. 

23/06/2014
6:25 pm
draganica
Novajlij(k)a
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 12
Member Since:
10/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Hvala svakako, pokusavam da ae raspitam i odlucim. Meni je veoma vazno to baby friendly okruzenje i paznja i jos neke stvari na koje mogu kao porodilja da uticem kako bismo beba i ja imali dobar start (sto nije bio slucaj s prvom bebom).

Ja uplacujem privatno zdravstveno osiguranje dodatno uz obavezno, tako sam sigurnija i imam vise izbora.

Moj ce vjerovatno biti opet carski.

23/06/2014
10:54 pm
Kristina M
Guest
Guests

Sa srećom:) Lijepa vijest. Čekamo iskustvo jedne mame koja je dobila besplatan porodjaj u Codri u Roditeljskom kutku malo duze cekamo, a nadamo se da ce ga uskoro i poslati.

24/06/2014
11:17 am
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

draganice, ajde molim te pojasni mi o tom dodatnom zdravstvenom osiguranju…

inace ja imam predivno iskustvo u postupku IVF sa Dr. Nikolom Stanisicem, a cula sam da on vodi porodiliste u Codri i mislilm da se neces pokajati ako izberes njega, i meni se kroz glavu vrzma opcija porodjaja u Codri,  inace kad sam pitala  prirodni porodjaj im je 1500e a carski 2500e 

24/06/2014
12:55 pm
draganica
Novajlij(k)a
Guests

Members

NVO Clanstvo
Forum Posts: 12
Member Since:
10/10/2010
sp_UserOfflineSmall Offline

Hvala Kristi, biću aktivniji član foruma opet :)

Sanja, firma u kojoj radim (imamo oko 250 zaposlenih) je sklopila dogovor s jednom osiguravajućom kućom (ime mogu poslati na pp) i zaposleni koji žele mogu da sebe, krvne srodnike i članove domaćinstva dodatno zdravstveno osiguraju uz redovne mjesečne uplate koje nijesu visoke.

Ovo osiguranje ne uključuje preventivne preglede, ali paket koji smo mi sad izabrali uključuje praćenje trudnoće (UZV, nalazi…) i ostale zdravstvene usluge do određenog limita na godišnjem nivou. Naš limit je 1000 EUR. Sve preko toga se plaća.

Ja kao korisnik kad imam zdravstvene tegobe pozovem call centar, javi mi se neko od dežurnih ljekara i upita me za simptome, onda zakaže pregled u vrijeme koje meni odgovara (u roku od 24 h), kod dr kojeg preferiram, i u ustanovi koju preferiram koja je na spisku osiguravajuće kuće (npr. ova kuća ima 49 ustanova sa kojima sarađuje u CG i jednu u Beogradu). Prošle godine naš paket nije uključivao praćenje trudnoće, ali jeste npr sistematski pregled koji je sam koštao skoro kao cijela premija koju platimo u toku godine. Uz to, ja sam iskoristila još i pregled kardiologa, ekg, uzv srca i sl… kad je postojala sumnja da imam nekih problema. Ove godine uključuje praćenje trudnoće. Ja sam tokom prve trudnoće išla u CODRU kod Stanišića (inače ga volim da bih ga kući povela :) i sve sama plaćala, ovog puta će mi veliki dio pokriti osiguranje.

Takođe, postoji način da se i pojedinačno sklopi ovaj vid osiguranja, ali pretpostavljam da je tada iznos mjesečne premije koji se plaća nešto veći. Na web site ove osiguravajuće kuće ima sve sem cijene – ona se dogovara u zavisnosti od slučaja i od izabranog paketa.

24/06/2014
1:00 pm
sanja2411
Forumaš(ica) ipo
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
23/06/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

hvala ti puno, dragance.

posalji mi ako mozes na pp ime kuce da se raspitam sta i kako za pojedinca.

 

29/10/2014
4:28 pm
bubinamama
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 2
Member Since:
29/10/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Cao svima!

Drago mi je sto postoji ova tema, jer bih voljela da podijelim svoje iskustvo sa svima koji su zainteresovani.

Prije 5 mjeseci porodila sam se u Codri, i odmah da kazem da sam veoma zadovoljna!!! Trudnocu je vodio doktor Nikola Stanisic, za kojeg imam samo rijeci hvale. Trudnoca je bila uredna (osim hematoma u cetvrtom mjesecu koji se vrlo brzo povukao) do samog kraja, kada sam dobila povisen pritisak. Takodje, beba je zauzela poprecan polozaj, sto je uzrokovalo da porodjaj bude izveden carskim rezom, a ne prirodno kako je bilo planirano.

Odmah da kazem – doktor Stanisic svakoj svojoj pacijentkinji koja planira da se porodi u Codri daje svoje privatne brojeve telefona, kao i mjesto gdje ga mogu pronaci u slucaju da se ne javi u trenutku kada im je potreban. Uvjek postoje dezurne sestre i babice koje se nalaze u porodilistu, anesteziolog i neonatolog su takodje dezurni, a doktor dodje u roku od 15 min ukoliko nije tu (tokom noci), tako da ne postoji mogucnost da porodilja dodje i ne zatekne nikoga od sestara ili doktora u porodilistu.

Sam porodjaj u mom slucaju je bio tezak, bebica je bila zaglavljena rucicama ispod rebara, tako da je sve malo duze trajalo, ali uspjesnom akcijom doktora i neonatologa nakon rodjenja, rodjena je zdrava djevojcica. 

Odmah nakon porodjaja beba je smjestena u “topli krevet” – zajedno sa mnom u apartmanu. Sjutradan je dobila svoj krevetac i bila je sa mnom citavo vrijeme (osim kad su je presvlacili i kupali, a tada je u prostoriji do apartmana). Takodje, u sobi su bili moj suprug, majka, sestra, svekrva… Posjete su dozvoljene tokom citavog dana (do 22h uvece) – naravno uz odgovarajuce mantile, maske, kaljacice… 

U apartmanu sam imala svoje kupatilo, televizor, plakar, krevet koji se podesava, klimu…

Ono sto je jako bitno – sestre i babice su dostupne u svakom trenutku! Kad sam se ja poradjala bilo je jos 4 porodilje (i 4 bebe) u isto vrijeme u porodilistu, a sestre su dotrcavale cim neka od beba zaplace – u roku od 10 sekundi. Zbog carskog reza meni je bila potrebna pomoc sa ustajanjem, one su bile jako strpljive i hodale sa mnom svaki put kad sam osjetila da mogu da ustanem. Takodje – SVAKA od njih mi je pomogla sa dojenjem – od toga kako da namjestim bebu, do masiranja grudi i izmlazivanja (rukom i pumpicom). Kad su kupali i presvlacili bebu ja sam stajala pored i gledala (jer mi je prvo dijete pa mi je sve bilo nepoznato). 

Sto se tice ishrane (vidim da je to aktuelna tema zadnjih dana u medijima) – zbog carskog reza bila sam na dijetalnoj ishrani 2 dana (od ukuono 5 koje smo provele tamo) a cim su “proradila crijeva” mogla sam da narucim sta god sam zeljela da jedem (u drugoj zgradi imaju svoj restoran), bilo slano ili slatko, kao i sokove, caj, vodu… 

Svakoj trudnici koja razmatra mogucnost porodjaja kod njih je omoguceno da obidje porodiliste i vidi kakvi su uslovi, da ne ispadne da ih reklamiram :) Cijena jeste malo visoka za nase uslove (prirodni porodjaj 1.500, epidural 1.700 a carski rez 2.500) ali cascavanje doktora i babica je zabranjeno, tako da je to “malo” vise nego sto bi vecina dala u KBC. 

30/10/2014
10:33 pm
Sneza J
Forumaš(ica)
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
03/07/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

bubinamama said
Cao svima!

Drago mi je sto postoji ova tema, jer bih voljela da podijelim svoje iskustvo sa svima koji su zainteresovani.

Prije 5 mjeseci porodila sam se u Codri, i odmah da kazem da sam veoma zadovoljna!!! Trudnocu je vodio doktor Nikola Stanisic, za kojeg imam samo rijeci hvale. Trudnoca je bila uredna (osim hematoma u cetvrtom mjesecu koji se vrlo brzo povukao) do samog kraja, kada sam dobila povisen pritisak. Takodje, beba je zauzela poprecan polozaj, sto je uzrokovalo da porodjaj bude izveden carskim rezom, a ne prirodno kako je bilo planirano.

Odmah da kazem – doktor Stanisic svakoj svojoj pacijentkinji koja planira da se porodi u Codri daje svoje privatne brojeve telefona, kao i mjesto gdje ga mogu pronaci u slucaju da se ne javi u trenutku kada im je potreban. Uvjek postoje dezurne sestre i babice koje se nalaze u porodilistu, anesteziolog i neonatolog su takodje dezurni, a doktor dodje u roku od 15 min ukoliko nije tu (tokom noci), tako da ne postoji mogucnost da porodilja dodje i ne zatekne nikoga od sestara ili doktora u porodilistu.

Sam porodjaj u mom slucaju je bio tezak, bebica je bila zaglavljena rucicama ispod rebara, tako da je sve malo duze trajalo, ali uspjesnom akcijom doktora i neonatologa nakon rodjenja, rodjena je zdrava djevojcica. 

Odmah nakon porodjaja beba je smjestena u “topli krevet” – zajedno sa mnom u apartmanu. Sjutradan je dobila svoj krevetac i bila je sa mnom citavo vrijeme (osim kad su je presvlacili i kupali, a tada je u prostoriji do apartmana). Takodje, u sobi su bili moj suprug, majka, sestra, svekrva… Posjete su dozvoljene tokom citavog dana (do 22h uvece) – naravno uz odgovarajuce mantile, maske, kaljacice… 

U apartmanu sam imala svoje kupatilo, televizor, plakar, krevet koji se podesava, klimu…

Ono sto je jako bitno – sestre i babice su dostupne u svakom trenutku! Kad sam se ja poradjala bilo je jos 4 porodilje (i 4 bebe) u isto vrijeme u porodilistu, a sestre su dotrcavale cim neka od beba zaplace – u roku od 10 sekundi. Zbog carskog reza meni je bila potrebna pomoc sa ustajanjem, one su bile jako strpljive i hodale sa mnom svaki put kad sam osjetila da mogu da ustanem. Takodje – SVAKA od njih mi je pomogla sa dojenjem – od toga kako da namjestim bebu, do masiranja grudi i izmlazivanja (rukom i pumpicom). Kad su kupali i presvlacili bebu ja sam stajala pored i gledala (jer mi je prvo dijete pa mi je sve bilo nepoznato). 

Sto se tice ishrane (vidim da je to aktuelna tema zadnjih dana u medijima) – zbog carskog reza bila sam na dijetalnoj ishrani 2 dana (od ukuono 5 koje smo provele tamo) a cim su “proradila crijeva” mogla sam da narucim sta god sam zeljela da jedem (u drugoj zgradi imaju svoj restoran), bilo slano ili slatko, kao i sokove, caj, vodu… 

Svakoj trudnici koja razmatra mogucnost porodjaja kod njih je omoguceno da obidje porodiliste i vidi kakvi su uslovi, da ne ispadne da ih reklamiram :) Cijena jeste malo visoka za nase uslove (prirodni porodjaj 1.500, epidural 1.700 a carski rez 2.500) ali cascavanje doktora i babica je zabranjeno, tako da je to “malo” vise nego sto bi vecina dala u KBC. 

Stvarno nemam rijeci mozda jeste skupo al se osjecas odlicno steta sto svaka zena ne moze sebi priustiti porodjaj u Codri iz teksta vidim da ti je bilo i vise nego odlicno 

12/06/2015
2:31 pm
katarinaaa
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 3
Member Since:
20/08/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Dobar dan, zanima me da li moze da se zakaze indukovani porodjaj u codri uz epidural, i ko tamo daje anesteziju, kao i da li su iste cijene 

13/11/2015
12:09 am
bubinamama
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 2
Member Since:
29/10/2014
sp_UserOfflineSmall Offline

Moze naravno, cijena uz epidural je 1700 EUR. Imaju nekoliko anesteziologa, ja imam odlicno iskustvo sa Pavlem Zonjicem koji je meni bio prisutan na carskom rezu. Par nedelja prije planiranog termina se organizuje sastanak sa anesteziologom i internistom kako bi se upoznali sa medicinskom istorijom pacijenta i prilagodili se zeljama i zahtjevima buduce mame 😉

06/02/2017
5:35 am
ninica77
Novajlij(k)a
Guests

Members
Forum Posts: 28
Member Since:
16/10/2013
sp_UserOfflineSmall Offline

Evo da i ja podijelim svoje predivno iskustvo sa vama jer sam se u Codru porodila prije 11 dana.

Zelim da potvrdim sve sto je bubinamama rekla za uslove nakon porodjaja, sve je tako bilo i meni. Ko ima i moze da odvoji toliko novca vjerujte mi da vrijedi svaku paru. Ovo mi je druga trudnoca bila i odlucila sam se za Codru zbog preloseg prvog iskustva u drzavnoj bolnici… da vam sad ne detaljisem… jer hocu samo lijepo iskustvo da podijelim 🙂

Prvo da vam kazem da su i trudnoca i porodjaj sami po sebi protekli predobro. Trudnocu je vodio dr Nikola Stanisic koji me inace i porodio. Ja unaprijed znam da necu moci da vam docaram kakav je to doktor i kako ozbiljno, savjesno i profesionalno radi svoj posao. Toliko me pozitivno iznenadio dok me poradjao da ne mogu to da vam opisem. Skoro da sam se bezbolno porodila. Ja njegove ruke nisam osjetila, ni u jednom trenutku ni kad me pregledao, ni kad mi je pukao vodenjak, ni kad me rezao, ni kad me sio, ja nisam osjetila bol. Sve je radio oprezno, polako, imala sam osjecaj kao da me poradja neko koga poznajem cijeli zivot i ko se stvarno brine za mene i voli me, eto takav osjecaj. Kad pomislim na ovaj porodjaj srce mi zaigra od radosti, ali stvarno, toliko je sve bilo savrseno.

Ja sam pocela da osjecam kontrakcije oko 14:00h, to su bile one kontrakcije koje ne bole mnogo, pocetne, tada mi je ispao i sluzni cep. Odlucili smo da zovnemo dr Stanisica i samo da ga obavijestimo o tome, rekao je da dodjem na pregled oko 16h- 16:30h. Legla sam sa mojom cerkicom da je uspavam oko 15:00, i zajedno sa njom sam spavala i lezala i krevet do 16:30h kad je moj muz rekao da je vrijeme da krenemo. Kontrakcije su mi bile potpuno neredovne, na 15min pa 2min, pa 20min, pa 8 tako da sam mislila da treba tek da slijede i da nece to jos dugo, i dalje nisu bile jako bolne. Uzeli smo stvari i uputili se u Codru. Vec je bilo 16:45h kad smo tamo stigli. Dok smo se prijavili dolje na salter, dr Stanisic nas je vec zvao na telefon da pita dje smo i sto nas nema. Inace nam je bio dao dva njegova broja i dva broja od bolnice gdje uvjek mozemo da ga dobijemo.
Usla sam na pregled, i ne mogu zaboravit kako je pogledao mog muza “ona samo sto se nije porodila, pa trebao si je ranije dovest, odmah sala!!!” Kad sam to cula bila sam presrecna! Znala dam da to nece jos dugo kao sto sam mislila 🙂

Tokom porodjaja, bukvalno smo saradjivali, svakog trenutka mi je govorio sta treba da radim, kako, kad, i sve sam ga slusala, poslije drugog napona rekao je da mora malo da me recne, uzeo je makaze i na moje iznenadjenje nista nisam osjetila( za razliku od prvog puta kad sam mislila da umirem od tog bola), nakon toga mi je objasnio u kom polozaju da na sledeci napon guram bebu, i eto je vec bila napolje.

Stavili su mi je na grudi i cekali da pupcana vrbca prestane da pulsira(sto je jako bitno za bebinu krv itd) pa su je onda presjekli(sto u drzavnoj bolnici ne rade vec je presjecu odmah nakon sto beba izadje) Kad me je sio takodje nista nisam osjetila. A sada poslije 11 dana (a ovo sam mogla poslije 4 dana) hodam potpuno normalno kao i svaka druga zena, i sjedim potpuno normalno, nemam nikakve bolove ni smetnje kao da me niko nije rezao ni sio. Naravno sve je to tako zbog toga sto je dr Stanisic to radio kako treba i kako on kaze “radio sam to kao da sebi radim, jer kad nekome nesto radis prvo treba da mislis na to kako bi volio da neko drugi to radi tebi”. Pokazalo se da je stvarno tako radio. Svaka mu cast za sve! Takodje mi je mnogo pomoglo domace kantarionovo ulje. Mazala sam ranu svaki dan po nekoliko puta dnevno. Nema boljeg lijeka od toga za ranu!!!

Mala Matea se rodila vec u 17:04h 🙂

Ni ja nisam mogla da vjerujem da se sve zavrsilo. Dok me sio itd moj muz je bio u sobi sa bebom i cekali su me.
Posto sam ja nakon porodjaja bila puna snage, odmah sam posla da se istusiram, dvije sestre su tu bile da mi pomognu i svo vrijeme me pitale kako se osjecam, mogu li, jesam li sigurna itd. Nakon toga sam uzela bebu i stavila je na grudi, i nismo se odvajale od tog trena. Stavila sam je prvu noc da spava pored mene u isti krevet. Trazila sam da je ne dohranjuju i nisu, ispila je sav moj kolostrum i nakon dva dana kad smo dosli kuci mlijeko je prirodno pocelo 🙂
Svima njima je ovo bilo jedno malo iznenadjujuce iskustvo kako je proteklo sve brzo i lako i kako sam se ja osjecala poslije porodjaja i kako je beba sisala…
Necu da ponavljam kako su sestre tu 24h, kako se odmah pojave ako beba place, kako pitaju “da li smijem da uzmem bebu da je kupam” , sve kako sam ja htjela…bubina mama je to dobro objasnila. Mnogo su ljubazni i fini bili svi redom.

Posto bebu nismo zeljeli da vakcinisemo, to smo rekli i niko nas nista vise nije pitao u vezi vakcina, nije trebao nikakav potpis niti bilo sta.

P.S. Izvinjavam se na mozda predugackom postu ali, eto, imala sam zelju da podijelim ovo iskustvo sa vama. 🙂

Nina Vučinić

21/07/2017
2:37 pm
_91
Nikšić/Poljska
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 9
Member Since:
28/12/2016
sp_UserOfflineSmall Offline

Jesu li sobe u kojima ste tamo posle porođaja jednokrevetne ili više?

Ima li u Crnoj Gori više privatnih porodilišta?

Na sajtu Cobre nema nikakvih informacija o porodilištu, porođaju, uslovima, ništa.

22/01/2018
5:17 pm
_162
Novajlij(k)a
Members
Forum Posts: 1
Member Since:
18/04/2017
sp_UserOfflineSmall Offline

Pozdrav cure!

Zelim ukratko da podijelim sa svima vama koje mozda razmisljate o porodjaju u Codri svoja iskustva…

Za mene, to je bio neopisiv dozivljaj, i mislim da ce vam dovoljno biti to kad kazem da mi se i nije zurilo da izadjem ?

Porodila sam se carskim rezom 15.juna 2017. Djevojcica je bila krupna (4.260gr), a moje karlicne  mjere dosta lose da bi uopste razmisljali o prirodnom porodjaju. 

Iskrena da budem, meni je i laknulo kad sam od dr cula da je i on vise za carski, s obzirom da smo prakticno do kraja 9.pricali o prirodnom uz epidural, ali konacne mjere bebe na poslednjem UZ su presudile ?

Da krenem od doktora, a pri tom unaprijed znam da vam ne mogu docarati moje iskustvo i odusevljenje ovim covjekom koji vraca nadu u ono sto bi svaki dr trebao da bude.  Dr Igor Gogic je jedan nevjerovatan covjek, i u jedno sam sigurna- ginekologa necu mijenjati dok god se on time bavi. Upoznala sam ga i prije trudnoce, kada sam radila histeroskopiju u Codri zbog uklanjanja polipa. Vjerujte da ne znam da li takav doktor vise igdje danas postoji…pristupacan, presrdacan, toliko detaljan u objasnjenju svega sto vas zanima, da cesto crta i skice kako bi vam docarao sve do detalja…pravi prijateljski odnos u kome ne morate razmisljati ni sekunde je li mozda kasno da ga pozovete, sta ce pomisliti ako mu saljete poruku u odredjeno doba dana/noci… Danas sa ponosom mogu reci- moj/ nas porodicni prijatelj dr IGOR GOGIC! 

Da nastavim sa ostalim osobljem…porodiliste je zaista jako moderno, i ono sto je meni bilo narocitno vazno- PRECISTO! Babice i patronazne sestre toliko ljubazne, na usluzi 24h, obilaze vas svakih 10tak minuta, i sve sto rade rade sa osmijehom! Na prvi bebin plac pojavljuju se na vratima. Jos jedna osoba koju pored dr moram pomenuti je patronazna sestra VERA BOSKOVIC- jedna zaista divna zena koja sa toliko ljubavi radi svoj posao, da je to milina gledati.

Ono sto je jos jako bitno i razlikuje ovu bolnicu od KBC-a, je ono sto sam gore pomenula vezano za karlicne mjere… Ovdje vam se karlicne mjere uzimaju kada udjete u 9.mjesec a onda kako se trudnoca privodi kraju uporeduju se sa bebinom tezinom i duzinom, kako bi se na vrijeme opredijelili za varijantu porodjaja koja ce za vas biti najprijatnija… Znaci nema mucenja i forsiranja prirodnog po svaku cijenu, i ja sam im licno do neba zahvalna zvog toga…

E sad za sve one koje idu na carski da kazem par stvari… prije svega- nije to nista strasno kako je u narodu o tome pricano, vjerujte mi! Porodjaj naravno ne osjetite, jos ako prodjete bez kontrakcija kao ja, osjecaj je da vam je beba “pala sa neba” ? Sto se tice same rane, prvog dana boli, ali dobijate uredno sredstva protiv bolova, tako da nije uopste strasno. Vec posle 5-6 sati babice vas forsiraju da ustanete i odete do kupatila sa njima, sto je vjerujte jako vazno da uspijete. To prvo ustajanje jeste tesko i bolno, ali one zaista daju sve od sebe da vam situacija bude sto manje neprijatna i bolna. Tamo vas kratko istusiraju i vrate u krevet… sjutra dan vec druga prica, osjecate se upola bolje, kateter se skida posle 24h, ustajete lakse, ali naravno i dalje uz pomoc sestara… treci dan vec sami, cetvrti kuci i to lagano… Pomenula sam vec da mi je tamo bilo toliko prijatno sa osobljem i bebom, da uopste nisam imala onaj “jedva cekam da izadjem” osjecaj, kao sto cujem od vecine majki.

Jos jedna jako vazna stvar- suprug, majka ili neka treca osoba koju vi odaberete, mogu biti pored vas i bebe u toku citavog dana, ako to zelite.

U Codi vazi “baby friendly” program, koji je fenomenalan, sto znaci da je beba pored vas ukoliko to zelite 24h, ali isto tako kad god pozelite da se odmorite ili naspavate, bebu nose u prostoriju pored i vracaju vam je kad vi zatrazite. Ovaj program je idealan za zene koje se opredijele za carski rez, zbog navikavanja na osjecaj i cinjenicu da imate bebu i da je to zaista vase dijete… s obzirom da je meni trebalo malo vremena da se naviknem na tu cinjenicu pa sam je gledala prakticno po citavi dan, divila joj se kao i svaka majka, uz pitanje “je li moguce da je stvarno moja”? a da porodjaj nisam ni osjetila? 

Eto drage buduce majke, nije bilo bas kratko kao sto sam najavila, ali nadam se da ce moje predivno iskustvo pomoci nekoj od vas ukoliko imate dilemu Codra ili neka druga bolnica.

Ja bih zaista voljela da sve zene imaju priliku da dozive ovakvo iskustvo kao sto je bilo moje.

Pozdrav za sve i puno srece gdje god da odlucite da se porodite!

Jovana Stojanovic

Forum Timezone: Europe/Podgorica

Most Users Ever Online: 146

Currently Online:
15 Guest(s)

Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)

Top Posters:

mamika m: 1304

Ana P: 543

lara92: 415

Budimka G: 386

svetlana22: 335

Cekalica N: 333

Member Stats:

Guest Posters: 232

Members: 3374

Moderators: 0

Admins: 0

Forum Stats:

Groups: 7

Forums: 33

Topics: 1045

Posts: 23482

Newest Members:

jelenabozovic, Dusko Mihailovic, testuser, _270, _269, _268

Administrators:

Procedure i Izazovi Samohranog…

SOS linija baner